Skocz do zawartości

Nową 208ke widzieli?


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć płyta wspólna z DS i ma być elektryk z 50kWh
Jak dla mnie (na szybko) tył Hyundai, progi A1, przełączniki Mini.... Szczerze mówiąc nie wiem czy mi się podoba.... Na pewno robi wrażenie-zwlaszcza wnetrze
 
https://autokult.pl/33133,wyciekly-oficjalne-zdjecia-nowego-peugeota-208
 
...
 
 


  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć płyta wspólna z DS i ma być elektryk z 50kWh
Jak dla mnie (na szybko) tył Hyundai, progi A1, przełączniki Mini.... Szczerze mówiąc nie wiem czy mi się podoba.... Na pewno robi wrażenie-zwlaszcza wnetrze
 
https://autokult.pl/33133,wyciekly-oficjalne-zdjecia-nowego-peugeota-208
 
...
 
 



Jeśli tak to będzie wyglądało, to rzeczywiście rewelacja. Patrząc na ostatnie modele, moim zdaniem peugeot robi absolutnie najciekawsze auta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wujekcybul napisał:

Aha czyli jak licznik przy zmianie wyswietlania sie bedzie wieszal to jest ok? W nowym DS to standard.

A co ma licznik do multimedii?

Chyba że ma-nie siedzę w temacie  więc może wychodzę teraz na idiotę:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wlad napisał:

A co ma licznik do multimedii?

Chyba że ma-nie siedzę w temacie  więc może wychodzę teraz na idiotę:nie_wiem:

No normalnie mozesz zmieniac to co Ci sie na ekranie w miejscu licznika wyswietla. Tak samo klima czy inne sa tylko na wyswietlaczu. I jak cos wciskasz/zmieniasz to zwalnia jak na wolnym telefonie. Dla mnie to koszmar juz wole zwykle pokretla. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

Ładne grafiki.

A teraz niech pokażą wersję podstawową na prawdziwych, nie "podkręconych" zdjęciach.

Też się obawiam się, że to co widać na zdjęciach to jakaś wersja wirtualna, niekoniecznie zgodna z tym co pojawi się w salonie w najsłabszej wersji. Oczywiście chciałbym się mylić. To co widziałem podoba mi się. No może te ledowe (???) kły na zderzaku przednim mogli sobie darować ;) 

 

715b57e9-2019-peugeot-208-leak-01.jpg

 

Tył również zachęcający, sportowy

 

Peugeot-208-2019-pierwsze-zdjecia-4.jpg

 

Ja byłbym zainteresowany. Do aut na F kompletnie nic nie mam ;)

Dnia 23.02.2019 o 12:42, bergerac napisał:


Jeśli tak to będzie wyglądało, to rzeczywiście rewelacja. Patrząc na ostatnie modele, moim zdaniem peugeot robi absolutnie najciekawsze auta.
 

Nowe Mazdy też wizualnie robią robotę. Mam wrażenie jakby ściągali od Alfa Romeo. Japońska technika i włoska finezja. To może się udać jeśli ceny nie zabiją, a korozja nie wejdzie ;)

A jeszcze w tym roku nowa Giulietta. Mam nadzieję, że będzie wyglądać tak jak na renderach w sieci.

 

 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2019 o 13:15, iwik napisał:

Ładne grafiki.

A teraz niech pokażą wersję podstawową na prawdziwych, nie "podkręconych" zdjęciach.

Bryła sama z siebie jest bardzo zgrabna, więc może trochę stracić, ale nie tak wiele. Podstawowa wersja na pewno nie będzie miała takich efektownych lam LED z LEDowymi "pazurami" do jazdy dziennej, tylko zwykłe reflektory halogenowe. Nie będzie miała efektownych felg, tylko stalowe 14" no i może jeszcze klamki i lusterka czarne nielakierowane.

 

W moim odczuciu to Peugeotowi pierwszy raz od 20 lat wychodzi - nareszcie znów robią ładne samochody. Kiedyś podobały mi się 206 i 406. Teraz mają nareszcie ładne 208, 508, 3008. Na to co było w międzyczasie aż żal patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujekcybul napisał:

A co on tak wyglada jakby na szczudlach byl? Strasznie duze wneki na kola.

To czarne nakładki na błotnikach.

To jest taki sposób, żeby zwykłe auto miejskie sprzedać parę tysi drożej udając, że dzięki nakładkom za 100EUR stało się tzw 'crossoverem'.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wujekcybul napisał:

A co on tak wyglada jakby na szczudlach byl? Strasznie duze wneki na kola.

