Skocz do zawartości

Budowa drewnianego garażu


sadlos

Rekomendowane odpowiedzi

Na wiosnę chciałbym zostać bohaterem w swoim domu i będę stawiał garaż na duperele 4x6m. Czy możecie mi podpowiedzieć jakich  kantówek użyć do zrobienia szkieletu? Dając podwalinę i całą obramówke 14x14cm, a wewnętrzne 14x7cm będzie OK?  Poniżej zdjęcie znalezione w internecie, które jest zbliżone do mojego projektu, który dopiero tworzy się w mojej głowie:)

 

 

2(7).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sadlos napisał:

Na wiosnę chciałbym zostać bohaterem w swoim domu i będę stawiał garaż na duperele 4x6m. Czy możecie mi podpowiedzieć jakich  kantówek użyć do zrobienia szkieletu? Dając podwalinę i całą obramówke 14x14cm, a wewnętrzne 14x7cm będzie OK?  Poniżej zdjęcie znalezione w internecie, które jest zbliżone do mojego projektu, który dopiero tworzy się w mojej głowie:)

  

 

 

a z czego dach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja robię na wiosnę dośc spory domek narzędziowy połączony z drrewutnią - drewno kupiłem o przekroju 10x5 cm. Też dam blachodachókę, tez dach będzie dwuspadowy.

Wymiar 8 x 2,5 m.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sadlos napisał:

Dach dwuspadowy z blachodachówki. 

14 na 14 to potężne wymiary, pewnie 10X10 będzie wystarczające, a w środek 10X5 lub 10X7. Oczywiście ważna jest też konstrukcja, zastrzały w narożnikach, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sadlos napisał:

Też mi się wydawało, że 14x14cm to za dużo, będzie 10x10 a wewnątrz 7x10. Krokwie 5x14 będą OK?

 

w sprawie krokwi się nie wypowiem bo się nie znam, ale wydaje mi się, że bardziej 14X7. Popatrz w necie, powinny być kalkulatory. Tu zależy od poszycia, rozpiętości krokwi oraz pochylenia dachu. Powinno się przeliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Jak chcesz go budowac na wiosnę to jak najszybciej zgłoszenie ogarnij, chyba że już zgłosiłeś.

Dzisiaj dzwoniłem do starostwa, do końca tygodnia chciałbym to zgłosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj chwilę i zrobiłem profesjonalny projekt w paintcie:) Czy możecie zerknąć i powiedzieć co można zmienić lub poprawić?  Dla przypomnienia, wymiary garażu to 3,8x6m, rozstaw między słupkami to niecałe 100cm, drzwi garażowe dwuskrzydłowe o szerokości 2,5. Wysokość do górnej poprzeczki to 2,3m. 

 

Moje wątpliwości to:

1) czy zaproponowane przekroje są odpowiednie?

2) Co ile dać krokwie?

3) Gdzie dać płatew w górnej części dachu żeby podtrzymywał okap?

4) podwalina może być wymiarów 5x10cm?

5) miecze są potrzebne?

 

 

 

lewy bok z wymiarami.png

przód z wymiarami szkieletu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał stawiać tam swoje auto (pewnie nie tanie), to chociaż poprosiłbym o opinię jakiegoś konstruktora...

Co jak nawali śniegu, albo przyjdzie oblodzenie i wichura ? U mnie w domu belki stropowe przy długości 7m i podparte na 4m mają 21x17... Takie zerknięcie na nasze wypociny nie będzie pewnie droższe niż butelka dobrego wina, a sen spokojniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mayster_tcz napisał:

Jakbym miał stawiać tam swoje auto (pewnie nie tanie), to chociaż poprosiłbym o opinię jakiegoś konstruktora...

Co jak nawali śniegu, albo przyjdzie oblodzenie i wichura ? U mnie w domu belki stropowe przy długości 7m i podparte na 4m mają 21x17... Takie zerknięcie na nasze wypociny nie będzie pewnie droższe niż butelka dobrego wina, a sen spokojniejszy...

Będą tam stały kosiarki, łopaty, taczka i może przyczepka. Garaż na samochody mam w bryle domu. W internetowych wyczytałem, że te wymiary to standard... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sadlos napisał:

Będą tam stały kosiarki, łopaty, taczka i może przyczepka. Garaż na samochody mam w bryle domu. W internetowych wyczytałem, że te wymiary to standard... 

No skoro tak to ok, ja się aż tak na ciesielce nie znam, choć może mam tendencję do przesady :)

 

 

A tak nawiązując do tematu - w lokalnej TV pokazywali reportaż, babce zerwało dach. Nowa blachodachówka. Obok stał budynek gospodarczy kryty dachówką zwykłą, po wyglądzie pewnie poniemiecki. Nic mu nie było ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2019 o 15:29, sadlos napisał:

Miałem dzisiaj chwilę i zrobiłem profesjonalny projekt w paintcie:) Czy możecie zerknąć i powiedzieć co można zmienić lub poprawić?  Dla przypomnienia, wymiary garażu to 3,8x6m, rozstaw między słupkami to niecałe 100cm, drzwi garażowe dwuskrzydłowe o szerokości 2,5. Wysokość do górnej poprzeczki to 2,3m. 

 

Moje wątpliwości to:

1) czy zaproponowane przekroje są odpowiednie?

2) Co ile dać krokwie?

3) Gdzie dać płatew w górnej części dachu żeby podtrzymywał okap?

4) podwalina może być wymiarów 5x10cm?

5) miecze są potrzebne?

 

 

 

 

 

 

A może by mu coś w tym stylu dodać? 

 

1150132271_lewybokzwymiarami.png.b0404892de985e151ecb4bfca0ddb1f0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2019 o 22:43, mayster_tcz napisał:

No skoro tak to ok, ja się aż tak na ciesielce nie znam, choć może mam tendencję do przesady :)

 

 

A tak nawiązując do tematu - w lokalnej TV pokazywali reportaż, babce zerwało dach. Nowa blachodachówka. Obok stał budynek gospodarczy kryty dachówką zwykłą, po wyglądzie pewnie poniemiecki. Nic mu nie było ;)

 

Przy wietrze czy nawet tornadach często jest tak, że dom zwieje a obok pustej butelki nie przewróci. Tak więc to żaden wyznacznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów kantówkę 5x10cm na konstrukcję, krokwie i belki stropowe  5x15 jeżeli na stropie chcesz coś rzucić. Możesz też zrobić krokwie i belki stropowe 5x10 ale dodatkowo stężyć deską calówką obustronnie w formę kratownic. Krokwie co 80 cm a słupki co 625mm jeżeli będziesz stosował płytę OSB. Jeżeli będzie bez płyty na ścianach, to każde pierwsze pole od narożnika wpuść zastrzał od podwaliny do oczepu ok 35-40 stopni nachylenia.

Zamiast kantówki 10x10 w narożnikach zbij narożnik w kształcie litery L, murłata na ścianie podwójnie na leżąco, drugą warstwę dobijasz lub kręcisz do pierwszej, będzie mocniej trzymać i mniej się kręcić i strzelać niż lita kantówka 10 x 10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.