Skocz do zawartości

Kompakt do 100 tys.


LukaszWro

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.07.2019 o 11:57, Fisherman napisał:

 

Identyczne auta mnie interesowały, z tym, że Ceeda GT jeszcze nie było i wybrałem wersję 140KM. Nie żałuję wyboru.

Niestety fabryki się nie wyrabiają i mój GT jeszcze nie wyprodukowany.Dostałem zastępczego CEED 1.4 140KM. Jest Ok choć GT jeździ przyjemniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czacha napisał:

Kurde, czytam ten watek i kompakty po 100tys chodza i to nawet nie top wersje silnikowe.. chyba hibernowalem ;) 

Racja. Ceny pędzą jak szalone. Ze 3-4 lata temu za 100k zł to kupowało się samochód klasy średniej i to nawet nie w najsłabszej wersji tylko ciut lepszy. W 2015 r za 100 k mogłem kupić Leona Cupra 265 topową odmianę. Ogólnie ceny poszły w górę mocno i wszystko przesunęło się o jedną klasę. Miejskie klasy B w dawnej cenie kompaktów, klasa kompaktów cenowo wygląda jak niedawno klasa średnia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa corsa 2019 ful oplcja to koło 90 tys zl. bo 72 tys  + dodatki extra platne daja kolo 90 tys.

Podobnie jak skoda scala 115 ps ful opcja to nie ful opcja bo trzeba w dodac dodatki i wychodzi prawdziwa ful opcja 128 tys.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, trex11 napisał:

Nowa corsa 2019 ful oplcja to koło 90 tys zl. bo 72 tys  + dodatki extra platne daja kolo 90 tys.

Podobnie jak skoda scala 115 ps ful opcja to nie ful opcja bo trzeba w dodac dodatki i wychodzi prawdziwa ful opcja 128 tys.

 

 

 

To chyba jesteś z tych co zaznaczają w konfiguracji wszystkie opcje jakie są dostępne zaczynając od szklanego dachu, a kończąc na wszystkich tak przydatnych rzeczach, jak diodowe podświetlanie stóp na różne kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maro_t napisał:

 

To chyba jesteś z tych co zaznaczają w konfiguracji wszystkie opcje jakie są dostępne zaczynając od szklanego dachu, a kończąc na wszystkich tak przydatnych rzeczach, jak diodowe podświetlanie stóp na różne kolory

Obecna generacja wszystko majaca color edition z silnikiem 1.4T 100KM jest za 60k. Jak ktos ma fantazje to po zwyklym chipie jest 170KM nie wiem po co czekac na nowa generacje z tymi francuskimi 1.2T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎07‎-‎15 o 05:25, czacha napisał:

Kurde, czytam ten watek i kompakty po 100tys chodza i to nawet nie top wersje silnikowe.. chyba hibernowalem ;) 

az dziwie sie ze stare jezdzace rzechy dalej mozna kupic 1500-3000 pln a nie podrozaly np minimum 5k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gregoryj napisał:

az dziwie sie ze stare jezdzace rzechy dalej mozna kupic 1500-3000 pln a nie podrozaly np minimum 5k pln

 

Widocznie popytu nie ma na gruzy.

Ostatnio w starych złomach widuję głównie po 4-5 Ukraińców jadących/wracających z roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

 

Caly czas piszesz o chipowaniu, ale zapominasz, ze w nowym aucie bez utraty gwarancji tego nie zrobisz. Czyli pierwszy wlasciciel nie zachipuje. 

czipują ludzie nawet nowe auta. 

Sam się nad tym zastanawiam. 

Prawda jest taka że prawdopodobieństwo usterki silnika w ciągu pierwszych 2-3 lat jest bardzo małe. 

A na zwykłym przeglądzie tego nie wykryją. Mogą co najwyżej niechcący zaktualizować soft do najnowsej stockowej wersji 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaruga napisał:

Prawda jest taka że prawdopodobieństwo usterki silnika w ciągu pierwszych 2-3 lat jest bardzo małe. 

 

A skrzyni? W ogole prawdopodobienstwo usterki na gwarancji jest bardzo male, to po co w ogole jezdzic do ASO na przeglady? A jezeli cos sie jednak wysypie, to ASO odmowi naprawy gwarancyjnej silnika (znajda zmiane programu jak beda chcieli, a beda chcieli), skrzyni (wieksza moc = nie biora odpowiedzialnosci za skrzynie) i cholera wie czego jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaruga napisał:

Prawda jest taka że prawdopodobieństwo usterki silnika w ciągu pierwszych 2-3 lat jest bardzo małe. 

