Skocz do zawartości

Kto ma małą tablicę rejestracyjną?


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiadają, że i, co mają je bezprawnie, mogą stracić DR oraz nie zaliczyć badania technicznego - link 

A tak naprawdę, to sami ustawodawcy sami są winni - zamiast zrobić małe tablice w rozmiarze USA (węższe ale wyższe od EU), to zrobili takie pokraczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie ciesze zabrac dowod niech wstawi normalna. Tylko zastanawiam sie dlaczego nie mogli uzyc takich jak w USA tylko te male pokraki?
Zapewne wszystkie automaty skanujące tablice (a trochę tego jest, nie tylko na parkingach) nie są kalibrowane pod mniejszą czcionkę

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomata napisał:

A co Ci przeszkadza że ktoś chce małą tablicę? 

Pula tych tablic jest ograniczona i podobno już się zdarza w niektórych WK, że ich brakuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kenickie napisał:

Pula tych tablic jest ograniczona i podobno już się zdarza w niektórych WK, że ich brakuje.

 

WK rejestruje samochód i nie widzi w dowodzie,bazie danych co to za auto?  Rozdawali wszystkim jak popadnie bez sprawdzenie a teraz myślą  jak odzyskać 

Urzędnik jak zwykle nie winny :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, format napisał:

Zapewne wszystkie automaty skanujące tablice (a trochę tego jest, nie tylko na parkingach) nie są kalibrowane pod mniejszą czcionkę

tapatalked
 

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Producent tablic musiał by zrobić całkiem nowe matryce pod nową wysokość blach a tak wystarczyło skrócić standardową i jest tablica prawie jak amerykańska.

 

Wszędzie straszą że będą dowody zabierać albo nie podbijać przeglądów za taką blaszkę w miejscu standardowej. Kwestia tylko czy jest przepis zabraniający montowania takiej tablicy w europejskim aucie. Przecież nawet jak teraz taki delikwent wymieni małą blachę na standardową to i tak ta mała nie wróci do puli wolnych numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Prami napisał:

Kwestia tylko czy jest przepis zabraniający montowania takiej tablicy w europejskim aucie.

Jeżeli dobrze doczytalem, to we wniosku o wydanie rejestracji wpisuje się informacje, że w samochodzie znajduje się małe miejsce na rejestrację, a więc okłamuje się urząd😁

 

Link

Link2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prami napisał:

Wszędzie straszą że będą dowody zabierać albo nie podbijać przeglądów za taką blaszkę w miejscu standardowej. Kwestia tylko czy jest przepis zabraniający montowania takiej tablicy w europejskim aucie. Przecież nawet jak teraz taki delikwent wymieni małą blachę na standardową to i tak ta mała nie wróci do puli wolnych numerów.

Nawet jeśli nie wróci, to wolniej będzie ubywać tych, co już zostały. A jak i takich braknie, to może uchwalą, żeby nieużywane powróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, akir napisał:

Ja w jednym samochodzie mam zderzak zmieniony brak miejsca na tablice. Jeździ od dwóch lat pod fotelem. Na przeglądy daje za szybę

Nie łapie Cię każdy napotkany patrol?

W zasadzie, to jeśli już, to za szybą powinna być cały czas, choć i tego mogą się czepiać.

 

§ 35. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice rejestracyjne z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablicę umieszcza się tylko z tyłu.

4. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę rejestracyjną samochodową jednorzędową…

7. Jeżeli pojazd nie posiada specjalnego miejsca do umocowania tablic rejestracyjnych, to przednią i tylną tablicę rejestracyjną umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy rejestracyjnej – po lewej stronie pojazdu.

 

P.S. W razie czego trytytki masz zawsze przy sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapie Cię każdy napotkany patrol?
W zasadzie, to jeśli już, to za szybą powinna być cały czas, choć i tego mogą się czepiać.
 
§ 35. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice rejestracyjne z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablicę umieszcza się tylko z tyłu.
4. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę rejestracyjną samochodową jednorzędową…
7. Jeżeli pojazd nie posiada specjalnego miejsca do umocowania tablic rejestracyjnych, to przednią i tylną tablicę rejestracyjną umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy rejestracyjnej – po lewej stronie pojazdu.
 