Coś jakby plastikowych nakładek nie było... 

 

3 minuty temu, iwik napisał:

To czarne nakładki na błotnikach.

To jest taki sposób, żeby zwykłe auto miejskie sprzedać parę tysi drożej udając, że dzięki nakładkom za 100EUR stało się tzw 'crossoverem'.

Ale jeśli ma faktycznie taki prześwit, to czemu nie?

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, iwik napisał:

To czarne nakładki na błotnikach.

To jest taki sposób, żeby zwykłe auto miejskie sprzedać parę tysi drożej udając, że dzięki nakładkom za 100EUR stało się tzw 'crossoverem'.

Wyglada to okropnie.

11 godzin temu, grogi napisał:

Coś jakby plastikowych nakładek nie było... 

 

Ale jeśli ma faktycznie taki prześwit, to czemu nie?

Mysle, ze nie, pewnie bedzie cos w rodzaju i20 cross cos tam. Albo Fiesta active.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2019 o 12:42, bergerac napisał:

Jeśli tak to będzie wyglądało, to rzeczywiście rewelacja. Patrząc na ostatnie modele, moim zdaniem peugeot robi absolutnie najciekawsze auta.
 

 

Stylistycznie. Bo pod maską to trochę muzeum... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie gdyby nie ta półka od strony pasażera. Nie kupiłem obecnej 208 bo:

- jak siadłem z tyłu a mam 168cm wzrostu to dotykałem głową dachu

- wsiadając i wysiadając z przodu, 2 razy walnąłem się w głowę

- wrażenie ciasnoty w porównaniu z konkurencją - mogę przyrównać do Kia Picanto

- cena, przynajmniej ta katalogowa, za duża jak na stary model.

 

Ciekawe jak wypadnie nowy model w porównaniu ze starym, trzeba się będzie z ciekawości przejść i obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, teg napisał:

Wszystko fajnie gdyby nie ta półka od strony pasażera. Nie kupiłem obecnej 208 bo:

- jak siadłem z tyłu a mam 168cm wzrostu to dotykałem głową dachu

- wsiadając i wysiadając z przodu, 2 razy walnąłem się w głowę

- wrażenie ciasnoty w porównaniu z konkurencją - mogę przyrównać do Kia Picanto

- cena, przynajmniej ta katalogowa, za duża jak na stary model.

 

Ciekawe jak wypadnie nowy model w porównaniu ze starym, trzeba się będzie z ciekawości przejść i obejrzeć.

wczoraj widziałem artykuł. Wygląda fenomenalnie, ciekawe jak będzie to wyglądało w salonach ;) https://www.francuskie.pl/nowy-peugeot-208-kompletna-przemiana-nadchodzi-rywal-renault-clio-v/

 

2110088-ogb5eeokaw-whr.jpg

 

2119199-92qsmtswcn-whr.jpg

 

Jedyne co mi się nie podoba to wystający tablet, ale w tak małym wozidełku można wybaczyć. Cena pewnie zabije :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kartonik napisał:

Obsługa panelu klimatyzacji na tablecie :no:

A ile razy tego dotykasz? Ja dwa razy w roku - jesienią przestawiam temperaturę na 19, wiosną na 20. Nadmuch na przednią szybę czy ogrzewanie tylnej są na 99% na dedykowanych przyciskach fizycznych, tak jak w innych Lwach.

 

Tutaj z 3008:

2017_peugeot_3008_28_1280x960.jpg

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem, że padnie taka odpowiedź. ;]

Ja zmieniam ustawienia klimy bardzo często. Jeżdżę na krótkich odcinkach i nie lubię jak mi zaczyna dmuchać zimnym powietrzem, więc po prostu przez pierwsze parę km mam nawiew wyłączony. Jeżdżąc na dłuższych trasach czasami potrzebuję zmienić temperaturę na inną niż jest aktualnie ustawiona. Przy tradycyjnych regulatorach jest to bardzo proste i intuicyjne, w przeciwieństwie do sterowania tabletem.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, grogi napisał:

A ile razy tego dotykasz? Ja dwa razy w roku - jesienią przestawiam temperaturę na 19, wiosną na 20. Nadmuch na przednią szybę czy ogrzewanie tylnej są na 99% na dedykowanych przyciskach fizycznych, tak jak w innych Lwach.

