Skocz do zawartości

TSI vs TDI; 4.65 vs 5.05


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej trasie wzięła mnie rozkmina, czy jest dalej sens diesla patrząc na ceny paliw.

Ostatnio leciałem EL-KR-EL.

Starałem się leciec po swojemu, ale obserwować mocno otoczenie, światła, jak duży SUV leciał żwawo, no to pełen sandał, łapałem się w slipstream za nim.

Zjazdy bez gazu, na podjazdach nie utrzymywałem na siłę prędkości. Wynik? Golf 7 1.4 TSI 125KM EL-KR 6.1/100

czas można liczyć 2.40 bo wylot z Łodzi mimo 18 zakorkowany 😕 więc nie jechałem jak ostatnia oferma na drodze, a zwężka w okolic SC - dramat 😥

53323437_2204239469904152_485795289764986880_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=dccfbb9c9bb61b9d402646ba3e820785&oe=5CDEDFCE

 

 

potem sprawdziłem od tankowania, na dystrybutorze i błąd pomijalny wyszedł

 

ale skoro w trasie udało się zejść 28.3zł/100km to TDI musiałby spalić minimum 5,6l/100km aby wyrównać w ogóle cene paliwa

a co dopiero zarobić skoro TDI jest droższy o kilka tysięcy.

 

Niech jeszcze VW dopracuje zarządzanie energią, trochę aerodynamiki i w sumie znowu noPB będzie górą!

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Cinos napisał:

ale skoro w trasie udało się zejść 28.3zł/100km to TDI musiałby spalić minimum 5,6l/100km aby wyrównać w ogóle cene paliwa

 

Policz średnio 2-2.5l/100km na korzyść diesla. Różnica będzie mniejsza podczas ekojazdy w trasie a większa w mieście i przy dynamicznej jeździe. Nie zawsze przecież jeździsz w trybie eko.

 

59 minut temu, Cinos napisał:

a co dopiero zarobić skoro TDI jest droższy o kilka tysięcy.

 

100kkm przebiegu to dalej 10-12k różnicy w kosztach paliwa. Jeśli ktoś zrobi autem 100-200kkm to mu się kalkuluje. Jeśli jednak jeździ mało to nie ma sensu kupować diesla. Tyle że a oczywista prawda jest aktualna od co najmniej kilkunastu lat.

Poza tym nie bierzesz pod uwagę, że w niektórych autach (np. coraz modniejsze SUVy) diesel jest opcją tańszą w zakupie.

 

59 minut temu, Cinos napisał:

Niech jeszcze VW dopracuje zarządzanie energią, trochę aerodynamiki i w sumie znowu noPB będzie górą!

 

A w dieslach to tej aerodynamiki i zarządzania energią nie dopracuje?

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cinos napisał:

Po ostatniej trasie wzięła mnie rozkmina, czy jest dalej sens diesla patrząc na ceny paliw.

Ostatnio leciałem EL-KR-EL.

Starałem się leciec po swojemu, ale obserwować mocno otoczenie, światła, jak duży SUV leciał żwawo, no to pełen sandał, łapałem się w slipstream za nim.

Zjazdy bez gazu, na podjazdach nie utrzymywałem na siłę prędkości. Wynik? Golf 7 1.4 TSI 125KM EL-KR 6.1/100

czas można liczyć 2.40 bo wylot z Łodzi mimo 18 zakorkowany 😕 więc nie jechałem jak ostatnia oferma na drodze, a zwężka w okolic SC - dramat 😥

53323437_2204239469904152_485795289764986880_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=dccfbb9c9bb61b9d402646ba3e820785&oe=5CDEDFCE

 

 

potem sprawdziłem od tankowania, na dystrybutorze i błąd pomijalny wyszedł

 

ale skoro w trasie udało się zejść 28.3zł/100km to TDI musiałby spalić minimum 5,6l/100km aby wyrównać w ogóle cene paliwa

a co dopiero zarobić skoro TDI jest droższy o kilka tysięcy.

 

Niech jeszcze VW dopracuje zarządzanie energią, trochę aerodynamiki i w sumie znowu noPB będzie górą!

Miarodajne porownanie byloby gdyby jednoczesnie, rownie swiadomo kierowcy jechali. Diesel mysle, ze 1.6 moglby ponizej 5 zejsc srednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cinos napisał:

Po ostatniej trasie wzięła mnie rozkmina, czy jest dalej sens diesla patrząc na ceny paliw.

