Skocz do zawartości

TSI vs TDI; 4.65 vs 5.05


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.03.2019 o 11:39, Lupus napisał:

Kiedyś Fabią 1,6 tdi udało mi sie 4,4 wykręcić.;]

Ja kiedyś na trasie Mława - Częstochowa Fabią 1,2HTP miałem średnią 4,6 ... 

Trasa na Sochaczew i Żyrardów, gierkówką (wtedy jeszcze A2 ki nie było). 

Jechałem tak jak się dało, więc do Żyrardowa między ciężarówkami i z wyprzedzaniem, potem gierkówką 120-130. 

Sam byłem w szoku, ale da się. Myślałem, że będzie trzeba tankować jak tam i z powrotem, a tu jeszcze zostało w baku... 

Edytowane przez KTB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gregoryj napisał:

To ile ten lancer pali zeby bylo drozej? 15 litrow LPG?  taki wolnossak powienien powinien 10-11 LPG

 

Zmuszasz mnie do żmudnych wyliczeń, które na tym forum i tak nic nie znaczą, bo znajdzie się zaraz tuzin znawców które lepiej wiedzą ile powinno moje auto palić i jak moje odbiega od normy, znaczy że zepsute.

 

W Golfie przejeżdżam około 800km i płacę około 200PLN. Teraz np pokazuje od ostatniego tankowania średnie 5,4/100km, a przejechałem już 700km. Była tu trasa około 250km, a tak to praca-dom-praca.

W Lancerze płacę około 70PLN za przejechanie około 250km.

To jest wszędzie OKOŁO.

A w Lancerze dochodzi jeszcze benzyna. Teraz jest np 1/3 baku, a osobiście tankowałem do pełna w okolicach nowego roku, czyli jakieś 4tys km temu. To też trzeba doliczyć do kosztów LPG.

 

Takie trasy pokonuję. Jak napisałem. Jest to głównie miasto.

Do pracy mam 8km, ale po drodze 12 świateł. Na niektórych stoję więcej niż jeden cykl, a czasem więcej niż dwa. Są też takie gdzie dzień w dzień stoję 3-4 cykle. Golf ma Start/Stop, a Lancer nie. Sporo to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolga gaz 24 z om605 turbo sekcje 6mm - trasa Kraków - Eger - Hajduszoboszlo - Seged -Tokaj - Kraków. Spalanie z 1370km -> 5.7l/100km

 

I po co się spinać o te jakieś drobniaki na końcu jak stary pomotany kawał żelastwa pali podobnie? ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kravitz napisał:

Zmuszasz mnie do żmudnych wyliczeń, które na tym forum i tak nic nie znaczą, bo znajdzie się zaraz tuzin znawców które lepiej wiedzą ile powinno moje auto palić i jak moje odbiega od normy, znaczy że zepsute.

Nie zmuszam, bo wydawalo mi sie ze lancer albo niesprawny albo ma cos z gazem nie tak. Ale glownie wynika to z tego, ze jezdzisz po zakorkowanym miescie. W tak specyficznych warunkach to golf moze taniej jedzie .... tyle ze taniej na pewno nie kosztuje od uzywanego lancera z Lpg. W kazdych innych warunkach Lancerem bedzie troche taniej. Ale przy Twoich przebiegach to roznica bedzie ile? 50pln? Nawet nie ma o czym gadac .... Takie dystanse to na rower sa najlepsze ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2019 o 22:06, kravitz napisał:

Wiem na pewno, że koszt przejechania Golfem 100km jest niższy niż Mitsubishi Lancer 1.8 140KM na LPG.

Serio tak jest.

