Skocz do zawartości

Nowy wzór prawa jazdy


Harnas80

Rekomendowane odpowiedzi

Czy będzie tak, że dokument ("blankiet", "plastik", czy jak go zwał) będzie ważny terminowo 15 lat, ale uprawnienia będą bezterminowe (czyli będą kreski)? Bo jeśli tak, to chętnie swoje wymienię na takie bez adresu. Do tej pory nie myślałem o wymianie plastiku, gdyż mam bezterminowe a podobno teraz wydają takie gdzie i ważność plastiku jest 15 lat i w rubryce ważność uprawnień była na 15 lat - czyli po 15 latach musiałbym robić jakieś badania, etc. A ja nie uważam, że prawo może działać wstecz - czyli skoro w 1991 dostałem uprawnienia bezterminowo to mogę se jeździć do usranej śmierci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, amazaque napisał:

Miałem bezterminowe, po zmianie adresu mam 4b i 11 ważne do... data.

Ja podobnie. Miałem bezterminowe B a po dorobieniu A w 2016 dostałem obie kategorie na 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 1Marek1 napisał:

Miałem bezterminowe B a po dorobieniu A w 2016 dostałem obie kategorie na 15 lat.

Za 15 lat zdjęcie, podanie, stówa i odbiór nowego blankietu. Mogą jednak wyskoczyć z jakimiś badaniami dla kierowców, o egzaminach nie ma mowy. Równie dobrze na rok przed datą ważności można prawo jazdy zgubić i dostać nowe na kolejne 15 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niebawem przy zakupie auta,aby potwierdzić adres zameldowania w umowie trzeba będzie gonić do urzędu po "papierek"z potwierdzeniem zameldowania?

W DO brak adresu,zaraz w PJ też go nie będzie...Ciekawe:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, slavo88 napisał:

To niebawem przy zakupie auta,aby potwierdzić adres zameldowania w umowie trzeba będzie gonić do urzędu po "papierek"z potwierdzeniem zameldowania?

W DO brak adresu,zaraz w PJ też go nie będzie...Ciekawe:nie_wiem:

Po co w umowie adres zameldowania?

Wpiszesz zamieszkania, PESEL i nr DO.

Fakt, że w razie zakupu na "CPN" i wtopy, kupujący z kumplami będzie miał delikatny problem z namierzeniem sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, amazaque napisał:

Równie dobrze na rok przed datą ważności można prawo jazdy zgubić i dostać nowe na kolejne 15 lat. 

nie dostaniesz. mają w systemie do kiedy jest ważne i w nowym wpiszą taką samą datę. chyba, że przed oddaniem papierów wybierzesz się do lekarza, to od razu wyrobią Ci z taką datą, jak wystawi lekarz.

wiem, bo żona przerabiała temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slavo88 napisał:

Adres zamieszkania na "słowo" kupującego wpisywać?

tak teraz jest i nic nie poradzisz. ja też mieszkam w innym miejscu niż zameldowanie i nie mam na to kwitka, więc jak możesz to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2019 o 11:41, amazaque napisał:

Za 15 lat zdjęcie, podanie, stówa i odbiór nowego blankietu. Mogą jednak wyskoczyć z jakimiś badaniami dla kierowców, o egzaminach nie ma mowy.

 

Dlatego poczekam, aż przy uprawnieniach będą kreski - takie same jak mam w starym dotychczasowym. Tak jak napisałem - prawo nie może działać wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ArekMiz napisał:

 

Dlatego poczekam, aż przy uprawnieniach będą kreski - takie same jak mam w starym dotychczasowym. Tak jak napisałem - prawo nie może działać wstecz.

Ale uprawnienia masz bezterminowo i nikt tego nie zabierze. Na badania kierowców mogą wysłać zawsze i każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2019 o 09:03, robertharnas napisał:

@robertharnas W grudniu wyrabiałem. Blankiet ważny 15 lat uprawnienia bezterminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lupus napisał:

4b 29.11.2033

11. -

 

Ja miałem bezterminowe, a w 11 mam datę z 4b. I tak mi mogą skoczyć, ale szlag mnie trafia że będę musiał wymieniać dokument bo z poprzednim mógł bym jeździć jako zombie w wieku 104 lat i tym bardziej mogli by mi skoczyć :old:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś miał ważne uprawnienia bezterminowo, to nadal je ma! W pewnym okresie system nie pozwalał wpisywać w 11 znaku "-" - wtedy to właśnie zmieniono przepisy i wprowadzono datę ważności uprawnień dla nowych kierowców, ale "zapomniano", że wstecz ludzie mieli bezterminowe. Dlatego tam podano datę ważności blankietu. Błąd naprawiono bodajże w 2016 roku. Przy wymianie na nowe w 11 będzie "-". Wielka dyskusja, zamiast sprawdzić źródła... W moim przypadku było tak, że przy wymianie PJ z powodu zmiany adresu (w 2015 roku), w nowym wkradł się błąd, więc blankiet na koszt państwa robiony był ponownie. Ważność uprawnień przesunęła się o 2 tygodnie, co jednak o bezterminowości uprawnień świadczy w moim przypadku. Przed zmianą miałem w 11 "-". Dane brane są z orzeczenia lekarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.