 

Tutaj z 3008:

2017_peugeot_3008_28_1280x960.jpg

A ja używam non-stop. Bo zona ma odmienne zapotrzebowanie na ciepło i wystarczy że wsiądzie do auta i zmienia. Mam jej nie dawać auta? PS- ma też swoje auto ale czesto bierze moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 1Marek1 napisał:

A ja używam non-stop. Bo zona ma odmienne zapotrzebowanie na ciepło i wystarczy że wsiądzie do auta i zmienia. Mam jej nie dawać auta? PS- ma też swoje auto ale czesto bierze moje.

Jak wy we wspólnym domu żyjecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sensownie umieszczone uchwyty na kubki i bardzo estetyczne wnętrze. Z zewnątrz też bardzo ładnie - na dużym kole oczywiście. Mocna propozycja dla mnie po zakończeniu obecnego kontraktu o ile nie zaszaleją z ceną na wzór nowej 508 i jakość materiałów będzie odpowiednio dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Dnia ‎23‎.‎02‎.‎2019 o 12:21, Fili_P napisał:

Ponoć płyta wspólna z DS i ma być elektryk z 50kWh
Jak dla mnie (na szybko) tył Hyundai, progi A1, przełączniki Mini.... Szczerze mówiąc nie wiem czy mi się podoba.... Na pewno robi wrażenie-zwlaszcza wnetrze
 https://autokult.pl/33133,wyciekly-oficjalne-zdjecia-nowego-peugeota-208

 

Peugeot oglosil oficjalny cennik 208-ki ;] Trzeba przyznać, ze maja fantazje :

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/peugoeot-208-znamy-ceny-nowego-modelu/89st7e8?utm_source=www.auto-swiat.pl_viasg_auto-swiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
W zasadzie bez 65-70kPLN nie ma co podchodzić do tematu 8]

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Peugeot oglosil oficjalny cennik 208-ki ;] Trzeba przyznać, ze maja fantazje :

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/peugoeot-208-znamy-ceny-nowego-modelu/89st7e8?utm_source=www.auto-swiat.pl_viasg_auto-swiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
W zasadzie bez 65-70kPLN nie ma co podchodzić do tematu 8]

 

 

myślałem, że będzie drożej. Bardzo fajne auto, nie mogę się doczekać kiedy zobaczę na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

myślałem, że będzie drożej. Bardzo fajne auto, nie mogę się doczekać kiedy zobaczę na żywo.

 

Wszystkie nowe Pugi wygladaja naprawdę genialnie :ok:

Ale jak zobaczyłem cennik 508 to przecierałem oczy ze zdumienia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Wszystkie nowe Pugi wygladaja naprawdę genialnie :ok:

Ale jak zobaczyłem cennik 508 to przecierałem oczy ze zdumienia ;]

taaa, ja też :hehe: cenią się, chociaż obiektywnie trzeba przyznać, że zarówno wygląd jak i poskładanie auta jest pierwsza klasa. Odrobili lekcje. Moja żona jest mega zachwycona z 2008, chociaż to model z nazwijmy to "poprzedniej" generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maciej__ napisał:

Wszystkie nowe Pugi wygladaja naprawdę genialnie :ok:

Ale jak zobaczyłem cennik 508 to przecierałem oczy ze zdumienia ;]

 

Robią dobre pierwsze wrażenie, ale to są auta, które koniecznie trzeba wziąć na parę dni testu przed zakupem, bo może okazać się, że "suma drobnych upierdliwości" zepsuje radość zakupu.

308-ka II mi się podobała i dalej mi się podoba - wizualnie wewnątrz, ale po tygodniu jazdy już wiem, że jej nie kupię...

 

Co do cennika 508 to nawet nie ma co komentować - trzeba mieć "fantazję i pieniądze", żeby jeździć 508. 😄

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bergerac napisał:

a co jest nie tak ?

 

1. Klikanie w ten ekran, bez możliwości sterowania nawiewami i temp. osobno;

2. Generalnie nieintuicyjne menu systemu info (w VW nie musiałem niczego się uczyć, raz przeklikałem menu i wiedziałem gdzie co jest pogrupowane, w pugu żeby się czegoś doszukać trzeba się z tego wcześniej doktoryzować), poza tym jakoś tak było, że zawsze to, czego potrzebujesz nie jest od razu dostępne, tylko trzeba się zagłębiać;

3. Niewiele miejsca z tyłu (nie dotyczy kombiaka bo ten ma większy rozstaw osi, ale ja jeździłem hb);

4. Kiepska widoczność do tyłu + z tyłu uczucie przebywania "w bunkrze";

5. Brak schowków i półeczek na pierdoły, nie mam gdzie położyć telefonu, portfela, kubka z kawą, etc.

 

