Skocz do zawartości

Oleje Eurol, jakie są?


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża mi się wymiana oleju, obecnie zalewałem Ravenol SSL 0W40, w międzyczasie wypuścili też nową formulację z USVO. Przeglądając oferty sklepów natrafiłem na Eurol Synergy 0W40, na kilku forach bardzo polecany olej.

 

Leje ktoś Eurola?

 

VOA tego oleju nie jest jakieś hi-endowe, natomiast olej kosztuje 40zł/L :hmm: 

 

post-2-0-29593800-1455084783.jpg

 

 

Raczej nie kupię, bo Ravenol jest nieco tańszy, jest też przyzwoity Shell Helix Ultra, Mobil 1 FS czy Valvoline Synpower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muzyk napisał:

Wpadnij na oilclub.pl


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Rejestrowałem się tam jakiś czas temu (oil-club.pl), widzę że założyli to ludzie, którzy w dużym stopniu udzielali się na forum KosmetykaAut w wątku olejowym :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzer64 napisał:

Rejestrowałem się tam jakiś czas temu (oil-club.pl), widzę że założyli to ludzie, którzy w dużym stopniu udzielali się na forum KosmetykaAut w wątku olejowym :ok: 

trzon i pomysł padł w wątku olejowym na alfoholikach, zresztą tam o eurolu się trochę pisało przynajmniej od połowy zeszłego roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, analyzer64 napisał:

Leje ktoś Eurola?

Moze nie leje ale testuje. Choć nie wiem czy taki test w wykonaniu tego pana ma jakieś odniesienie do silnika, bo urządzenie testujące raczej szlifierkę niz prawdziwy silnik przypomina;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie jeżdżę na Ravenolu i jeśli nie będzie problemów za rok też zaleję. 

W czym ten Eurol miałby być lepszy od innych? Minimalne różnice będą zauważalne? :P a jeśli będą to po ilu latach użytkowania ( o ile w między czasie go nie podrobią...) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem finalnie Valvoline Synpower 0W40, trochę mam mieszane uczucia, z msds wychodzi olej na PAO, teraz robią mi wodę z mózgu na oil-club, że na te karty się nie patrzy, że analizy oleju itd. ;] 

Najwyżej doleję AR9100 i będzie po sprawie :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 0w40 przerobiłem amsoila, mannola, synpowera, shella, mobila żadnych różnic nie zauważyłem. Może przy synpowerze w vag 1,8t było trochę więcej "masła" pod korkiem, ale to bardzo subiektywnie.

Teraz leje shella i wymiana co max 10 kkm. Cena za shella bardzo ok i jakby trochę mniej go ubywało w porównaniu do mannola w vw jettcie 2,5.

Do starego ducato 2,0 jtd lalismy mobila i przez ok. 200 kkm żadnej dolewki (wymiana co 15-20 kkm) jazda tylko po miescie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.