Skocz do zawartości

Nissan Qashqai I - warto kupić?


piotrulex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Żonie bym chciał coś kupić lepszego na dojazdy do roboty

Codziennie 12km w jedną stronę i nigdzie wiecej

Wyjazdy dalsze, wakacje itd i tak robimy innym autem

Warto?

Chciałbym wydać najlepiej do 30 tysi, może ciut więcej

Dobrze wygląda ten model po lifcie z węższymi lampami

Wyposażenie podstawowe wystarczy czyli klima i elektryka a to pewnie standard

Ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrulex napisał:

Witam

Żonie bym chciał coś kupić lepszego na dojazdy do roboty

Codziennie 12km w jedną stronę i nigdzie wiecej

Wyjazdy dalsze, wakacje itd i tak robimy innym autem

Warto?

Chciałbym wydać najlepiej do 30 tysi, może ciut więcej

Dobrze wygląda ten model po lifcie z węższymi lampami

Wyposażenie podstawowe wystarczy czyli klima i elektryka a to pewnie standard

Ktoś coś podpowie?

 

A musi być pseudo SUV i to w dodatku kompaktowy? ;) 

Te QQ jako używane sa IMHO bardzo drogie i za 30kPLN to na starcie kupisz auto, które ma z 10-12 lat i przebieg z  200kkm...

Nie lepiej np cos mniejszego, ale sporo młodszego? Na dojazdy do pracy wg mnie jest zupełnie wystarczające.

Jakas Micra, Yaris, ewentualnie nawet Juke jeśli chcesz cos wyższego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A musi być pseudo SUV i to w dodatku kompaktowy? ;) 

Te QQ jako używane sa IMHO bardzo drogie i za 30kPLN to na starcie kupisz auto, które ma z 10-12 lat i przebieg z  200kkm...

Nie lepiej np cos mniejszego, ale sporo młodszego? Na dojazdy do pracy wg mnie jest zupełnie wystarczające.

Jakas Micra, Yaris, ewentualnie nawet Juke jeśli chcesz cos wyższego?

 

Żona nie lubi małych aut

 

Ja na małe g.... też nie będę namawiał

 

To tak kiedyś wpadło w oko. Średnio co 2 lata mamy do dyspozycji nowe auto, którym wszędzie jeździmy więc i jakoś nie mam serca 100 tysi na nowe auto wywalać tylko na dojazdy do biura. Z drugiej strony też chcę aby miała coś co może się jej podobać i mieć frajdę z jazdy

 

Te 3 dychy to taki raczej mentalny maks :)

 

W weekend trochę pojeździłem po salonach i jakoś tak mnie naszło :)

 

Kiedyś czekając w serwisie na zmianę opon czytałem jakąś gazetkę i tak to auto z silnikiem 1,5 było bardzo chwalone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piotrulex napisał:

Kiedyś czekając w serwisie na zmianę opon czytałem jakąś gazetkę i tak to auto z silnikiem 1,5 było bardzo chwalone :)

 

Hmmm, 1.5 to jest sławny dci od Renault, wiec jeśli już to chyba lepiej szukac 1.6noPB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść jakiś czas temu kupił QQ 1,5 dci, ale sąsiad mechanik namówił go by dopłacił i wymienił na wersję z dieslem 2.0.

Kosztował właśnie coś kole 30 kzł. Wypasiona sztuka z panoramicznym dachem. Sprowadzony na moje oko ze skręconym licznikiem.

Po jakimś czasie musiał wywalić filtr cząstek stałych, bo wypalanie nawet w serwisie nie dawało rady.

Ostatnio próg wymieniał, bo korozja się rzuciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Teść jakiś czas temu kupił QQ 1,5 dci, ale sąsiad mechanik namówił go by dopłacił i wymienił na wersję z dieslem 2.0.

Kosztował właśnie coś kole 30 kzł. Wypasiona sztuka z panoramicznym dachem. Sprowadzony na moje oko ze skręconym licznikiem.

Po jakimś czasie musiał wywalić filtr cząstek stałych, bo wypalanie nawet w serwisie nie dawało rady.

Ostatnio próg wymieniał, bo korozja się rzuciła.

 

Bo za 30kPLN to niestety sa już dość stare auta, ze wszystkimi tego konsekwencjami...

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrulex napisał:

 

Kiedyś czekając w serwisie na zmianę opon czytałem jakąś gazetkę i tak to auto z silnikiem 1,5 było bardzo chwalone :)

A kupisz 1.5 ? Bo one były chyba pod koniec produkcji, wcześniej był 2,0 też od reno

I tak jak pisali, to nie jest silnik który ma dobre opinie.

