Skocz do zawartości

[skuter] Kask otwarty


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Poczyniłem niedawno zakup mojego pierwszego pierdzikółka - wybór padł na Hondę PCX. Teraz mam plan zakupić jakiś fajny kask otwarty. Chciałbym cos nietuzinkowego, więc nie-białego, nie-czarnego, nie-matowoczarneg itp. Wpadł mi w oczy taki model:

casco-nolan-n21-asso-doble-visor-abierto

 

Nolan N21 ASSO

ale okazuje się, że jest mocno juz niedostępny, nawet za granicą.

 

Możecie podpowiedzieć jeszcze jakieś podobne kaski za normalne pieniądze (500-700zł), które by jakoś fajniej wyglądały?

 

Drugie pytanie: gdzie w Warszawie jest spory wybór kasków? Byłem wczoraj w 4ride.pl, ale ceny tam mają raczej słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się nie chce tracić tyle czasu (do Nadarzyna mam 50km), żeby znaleźć dwa kaski (dla mnie oraz dla małżonki). Tłum tam będzie pewnie niemiłosierny a ja nie jestem jakimś tam fanem dwóch kółek. Ja po prostu mam skuter i potrzebuję do niego dwa kaski - czysto utylitarne podejście.

Ja bym chciał - sklep z dużym wyborem + cenami z Internetu. Wiem.... utopia...... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎13‎.‎02‎.‎2019 o 22:44, Bartłomiej napisał:

Trochę mi się nie chce tracić tyle czasu (do Nadarzyna mam 50km), żeby znaleźć dwa kaski (dla mnie oraz dla małżonki). Tłum tam będzie pewnie niemiłosierny a ja nie jestem jakimś tam fanem dwóch kółek. Ja po prostu mam skuter i potrzebuję do niego dwa kaski - czysto utylitarne podejście.

Ja bym chciał - sklep z dużym wyborem + cenami z Internetu. Wiem.... utopia...... 😉

Teraz kasków jest jeszcze mało po sklepach, bo sezon nie ruszył, a na zimę nikt nie chciał blokować kasy... Więc albo targi (do przymiarki) jak ktoś wyżej napisał i zakup via net, albo poczekaj na ruchy w sklepach... BTW na kasku chyba nie warto oszczędzać.

Warto też, żeby przy wyborze pierwszego kasku ktoś ogarnięty Ci doradził na miejscu.

 

Edytowane przez Blues
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Blues napisał:

Warto też, żeby przy wyborze pierwszego kasku ktoś ogarnięty Ci doradził na miejscu.

Kask już mam, dla siebie wybrałem Nolana z serii N21 (otwarty) a dla żony jakiegoś integrala HJC. Bardzo fajne kaski, po korzystaniu z kasku w skuterze elektrycznym (na wynajem), jestem zaskoczony wyciszeniem oraz dopasowaniem. Doradzali mi w sklepie, mierzyłem chyba z 6 różnych modeli.

Ja już zacząłem jeździć korzystając z ładnych słonecznych dni w tym tygodniu.

 

Teraz skut poszedł na przegląd, bo mam parę uwag co do jego pracy. Od przyszłego tygodnia, jeśli tylko pogoda dopisze, będę nim jeździł do pracy. Frajda z jazdy a przede wszystkim skrócenie czasu dojazdu - są nie do opisania! To jest moje największe WOW jaka na razie.

 

Teraz planuję kolejne zakupy, chciałbym je jakoś uporządkować pod względem istotności, bo budżet nie jest z gumy:
- kurtka

- zapięcie

- kufer

- szyba

Jak ktoś ma jakieś sugestie, co kupować w pierwszej kolejności, to proszę się nie krępować. Ja jestem zielony jak szczypiorek. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartłomiej napisał:

Kask już mam, dla siebie wybrałem Nolana z serii N21 (otwarty) a dla żony jakiegoś integrala HJC. Bardzo fajne kaski, po korzystaniu z kasku w skuterze elektrycznym (na wynajem), jestem zaskoczony wyciszeniem oraz dopasowaniem. Doradzali mi w sklepie, mierzyłem chyba z 6 różnych modeli.

Ja już zacząłem jeździć korzystając z ładnych słonecznych dni w tym tygodniu.

 

Teraz skut poszedł na przegląd, bo mam parę uwag co do jego pracy. Od przyszłego tygodnia, jeśli tylko pogoda dopisze, będę nim jeździł do pracy. Frajda z jazdy a przede wszystkim skrócenie czasu dojazdu - są nie do opisania! To jest moje największe WOW jaka na razie.

 

Teraz planuję kolejne zakupy, chciałbym je jakoś uporządkować pod względem istotności, bo budżet nie jest z gumy:
- kurtka

- zapięcie

- kufer

- szyba

Jak ktoś ma jakieś sugestie, co kupować w pierwszej kolejności, to proszę się nie krępować. Ja jestem zielony jak szczypiorek. 😉

Co to jest zapięcie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zapicie które naprawde jest skuteczne to trzeba wydac dość sporo wiec ja poszedłem inna drogą kupiłem zwykły gruby łańcuch i porządna kłódke żeby łańcuch nie uszkadzał koła (bo łańcuch zapinam na kole) na łańcuch naciągnołem duża koszulke termokurczliwa i za niecałe 40pln mam uważam porzadne zabezpieczenie o wiele mocniejsze niże te chińskie badziewia za 50-60pln ktore można kupić w necie. Mysle że od tego powinieneś zacząc bo po co ci reszta jak ci skuter ukradną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bolekatepl napisał:

Jeśli chodzi o zapicie które naprawde jest skuteczne to trzeba wydac dość sporo wiec ja poszedłem inna drogą kupiłem zwykły gruby łańcuch i porządna kłódke żeby łańcuch nie uszkadzał koła (bo łańcuch zapinam na kole) na łańcuch naciągnołem duża koszulke termokurczliwa i za niecałe 40pln mam uważam porzadne zabezpieczenie o wiele mocniejsze niże te chińskie badziewia za 50-60pln ktore można kupić w necie. Mysle że od tego powinieneś zacząc bo po co ci reszta jak ci skuter ukradną

Jedyne łańcuchy, które budzą moje zaufanie to Pewag. Niestety z dobrą kłódką nie jest to tania sprawa. Należy pamiętać, że zabezpieczenie jest tak dobre jak najsłabszy w nim element. 

 

P.S.

Czasem dziwię się jak ktoś motocykl warty +/- 30 k zł. przypina łańcuchem za 50 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 3.03.2019 o 10:50, bolekatepl napisał:

Moj motocykl nie jest wart wiecej jak 5 tys :phi:

Uff..ale ulga moj 13 letni pierdziped wart max 3700 bo ma nowe opony :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak premium to SHOEI RJ-PLATINUM ale wiem, że nie Twój budżet, więc IMO najlepiej wyjdziesz na jakimś Acerbisie, np. Aria, ale nie wiem czy Ci stylistycznie podejdzie (za to na pewno jest bezpieczny, bo za te pieniądze, to możesz tylko jakiegoś niehomologowanego Chińczyka kupić; Aria to jakieś 300 zł). pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.