 

Lancera jednak sobie zostaw, przyda się jak Golf będzie stał w naprawie.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gregoryj napisał:

Nie zmuszam, bo wydawalo mi sie ze lancer albo niesprawny albo ma cos z gazem nie tak. Ale glownie wynika to z tego, ze jezdzisz po zakorkowanym miescie. W tak specyficznych warunkach to golf moze taniej jedzie .... tyle ze taniej na pewno nie kosztuje od uzywanego lancera z Lpg. W kazdych innych warunkach Lancerem bedzie troche taniej. Ale przy Twoich przebiegach to roznica bedzie ile? 50pln? Nawet nie ma o czym gadac .... Takie dystanse to na rower sa najlepsze ;]

Nie sądzisz, że Golf jeździ w identycznie zakorkowanym mieście?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregoryj napisał:

Nie zmuszam, bo wydawalo mi sie ze lancer albo niesprawny albo ma cos z gazem nie tak. Ale glownie wynika to z tego, ze jezdzisz po zakorkowanym miescie. W tak specyficznych warunkach to golf moze taniej jedzie .... tyle ze taniej na pewno nie kosztuje od uzywanego lancera z Lpg. W kazdych innych warunkach Lancerem bedzie troche taniej. Ale przy Twoich przebiegach to roznica bedzie ile? 50pln? Nawet nie ma o czym gadac .... Takie dystanse to na rower sa najlepsze ;]

 

 

Lancer po trasie jest niewiele tańszy w użytkowaniu.

Golf przy jeździe w trasie schodzi bardzo ładnie do bardzo niskich wartości, a Lancer zejdzie min do 7-8l LPG/100km

 

Już kiedyś pisałem, że ten Golf to auto które w moich rękach pali najmniej. A porównuję nawet z Seicento i Matizem

 

Przypuszczam że podobnie zachowują się wszystkie dzisiejsze mikro silniczki, nie tylko te od VW.

 

Dodam, że z perspektywy czasu, czuję się trochę jak frajer, bo przed Golfem miałem auto które paliwo 2-3x tyle co Golf. Nie wiem w imię czego płaciłem tyle za paliwo.

Nazwałbym to "podatkiem frajerowym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

 

Lancera jednak sobie zostaw, przyda się jak Golf będzie stał w naprawie.

;]

 

Leasing, assistance, gwarancja, zastępcze auto.

 

Tak akuratnie dzisiaj, to Lancer stoi w naprawie. Jednak to tylko wymiana hamulców z tyłu. Pierwszy raz o ile mnie pamięć nie myli. 150tyś km przebiegu albo może nawet i pod 160tyś już...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregoryj napisał:

Nie zmuszam, bo wydawalo mi sie ze lancer albo niesprawny albo ma cos z gazem nie tak. Ale glownie wynika to z tego, ze jezdzisz po zakorkowanym miescie. W tak specyficznych warunkach to golf moze taniej jedzie .... tyle ze taniej na pewno nie kosztuje od uzywanego lancera z Lpg. W kazdych innych warunkach Lancerem bedzie troche taniej. Ale przy Twoich przebiegach to roznica bedzie ile? 50pln? Nawet nie ma o czym gadac .... Takie dystanse to na rower sa najlepsze ;]

 

Slusznie, co z tego ze golf TSI pali 5,4 w miescie:) skoro kosztuje 4x wiecej niz lanser z LPG. A swoja droga juz za chwil kilka wskakuje na rower lub komarka i ogien:)Raz ze uwielbiam, dwa ze jakos innaczej smakuje otoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kravitz napisał:

Golfie przejeżdżam około 800km i płacę około 200PLN. Teraz np pokazuje od ostatniego tankowania średnie 5,4/100km, a przejechałem już 700km. Była tu trasa około 250km, a tak to praca-dom-praca.

Bardzo mało Ci ten Golf pali. Wynik 5,4 to miałem jedynie w Pugu 307 1,6 HDi. Żadnym benzynowym silnikiem nigdy nie zszedłem poniżej 8 litrów średnio, a raczej jazda po mieście to były zawsze wyniki w okolicy 9-10 litrów na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kravitz napisał:

Teraz np pokazuje od ostatniego tankowania średnie 5,4/100km, a przejechałem już 700km.

 

Mam prawie identycznego Golfa jak Ty, tyle, że wersję 85KM. Kupiłem ze 3 tyg po Tobie.

 

Bardzo mało Ci pali, ale to pewnie przez spory udział tras. Ja w swoim mam 8700km na chwilę obecną i średnie z tego dystansu 6.5. Ale u mnie jedyna "trasa" to 3 x po 70 kilka km w jedną stronę więc ok. 450km. Daje to 5% dystansu. Pozostałe 95% to Warszawa.

