Skocz do zawartości

Rozmyślania nad zakupem


Ralph78

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt lepszy mi nie podchodzi do głowy oprócz kolegi@grogi więc go wołam. Jako, że bieżącego auta nie znoszę padł pomysł nad zmianą Merivy na Priusa, tak mocno zachwalanego wszędzie. Budżet zakładany to powiedzmy 12-14k EUR, auto najlepiej krajowe lub z GB. Widzę, że są wersje z importu japońskiego, ale czytałem że nie są polecane. Podoba mi się wyższa specyfikacja czyli T4 Spirit lub Luxury. Jak ty się odnosisz do takiego pomysłu? Masz może coś do polecenia z carzone lub carsireland ? Jakieś rady na co zwracać uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ralph78 napisał:

Nikt lepszy mi nie podchodzi do głowy oprócz kolegi@grogi więc go wołam. Jako, że bieżącego auta nie znoszę padł pomysł nad zmianą Merivy na Priusa, tak mocno zachwalanego wszędzie.

Ja jestem Priusowym fanatykiem - więc pomysł mi się bardzo podoba :) 

Cytuj

Budżet zakładany to powiedzmy 12-14k EUR, auto najlepiej krajowe lub z GB. Widzę, że są wersje z importu japońskiego, ale czytałem że nie są polecane.

Nie są polecane. Niby bardzo podobne, ale różnią się jakimiś detalami i byle pierdoła może urosnąć do problemu. Nie wiem też, czy można komputer przestawić z kanji na alfabet łaciński... I do tego przód potem wygląda tak, trzebaby zderzak zmienić... 

 

images?id=5c3b310a041d4ede98586bbdefb973

 

Wpisałem 12-15 tysięcy i nie znalazłem na carzone tylko jedną krajową: https://www.carzone.ie/used-cars/toyota/prius/used-2014-141-toyota-prius-1-8-hybrid-kildare-fpa-201901153964198 😄 

 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ralph78 napisał:

Czyli pupa, aż mi się wierzyć nie chcę że nic nie ma. A coś takiego:

https://m.carsireland.ie/detail.php?ad_id=2226666&r=s.php%3Fm%3D88%26o%3D747%26f1%3Dspirit%26g%3D0

Chyba na carsireland jest większy wybór.

No przecież to też Japonia.

 

Dwie rzeczy się zawsze w oczy rzucają: miejsce na tablicę na zderzaku z przodu (w Japońskich jest węższa, ale wyższa) oraz jakiś chińskie radio z dużym ekranem zamiast oryginalnej jednostki Toyoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież to też Japonia.
 
Dwie rzeczy się zawsze w oczy rzucają: miejsce na tablicę na zderzaku z przodu (w Japońskich jest węższa, ale wyższa) oraz jakiś chińskie radio z dużym ekranem zamiast oryginalnej jednostki Toyoty. 
No kurka wodna, chyba doktorat trzeba będzie zrobić
Chcesz mi powiedzieć, że w moich założeniach jest tylko jeden egzemplarz dostępny na cały kraj ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ralph78 napisał:

Chcesz mi powiedzieć, że w moich założeniach jest tylko jeden egzemplarz dostępny na cały kraj ?

Nie jestem po to, żeby za Ciebie szukać. Ale sam jestem zdziwiony - nic ciekawego europejskiego się nie znajduje, poza kilkoma PHEV nowej generacji, które są tak 2x za drogie... 

 

Skieruj swoją przeglądarkę na autotrader, wybierzesz coś ciekawego... 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem po to, żeby za Ciebie szukać. Ale serio - nic ciekawego się nie znajduje... Skieruj swoją przeglądarkę na autotrader, wybierzesz coś ciekawego... 
Nie o to prosiłem, jak już przyjdzie coś do czegoś to będę wybierał Chciałem jedynie rady co do kraju pochodzenia bo większość irlandzkich januszy nie podaje takich informacji. Wolałbym coś na miejscu ogarnąć niż jechać do GB bo nie mam zbyt dużo wolnego czasu. No nic, jak będzie coś w moim budżecie to się odezwę aby potwierdzić czy to ma pewno wersja EU, dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ralph78 napisał:

Nie o to prosiłem, jak już przyjdzie coś do czegoś to będę wybierał emoji6.png Chciałem jedynie rady co do kraju pochodzenia bo większość irlandzkich januszy nie podaje takich informacji. Wolałbym coś na miejscu ogarnąć niż jechać do GB bo nie mam zbyt dużo wolnego czasu. No nic, jak będzie coś w moim budżecie to się odezwę aby potwierdzić czy to ma pewno wersja EU, dzięki emoji481.png

Powiem w skrócie: OJP. Ale nazwozili tego barachła... 

