Skocz do zawartości

Płukanka silnika jest dla niego zabójcza ??


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

To nie od płukanki.

Czujnik położenia wałka, widzę błąd tempomatu, przekaźnik pompy wspomagania, i TPS chyba, wykasuj i sprawdzić czy się pojawią, nie masz gdzieś zawilgocenia w skrzynce bezpieczników pod maską?

 

Ja dwa tygodnie temu zmieniłem, poszła płukanka AR2820 na pół godziny, co jakiś czas podbijałem obroty do 2000rpm.

Odessałem go, bo przez kształt miski idzie więcej odessać niż spuszczając go.

 

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam coś od siebie, auto kupione z przebiegiem udokumentowanym 153 tys., olej był wymieniany co 30tys.:ogien:, po zakupie auta standard rozrząd i płyny, olej zleciał czarny, przejechałem 1000-2000 kilometrów i wymieniłem olej,po wymianie oleju pierwszy rozruch i popychacze hydrauliczne tak dzwoniły jak w żadnym innym aucie jakie miałem,  następnie miałem wyciek oleju z uszczelek pokryw zaworowych wymiana i dolanie sporej ilości oleju, do następnej wymiany oleju a było to 2 tygodnie temu olej na bagnecie był czyściutki, zastosowałem ta płukankę Oilem ReleaseTech Power Flush 250ml płukanka 15 minut w tym 2X przytrzymałem po około 1 minucie na obrotach 1500,

olej zleciał czarny, zalałem świeży olej pierwsze uruchomienie i popychacze zagrzechotały krócej i o wiele ciszej niż przy poprzedniej wymianie oleju, przy następnej wymianie oleju jeszcze raz zapodam tą płukankę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2021 o 12:49, technix napisał:

Ja używam LM i zawsze jest MEGA poprawa pracy silnika.

Raz, że spalania spada o ok. 0,5L to znacznie poprawia się elastyczność.

Silnik też cichnie

Jak dla mnie same zalety

Chyba sie skusze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie od płukanki.
Czujnik położenia wałka, widzę błąd tempomatu, przekaźnik pompy wspomagania, i TPS chyba, wykasuj i sprawdzić czy się pojawią, nie masz gdzieś zawilgocenia w skrzynce bezpieczników pod maską?
 
Ja dwa tygodnie temu zmieniłem, poszła płukanka AR2820 na pół godziny, co jakiś czas podbijałem obroty do 2000rpm.
Odessałem go, bo przez kształt miski idzie więcej odessać niż spuszczając go.
 
 
Muszę sprawdzić jak znajdę czas. Bledy kasowałem, ale błąd silnika wywala i tak i te błędy również. Ostatnio kuna grasowała, ale na oko wszystko ok. Czasami pojawi się szarpniecie podczas jazdy jakby paliwo na chwilę odcięło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam coś od siebie, auto kupione z przebiegiem udokumentowanym 153 tys., olej był wymieniany co 30tys.:ogien:, po zakupie auta standard rozrząd i płyny, olej zleciał czarny, przejechałem 1000-2000 kilometrów i wymieniłem olej,po wymianie oleju pierwszy rozruch i popychacze hydrauliczne tak dzwoniły jak w żadnym innym aucie jakie miałem,  następnie miałem wyciek oleju z uszczelek pokryw zaworowych wymiana i dolanie sporej ilości oleju, do następnej wymiany oleju a było to 2 tygodnie temu olej na bagnecie był czyściutki, zastosowałem ta płukankę Oilem ReleaseTech Power Flush 250ml płukanka 15 minut w tym 2X przytrzymałem po około 1 minucie na obrotach 1500,
olej zleciał czarny, zalałem świeży olej pierwsze uruchomienie i popychacze zagrzechotały krócej i o wiele ciszej niż przy poprzedniej wymianie oleju, przy następnej wymianie oleju jeszcze raz zapodam tą płukankę
No właśnie jeszcze zauważyłem wyciek oleju spod pokrywy zaworów.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Rado_ napisał:
14 godzin temu, Waldek40 napisał:
to ja dodam coś od siebie, auto kupione z przebiegiem udokumentowanym 153 tys., olej był wymieniany co 30tys.:ogien:, po zakupie auta standard rozrząd i płyny, olej zleciał czarny, przejechałem 1000-2000 kilometrów i wymieniłem olej,po wymianie oleju pierwszy rozruch i popychacze hydrauliczne tak dzwoniły jak w żadnym innym aucie jakie miałem,  następnie miałem wyciek oleju z uszczelek pokryw zaworowych wymiana i dolanie sporej ilości oleju, do następnej wymiany oleju a było to 2 tygodnie temu olej na bagnecie był czyściutki, zastosowałem ta płukankę Oilem ReleaseTech Power Flush 250ml płukanka 15 minut w tym 2X przytrzymałem po około 1 minucie na obrotach 1500,
olej zleciał czarny, zalałem świeży olej pierwsze uruchomienie i popychacze zagrzechotały krócej i o wiele ciszej niż przy poprzedniej wymianie oleju, przy następnej wymianie oleju jeszcze raz zapodam tą płukankę

Pokaż więcej  

No właśnie jeszcze zauważyłem wyciek oleju spod pokrywy zaworów.