Znajomy walczył z DPF ale w tym 2.0, w końcu wymienili mu auto (najem długoterminowy) bo auto więcej w serwisach stało niż jeździło

 

Kaszkaja są drogie, sam szukałem benzyny i ... taniej kupiłem X3 ;)

 

 

Edytowane przez Koonrad
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Koonrad napisał:

A kupisz 1.5 ? Bo one były chyba pod koniec produkcji, wcześniej był 2,0 też od reno

I tak jak pisali, to nie jest silnik który ma dobre opinie.

Znajomy walczył z DPF ale w tym 2.0, w końcu wymienili mu auto (najem długoterminowy) bo auto więcej w serwisach stało niż jeździło

 

Kaszkaja są drogie, sam szukałem benzyny i ... taniej kupiłem X3 ;)

 

 

No nie zachęcacie ;)

 

Na żadne BMW mnie nie namówisz, jestem antyfanem marki. Choć fakt, o tej serii też słyszałem dobre opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrulex napisał:

No nie zachęcacie ;)

 

Na żadne BMW mnie nie namówisz, jestem antyfanem marki. Choć fakt, o tej serii też słyszałem dobre opinie

ale ja cię nie namawiam na BMW, tylko wskazuje że QQ jest drogi, to w sumie tylko podniesiony kompakt

mnie zależało na 4x4, dlatego szukałem QQ bo jest to jedno z tańszych aut 4x4 (niestety wersji 4x4 juz nie jest tani, nowy ponad 100kzł)

w tej cenie można było kupić np forestera czy wspomniane X3, podobne ceny miała RAV4 czy CRV

dodatkowo jak szukałem 3lata temu to do 40kzł łapały sie przedliftowe, a on średnio wygląda zarówno w środku jak i na zewn

 

mamy kaszkaje w firmie i ogólnie nie są to złe auta, do 100kkm przeważnie bez większych problemów a jeśli się psuły to głownie silniki (osprzęt)

a X3 wcale nie jest taka fajna, tez ma kupę problemów i nie wiem czy QQ nie byłby mniej problematyczny 

 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2019 o 20:03, steyr napisał:

2.0 140KM PB made by Nissan lubi brać olej, mam znajomego co ma "kaszanę" z tym motorem ostatnio na przestrzeni 10kkm wlał 4l oleju:phi: Przebieg ~150kkm. Natomiast 1.6 115KM chyba ok ale trochę słabe do takiej kobyły.

Może to kwestia ostrożnego docierania silnika ale ja w Lagunie mam właśnie silnik Nissana 2.0 Pb140 i oleju wogóle nie bierze. Przebieg mam 120 kkm olej wymieniam co 15 kkm (a nie jak w instrukcji 30 kkm) i w ciągu tych 15 kkm pomiedzy wymianami na bagnecie poziom oleju się nie obniża. Styl jazdy mam dość dynamiczny ale bez wariactwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎18‎.‎02‎.‎2019 o 16:07, Maciej__ napisał:

 

Hmmm, 1.5 to jest sławny dci od Renault, wiec jeśli już to chyba lepiej szukac 1.6noPB.

 

owszem ale się już trochę pozmieniało w kwestii osprzętu- chociażby wtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Oczywiscie, ale za 30kPLN to raczej bedzie jeden z pierwszych rocznikow w QQ...

Tak, w tej nieco nowszej budzie z węższymi lampami, tak od 2010

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.03.2019 o 13:45, gregoryj napisał:

Rower jej kup na takie dojazdy. Wysmukli troche sylwetke przez co Ty i Ona - bedziecie zadowoleni ;]

Żona ma 2 rowery oraz smukłą sylwetkę, z czego Ona i ja, jesteśmy bardzo zadowoleni :)

 

Pani żona się upiera i nie chce "nowego" auta. Na przyszły piątek jestem umówiony na wymianę butli gazowej gdyż w obecnym homologacja się kończy a przegląd już się skończył ...

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎03‎-‎29 o 14:23, piotrulex napisał:

Żona ma 2 rowery oraz smukłą sylwetkę, z czego Ona i ja, jesteśmy bardzo zadowoleni :)

 

Pani żona się upiera i nie chce "nowego" auta. Na przyszły piątek jestem umówiony na wymianę butli gazowej gdyż w obecnym homologacja się kończy a przegląd już się skończył ...

aż to uparta bestia, ma 2 rowery i jeszcze chce auto za 30 tysi na dojazd 12 km ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2019 o 13:40, gregoryj napisał:

aż to uparta bestia, ma 2 rowery i jeszcze chce auto za 30 tysi na dojazd 12 km ;] 

 

Dokładnie:

17 min (12,1 km)

ale nie czytasz uważnie :)

 

upiera się i nie chce "nowego" auta

 

Pewnie da się namówić jak obecne się rozleci, podobnie jak kilka lat temu było w wcześniejszym ;)

 

PS. w porównaniu ze mną, to moja żona wręcz jest ideałem kompromisu i braku upartości ;)

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.