Miałem poprzednią 308kę i bardzo przyjemnie mi się nią jeździło, samochód pomimo w sumie niewielkich rozmiarów (też hb) dawał, przynajmniej z przodu, uczucie przestrzeni (pewnie duża szyba, daleko od oczu). Jak brałem nową 308 (ten sam silnik) to myślałem sobie "będzie dużo lepiej, bo wszyscy się tym zachwycają", a tutaj d...a: jakoś ciasno, może przez tą konstrukcję kokpitu i kierownicy, wcale nie ciszej, prowadzenie tylko poprawne (tył podskakiwał jak w starej 308 w szybkim zakręcie), info/radio bez plusów - taki przeciętniak. O ile w starej 308 cena na FV - 56.000 za hdi 1.6 była uczciwa to tutaj min 10k więcej i w sumie nie wiem za co...

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, iwik napisał:

 

Robią dobre pierwsze wrażenie, ale to są auta, które koniecznie trzeba wziąć na parę dni testu przed zakupem, bo może okazać się, że "suma drobnych upierdliwości" zepsuje radość zakupu.

308-ka II mi się podobała i dalej mi się podoba - wizualnie wewnątrz, ale po tygodniu jazdy już wiem, że jej nie kupię...

 

Co do cennika 508 to nawet nie ma co komentować - trzeba mieć "fantazję i pieniądze", żeby jeździć 508. 😄

Właśnie to miałem napisać.

Miałem przyjemność pojeździć nowiutką 3008. Wygląd i wnętrze - WOW. 

Ale jestem na prawdę ogarnięty technicznie i z reguły wsiadam do auta i jadę - to miałem problem z ogarnięciem funkcji, przełączników  i multimediów podczas jazdy.... 8] 

Podobnie jak z bajerancką wajchą automatu gdzie kiedy kładzie się na niej rękę nie widać co się włącza i musiałem podnosić rękę żeby popatrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Peugeot oglosil oficjalny cennik 208-ki ;] Trzeba przyznać, ze maja fantazje :

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/peugoeot-208-znamy-ceny-nowego-modelu/89st7e8?utm_source=www.auto-swiat.pl_viasg_auto-swiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
W zasadzie bez 65-70kPLN nie ma co podchodzić do tematu 8]

 

 

Mają rozmach s....... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Peugeot oglosil oficjalny cennik 208-ki ;] Trzeba przyznać, ze maja fantazje :

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/peugoeot-208-znamy-ceny-nowego-modelu/89st7e8?utm_source=www.auto-swiat.pl_viasg_auto-swiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
W zasadzie bez 65-70kPLN nie ma co podchodzić do tematu 8]

 

 

Zaszaleli tak jak i z 508 ostatnio.

Inflacja straszna - za podobne pieniądze co topowa wersja ze 130 konnym 1.2, to 3 lata temu można było kupić klasę większy model klasy kompakt z mocnym silnikiem i automatyczną skrzynią.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaruga napisał:

Podobnie jak z bajerancką wajchą automatu gdzie kiedy kładzie się na niej rękę nie widać co się włącza i musiałem podnosić rękę żeby popatrzeć...

przeciez to akurat jest tez na zegarach 8];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Manx napisał:

Zaszaleli tak jak i z 508 ostatnio.

Inflacja straszna - za podobne pieniądze co topowa wersja ze 130 konnym 1.2, to 3 lata temu można było kupić klasę większy model klasy kompakt z mocnym silnikiem i automatyczną skrzynią.

 

za 95 kzł to była 165 konna 508'ka poprzedniej generacji (segment D)...a nie samochodzik miejski, teraz za 95 kzł to można jeszcze kupić 180 konnego leona z wyprzedaży rocznika (7,5 s/100).

kto to kupi za 95 ? 😏    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 o 23:31, kartonik napisał:

Czułem, że padnie taka odpowiedź. ;]

Ja zmieniam ustawienia klimy bardzo często. Jeżdżę na krótkich odcinkach i nie lubię jak mi zaczyna dmuchać zimnym powietrzem, więc po prostu przez pierwsze parę km mam nawiew wyłączony. Jeżdżąc na dłuższych trasach czasami potrzebuję zmienić temperaturę na inną niż jest aktualnie ustawiona. Przy tradycyjnych regulatorach jest to bardzo proste i intuicyjne, w przeciwieństwie do sterowania tabletem.

 

mam ustawienia klimy na panelu lcd od kilku lat i ostatnia rzecz na ktora by, marudzil przy zakupie auta :)

to cos jak @Alanka twierdzila ze nigdy przenigdy nie chce bluetooth w aucie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.