Ostatnio leciałem EL-KR-EL.

Starałem się leciec po swojemu, ale obserwować mocno otoczenie, światła, jak duży SUV leciał żwawo, no to pełen sandał, łapałem się w slipstream za nim.

Zjazdy bez gazu, na podjazdach nie utrzymywałem na siłę prędkości. Wynik? Golf 7 1.4 TSI 125KM EL-KR 6.1/100

czas można liczyć 2.40 bo wylot z Łodzi mimo 18 zakorkowany 😕 więc nie jechałem jak ostatnia oferma na drodze, a zwężka w okolic SC - dramat 😥

53323437_2204239469904152_485795289764986880_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=dccfbb9c9bb61b9d402646ba3e820785&oe=5CDEDFCE

 

 

 

 TDI musiałby spalić minimum 5,6l/100km aby wyrównać w ogóle cene paliwa

a co dopiero zarobić skoro TDI jest droższy o kilka tysięcy.

 

 

Tyle to jak octavią 2,0 TDI 150 KM jestem w stanie wykręcić. Mój rekord to 5,4l ale to po wschodniej Polsce bez autostrad i tylko troche "S"

edit:

Zalazłem takie coś: grzecznie i zgodnie z przepisami a potem wjechałem na autostradę i średnia się popsuła.;]

20180115_132311.jpg

Edytowane przez Lupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fanlan napisał:

Miarodajne porownanie byloby gdyby jednoczesnie, rownie swiadomo kierowcy jechali. Diesel mysle, ze 1.6 moglby ponizej 5 zejsc srednio

Kiedyś Fabią 1,6 tdi udało mi sie 4,4 wykręcić.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lupus napisał:

Kiedyś Fabią 1,6 tdi udało mi sie 4,4 wykręcić.;]

Duzo zalezy od sredniej V. Mi croma 1.9 120KM  na trasie Wroclaw-drezno-wioski czasem obok- wroclaw wychodzi 5,4-5,7 z 600 km wg kompa. Duzo zalezy od wiatru, ktory najczesciej wieje z zachodu. Brat jechal kiedys Fabioa 1.4 dizel nad morze i cos mowil ze 3,5. Tyle ze w nocy krecil i wg przepisow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lupus napisał:

Tyle to jak octavią 2,0 TDI 150 KM jestem w stanie wykręcić. Mój rekord to 5,4l ale to po wschodniej Polsce bez autostrad i tylko troche "S"

edit:

Zalazłem takie coś: grzecznie i zgodnie z przepisami a potem wjechałem na autostradę i średnia się popsuła.;]

20180115_132311.jpg

 

Przy bardzo grzecznej jeździe to byłem w stanie zobaczyć czwórkę z przodu nawet w ciężkiej Epice. Porównania między różnymi autami są niemiarodajne. Z moich doświadczeń wynika, że w tym samym aucie zwykle diesel oznacza średnio oszczędność 2-3l/100km. I jeśli to policzyć dla planowanego przebiegu to dopiero widać co się opłaca a co nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

Policz średnio 2-2.5l/100km na korzyść diesla

Czyli mówisz że w takiej sytuacji diesel zużyłby 0.9-1.4 litra na setkę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, format napisał:

Czyli mówisz że w takiej sytuacji diesel zużyłby 0.9-1.4 litra na setkę?

 

 

Generalnie zalety małych turbobenzyny kończą się przy wyjeździe na autostradę. Każde auto jest dobre do czego innego. Są auta które spalą mało mieście ale jak docisniesz w trasie to się zdziwisz i na odwrót. Diesel który w trasie mało spali w mieście żłopie jak głupi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, format napisał:

Czyli mówisz że w takiej sytuacji diesel zużyłby 0.9-1.4 litra na setkę?

 

 

 

Czyli mówisz że po przeczytaniu wypowiedzi

 

2 godziny temu, Ryb napisał:

Policz średnio 2-2.5l/100km na korzyść diesla. Różnica będzie mniejsza podczas ekojazdy w trasie a większa w mieście i przy dynamicznej jeździe. Nie zawsze przecież jeździsz w trybie eko.