P.S. W razie czego trytytki masz zawsze przy sobie?
Odpowiedź że mam za szyba jest wystarczająca nikt tego nie podważa. Jest z przodu jest widoczna i to tyle (oczywiście jak za nią jest). Zdarzyło się raz może dwa że jej tam nie było, to rozmowa zeszła na tor jak szybko się zbiera i czy awaryjna.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomata napisał:

A co Ci przeszkadza że ktoś chce małą tablicę? 

może i nie przeszkadza ale zmniejszone tablice są dla pojazdów ,które nie mają konstrukcyjnie wyznaczonego miejsca na montaż tablic o tradycyjnym rozmiarze . wynika z tego , że zmniejszone tablice są przeznaczone dla pojazdów , w których  konstrukcyjne miejsce montażu tablicy jest mniejsze  . klient dostaje w WK zmniejszoną tablicę po podpisaniu oświadczenia ,że pojazd ma  zmniejszone miejsce na montaż TR . Poświadcza nieprawdę  , kłamie a to już podlega pod paragraf . I z tym właśnie będzie ma "walczyć" Policja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i nie przeszkadza ale zmniejszone tablice są dla pojazdów ,które nie mają konstrukcyjnie wyznaczonego miejsca na montaż tablic o tradycyjnym rozmiarze . wynika z tego , że zmniejszone tablice są przeznaczone dla pojazdów , w których  konstrukcyjne miejsce montażu tablicy jest mniejsze  . klient dostaje w WK zmniejszoną tablicę po podpisaniu oświadczenia ,że pojazd ma  zmniejszone miejsce na montaż TR . Poświadcza nieprawdę  , kłamie a to już podlega pod paragraf . I z tym właśnie będzie ma "walczyć" Policja .
A jeszcze weselej by było, gdyby właściciele tych pojazdów musieli dostosować miejsce na tablicę do posiadanej tablicy. Przymusowa wizyta u blacharza na zmniejszenie miejsca na tablicę, szpachla, lakierowanie... :) Tak bym zarządził.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, piter19731 napisał:

może i nie przeszkadza ale zmniejszone tablice są dla pojazdów ,które nie mają konstrukcyjnie wyznaczonego miejsca na montaż tablic o tradycyjnym rozmiarze . wynika z tego , że zmniejszone tablice są przeznaczone dla pojazdów , w których  konstrukcyjne miejsce montażu tablicy jest mniejsze  . klient dostaje w WK zmniejszoną tablicę po podpisaniu oświadczenia ,że pojazd ma  zmniejszone miejsce na montaż TR . Poświadcza nieprawdę  , kłamie a to już podlega pod paragraf . I z tym właśnie będzie ma "walczyć" Policja .

Ja to rozumiem. Ale nie rozumiem oburzenia "gonić tuningowych cwaniaczków".  Jak ktoś jest gotowy ponieść konsekwencje dodając sobie 20KM przez tablice to jego sprawa. A że braknie nrow  w wydziale komunikacji?  To ich problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2019 o 18:18, tomata napisał:

A co Ci przeszkadza że ktoś chce małą tablicę? 

Jak ktoś ma małe wytłoczenie na tablicę rejestracyjną to należy mu się mała tablica rejestracyjna. Jak ma duże wytłoczenie i wchodzi standardowa tablica to niech nie cwaniakuje i bierze dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zł mandatu i zabrany dowód za mała tablicę za zwykłym aucie.

 

Na allegro zainteresowanie ramkami pod małe tablice całkiem spore:

 

https://allegro.pl/listing?string=ramka pod tablicę rejestracyjną mała&order=m&bmatch=baseline-cl-n-aut-1-0-0131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie władzo jak rejestrowałem samochód to miał miejsce na małą tablicę, ale jakiś !@#$% zniszczył mi zderzak/klapę i wymieniłem od EU.;]

Taką gadkę przewiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akir napisał:

Dokładnie tak :), sprawa do sądu i w większości jest umorzona. Z drugiej strony jaki był to zderzak, czy miał on homologację?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Oczywiście, że miał, byl zdjęty z homologowanego auta, więc jak mógł nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź że mam za szyba jest wystarczająca nikt tego nie podważa. Jest z przodu jest widoczna i to tyle (oczywiście jak za nią jest). Zdarzyło się raz może dwa że jej tam nie było, to rozmowa zeszła na tor jak szybko się zbiera i czy awaryjna.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka



I pomyśleć że takie szmaty pracują w policji. Szkoda że nikt nie dba o bezpieczeństwo i przepisy tylko o wyimaginowane akcje i wyniki na papierze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rostex napisał:

500 zł mandatu i zabrany dowód za mała tablicę za zwykłym aucie.

 

Na allegro zainteresowanie ramkami pod małe tablice całkiem spore:

 

https://allegro.pl/listing?string=ramka pod tablicę rejestracyjną mała&order=m&bmatch=baseline-cl-n-aut-1-0-0131

Faktycznie spore 40 osob na 6 tyś wydanych tablic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rostex napisał:

 Duze zainteresowanie 2%  N moze jeszcze te z  Olx to dobijemy do 4% a niech będzie 5% Nie zmienia faktu ze taka tablice robi sie ze zwykłej za 5zł a płaca nawet 70zł 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2019 o 16:53, iwik napisał:

I bardzo dobrze :ok:. Wyczesać "tuningowych" cwaniaczków.

Jestem za. Ostatnio na mercedesie jakims C byla mala i wokol po pol metra miejsca. mandat 500 zl i zabranie DR, jako dowod  ze jest uprawniony   dokumenty celne z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam jak te przepisy sa sformulowane.

