Skocz do zawartości

[J] Kiedy wymieniać klin koła pasowego A20DTH


exen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
czy słyszeliście o konieczności wymiany klina koła zamachowego przy wymianie rozrządu?
Przy ew jakich przebiegach zrywa ten klin?

Chciałem to wymienić razem z rozrządem - mechanik tak podpowiada ale brak dostępności części i ciężko coś znaleźć na internecie na ten temat.
Czy przy pierwszej wymianie rozrządu trzeba się tym interesować?

nr części: 93178509
https://opel.7zap.com/pl/car/g09/e/8/8-0/#13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na dieslach nie znam, ale pierwsze słyszę, żeby trzeba go było wymieniać. To jest kołek ustalający koło zamachowe. Zauważ, że jest on pusty w środku.

Jest potrzebny tylko przy montażu, bo otwory w wale nie są symetrycznie. Jak się dopasuje otwory śrub, to w ogóle nie trzeba go zakładać. Koło (jak każdy inny element, z definicji połączenia gwintowego) jest dokręcone śrubami tak mocno, że trzyma je tylko tarcie na styku z wałem. Śruby nie przenoszą naprężeń ścinających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orochimaru napisał:

Ja tam się na dieslach nie znam, ale pierwsze słyszę, żeby trzeba go było wymieniać. To jest kołek ustalający koło zamachowe. Zauważ, że jest on pusty w środku.

Jest potrzebny tylko przy montażu, bo otwory w wale nie są symetrycznie. Jak się dopasuje otwory śrub, to w ogóle nie trzeba go zakładać. Koło (jak każdy inny element, z definicji połączenia gwintowego) jest dokręcone śrubami tak mocno, że trzyma je tylko tarcie na styku z wałem. Śruby nie przenoszą naprężeń ścinających.

No właśnie tak sobie kombinowałem a innego klina nie mogę znaleźć - od strony rozrządu, więc ktoś chyba mnie w błąd wprowadza...
Tymczasem z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.