Skocz do zawartości

Nową 208ke widzieli?


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, wujekcybul napisał:

Na glowe bym musial upasc zeby to kupic za tyle $$$. Podobnie gabarytowo jest Swift Sport z wieksza moca. A jesli da sie za tyle kupic BMW to bedzie bardzo duzo Pezotow w PL jezdzic :hehe: 

 

Co ciekawe nowe Clio będzie startować od 45kPLN czyli 10kPLN mniej niż 208-ka :hehe:

już widze te kolejki po Puga ;]

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Co ciekawe nowe Clio będzie startować od 45kPLN czyli 10kPLN mniej niż 208-ka :hehe:

już widze te kolejki po Puga ;]

 

Clio moze byc nawet nie glupie. 10k mniej w klasie B to jest wor zlota. Dobrze wyposazony Swift jest za 50k.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
Dnia 2.07.2019 o 21:27, bergerac napisał:

myślałem, że będzie drożej. Bardzo fajne auto, nie mogę się doczekać kiedy zobaczę na żywo.

Niestety wyswietlacz to niezla kupa. :facepalm: Wolalbym tradycyjne zegary....

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2019 o 13:56, Maciej__ napisał:

 

Co ciekawe nowe Clio będzie startować od 45kPLN czyli 10kPLN mniej niż 208-ka :hehe:

już widze te kolejki po Puga ;]

 

 

dzisiaj widziałem to nowe 208 na ulicy. Wygląda świetnie, to na pewno trzeba przyznać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, iwik napisał:

Ceny corsy:

image.png.e79c4f834e962b31f11995f116797ca4.png

 

Odpowiedniki 208-ki kosztują prawie 10k PLN więcej :facepalm:. Państwu z Peugeot chyba się coś odkleiło...

 

Zależy od polityki. Może się okazać, że w Peugeocie dostaniesz na dzień dobry, 5-7kzł rabatu, a w Oplu powiedzą, że co najwyżej komplet dywaników i choinkę o zapachu kokosowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, nielubiekotow napisał:

@iwik do corsy 1.2  75km gazu nie załozysz

 

A czemu miałaby mnie interesować:

a. corsa 75 KM

b. LPG do niej 

 

1.2 puretech 100KM, (pardon 1.2 turbo ;) ), to najrosądniejszy silnik do tego auta.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

No niestety mialem racje. Nowe cudowne zegary klatkuja i nie da sie tego normalnie uzywac. Cala francuska motoryzacja. :facepalm: Typ o tym mowi od 5 minuty.

 

Zlikwidować cała francuska motoryzacje za te zegary i jeszcze przy okazje koreańską :old:

  • Lubię to 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też tego nie lubie, tak samo jak nie lubie przyciskow do sterowania temperatura. Pokretla sa w mojej ocenie najlepsze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault poszło po rozum i znowu są pokrętła po liftingu w Megane, Talisman..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał:


Też tego nie lubie, tak samo jak nie lubie przyciskow do sterowania temperatura. Pokretla sa w mojej ocenie najlepsze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Fakt pokretla najlepsze ale ostatnio temp w klimie zmienialem z 6m temu.

To nie reczna skrzynia biegow :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

Fakt pokretla najlepsze ale ostatnio temp w klimie zmienialem z 6m temu.

To nie reczna skrzynia biegow :)

a jak działa Twój automat?

 

bo mam wrażenie takie ze im wieksza roznica temperatur tym mocniej dmucha by nagrzać

czyli mimo ze chce 18 stopni to jak dam 25 to szybciej mi nagrzeje niz by bylo 22

i w druga strone jak dam LOW to mi szybciej ochłodzi dmuchajac niz jakby bylo 24 w lecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Cinos napisał:

a jak działa Twój automat?

 

bo mam wrażenie takie ze im wieksza roznica temperatur tym mocniej dmucha by nagrzać

czyli mimo ze chce 18 stopni to jak dam 25 to szybciej mi nagrzeje niz by bylo 22

i w druga strone jak dam LOW to mi szybciej ochłodzi dmuchajac niz jakby bylo 24 w lecie

Tak może być, bo jak rano jadę w kurtce to przy ustawieniu 18o dmucha z tak gorącym, że chce się wyjść z auta. Muszę zmieniać na 16.5, żeby w ogóle grzało, ale żebym się nie rozpuścił. Za to przy tych 18o jak się dłużej pojedzie to jest zimno 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyka klimatyzacji ma parcie na jak najszybsze osiągniecie zadanej temperatury. Dlatego nie używam bo wolę się nie gotować w kurtce a stopniowo nagrzewać kabinę. Cały czas ustawione mam na 17 *

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

Fakt pokretla najlepsze ale ostatnio temp w klimie zmienialem z 6m temu.