Jak przejezdzi z pół roku, rok, to potem tak.

Tak od 0 balbym się zawyrokowac.

Jak @wladmar wspomniał, jest jeszcze parę rzeczy poza silnikiem.

Kwestia też przebiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czipują ludzie nawet nowe auta. 
Sam się nad tym zastanawiam. 
Prawda jest taka że prawdopodobieństwo usterki silnika w ciągu pierwszych 2-3 lat jest bardzo małe. 
A na zwykłym przeglądzie tego nie wykryją. Mogą co najwyżej niechcący zaktualizować soft do najnowsej stockowej wersji
A6 znajomego przy 50kkm zchipowana i najpierw padła skrzynia a potem zaraz turbo... jest na sprzedaż teraz jak ktoś chce naprawione poza aso chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bielaPL napisał:
4 godziny temu, Jaruga napisał:
czipują ludzie nawet nowe auta. 
Sam się nad tym zastanawiam. 
Prawda jest taka że prawdopodobieństwo usterki silnika w ciągu pierwszych 2-3 lat jest bardzo małe. 
A na zwykłym przeglądzie tego nie wykryją. Mogą co najwyżej niechcący zaktualizować soft do najnowsej stockowej wersji emoji1.png

Pokaż więcej  

A6 znajomego przy 50kkm zchipowana i najpierw padła skrzynia a potem zaraz turbo... jest na sprzedaż teraz jak ktoś chce naprawione poza aso chyba.

 

Tu jest ciekawy wątek o chiptuningu nowego auta. ASO się wypina i co zrobisz? 

 

 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wladmar napisał:

 

Caly czas piszesz o chipowaniu, ale zapominasz, ze w nowym aucie bez utraty gwarancji tego nie zrobisz. Czyli pierwszy wlasciciel nie zachipuje. 

W tym silniku szansa, ze cos rypnie jest minimalna. Ale no risk no fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wladmar napisał:

 

Tu jest ciekawy wątek o chiptuningu nowego auta. ASO się wypina i co zrobisz? 

 

 

Ja mowie o normalnym aucie z 1.4T ktore jest klepane od wielu lat a nie jakims wynalazku najprawdopodobniej francuskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gregoryj napisał:

az dziwie sie ze stare jezdzace rzechy dalej mozna kupic 1500-3000 pln a nie podrozaly np minimum 5k pln

 

-600 rozrząd

-800 opony

-300 akumulator

-1500 hamulce zawieszenie

-500 wydech

 

no żeby jako tako to jeździło trzeba włożyć minimum 3 tyś, a nie napisałem jeszcze nic o rudej (główny powód taniego auta) i to że pewnie klima już nie działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

 

-600 rozrząd

-800 opony

-300 akumulator

-1500 hamulce zawieszenie

-500 wydech

 

no żeby jako tako to jeździło trzeba włożyć minimum 3 tyś, a nie napisałem jeszcze nic o rudej (główny powód taniego auta) i to że pewnie klima już nie działa ;)

zalezy kto do czego potrzebuje i jakie to auto. niektore francuzy czy audi z poczatku lat 90tych nie potrzebuja ingerencji blacharza (jesli nie bylo pukniete), moze odswiezyc lakier ale piekny swiecacy wyglad to nie dla kazdego priorytet.

Czasami auta za 1500 nie sa takie zle.  Ostatnio kupilem kilka takich i akumulatory byly nowe, opony niezuzyte, zawiecha cos tam do roboty ale czesci z robocizna powiedzmy 500 max., bebny z tylu byly do regulacji/poprawy (100 pln), w jednym kat do wspawania plus jakis kawalek rurki do wymiany (z robota 500 pln, w drugim wsio ok). Obydwa moze nie wygladaja, ale akurat modele z tych rdzewiejacych (jeden tak naprawde do roboty ma 1 prog plus obydwa tylne nadkole, drugi jest narazie ok).

 

Ale wracajac do tematu. kupujac auto do jazdy wkolo komina .... w gruncie rzeczy moge miec takie auto za 2-3 tysiace    VS   100 tys. pln za kompakta? Ja wiem, ze nie maja klimy (choc jakbym sie uparl to by sie zalozylo za 1000 pln), nie ten komfort i bezpieczenstwo. Ale to jest przebitka 30-50 RAZY TYLE kasy.

