Skocz do zawartości

Test 100 000 km w I3


awruK

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy.;]

W auto Świecie pokazał się test na 100 000 km BMW I3 z range extenderem.

W ciągu 100 kkm padły dwa kable do szybkiego ładowania oraz ładowarka domowa. Na koniec testu pojemnośc aku wynosiła 82% pierwotnej. 

Auto otrzymało ocenę 4- i zajęło zaszczytne trzecie miejsce. Od końca.

Auta nie rozbierali i planują nim zrobić kolejne 100 kkm.

Edytowane przez Lupus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2019 o 17:21, Lupus napisał:

W ciągu 100 kkm padły dwa kable do szybkiego ładowania oraz ładowarka domowa.

W perspektywie dłuższego użytkowania EV właśnie to mnie zastanawia.

 

Zanim kupiłem Ioniqa rozpatrywałem zakup Mercedesa B-klasse EV. Jak zadzwoniłem do serwisu, to się okazało, że gniazdo ładowania miał 2 czy 3 razy dłubane w serwisie w Polsce. Nie wiadomo jak w Norwegii skąd był sprowadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎02‎-‎28 o 17:21, Lupus napisał:

W auto Świecie pokazał się test na 100 000 km BMW I3 z range extenderem.

W ciągu 100 kkm padły dwa kable do szybkiego ładowania oraz ładowarka domowa. Na koniec testu pojemnośc aku wynosiła 82% pierwotnej. 

Auto otrzymało ocenę 4- i zajęło zaszczytne trzecie miejsce. Od końca.

Auta nie rozbierali i planują nim zrobić kolejne 100 kkm.

To powyzsze to nic, ale koszt 'paliwa' (zarowno prund jak i bena) wyszedl ponad 20 tys. czyli na 100km koszt wyszedl ponad 20 zeta. Troche duzo. Auto na LPG spokojnie robi takie koszta.

Albo ten range extender z ekonomia nie ma nic wspolnego albo .... jezdzili wiecej na benie niz na prad.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2019 o 17:21, Lupus napisał:

Pierwszy.;]

W auto Świecie pokazał się test na 100 000 km BMW I3 z range extenderem.

W ciągu 100 kkm padły dwa kable do szybkiego ładowania oraz ładowarka domowa. Na koniec testu pojemnośc aku wynosiła 82% pierwotnej. 

Auto otrzymało ocenę 4- i zajęło zaszczytne trzecie miejsce. Od końca.

Auta nie rozbierali i planują nim zrobić kolejne 100 kkm.

Fatalny stan baterii, coś tu nie gra. Może głównie katowali na generatorze :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrBEAN napisał:

Fatalny stan baterii, coś tu nie gra. Może głównie katowali na generatorze :hmm:

Jak szukałem EV to zwróciłem uwagę na to, że i3 z przebiegami 70-80 tyś z reguły miały już jakieś poważne naprawy na gwarancji (typu wymiana silnika, czy baterii). Z mojej perspektywy było tego zdecydowanie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wygooglowałem ten test.

 

"W tamtą stronę nawet udało się dojechać, bo korzystaliśmy prawie cały czas ze spalinowego generatora (co zresztą nie było do końca zgodne ze sztuką, jednak... o tym sza!)"

 

Myślę, że bateria miała z nimi ciężko ;] Zresztą jak już pisałem kiedyś, REX to nieporozumienie, choć wydaje się być super opcją.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maxit napisał:

Jak szukałem EV to zwróciłem uwagę na to, że i3 z przebiegami 70-80 tyś z reguły miały już jakieś poważne naprawy na gwarancji (typu wymiana silnika, czy baterii). Z mojej perspektywy było tego zdecydowanie za dużo.

BMW ogólnie w ostatnich latach ma dużo grubych problemów, jak przegląda się fora. Auta nowe z salonów za grube $$, a sypią się jak Sasha Grey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał:

BMW ogólnie w ostatnich latach ma dużo grubych problemów, jak przegląda się fora. Auta nowe z salonów za grube $$, a sypią się jak Sasha Grey.

Sasha przestała, BMW nie...

 

Mi ostatnio wymieniali wał napędowy w ramach akcji serwisowej. ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2019 o 11:25, gregoryj napisał:

To powyzsze to nic, ale koszt 'paliwa' (zarowno prund jak i bena) wyszedl ponad 20 tys. czyli na 100km koszt wyszedl ponad 20 zeta. Troche duzo. Auto na LPG spokojnie robi takie koszta.

Albo ten range extender z ekonomia nie ma nic wspolnego albo .... jezdzili wiecej na benie niz na prad.

Po prostu używali auta w warunkach, do jakich nie został stworzony.

Zużycie paliwa powinno być w ułamkach, a mają prawie 2 l na 100 km.

Gdyby jeździło po mieście i okolicach, ładując się z domowego gniazdka, to koszt za paliwo byłby w okolicach 5 zł za 100 km, a nie 20 zł.

Test tak czy inaczej ciekawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał:

Teraz jeszcze zobaczyłem ceny przeglądów ;l

10.000 zł za 100.000 km :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Gdzie to widziałeś? Mi tam wychodzi niecałe 7 kpln:

image.png.34e65485b6a5d2d6ddc95699772299af.png

Edytowane przez Lupus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lupus napisał:

Gdzie to widziałeś? Mi tam wychodzi niecałe 7 kpln:

image.png.34e65485b6a5d2d6ddc95699772299af.png

Faktycznie, coś na szybko pokręciłem. Tak czy inaczej wychodzi ok. 800 zł za każde 10000 km, czyli bardzo dużo. REX pewnie podbija ceny przeglądów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Kolega wziął BMW i pojechał z Warszawy do Gdyni.