 

Na całego DoneDeala znalazłem takie oto europejskie Gen3. Masakra jakaś...

 

a) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/toyota-prius-prius-hybrid-luxury-sat-nav-cruise-c/21124547

b) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/toyota-prius-1-8-hybrid-luxuary/21094988

c) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/toyata-prius-2009/20933345

d) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/toyota-prius-luxury-hybrid-auto-one-owner-car-/21159347

e) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/2009-toyota-prius-t3-1-8-hybrid-automatic/21045757

f) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/for-sale-toyota-prius/19791651

 

Najbardziej mi się widzi nr b) na tą chwilę... Mogę nawet podjechać i zobaczyć... 

 

z) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/toyota-prius-2012/20914216 - ale tego bym nie kupił... Ten gościu kupił moją rozbitą Mazdę - która jeździ do tej pory... 

 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem w skrócie: OJP. Ale nazwozili tego barachła... 
 
Na całego DoneDeala znalazłem takie oto europejskie Gen3. Masakra jakaś...
 
a) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/toyota-prius-prius-hybrid-luxury-sat-nav-cruise-c/21124547
b) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/toyota-prius-1-8-hybrid-luxuary/21094988
c) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/toyata-prius-2009/20933345
d) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/toyota-prius-luxury-hybrid-auto-one-owner-car-/21159347
e) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/2009-toyota-prius-t3-1-8-hybrid-automatic/21045757
f) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/for-sale-toyota-prius/19791651
 
Najbardziej mi się widzi nr b) na tą chwilę... Mogę nawet podjechać i zobaczyć... 
 
z) https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/toyota-prius-2012/20914216 - ale tego bym nie kupił... Ten gościu kupił moją rozbitą Mazdę - która jeździ do tej pory... 
 
Dziękuję Ci bardzo dobry człowieku Celuję bardziej w nowsze roczniki, tak po 2011 bo jeśli auto będzie się sprawowało ok to chciałbym je zatrzymać na parę lat, chociaż jak z tego co czytam to widzę że nawet starsze Priusy nie są bardzo kłopotliwe. Ten model z Cork brzmi ok, mały przebieg, ale jak to dealer Toyota ceni się. Ten pierwszy podoba mi się wizualnie, ma za to większy przebieg. Zagłębie się dokładnie w temat po południu bo teraz jestem w pracy. Jeszcze raz dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ralph78 napisał:

Dziękuję Ci bardzo dobry człowieku emoji2.png Celuję bardziej w nowsze roczniki, tak po 2011 bo jeśli auto będzie się sprawowało ok to chciałbym je zatrzymać na parę lat, chociaż jak z tego co czytam to widzę że nawet starsze Priusy nie są bardzo kłopotliwe. Ten model z Cork brzmi ok, mały przebieg, ale jak to dealer Toyota ceni się. Ten pierwszy podoba mi się wizualnie, ma za to większy przebieg. Zagłębie się dokładnie w temat po południu bo teraz jestem w pracy. Jeszcze raz dziękuję emoji481.png

Takie realia... Albo bierzesz Japończyka ~2013, albo Europe ~2011 za podobne pieniądze. Z jakiegoś powodu te Japończyki ciągną takimi tonami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie realia... Albo bierzesz Japończyka ~2013, albo Europe ~2011 za podobne pieniądze. Z jakiegoś powodu te Japończyki ciągną takimi tonami...
Pewnie cena czyni cuda. Zastanawiam się dlaczego ten pierwszy Prius miał aż 3 właścicieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nad lexem CT200h myślałeś? Ciut od Priusa mniejszy, ale dużo bardziej Lexsusowaty... :?!

 

Nie mówię, że masz tego kupować, ale do obejrzenia modelu - czy się zmieszcisz z larwami i ich bambetlami itd - masz w Galway: https://www.carzone.ie/used-cars/lexus/ct200h/used-2015-152-lexus-ct200h-1-8-advanc-galway-fpa-201808169556205

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nad lexem CT200h myślałeś? Ciut od Priusa mniejszy, ale dużo bardziej Lexsusowaty... :?!
 