 

Bardzo jestem zadowolony ze spalania, zwłaszcza, że przesiadłem się z 3.0d, które paliło 12 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kravitz napisał:

Dodam, że z perspektywy czasu, czuję się trochę jak frajer, bo przed Golfem miałem auto które paliwo 2-3x tyle co Golf. Nie wiem w imię czego płaciłem tyle za paliwo.

Nazwałbym to "podatkiem frajerowym".

Może to kwestia wieku, że już nie potrzebujesz mocnego auta, które to paliło wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mars_wrc napisał:

 

Mam prawie identycznego Golfa jak Ty, tyle, że wersję 85KM. Kupiłem ze 3 tyg po Tobie.

 

Bardzo mało Ci pali, ale to pewnie przez spory udział tras. Ja w swoim mam 8700km na chwilę obecną i średnie z tego dystansu 6.5. Ale u mnie jedyna "trasa" to 3 x po 70 kilka km w jedną stronę więc ok. 450km. Daje to 5% dystansu. Pozostałe 95% to Warszawa.

 

Bardzo jestem zadowolony ze spalania, zwłaszcza, że przesiadłem się z 3.0d, które paliło 12 😁

 

Zazwyczaj nam nieco większe spalanie średnie z baku, ale z tego co pamietam nigdy nie przekroczyło 6/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
Dnia 5.03.2019 o 13:29, Ryb napisał:

Potrafię wskazać trasę o długości dużo większej niż 21km na której przy umiejętnej jeździe spalanie będzie oscylowało w okolicach jednego litra na 100km. Ciekawe co można by zarejestrowanym tam filmem udowodnić.

 

Dnia 5.03.2019 o 13:41, ⠀ napisał:

To pokaż nam. Niech będzie sto kilometrów ze średnim spalaniem 1 litr. Ile dać ci czasu na przygotowanie stosownego materiału?

 

Za pięć minut minie pół roku od kiedy zadeklarowałeś że wrzucisz nam film z dystansu "dużo większego niż 21km" i średnim spalaniem 1l na 100km w dieslu.

Na pewno dotrzymałeś słowa i po prostu zapomniałeś się tym produktem podzielić. Do czego z tego miejsca serdecznie zapraszam.

 

;]

  • Lubię to 2
  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ⠀ napisał:

Za pięć minut minie pół roku od kiedy zadeklarowałeś że wrzucisz nam film z dystansu "dużo większego niż 21km" i średnim spalaniem 1l na 100km w dieslu.

Na pewno dotrzymałeś słowa i po prostu zapomniałeś się tym produktem podzielić. Do czego z tego miejsca serdecznie zapraszam.

 

;]

 

Pół roku miałeś tego posta przed nosem i mimo wszystko nie udało Ci się ze zrozumieniem przeczytać.

:hehe:

 

W żadnym miejscu nie deklarowałem wrzucania żadnego filmu. Napisałem że potrafię wskazać takie miejsce - i po pół roku konsekwentnie nadal potrafię.

:lol:

 

BTW, nawet wskazałem, kilka postów niżej. To też Ci jakoś uleciało. Odpowiadam więc na Twojego posta z szacunku dla kolejnego ogromnego trudu jaki sobie zadałeś. Przez pół roku zupełnie bez sensu pilnować czyjegoś posta - to jest coś.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ryb napisał:

Pół roku miałeś tego posta przed nosem i mimo wszystko nie udało Ci się ze zrozumieniem przeczytać.

 

Chyba nie zrozumiałeś na czym polegał ten bait. A w zasadzie zrozumiałeś, tylko jak to u Ciebie, próbujesz się wykręcić. 

Rozumiem więc że jednak nie jesteś w stanie przejechać stu kilometrów ze średnią 1l/100km swoim dieslem. Nie wiem czy kogokolwiek tu zaskoczyłeś. Czasem warto być mężczyzną, uderzyć się w pierś i przyznać do opowiadania głupot. Szczególnie gdy są to głupoty takiego kalibru że dzieci w piaskownicy by Cię obśmiały.

 

11 minut temu, Ryb napisał:

Przez pół roku zupełnie bez sensu pilnować czyjegoś posta - to jest coś.

