Skocz do zawartości

Wypalanie dpf


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przyobserwowałem, że przy obecnych temp. nie zdąża wypalić dpf na trasie 20 km z domu do pracy.

Dwa razy pod rząd przerwałem wypalanie, bo już dojechałem na parking.

Trzeciego dnia od razu włączyłem tryb sport, by silnik się szybciej zagrzał i okazało się, że znów podjął próbę wypalania. Pojechałem kilka km dalej, by nie przerywać tego procesu. No i dzisiaj miałem już spokój.

Stąd wniosek, że dla współczesnego diesla, w naszych temp., nawet 20 km dojazdy to może być mało, by nie zapchać filtra :)

Normalnie wypala u mnie co drugi bak, ale trzeba mu pozwolić skończyć. Inaczej próbuje codziennie ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyobserwowałem, że przy obecnych temp. nie zdąża wypalić dpf na trasie 20 km z domu do pracy.
Dwa razy pod rząd przerwałem wypalanie, bo już dojechałem na parking.
Trzeciego dnia od razu włączyłem tryb sport, by silnik się szybciej zagrzał i okazało się, że znów podjął próbę wypalania. Pojechałem kilka km dalej, by nie przerywać tego procesu. No i dzisiaj miałem już spokój.
Stąd wniosek, że dla współczesnego diesla, w naszych temp., nawet 20 km dojazdy to może być mało, by nie zapchać filtra
Normalnie wypala u mnie co drugi bak, ale trzeba mu pozwolić skończyć. Inaczej próbuje codziennie ;]
 
Sytuacja z dzisiejszego dnia. Wracam z pracy ok. 15km, filtr się nie wypala. Zatrzymuje się przy paczkomacie, uruchamiam ponownie silnik, do domu zostały jakieś 3km. Ruszam i po chwili zaczął się wypalać filtr.


Wysłane z mojego BTV-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 o 18:07, hevimental napisał:

Sytuacja z dzisiejszego dnia. Wracam z pracy ok. 15km, filtr się nie wypala. Zatrzymuje się przy paczkomacie, uruchamiam ponownie silnik, do domu zostały jakieś 3km. Ruszam i po chwili zaczął się wypalać filtr.


Wysłane z mojego BTV-W09 przy użyciu Tapatalka
 

Przebijam - przejechałem autostradą 420 km, dojeżdżam na miejsce zaczyna się wypalać dpf. Wracam, dojeżdżam na miejsce - zaczyna się wypalać dpf.

W trakcie  jazdy miejskiej zwykle wypala się w trakcie codziennych przejażdżek, ale zdarzają się sytuacje, kiedy rozpoczyna wypalanie podczas jedynej krótkiej trasy w tygodniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.