Obecnie mam zwykłą tablicę.

Ale w moim aucie jest miejsce zarówna na zwykłą europejską, jak i na amerykanską/japońską. (Honda CRV 2gen, europejska w zdezaku, amerykanska na tylnych drzwiach).

 

Mam zalozony hak i on zaslania mi trochę tablice EU.

 

Wiec sie zastanawiam czy nie lepiej by bylo wymienic tablicy na zmniejszoną i zalozyc ja w miejsce na tablice amerykańską/japońską.

 

 

Czy mogę, czy sam fakt ze w aucie istnieje miejsce na europejską oznacza ze nie mogę założyć amerykanskeij mimo iz na nią miejsce też? Chodzi mi o przepisy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w powiecie pabianickim sporo gruzow widziałem z małymi tablicami, dwie E36, Berlingo z około 1999 roku, doblo, Mercedesa C i jakaś skode octavie... Oczywiście wszystkie z miejscem na dużą tablice... Dla mnie za takie coś od razu mandat 500zl i laweta, a we wniosku jest czy potrzebne są małe tablice, pod którym trzeba złożyć podpis... Widział ktoś fabryczne Doblo czy Berlingo z miejscem na małą tablice? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 o 00:20, akir napisał:

Ja w jednym samochodzie mam zderzak zmieniony brak miejsca na tablice. Jeździ od dwóch lat pod fotelem. Na przeglądy daje za szybę

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

ukarac za cwaniakowanie i zabrac uprawnienia OSK za walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luke16 napisał:

U mnie w powiecie pabianickim sporo gruzow widziałem z małymi tablicami, dwie E36, Berlingo z około 1999 roku, doblo, Mercedesa C i jakaś skode octavie... Oczywiście wszystkie z miejscem na dużą tablice... Dla mnie za takie coś od razu mandat 500zl i laweta, a we wniosku jest czy potrzebne są mMandat, lawet i  sprawa karna za skladanie falszywych zeznac. jakby jeden janusz z drugim Mirkiem  stracili troche dni, czasu i kasy to odechcialoby sie wiochy robic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 o 00:20, akir napisał:

Ja w jednym samochodzie mam zderzak zmieniony brak miejsca na tablice. Jeździ od dwóch lat pod fotelem. Na przeglądy daje za szybę

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

A  co to za zderzak, ze miejsca nie ma na TR? Pokaz zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, akir napisał:

S3 z custom zderzakiem

Auto nie powinno przejść BT bez blachy umieszczonej tam gdzie powinna i tyle.

Toczycie dyskusje małe/duże, a tu wogole jakby jej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepisach jest- widoczna z przodu pojazdu lub w miejscu przeznaczonym. Ja osobiście nie mam problemu, dowodu nie zabiorą bo go nie noszę. Mandatu nie przyjmę bez wyroku sądu, ewentualnie skrucha i obiwtnica że dostosuję samochód default_wink.gif. Co do małych tablic to diagnosta powinien decydować, a nie urzędnik czy niebieski. Osobiście radzę nie oddawać dowodu nie przyjmować mandatu i iść do sądu.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, akir napisał:

Szansa że zablokuja dowód znikoma, w tym samym dniu będę miał opinie diagnosty

W prawie temat umiejscowienia tablicy jest trochę śliski, nie wskazuje konkretnie miejsca poza do tego celu przeznaczonym i z przodu na środku lub lewej stronie. Dodatkowo ma być czytelna.

Wiem, że to wiesz, ale pomyślałeś jak w razie W i np. dachowania zachowa się ten kawałek blachy włożony za szybe?

Odetnie głowę, czy tylko rękę?

 

PS. Pewnie młody jesteś, nie zważasz uwagi na takie rzeczy.

My tu stare zgredy, dzieci wozimy itd.

Bym się chyba sam na tamten świat wyprawił gdybym w taki sposób, przez customowy zderzak i blachę za szyba, dzieciaka stracił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samochód zabawka, tablica najczęściej nie legalnie schowana. Myślałem o tych małych ale więcej problemów można ściągnąć niż taka jazda. Na codzienne wozidlo to firmowa skoda super bi tym wróżę rodzinę.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, akir napisał:

To samochód zabawka, tablica najczęściej nie legalnie schowana.

Ja Ci tylko pisałem pod kątem tego żebyś po zatrzymaniu za bardzo się nie kłócił. Bo jak będą chcieli to narobią problemów. Nawet jak to tylko diagnosta i wizyta w WK to jednak trzeba do tego diagnosty i WK pojechać. I stracić czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko pisałem pod kątem tego żebyś po zatrzymaniu za bardzo się nie kłócił. Bo jak będą chcieli to narobią problemów. Nawet jak to tylko diagnosta i wizyta w WK to jednak trzeba do tego diagnosty i WK pojechać. I stracić czas.
Nigdy się nie kloce, bo nie ma po co.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.