 

Płukanka sama w sobie do wycieku nie doprowadzi, ale jeśli uszczelka była już kiepska, to poprzez usunięcie luźnych zanieczyszczeń (które doszczelniają elementy łączone) mogła ten wyciek uwidocznić. 

 

Zmień uszczelkę na OEMową i powinno być po sprawie.

 

Lałem do różnych pojazdów płukanki i nigdy nic nie rozszczelniło się, ale zdaję sobie sprawę, że przez usunięcie zanieczyszczeń i rozrzedzenie oleju, może wyciek uwidocznić. Pewnie i tak by Ci ta uszczelka puściła, po prostu szybciej to nastąpiło ;] 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Płukanka sama w sobie do wycieku nie doprowadzi, ale jeśli uszczelka była już kiepska, to poprzez usunięcie luźnych zanieczyszczeń (które doszczelniają elementy łączone) mogła ten wyciek uwidocznić. 
 
Zmień uszczelkę na OEMową i powinno być po sprawie.
 
Lałem do różnych pojazdów płukanki i nigdy nic nie rozszczelniło się, ale zdaję sobie sprawę, że przez usunięcie zanieczyszczeń i rozrzedzenie oleju, może wyciek uwidocznić. Pewnie i tak by Ci ta uszczelka puściła, po prostu szybciej to nastąpiło default_zlosnik.gif 
Pewnie tak, bo wczesniej mocne zapocenie było
Ten szrot mnie wykończy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, analyzer64 napisał:

 

Płukanka sama w sobie do wycieku nie doprowadzi, ale jeśli uszczelka była już kiepska, to poprzez usunięcie luźnych zanieczyszczeń (które doszczelniają elementy łączone) mogła ten wyciek uwidocznić. 

 

Zmień uszczelkę na OEMową i powinno być po sprawie.

 

Lałem do różnych pojazdów płukanki i nigdy nic nie rozszczelniło się, ale zdaję sobie sprawę, że przez usunięcie zanieczyszczeń i rozrzedzenie oleju, może wyciek uwidocznić. Pewnie i tak by Ci ta uszczelka puściła, po prostu szybciej to nastąpiło ;] 

Z cieknącymi uszczelkami to ja kupiłem już auto,i niemyślałem że tyle oliwy może uciekać uszczelkami podczas jazdy autem,:phi:,nigdzie nie napisalem że płukanka spowodowala wyciek oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

Czyżby zbliżał się koniec nieuchronnego?

Sąsiad kupił Mini z tym czymś. I robi dobrą minę pokazując jak to świetnie jeździ. No jeździ. Dopóki jeździ  ;]

 

Prince - z tego co przeczytałem, tak nazwano tę gamę silników ;]

 

Książę warsztatów ;] 

https://autokult.pl/38561,silnik-1-6-thp-n13-czy-warto-kupic-auto-z-taka-jednostka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrą 2 1.6 przejechała u mnie 510kkm. Auto kupilem od kolegi co ją miał od nowosci z nalotem 350kkm i kolega poinformowal mnie,ze paść może wszystko prócz silnika, bo jest perfekcyjnie utrzymany, olej wymieniał zawszd co 8, max 10kkm. Filtry, swiece na czas.

To i ja robilem to samo, bo wymiana kosztowala mnie z filtrem 120zl (samemu). Olej zaczal lykac od 440kkm, jakied 0,6L na 1000. Przy 510 jak oddawalem na zlom bo buda zgnila silnik jeszcze mial wolę zycia calkiem niezlą.

 

Nie wiem jak wam ale mi tyle starczy, jak silnik pożyje.

 

W zadnym innym aucie przez 25 lat posiadania PJ nie robilem plukanek a jedynie pedantycznie czesto wymienialem olej, nigdy nie mialem problemow z ukladem korbowo tlokowym czy przytartym walkiem rozrzadu albo zatkanym ssakiem pompy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcindzieg napisał:

Sąsiad kupił Mini z tym czymś. I robi dobrą minę pokazując jak to świetnie jeździ. No jeździ. Dopóki jeździ  ;]

Kumpel kupił Mini dziewczynie, rozstali się i ona zabrała to ścierwo - jedyna dobra rzecz z tego rozstania, że już się nie musi mordować z tym autem. Przez 3 lata na naprawy wydał 27kpln. Niewiele drożej wyszłoby wziąć nowe podstawowe Mini w wynajmie.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zejk napisał:

Kumpel kupił Mini dziewczynie, rozstali się i ona zabrała to ścierwo - jedyna dobra rzecz z tego rozstania, że już się nie musi mordować z tym autem. Przez 3 lata na naprawy wydał 27kpln. Niewiele drożej wyszłoby wziąć nowe podstawowe Mini w wynajmie.