Nie mówię, że masz tego kupować, ale do obejrzenia modelu - czy się zmieszcisz z larwami i ich bambetlami itd - masz w Galway: https://www.carzone.ie/used-cars/lexus/ct200h/used-2015-152-lexus-ct200h-1-8-advanc-galway-fpa-201808169556205
Hej,

Oglądałem już CT200h i jest za ciasny. Mam prawie 190 cm wzrostu i za mną nie zostaje prawie nic miejsca.
Natomiast jestem teraz w Longford i oglądam tego pierwszego Priusa z listy twoich ogłoszeń. Wygląda jak nowy, ma jedynie lekko uszkodzony zderzak z tyłu, ale pomalują w cenie. Jeździ się przyjemnie, zbiera się dużo lepiej niż Meriva. Miejsca też w środku sporo nawet za mną. Jedynie co mnie martwi to, że skrzypią plastiki, ale to chyba każdy Prius tak ma. Parę zdjęć dorzucam.

bb9384a9ee9c165598b6dd31b724b39a.jpgb3088754706653024d28c04ef785a225.jpg775aeb87154a2d9c959ee674e1bf8088.jpgd3782ef2143ab5a5173d9c2b5618720e.jpgd43fc2c2621766f90ba9acaad01f1083.jpg
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ralph78 napisał:
11 minut temu, grogi napisał:
Wygląda bardzo ładnie...

No jak nowy. Te plastiki trzeszczące to standard?

Gen3 jeździłem tylko dużo nowszym - i nie trzeszczał... Mój 2006 mk2 trzeszczał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ralph78 napisał:
46 minut temu, grogi napisał:
Gen3 jeździłem tylko dużo nowszym - i nie trzeszczał... Mój 2006 mk2 trzeszczał...

Może wiek i przebieg, hałasuje tylko na dziurach i wybojach.

Dla porównania poszukaj jakiegoś japońskiego w okolicy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło. Lubię to

Już w domu. Auto będzie do odbioru za tydzień, będą malować tylny zderzak i z przodu małe odpryski na przednim. Do tego mają sprawdzić dlaczego paruje tylna lampa. Okazało się również, że nie ma nawigacji mimo że w ogłoszeniu była na liście.

Reszta jest ok, bardzo zadbany w środku i na zewnątrz, przebieg poniżej normy. Trochę mnie te plastiki martwią, ale najwyżej będę coś kombinował jak je wyciszyć. Chodzi o podłokietnik i klamkę od strony kierowcy. Pierwsza jazda próbna skończyła się po 12km i średnie spalanie wyszło 7.5l, ale jechałem po omacku i troche bez sensu. Druga próba i 5.3l więc już pozytywnie. Zdziwiłem się trochę jak twarde jest zawieszenie, komfort na tym cierpi.

Teraz będę musiał się nauczyć jak jeździć hybrydą, ale ja uwielbiam takie gadżety więc powinna być to przyjemność.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc

eeef2636d69e32afc6e31fa350cb1329.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ralph78 napisał:

Już w domu. Auto będzie do odbioru za tydzień, będą malować tylny zderzak i z przodu małe odpryski na przednim. Do tego mają sprawdzić dlaczego paruje tylna lampa. Okazało się również, że nie ma nawigacji mimo że w ogłoszeniu była na liście.

Powinna być - komputer ma guzik z napisem "MAP" przecież... Może wyciągnęli płytę z mapami?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być - komputer ma guzik z napisem "MAP" przecież... Może wyciągnęli płytę z mapami?!
Jak kliknę na MAP dostaję info System not installed. Podobno nie modułu GPS, który był za dopłatą. Pytałem czy nie chodzi o brak płyty z mapami gość powiedział że nie. Zaoferował że mogą dołożyć cały moduł z GPS za 500 € Podziękowałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogę chociaż trochę podsumować bo już dzisiaj auto odebrałem. Zderzak jest zrobiony, wygląda jak nowy, dzięki temu auto prezentuje się na stan bardzo dobry. Zrobiłem dzisiaj trasę 120km z powrotem do domu, część drogi lokalne około 40km reszta to autostrada. Pogoda fatalna, ulewy i sztorm czyli zwykły irlandzki weekend Spalanie na lokalnej drodze 4.9l natomiast autostrada 6.1 przy prędkości 120 km/h ustawionej na tempomacie. Realnie pewnie 110 km/h. Jazda pod wiatr i pod górę, myślę że w lepszych warunkach byłoby mniej. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, moje pierwsze auto z automatyczną skrzynią biegów, rzeczywiście wygoda spora. Zaskoczony jestem jakością zestawu audio, gra bardzo ładnie Na razie jestem zadowolony, zobaczymy jak będzie za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ralph78 napisał:

To mogę chociaż trochę podsumować bo już dzisiaj auto odebrałem. Zderzak jest zrobiony, wygląda jak nowy, dzięki temu auto prezentuje się na stan bardzo dobry. Zrobiłem dzisiaj trasę 120km z powrotem do domu, część drogi lokalne około 40km reszta to autostrada. Pogoda fatalna, ulewy i sztorm czyli zwykły irlandzki weekend emoji16.png Spalanie na lokalnej drodze 4.9l natomiast autostrada 6.1 przy prędkości 120 km/h ustawionej na tempomacie. Realnie pewnie 110 km/h. Jazda pod wiatr i pod górę, myślę że w lepszych warunkach byłoby mniej. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, moje pierwsze auto z automatyczną skrzynią biegów, rzeczywiście wygoda spora. Zaskoczony jestem jakością zestawu audio, gra bardzo ładnie emoji106.png Na razie jestem zadowolony, zobaczymy jak będzie za jakiś czas.

niech dzielnie służy :ok: już opanowałeś procedurę start/stop? w swoim aurisie mam trasę 1400 km, spalanie średnie 5,3, czyli jak większość, awarii brak

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech dzielnie służy :ok: już opanowałeś procedurę start/stop? w swoim aurisie mam trasę 1400 km, spalanie średnie 5,3, czyli jak większość, awarii brak
Na razie wszystko ustawione na automat, nic nie kombinuje bo muszę poczytać co najlepiej się sprawdza. Włączony tryb Eco. Niby najlepiej mocno przyspieszać a potem odpuszczać gaz i co chwilę dodawać. Będę testował
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2019 o 20:03, Ralph78 napisał:

Na razie wszystko ustawione na automat, nic nie kombinuje bo muszę poczytać co najlepiej się sprawdza. Włączony tryb Eco. Niby najlepiej mocno przyspieszać a potem odpuszczać gaz i co chwilę dodawać. Będę testował emoji16.png

Nie ma sensu kombinować, tylko jeździć na auto. Włączenie tryb EV ma sens tylko i wyłącznie jak musisz auto ruszyć na krótkim dystansie na którym zasięgu EV starczy. Np. przeparkować. W innych przypadkach nie warto sobie nim głowy zawracać. 

 

Co do pulse&glide - tak, to prawda. Rozpędzasz się do 75kmh, odpuszczasz gaz żeby ICE się wygasił, po czym delikanie go wciskasz - żeby auto przestało odzyskiwać energię i po prostu toczyło się "na luzie". Celem jest absolutny zerowy transfer energii. Jak auto zwolni do 65km/h, to znowu rozpędzamy się do 75km/h i powtórka z rozrywki. I to działa - dlaczego?!

 

Silnik spalinowy na idle zużywa jakieś 0.8l/h paliwa - zeby tylko się kręcił sam z siebie. Jak kręciłby się 1500rpm, to zużyje 1.5l/h. Teraz, jeśli go wyłaczysz przy prędkości 70km/h, to w godzinę robisz 70km i oszczędziłbyś 1.5l/70km. Zatem na 100km oszczędzasz jakieś 2l. Jeśli uda Ci się go wyłączyć na 50% czasu takiej jazdy - to oszczędzisz jakieś 1l/100km.

 

Niby nic, ale takie bawienie się Priusem daje strasznie dużo, chociaż nieco innej, frajdy.

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2019 o 17:59, Ralph78 napisał:

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, moje pierwsze auto z automatyczną skrzynią biegów, rzeczywiście wygoda spora.

Z automatem jest jak ze zmywarką - nie chcą tylko Ci, którzy nim nie jeździli... 

 

Fakt - w niektórych niszowych zastosowaniach manual jest lepszy. Tak jak zmywarką nie powinno sie traktować chińskiej porcelany. Ale do zwykłego codziennego używania jest zdecydowanie przyjemniejsza w użyciu niż ręczne machanie patykiem mycie.

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kombinować, tylko jeździć na auto. Włączenie tryb EV ma sens tylko i wyłącznie jak musisz auto ruszyć na krótkim dystansie na którym zasięgu EV starczy. Np. przeparkować. W innych przypadkach nie warto sobie nim głowy zawracać. 
 
Co do pulse&glide - tak, to prawda. Rozpędzasz się do 75kmh, odpuszczasz gaz żeby ICE się wygasił, po czym delikanie go wciskasz - żeby auto przestało odzyskiwać energię i po prostu toczyło się "na luzie". Celem jest absolutny zerowy transfer energii. Jak auto zwolni do 65km/h, to znowu rozpędzamy się do 75km/h i powtórka z rozrywki. I to działa - dlaczego?!
 
Silnik spalinowy na idle zużywa jakieś 0.8l/h paliwa - zeby tylko się kręcił sam z siebie. Jak kręciłby się 1500rpm, to zużyje 1.5l/h. Teraz, jeśli go wyłaczysz przy prędkości 70km/h, to w godzinę robisz 70km - zatem na 100km oszczędzasz 2l. Jeśli uda Ci się go wyłączyć na 50% czasu takiej jazdy - to oszczędzisz jakieś 1l/100km.
 