 

Jeszcze kiedys byly auta klasy B/C za okolo 25-30 tysi, to moze byla jakas alternatywa do starego rzecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2019 o 09:34, Manx napisał:

Racja. Ceny pędzą jak szalone. Ze 3-4 lata temu za 100k zł to kupowało się samochód klasy średniej i to nawet nie w najsłabszej wersji tylko ciut lepszy. W 2015 r za 100 k mogłem kupić Leona Cupra 265 topową odmianę. Ogólnie ceny poszły w górę mocno i wszystko przesunęło się o jedną klasę. Miejskie klasy B w dawnej cenie kompaktów, klasa kompaktów cenowo wygląda jak niedawno klasa średnia. 

Tylko popatrz też na to jak były wyposażone samochody ze 4-5 lat temu a jak teraz? Różnica w cenie może wynosi jakieś 10=15 tyś zł z hakiem, ale samochody są dużo lepiej wyposażone, a do tego podobno ;) Dużo lepiej zarabiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2019 o 19:03, K3 napisał:

 

Wzrost minimum 186cm?

tak mam 192 cm.Szyberdach mocno obniza dach i miejsce na głowę w środku.

Edytowane przez LukaszWro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda tansza o 11 % od focusa do tego jakosc premium silnik bardziej elstyczny na 4 i 6 biegu, najlepsze hamulce i wyglad. i najlepsze pszyspieszenie .

Jaki był hejt że mazda oszalała z cenami i tak Zachar że mazda nie ma w cenniku wesji z korbami do okien itp. i po doposażeniu tanśza od innych co maja w kabinie materiały w Daci bo takie ma focus.

 

https://www.auto-swiat.pl/testy/porownania-samochodow/ford-focus-kontra-mazda-3-skoda-scala-i-volkswagen-golf-ktory-model-bedzie-lepszym/7pzz233

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, trex11 napisał:

Mazda tansza o 11 % od focusa do tego jakosc premium silnik bardziej elstyczny na 4 i 6 biegu, najlepsze hamulce i wyglad. i najlepsze pszyspieszenie .

Jaki był hejt że mazda oszalała z cenami i tak Zachar że mazda nie ma w cenniku wesji z korbami do okien itp. i po doposażeniu tanśza od innych co maja w kabinie materiały w Daci bo takie ma focus.

 

https://www.auto-swiat.pl/testy/porownania-samochodow/ford-focus-kontra-mazda-3-skoda-scala-i-volkswagen-golf-ktory-model-bedzie-lepszym/7pzz233

A Ty co Mazde sprzedajesz? Kazda 6ke i 3ke wciagam moja kosiarka 1.0T. Aktywny tempomat nie do uzycia, kradna na potege a skrzynie automatyczne pamietaja stare dobre lata 90te. 

 

Choc musze przyznac, ze sa ladne i to by bylo na tyle.

Edytowane przez wujekcybul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujekcybul napisał:

A Ty co Mazde sprzedajesz? Kazda 6ke i 3ke wciagam moja kosiarka 1.0T. Aktywny tempomat nie do uzycia, kradna na potege a skrzynie automatyczne pamietaja stare dobre lata 90te. 

 

Choc musze przyznac, ze sa ladne i to by bylo na tyle.

Ogólnie wsiadłem do cx-3 i środek sprawił takie wrażenie, że szybciej wysiadalem. I to była droga wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wujekcybul napisał:

A Ty co Mazde sprzedajesz? Kazda 6ke i 3ke wciagam moja kosiarka 1.0T. Aktywny tempomat nie do uzycia, kradna na potege a skrzynie automatyczne pamietaja stare dobre lata 90te. 

 

Choc musze przyznac, ze sa ladne i to by bylo na tyle.

 

Podniecasz się tą Fiestą bardziej niż ja, kiedy kupiłem Kia pierwszy raz cztery lata temu... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wujekcybul napisał:

A Ty co Mazde sprzedajesz? Kazda 6ke i 3ke wciagam moja kosiarka 1.0T. Aktywny tempomat nie do uzycia, kradna na potege a skrzynie automatyczne pamietaja stare dobre lata 90te. 

 

Choc musze przyznac, ze sa ladne i to by bylo na tyle.

Co Ty gadasz. Mazda 3 2.0 na pewno to wciaga delikatnie  kosiarke 1.0 w Focusie.  Automat pamieta stare dobre czasy, ale pewnie 300 tysi myknie  bez mrugniecia okiem.

http://www.zeperfs.com/en/duel5595-5867.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2019 o 05:25, czacha napisał:

Kurde, czytam ten watek i kompakty po 100tys chodza i to nawet nie top wersje silnikowe.. chyba hibernowalem ;) 

 

Do 100k to nie da się w topowej wersji zamknąć dziś segmentu B.

