Skocz do zawartości

Tipo stan po drugim serwisie.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło 28kkm i 15kkm od wymiany oleju.

Wymiana oleju selenia 4 l - litr na dolewki - wymiana filtra powietrza z materiałami 310 PLN w niezależnym serwisie.

Zero błędów inspekcja skasowana. Oby tak dalej.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BOGUS napisał:

 

Minęło 28kkm i 15kkm od wymiany oleju.

Wymiana oleju selenia 4 l - litr na dolewki - wymiana filtra powietrza z materiałami 310 PLN w niezależnym serwisie.

Zero błędów inspekcja skasowana. Oby tak dalej.

 

Ile Ci tego leju bierze?

Masz wolnossaka?

Masz jakieś jakosciowe problemy z elementami wnętrza?

Znajomemu skrzypi uchwyt w drzwiach, fotel kierowcy, a z tyłu urwała się korbka. Narzeka też na wieszające sie czasami radio. Poza wnętrzem nic się nie dzieje. Auto już po gwarancji niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile Ci tego leju bierze?

Masz wolnossaka?

Masz jakieś jakosciowe problemy z elementami wnętrza?

Znajomemu skrzypi uchwyt w drzwiach, fotel kierowcy, a z tyłu urwała się korbka. Narzeka też na wieszające sie czasami radio. Poza wnętrzem nic się nie dzieje. Auto już po gwarancji niestety. 

Oleju prawie litr na 15kkm. W tym silniku od max do min jest ok 0.6 l a w całym silniku niecałe 3 l. Jakby było jak w Fordzie od max do min 1 l to można by nie dolewać na upartego.

Co do wnętrza to reklamowałam skrzypienie fotela kierowcy. Rozbierali smarowali ale niewiele to poprawiło. Miałem jechać do ASO drugi raz ale teraz skrzypi sporadycznie i niemal nie słychać.

Po za tym nic się nie dzieje wszystko na swoim miejscu. Reszta jest dokładnie spasowana.

ASO przewiduje wymianę filtra powietrza co 30 kkm. Uważam po stanie mojego że jednak lepiej co 15kkm zwłaszcza że to grosze.

Ogólnie to jestem zadowolony; miało być tanio i bezproblemowo i tak na razie jest. A i w tej cenie jeszcze filtr kabinowy jest ale wymię sam bo dostęp dobry i 5 min roboty.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz lpg? 1l/10kkm oleju 5w-40 to mi zużywa starsza konstrukcja 1.2 16v Fire + lpg. Co ciekawe zużycie praktycznie jest takie samo w zakresie przebiegu 78kkm-245kkm, reasumując w moim przypadku TTTM. Oszczędnie nie jeżdżę zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz lpg? 1l/10kkm oleju 5w-40 to mi zużywa starsza konstrukcja 1.2 16v Fire + lpg. Co ciekawe zużycie praktycznie jest takie samo w zakresie przebiegu 78kkm-245kkm, reasumując w moim przypadku TTTM. Oszczędnie nie jeżdżę zawsze.
Nie mam LPG. I niespełna litr na 15 kkm.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie korci żeby założyć?? Skoro ma być tanio?
Pali na tyle mało że nie.
Ekonomiczne mało zasadne. Żeby nie utracić gwarancji musiał bym założyć w ASO za 4200 PLN. A teraz ok 2600 w niezależnym warsztacie. Planuję nim pojeździć jeszcze 3 4 łata. Byłby to prezent dla 2 właściciela.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2019 o 09:52, Jaruga napisał:

 

Ile Ci tego leju bierze?

Masz wolnossaka?

Masz jakieś jakosciowe problemy z elementami wnętrza?

Znajomemu skrzypi uchwyt w drzwiach, fotel kierowcy, a z tyłu urwała się korbka. Narzeka też na wieszające sie czasami radio. Poza wnętrzem nic się nie dzieje. Auto już po gwarancji niestety. 

Urwała się korbka, czy rozsypał mechanizm szyby z tyłu, bo takie rzeczy to już w Grande Punto były standardem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2019 o 10:45, BOGUS napisał:

Po za tym nic się nie dzieje

Olej olać. Mnie stilo z tym silnikiem piło od 0,15 do 0,22 l / 1000km. Od 30 tyś do 125 tyś km.

Raz w okresie eksploatacji zainteresować się olejem w skrzyni. Zanim 5 i 6 zrobią sie głośniejsze.

Skrzypienia fotela nie olewać. Tam trze metal o metal.

Potem będzie "pting" i do oparcia się będzie wpadać trochę głębiej.

 

Stilo miało takie ostre krawędzie stelaża, że można było palce stracić.:phi:

 

Ja jeszcze zawsze fajkocewkę woziłem na zmianę w bagażniku.

Do 125 tyś km poleciały 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej olać. Mnie stilo z tym silnikiem piło od 0,15 do 0,22 l / 1000km. Od 30 tyś do 125 tyś km.
Raz w okresie eksploatacji zainteresować się olejem w skrzyni. Zanim 5 i 6 zrobią sie głośniejsze.
Skrzypienia fotela nie olewać. Tam trze metal o metal.
Potem będzie "pting" i do oparcia się będzie wpadać trochę głębiej.
 
Stilo miało takie ostre krawędzie stelaża, że można było palce stracić.:phi:
 
Ja jeszcze zawsze fajkocewkę woziłem na zmianę w bagażniku.
Do 125 tyś km poleciały 2.
Dzięki. Jak znajdę natchnienie to fotelem się zajmę sam bo ASO robiłoby w koło to samo bez skutku.
A olej w skrzyni? U mnie nie ma m32.?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BOGUS napisał:

Dzięki. Jak znajdę natchnienie to fotelem się zajmę sam bo ASO robiłoby w koło to samo bez skutku.
A olej w skrzyni? U mnie nie ma m32.?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma M32.

 

Nie pomnę kodu C ....

Z tego co kiedyś czytałem, ta sama co w stilo 1,2, punto 1,2.

 

Ale przyczyna jest ta sama - za mała ilość oleju i niedostateczne smarowanie wałka 5 i 6 biegu,

który jest w konstrukcji najwyżej.

Absolutnie nie chcę straszyć ale pamiętam 2 wątki na kąciku stila a'propos wymiany/remontu tej skrzyni.

 

Naprawdę, odgrzebuje te informację sprzed kilku lat, także proszę je zweryfikować.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.