 

Nigdy nie zrozumiem gości, co kupują swoim dziewczynom auta w prezencie. Tutaj mamy jeszcze level wyżej w postaci auta w z 3 letnim pakietem serwisowym po stronie kochanego faceta panci.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihail napisał:

 

Nigdy nie zrozumiem gości, co kupują swoim dziewczynom auta w prezencie. Tutaj mamy jeszcze level wyżej w postaci auta w z 3 letnim pakietem serwisowym po stronie kochanego faceta panci.

 

 

Ja się tam nie mieszam w takie sprawy, chciał to kupił i utrzymywał. Byli parą przez 10 lat, mieszkali razem. Jakby byli małżeństwem, to coś by się zmieniło? Nie oceniam.

 

Formalnie, to ja też mam dziewczynę, taką, z którą mam dziecko, szesnastoletnie. Jesteśmy razem od 20 lat i wszystko jest jak w małżeństwie, tylko przysięgi przy świadkach nie było. Na wuj drążyć.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zejk napisał:

Ja się tam nie mieszam w takie sprawy, chciał to kupił i utrzymywał. Byli parą przez 10 lat, mieszkali razem. Jakby byli małżeństwem, to coś by się zmieniło? Nie oceniam.

 

Formalnie, to ja też mam dziewczynę, taką, z którą mam dziecko, szesnastoletnie. Jesteśmy razem od 20 lat i wszystko jest jak w małżeństwie, tylko przysięgi przy świadkach nie było. Na wuj drążyć.

 

 

Nie chodzi o nic innego jak pieniądze, a ściślej prawo własności po rozstaniu.

Jak zarestrujesz na taką delikwentkę to formalnie jest już jej auto i jak się rozejdziecie nie masz nic. W małżeństwie przy rozwodzie jest podział.

 

Tylko tyle i aż tyle. Nie ma tu nic do mieszania się z mojej strony, bo bardziej podziwiam takich gości , niż bawię się w moralizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zejk napisał:

Kumpel kupił Mini dziewczynie, rozstali się i ona zabrała to ścierwo - jedyna dobra rzecz z tego rozstania, że już się nie musi mordować z tym autem. Przez 3 lata na naprawy wydał 27kpln. Niewiele drożej wyszłoby wziąć nowe podstawowe Mini w wynajmie.

Bawi mnie to o tyle że gość ponoć zna się doskonale na motoryzacji. Pracował w serwisach, wszystko robi sam. I kupił taki wynalazek. Rozumiem jak ktoś się nie zna. Ale w tym wypadku nie mam skrupułów i się nabijam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rado_ napisał:

Jezdzi fajnie, od naprawy do naprawyemoji6.png

Padaka, sprzedaj. Niektórzy jeszcze powtarzają, że te silniki są poprawione, jedni głoszą, że w 2011, inni 2015. Jak widzę mojego klienta, co ma Peugeota 2016r THP 165 KM i listę napraw silnika do przebiegu 130 kkm łącznie z wymianą turbosprężarki, to faktycznie są poprawione, bo wcześniejsze modele wszystkie awarie miały już raz naprawione do przebiegu 100 kkm.

  • Lubię to 3
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AstraC napisał:

@analyzer64 mam starego złoma 2.2DTI, przebieg minimum 297kkm, realnie koło 380kkm, i teraz pytanko, czym to wypłukać? Myślę że może mniej agresywnie, bo stary złom jednak. ;]

 

Zalej Archoil 2820, albo Liqui Moly 2662. 

 

Mocniejszy jest Oilem w wersji szybkiej, ale jeśli ma być mniej agresywnie to te dwie pierwsze.

 

Możesz je potrzymać 20-30 minut :ok:  Ja z reguły 30 minut trzymam i zlewam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tuż po wymianie oleju poprzedzonej płukanką sygnowaną logo Liqui Moly 2662 z serii Pro. Zabieg płukania trwał około 15 minut czyli 5 minut więcej niż zaleca instrukcja. Nic nie wybuchło, ani nic się w pracy silnika nie zmieniło. Następnym razem zafunduję motorowni płukankę jak na filmiku powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bochumil napisał:

Jestem tuż po wymianie oleju poprzedzonej płukanką sygnowaną logo Liqui Moly 2662 z serii Pro. Zabieg płukania trwał około 15 minut czyli 5 minut więcej niż zaleca instrukcja. Nic nie wybuchło, ani nic się w pracy silnika nie zmieniło. Następnym razem zafunduję motorowni płukankę jak na filmiku powyżej :)

Biała i czarna puszka LM ma tą samą zawartość w środku, jedyna różnica, to stężenie w oleju po zmieszaniu, bo w czarnej jest więcej płukanki. Dwa razy stosowałem wersję pro po 40 minut w aucie, gdzie później jeszcze ponad 70 kkm jeździłem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/2/2019 at 6:36 PM, HARDTECHNO said:

Masakara ..po co te płukanki? Chcecie dobić do 500.000km?


Tak, chce dobic do 500.000 Passatem.
Octavia dobilem do 420.000 i dalej u kogos jezdzi (widzialem ja niedawno).

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.