Korzystał z darmowych ładowarek na stacjach Lotos przy A2 i A1.

4 os. na pokładzie - w tym 3 nastoletnich dzieci. Jechał raczej wolno utrzymując około 100 km/h. Klima włączona.

Podróż w każdą stronę trwała po 7 h. Po 3 szybkie ładowania w każdą stronę.

Podsumował, że pierwsza podróż elektrykiem tak długą trasę była bardzo stresująca.

Szczególnie jeśli chodzi o niepewność ładowania  - ładowarki bywają uszkodzone, lub nie chcą zaskoczyć z danym autem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2019 o 15:14, rwIcIk napisał:

Kolega wziął BMW i pojechał z Warszawy do Gdyni.

Korzystał z darmowych ładowarek na stacjach Lotos przy A2 i A1.

4 os. na pokładzie - w tym 3 nastoletnich dzieci. Jechał raczej wolno utrzymując około 100 km/h. Klima włączona.

Podróż w każdą stronę trwała po 7 h. Po 3 szybkie ładowania w każdą stronę.

Podsumował, że pierwsza podróż elektrykiem tak długą trasę była bardzo stresująca.

Szczególnie jeśli chodzi o niepewność ładowania  - ładowarki bywają uszkodzone, lub nie chcą zaskoczyć z danym autem.

Z infrastrukturą mogą być przeboje, bo to wszystko na razie w fazie mniejszych lub większych testów. Orlen i Lotos to ogólnie porażka jak na razie, i w ogóle uczą się o co z tym wszystkim chodzi. Lotos zamówił ładowarki chińskie Setec, koszmarnie awaryjne, bo choćby słabo zabezpieczone przed konkretnym deszczem, a jak wiemy prąd z wodą lubią się średnio.

Tak naprawdę jedyny już opierzony operator w PL to Greenway, choć i tak jeszcze wiele przed nimi.

Orlen i Lotos nawet nie mają choćby konkretnej interaktywnej mapy swoich ładowarek (których jest jak na lekarstwo na razie). O sprawdzeniu statusu ładowarki można w ogóle zapomnieć. Jedyny plus, to są darmowe na razie, bo wszystko w fazie testów i analizy, o co to w ogóle w tym wszystkim chodzi ;]

 

Jest dziko, i przez to jest fajnie. 

Podróże spalinowym zrobiły się nudne jak flaki z olejem :phi:

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mrBEAN napisał:

Jest dziko, i przez to jest fajnie. 

Podróże spalinowym zrobiły się nudne jak flaki z olejem :phi:

 

 

Podsunales mi chyba pomysl na biznes :oki:

 

Oboz (Podroz) przetrwania - tydzien w EV po PL :phi:

Edytowane przez zinger
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy później...

Mój dobry kolega kupił takie i3 żonie (miało rok i 23tyś mil) i dosłownie miesiąc przed końcem gwarancji padła przekładnia (skrzynią biegów chyba tego nazwać nie można) i została wymieniona na gwarancji. Padła drugi raz po kolejnym roku i BMW zaproponowało pokrycie kosztu części, ale nie robocizny. Wyszło trochę ponad 1500 funtów. 

Do tego przegląd okresowy prawie 500 funciaków. Zmienili na qashqaia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, doominik napisał:

Mój dobry kolega kupił takie i3 żonie (miało rok i 23tyś mil) i dosłownie miesiąc przed końcem gwarancji padła przekładnia (skrzynią biegów chyba tego nazwać nie można) i została wymieniona na gwarancji. Padła drugi raz po kolejnym roku i BMW zaproponowało pokrycie kosztu części, ale nie robocizny. Wyszło trochę ponad 1500 funtów. 

Do tego przegląd okresowy prawie 500 funciaków. Zmienili na qashqaia

Musiała dużo driftować  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, doominik napisał:

Do tego przegląd okresowy prawie 500 funciaków.

 

Ojoj uważaj, tutaj jest taka teza, że EV są bezobsługowe i bezkosztowe, bo nie trzeba oleju i filtrów zmieniać.

Więc już nie wymyślaj tych niestworzonych historii ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, iwik napisał:

 

Ojoj uważaj, tutaj jest taka teza, że EV są bezobsługowe i bezkosztowe, bo nie trzeba oleju i filtrów zmieniać.

Więc już nie wymyślaj tych niestworzonych historii ;)

O klockach i tarczach zapomniałeś :swiety:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2020 o 10:39, iwik napisał:

 

Ojoj uważaj, tutaj jest taka teza, że EV są bezobsługowe i bezkosztowe, bo nie trzeba oleju i filtrów zmieniać.

Więc już nie wymyślaj tych niestworzonych historii ;)

Do tego do zwykłych modeli można dostać papierową książkę serwisową, a do tych "i" takich nie wydają.

Warto wspomnieć jeszcze o dosyć drogich oponach, które znikają w mgnieniu oka, a wybory modeli praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, doominik napisał:

Warto wspomnieć jeszcze o dosyć drogich oponach, które znikają w mgnieniu oka, a wybory modeli praktycznie nie ma.

 

Ale to dotyczy BMW i3, a nie wszystkich EV ;]

20 godzin temu, doominik napisał:

Podobno to pierwsza taka awaria w UK... 2x w jednym aucie. Jak auta elektryczne robią na mnie wrażenie, tak przez to ich bmw się zniechęciłem. 

I całe szczęście. Nie będziesz przynajmniej ludzi truł tymi elektrykami :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.