 

Anom, ogromny nakład pracy w to włożyłem, konkretnie "hey google, in half year remind me..."

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ⠀ napisał:

 

Chyba nie zrozumiałeś na czym polegał ten bait. A w zasadzie zrozumiałeś, tylko jak to u Ciebie, próbujesz się wykręcić. 

Rozumiem więc że jednak nie jesteś w stanie przejechać stu kilometrów ze średnią 1l/100km swoim dieslem. Nie wiem czy kogokolwiek tu zaskoczyłeś. Czasem warto być mężczyzną, uderzyć się w pierś i przyznać do opowiadania głupot. Szczególnie gdy są to głupoty takiego kalibru że dzieci w piaskownicy by Cię obśmiały.

 

Nie jestem w stanie bo nie mam zamiaru. Wskazałem Ci miejsce. Jeśli ta Twoja Fabia pali na prostej drodze (a chyba nie wrzuciłeś zmanipulowanego filmu, prawda?) 3l to z tej górki musi być poniżej 1.

 

2 minuty temu, ⠀ napisał:

 

 

Anom, ogromny nakład pracy w to włożyłem, konkretnie "hey google, in half year remind me..."

 

I dla takich głupot wymyśla się coraz mądrzejsze oprogramowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2019 o 13:24, swienty napisał:

 

Średnia 3.4 na dystansie 21km to jakiś wyczyn? 

to taki zart:)) niech pokaze srednia z 2100km to moze beda brawa:) jak jade croma w tunelu na tempomacie 80kmh komp wskazuje 2,7-2,9

 

Obecnie z 3000km pokazuje mi komp 6,6 w tym trasa i miasto w stosunku 70/30 mniej wiecej

Edytowane przez fanlan
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fanlan napisał:

to taki zart:)) niech pokaze srednia z 2100km to moze beda brawa:) jak jade croma w tunelu na tempomacie 80kmh komp wskazuje 2,7-2,9

 

Obecnie z 3000km pokazuje mi komp 6,6 w tym trasa i miasto w stosunku 70/30 mniej wiecej

 

U mnie w golfie 1.6 tdi średnia z 2300km była 4.6, ale to poprzedni właściciel tak jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki zart:)) niech pokaze srednia z 2100km to moze beda brawa:) jak jade croma w tunelu na tempomacie 80kmh komp wskazuje 2,7-2,9
 
Obecnie z 3000km pokazuje mi komp 6,6 w tym trasa i miasto w stosunku 70/30 mniej wiecej
A jak zwolnisz do 60kmh to pali powyżej czy poniżej zera?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2019 o 18:27, kravitz napisał:

Do pracy mam 8km, ale po drodze 12 świateł. Na niektórych stoję więcej niż jeden cykl, a czasem więcej niż dwa. Są też takie gdzie dzień w dzień stoję 3-4 cykle.

Kalectwo ...

Ile potrzeba stania w korkach, żeby się przesiąść na rower? On przynajmniej spali to, co trzeba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@⠀ zainspirowany tym, ze znowu przypomniałeś stwierdziłem ze dziś w trasie przez godzinę będę jechać spokojnie, korzystać ze slipstreamu, obserwowac uważnie ruch by nie dotykać hamulców, spróbować zejść poniżej 4l/100 - dla przypomnienia Golf 7 1.4 TSI CZCA 125KM

 

wytrzymałem godzinę i było tak:

69868256_234081454168202_297243983068161

potem juz jechałem normalniej jadąc do celu

69626733_2371431506240046_60808478548243

i powrót już normalnie 150-180 w jedna strone leciałem 1.5h w druga 1h

69700380_504365430351176_878219066404241

 

po krótkiej matematyce, może dobrze, bo robilem na szybko 

128km - 4.5l -> 5,76l

253km - 6,2 -> 15,68

 

15,68-5,76 -> 9,92

253-128->125km

125km na 9,92 litra daje  7,93 litra/100km

tam był czas 2:34 - 1:32 czyli ok 1h

125km srednia predkosc

 

czy warto cisnąć, no nie wiem, na pewno fajniej się jedzie, mniej stresująca jest jazda szybsza

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.