Skocz do zawartości

UFG niesłusznie naliczona szkoda


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wśród bliskiej rodziny mam już 2 przypadek gdzie fizycznie poszkodowany stał się sprawcą kolziji wg UFG. Reasumując osoba X miała kolizję z nieswojej winy w 2016r, zostało wypłacone odszkodowanie z OC sprawcy a dziś się dowiaduje że w systemie UFG na koncie tej osoby widnieje ta szkoda jako sprawca kolizji. Da się to jakoś odkręcić? Zwyżka teoretycznie nie jest wielka, ale w imię czego ktoś ma mieć "na..rane" w papierach. Ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem? Rozmawiałem z agentem ubezpieczeniowym i żeby odkręcić taką sprawę to podobno trwa to kilka miesięcy. Istnieje jakiś system dostępny dla zwykłego człowieka gdzie można sprawdzić "stan konta" w takim UFG na bieżąco? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia wskazują, że ..............nie.

 

Monitowałem, pisałem pisma (i do PZU i UFG), otrzymywałem nawet pisemne zapewnienia od PZU, że szkoda nie obciąża mojego konta (samo PZU zresztą od początku twierdziło, że problemu nie ma bo "oni mogą mi i tak dać zniżkę" - problem w tym, że z tą zniżką wychodziło drożej niż gdziekolwiek na rynku :)). Bezskutecznie. W UFG cały czas trwał zapis o szkodzie z mojego AC.

 

Sprawa rozwiązała się przez przedawnienie.

 

Nauczka z tego tylko taka, że nigdy już nie kupię ubezpieczenia w PZU :) .

 

...ale chętnie dowiem się jak sobie w takiej sytuacji poradzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, gorex napisał:

...ale chętnie dowiem się jak sobie w takiej sytuacji poradzić.

Zapewne na drodze sądowej. Ubezpieczalnie to niestety jedno wielkie "nie mamy pana płaszcza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, steyr napisał:

Cześć,

 

wśród bliskiej rodziny mam już 2 przypadek gdzie fizycznie poszkodowany stał się sprawcą kolziji wg UFG. Reasumując osoba X miała kolizję z nieswojej winy w 2016r, zostało wypłacone odszkodowanie z OC sprawcy a dziś się dowiaduje że w systemie UFG na koncie tej osoby widnieje ta szkoda jako sprawca kolizji. Da się to jakoś odkręcić? Zwyżka teoretycznie nie jest wielka, ale w imię czego ktoś ma mieć "na..rane" w papierach. Ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem? Rozmawiałem z agentem ubezpieczeniowym i żeby odkręcić taką sprawę to podobno trwa to kilka miesięcy. Istnieje jakiś system dostępny dla zwykłego człowieka gdzie można sprawdzić "stan konta" w takim UFG na bieżąco? pozdrawiam

Tak, przerabiałem w 2018 w listopadzie. U mnie wyszła zbieżność nazwisk, pesele inne, miejsce zamieszkania też. Zgłosiłem do ufg, sporo info zapewnił agent, zgłosiłem na policji, w 3 tygodnie się uwinęli z robotą. W ufg już czysto, zniżki wróciły, na piśmie wszystko, więc teraz już ok.

Wyszło przy okazji rejestracji i ubezpieczenia kolejnego pojazdu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, format napisał:

Zapewne na drodze sądowej. Ubezpieczalnie to niestety jedno wielkie "nie mamy pana płaszcza".

Yyy, u mnie stanęli na wysokości zadania. Ale najpierw zgłosiłem na policji jako podejrzenie wyłudzenia danych osobowych ... 

Reszta poszła po mojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Pipper napisał:

Tak, przerabiałem w 2018 w listopadzie. U mnie wyszła zbieżność nazwisk, pesele inne, miejsce zamieszkania też. Zgłosiłem do ufg, sporo info zapewnił agent, zgłosiłem na policji, w 3 tygodnie się uwinęli z robotą. W ufg już czysto, zniżki wróciły, na piśmie wszystko, więc teraz już ok.

Wyszło przy okazji rejestracji i ubezpieczenia kolejnego pojazdu.

Pozdrawiam.

Agentka mi wspomniała że szkoda była w 2016r, a przejrzałem teraz mail-e i w rzeczywistości akcja działa się w czerwcu 2017r. To już w ogóle się nic nie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steyr napisał:

Agentka mi wspomniała że szkoda była w 2016r, a przejrzałem teraz mail-e i w rzeczywistości akcja działa się w czerwcu 2017r. To już w ogóle się nic nie zgadza.

U mnie wyszły jaja, bo moja osoba występowała pod 3 postaciami w 2 zdarzeniach z pojazdami, których nie mamy od 2012 roku... Był wałek, ale policja wyjaśniła, TU przeprosiło, UFG burdel ogarnęło. 

Mam konto czyste, reszta mnie nie obchodzi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, steyr napisał:

Cześć,

 

wśród bliskiej rodziny mam już 2 przypadek gdzie fizycznie poszkodowany stał się sprawcą kolziji wg UFG. Reasumując osoba X miała kolizję z nieswojej winy w 2016r, zostało wypłacone odszkodowanie z OC sprawcy a dziś się dowiaduje że w systemie UFG na koncie tej osoby widnieje ta szkoda jako sprawca kolizji. Da się to jakoś odkręcić? Zwyżka teoretycznie nie jest wielka, ale w imię czego ktoś ma mieć "na..rane" w papierach. Ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem? Rozmawiałem z agentem ubezpieczeniowym i żeby odkręcić taką sprawę to podobno trwa to kilka miesięcy. Istnieje jakiś system dostępny dla zwykłego człowieka gdzie można sprawdzić "stan konta" w takim UFG na bieżąco? pozdrawiam

Jak nie idzie to może warto się poskarżyć do KNF? :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.