Skocz do zawartości

Lpg a przeglad


dyniek000

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, dyniek000 napisał:

Witam jak w temacie przeglad mam do 02.06.2019r. A lpg (zbiornik) legalizacje do 04.2020r. 

Czy dostanę przeglad ,ewentualnie na ile czasu 

Z tego co wiem, to zbiornik ma być ważny w dniu badania technicznego. Diagnosta może tylko "pouczyć" że zbiornik powinien być wymieniony przed końcem jego ważności. Powinieneś dostać badanie na 12 miesięcy, ale możliwe, że coś się zmieniło w ostatnim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tilok napisał:

Z tego co wiem, to zbiornik ma być ważny w dniu badania technicznego. Diagnosta może tylko "pouczyć" że zbiornik powinien być wymieniony przed końcem jego ważności. Powinieneś dostać badanie na 12 miesięcy, ale możliwe, że coś się zmieniło w ostatnim czasie.

Potwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się, przegląd mi się skończył w styczniu tak jak i butla. Holenderska instalacja Vialle. Z tego co się już zorientowałem to kiepsko to wygląda, wymiana butli graniczy z cudem... wywalenie instalacji przekroczy wartość auta, a jak na swój wiek śmiało na wakacje nim bez obaw jeżdżę. Co można w takiej sytuacji zrobić bo jestem lekko w kropce :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SlawekS napisał:

Dlaczego graniczy z cudem? Jakieś inne butle mają? Nie możesz wsadzić naszej z naszym zaworem? Ja bym podzwonił po okolicznych montażystach lpg i popytał.

Każdy mówi, że im to ryba , ale ustawa mówi, że butla ma być producenta... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Primera napisał:

ale ustawa mówi, że butla ma być producenta...

że co ? zmieniasz zbiornik ew razem z wielozaworem ( na taki jaki pasuje wymiarami ) , podłączasz , robisz badanie techniczne  i jeździsz . ważne aby do nowego zbiornika LPG był  "kwit " czyli protokoł / decyzja wydana przez TDT . trochę masz do mnie daleko bo może i bym to ogarnął . ( 130 km ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Primera napisał:

wymiana butli graniczy z cudem...

wchodzi opcja  ponownej legalizacji tej butli , wymontować i pojechać do oddz TDT na badanie szczelności zbiornika LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.