 

4fsYSqU.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wladmar napisał:

 

Vitara - segment B, najbogatsza wersja 104900 PLN (cennikowo). Wersja "wszystkomajaca" bez szklanego dachu 90900.

 

Zapewne Dacia też wyjdzie taniej :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ⠀ napisał:

 

Zapewne Dacia też wyjdzie taniej :ok:

 

 

Mazda 2 (tez B) w full wypasie miesci sie w 80 kzl. Honda Jazz tez jakos podobnie. To, ze Niemcy powariowali z cenami, nie znaczy, ze pozostali producenci tez. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ⠀ napisał:

 

Do 100k to nie da się w topowej wersji zamknąć dziś segmentu B.

 

4fsYSqU.png

Jak odpusci sie DSG to Ibiza full LED i w sumie ze wszystkim co trzeba wychodzi lekko ponad 60k. Inna sprawa, ze SEat nie chce sprzedawac aut i ich po prostu za duzo nie ma. Trzeba zamawiac do produkcji a wtedy czeka sie jak za Skoda albo dluzej. Mowimy tu o wozidle po miescie. Ty pewnie dorzuciles wszystko co sie da wtedy to nie ma sensu vs np Astra czy Golf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wujekcybul napisał:

Ty pewnie dorzuciles wszystko co sie da wtedy to nie ma sensu vs np Astra czy Golf.

 

Cóż, inaczej definiujemy słowo "topowa wersja". Dla mnie to właśnie auto ze wszystkim, dla Ciebie "DSG z FullLED" i zaślepkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wladmar napisał:

 

Mazda 2 (tez B) w full wypasie miesci sie w 80 kzl. Honda Jazz tez jakos podobnie. To, ze Niemcy powariowali z cenami, nie znaczy, ze pozostali producenci tez. 

 

Yaris 1.3 bez fajerwerków kosztuje około 70kpln ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

 

Mazda 2 (tez B) w full wypasie miesci sie w 80 kzl. Honda Jazz tez jakos podobnie. To, ze Niemcy powariowali z cenami, nie znaczy, ze pozostali producenci tez. 

 

Pytanie co to maksymalny wypas. W Dacii oznacza to klimę (niekoniecznie automatyczną) i elektrykę. I bywa że w innych markach wersja podstawowa za te same pieniądze ma więcej. Dlatego takie porównania średnio mają sens.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Pytanie co to maksymalny wypas. W Dacii oznacza to klimę (niekoniecznie automatyczną) i elektrykę. I bywa że w innych markach wersja podstawowa za te same pieniądze ma więcej. Dlatego takie porównania średnio mają sens.

 

Oczywiście. Ale twierdzenie, że poniżej 100 kzł nie da się kupić topowej wersji klasy B jest przesadą. A topowe wersję (poza Dacią) są bardzo podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcin79 napisał:

proceed jest fajny jednak jest to małe auto ...wydać 140 tyś na małe auto zupełnie bezsensu. 

Już bym wolał trochę dołożyć i kupić bmw g30 518 za lekko ponad 150 tys.

 

no ale każdy ma inny gust

 

Tak, cennikowo 198kPLN, ale BMW marka premium daje 25% rabatu na starcie... ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wladmar napisał:

Oczywiście. Ale twierdzenie, że poniżej 100 kzł nie da się kupić topowej wersji klasy B jest przesadą. A topowe wersję (poza Dacią) są bardzo podobne. 

 

Nie są. Wspomniane przez Ciebie samochody nie mają większości oferowanego przez topową Ibizę wyposażenia. Virtual Cockpitów, dobrego oświetlenia itd. Dlatego przestałem dyskutować, bo za chwilę dojdziemy do starej dobrej Pandy z LPG która za 30kpln oferuje wszystko co Polakowi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ⠀ napisał:

 

Nie są. Wspomniane przez Ciebie samochody nie mają większości oferowanego przez topową Ibizę wyposażenia. Virtual Cockpitów, dobrego oświetlenia itd. Dlatego przestałem dyskutować, bo za chwilę dojdziemy do starej dobrej Pandy z LPG która za 30kpln oferuje wszystko co Polakowi potrzebne.

Może to smutne, ale większości Polaków musi to starczyc chcąc nowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.