To nie reczna skrzynia biegow :)

 

A mnie się zdarza kilka razy na odcinku 300km ;)

Wystarczy że słońce wyjdzie i już robi się za ciepło i 1'C w dół

A jeździłem różnymi, najgorzej chyba było w Volvo S60, tam co chwilę trzeba było korygować 

 

Co do puga to ostatnio wizualnie mocno się poprawili :)

Ale spalanie to jakiś dramat, dla porównania Baleno którym zrobiłem 4kkm, średnie spalanie poniżej 5l (700km na 35l robił) trochę trasy, trochę miasta, trache ekspresówki

 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 95k za 130KM z dobrym wyposazeniem to nie jest dobra oferta. No ale ja sie nie znam trzeba miec powyzej sredniej ak. Za tyle konkurencja ma hot hatche bez udziwnien przy zmianie temp. Ciekaw jestem co Renault w Clio RS pokarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

Fakt pokretla najlepsze ale ostatnio temp w klimie zmienialem z 6m temu.

To nie reczna skrzynia biegow :)

I co przy temperaturach takich jak teraz nie trzeba zmieniac? Ja zmieniam pomiedzy 19 a 20C w zaleznosci czy jest slonce czy nie. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 95k za 130KM z dobrym wyposazeniem to nie jest dobra oferta. No ale ja sie nie znam trzeba miec powyzej sredniej ak. Za tyle konkurencja ma hot hatche bez udziwnien przy zmianie temp. Ciekaw jestem co Renault w Clio RS pokarze. 

Cena to 107


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Dzięki 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marcindzieg napisał:

Jazda premium jest warta każdej kasy  ;]

Swoją drogą bardzo fajne auto tylko z ceną rzeczywiście polecieli.

nie do końca rozumiem ich strategię cenową. Ceny są lekko wyższe od VW. Auta fajne, pewnie jedne z ciekawszych obecnie na rynku, ale jak polaka przekonać, że za francuskie auto trzeba zapłacić więcej niż za panzerwagena ? nierealne porostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

nie do końca rozumiem ich strategię cenową. Ceny są lekko wyższe od VW. Auta fajne, pewnie jedne z ciekawszych obecnie na rynku, ale jak polaka przekonać, że za francuskie auto trzeba zapłacić więcej niż za panzerwagena ? nierealne porostu. 

 

Dlatego sprzedaż jest jaka jest. Być może chcą go wypromować na klasę wyższą. Ale też nie jestem przekonany że to się uda. Bo opinię ma jaką ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rado_ napisał:
8 godzin temu, mokrii napisał:
cena nie jest fajna  ;] 

Dlatego mają sprzedaż jaką mają, czyli dno.

107k za klase be bez silnika to trzeba miec tupet :hehe: W wyposazenie nie wnikam ale to nie jest topowa wersja jest jeszcze gt line wiec to nie jest ich ostanie slowo.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bergerac napisał:

nie do końca rozumiem ich strategię cenową. Ceny są lekko wyższe od VW. Auta fajne, pewnie jedne z ciekawszych obecnie na rynku, ale jak polaka przekonać, że za francuskie auto trzeba zapłacić więcej niż za panzerwagena ? nierealne porostu. 

Jak lekko wyzsze? Nalezaloby to porownac do 1.0 115KM albo do 1.5 150KM by VW Polo. A to jest w cenie Polo GTI MY2019 z wyprzedazy rocznika. Oczywista oczywistosc, ze jest ladniejsze od VW. To sie bedzie sprzedawac w podstawowych wersjach za 107k idziesz po BMW1 dla zony a nie po Pezota.

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcindzieg napisał:

 

Dlatego sprzedaż jest jaka jest. Być może chcą go wypromować na klasę wyższą. Ale też nie jestem przekonany że to się uda. Bo opinię ma jaką ma.

Poszukaj pare postow wyzej jak ekran zwalnia przy odpalaniu :phi: Moze po FL ogarno :old: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wujek napisał:

I co przy temperaturach takich jak teraz nie trzeba zmieniac? Ja zmieniam pomiedzy 19 a 20C w zaleznosci czy jest slonce czy nie. :hehe:

 

Dzisiaj wracałem z mragowa do wawy. Ok 230km. Zmienilem temp sporo razy jak na mnie bo dwa. I policzylem ile razy ASB zmienila bieg... Bylo to 698 razy :)

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PawelWaw napisał:

 

Dzisiaj wracałem z mragowa do wawy. Ok 230km. Zmienilem temp sporo razy jak na mnie bo dwa. I policzylem ile razy ASB zmienila bieg... Bylo to 698 razy :)

 

Ja w BMW nie licze firma placi za delegacje :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym go kupił, bo mi się zwyczajnie podoba. Cenę pewnie bym negocjował. No i ten manual do zmiany na EAT6 (czy co tam montują - byle hydrokinetyk, a nie jakieś dziadostwo).
No ale ja francomenda jestem. :P

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bergerac napisał:

nie do końca rozumiem ich strategię cenową. Ceny są lekko wyższe od VW. Auta fajne, pewnie jedne z ciekawszych obecnie na rynku, ale jak polaka przekonać, że za francuskie auto trzeba zapłacić więcej niż za panzerwagena ? nierealne porostu. 

 

Pal licho kupic... Sprobuj to potem sprzedac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcindzieg napisał:

Da odpowiednią cenę to sprzeda...

 

Odpowiednia - czyli duzo nizsza niz japonska czy niemiecka konkurencja, niestety. Czyli poza wyzsza cena zakupu dochodzi jeszcze duzy spadek wartosci, co czyni uzytkowanie jeszcze drozszym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.