Niby nic, ale takie bawienie się Priusem daje strasznie dużo, chociaż nieco innej, frajdy.
Fajnie opisałeś Ogólnie uczę się jeszcze jeździć ekonomicznie bez zamulania. Pierwsza jazda do pracy po 5 rano w 3 stopniach Celsjusza na odcinku 4km skończyła się wynikiem 8.3l czyli słabo Drugi dzień po paru radach z internetu było już 6.9l Trzeci dzień i już 6.7l Opel spalał na takim odcinku około 11 do 12l Jazda do domu, gdzie mam już z górki więc lepiej można wykorzystać silnik elektryczny kończy się z reguły na 4.3l Najlepsza jest moja żona, która wracając w nocy z pracy zrobiła 3.4l podsumowując, że ona i tak nie wie co robi Jak na razie jestem bardzo zadowolony, zarówno ze spalania bo oszczędze sporo $$ na paliwie, jak i z komfortu jazdy automatem plus błogiej ciszy w porównaniu do Merivy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic się nie psuje Jak na razie przejechałem około 1000 km więc stosunkowo niewiele, spalanie średnio 6.1l Trzeba pamiętać, że większość to odcinek około 4km w jedną stronę czyli dom-praca i z powrotem. Jak na taką jazdę wokół komina to jest nieźle. Jazda po mieście na rozgrzanym silniku to wynik około 5l. Moje poprzednie auta były dużo mniej ekonomiczne. Pewnie mógłbym zejść niżej ze spalaniem, ale nie lubię zamulać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O proszę, człowiek nie wchodził na AK dość długo, a tu kącik z hybrydami powstał :) I do tego kącikowicze z Irlandii 😄 

Ralph, ja mam import z Japonii. Fakt - w 3 nie da się języka zmienić. Jacyś goście w Dublinie ponoć za 300 zmieniają Eprom. Trzeba się uczyć japońskiego 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2019 o 17:21, Ralph78 napisał:

Nic się nie psuje emoji38.png Jak na razie przejechałem około 1000 km więc stosunkowo niewiele, spalanie średnio 6.1l Trzeba pamiętać, że większość to odcinek około 4km w jedną stronę czyli dom-praca i z powrotem. Jak na taką jazdę wokół komina to jest nieźle. Jazda po mieście na rozgrzanym silniku to wynik około 5l. Moje poprzednie auta były dużo mniej ekonomiczne. Pewnie mógłbym zejść niżej ze spalaniem, ale nie lubię zamulać emoji6.png

1kkm to trochę mało. Rozmawiałem ostatnio znajomym co ma Priusa II, zrobił nim już blisko 200kkm i dobił do 450kkm, niemal 100% w mieście - auto jeździ jako Taxi. Jest w ciężkim szoku, że te auto jest tak mega nisko awaryjne (szczególnie po C5 :]). Mimo swojego wieku i przebiegu nigdy się nie zepsuło a wymieniał tylko pierdoły typu jakieś gumki czy klocki :ok:. Spalanie nieco poniżej 6l :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



O proszę, człowiek nie wchodził na AK dość długo, a tu kącik z hybrydami powstał  I do tego kącikowicze z Irlandii  
Ralph, ja mam import z Japonii. Fakt - w 3 nie da się języka zmienić. Jacyś goście w Dublinie ponoć za 300 zmieniają Eprom. Trzeba się uczyć japońskiego  


Fajne auto, ja wolałem dołożyć do wersji irlandzkiej, rejestracja pasuje no i są zrozumiałe komunikaty. Podobno ubezpieczenie jest też tańsze w porównaniu do wersji japońskiej. Właśnie otrzymałem ofertę przedłużenia i jest taniej od Opla o 90e. Bardzo korzystna stawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



1kkm to trochę mało. Rozmawiałem ostatnio znajomym co ma Priusa II, zrobił nim już blisko 200kkm i dobił do 450kkm, niemal 100% w mieście - auto jeździ jako Taxi. Jest w ciężkim szoku, że te auto jest tak mega nisko awaryjne (szczególnie po C5 :]). Mimo swojego wieku i przebiegu nigdy się nie zepsuło a wymieniał tylko pierdoły typu jakieś gumki czy klocki :ok:. Spalanie nieco poniżej 6l :ok:


Kiedy to pisałem auto miałem niecałe 3 tygodnie. Z lektury na forach rzeczywiście wygląda, że są to auta nie do zajechania. U mnie spalanie teraz jest 5.9l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.