 

zadałeś sobie trud wyszukania odpowiedniego fragmentu mojego posta, wycięcia go z kontekstu (a kontekst Ci wyżej wytłuściłem), znalezienia w Internecie filmu z przypadkiem skrajnym (i zarejestrowanym w nieznanych warunkach), zestawienia go z tym co pisałem o średnim spalaniu i tryumfalnego zadania mi podchwytliwego pytania.

 

Bardzo poruszył mnie ten wysiłek ale muszę się jednak uchylić od odpowiedzi na Twoje pytanie, gdyż moim zdaniem prowadzi ono donikąd. Napisałem jednak niniejszego posta z szacunku dla pracy, którą wykonałeś.

:ok:

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, swienty napisał:

 

Średnia 3.4 na dystansie 21km to jakiś wyczyn? 

 

Potrafię wskazać trasę o długości dużo większej niż 21km na której przy umiejętnej jeździe spalanie będzie oscylowało w okolicach jednego litra na 100km. Ciekawe co można by zarejestrowanym tam filmem udowodnić.

;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
zadałeś sobie trud wyszukania odpowiedniego fragmentu mojego posta, wycięcia go z kontekstu (a kontekst Ci wyżej wytłuściłem), znalezienia w Internecie filmu z przypadkiem skrajnym (i zarejestrowanym w nieznanych warunkach), zestawienia go z tym co pisałem o średnim spalaniu i tryumfalnego zadania mi podchwytliwego pytania.
 
Bardzo poruszył mnie ten wysiłek ale muszę się jednak uchylić od odpowiedzi na Twoje pytanie, gdyż moim zdaniem prowadzi ono donikąd. Napisałem jednak niniejszego posta z szacunku dla pracy, którą wykonałeś.
:ok:
 
Po pierwsze to mój film więc zbytniego trudu sobie nie zafundowałem, szczególnie że mam dość słaby internet w tej chwili.
Po drugie, chciałem zwrócić twoja uwagę na dwie rzeczy. Żyjesz cały czas w świecie starych silników benzynowych, nie mając najwyraźniej świadomości jak oszczędne są doładowane silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem. Ponadto chciałem zwrócić twoja uwagę że przedstawiona konstatacja jest prawdziwa wyłącznie dla dość dużo pijących samochodów, co pewnie pokrywa się z Twoim prywatnym doświadczeniem, bo ile dobrze pamiętam jeździsz jakimś suvem, który pewno chleje znacznie ponad 10. Tymczasem rozbieżność stała nie jest i nie zależy wyłącznie od stylu jazdy i warunków, na co raczyłeś zwrócić uwagę. W efekcie, od czego wyszedł autor tego wątku, w przypadku małych turbobenzyn różnica w spalaniu vs diesel jest wręcz pomijalna co sprawia że inwestycja w silnik wysokoprężny zaczyna się zwracać daleko po śmierci technologicznej samochodu. Innymi słowy, do większości samochodów na rynku kupując dziś diesla robisz co najwyżej prezent drugiemu czy tam trzeciemu właścicielowi.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Potrafię wskazać trasę o długości dużo większej niż 21km na której przy umiejętnej jeździe spalanie będzie oscylowało w okolicach jednego litra na 100km. Ciekawe co można by zarejestrowanym tam filmem udowodnić.
;]
 
To pokaż nam. Niech będzie sto kilometrów ze średnim spalaniem 1 litr. Ile dać ci czasu na przygotowanie stosownego materiału?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lupus napisał:

Każde auto jest dobre do czego innego. Są auta które spalą mało mieście ale jak docisniesz w trasie to się zdziwisz i na odwrót. Diesel który w trasie mało spali w mieście żłopie jak głupi.

Nie zawsze, w XC70 2.4TD cały czas pali 9l, czy to po Warszawie czy to autostrada. Jedynie jak rowerami na dachu jechałem to spalił ponad 10l. Bede miał noPb to sprawdzę jak spalanie, ale podejrzewam, że nie spali wiele więcej niż diesel.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lupus napisał:

Generalnie zalety małych turbobenzyny kończą się przy wyjeździe na autostradę. Każde auto jest dobre do czego innego. Są auta które spalą mało mieście ale jak docisniesz w trasie to się zdziwisz i na odwrót. Diesel który w trasie mało spali w mieście żłopie jak głupi.

Moja pierdziawka na autostradzie przy szybkiej jezdzie nie schodzi ponizej 10. Powyzej 100km/h male turbo benzyny robia sie malo ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, format napisał:

Po pierwsze to mój film więc zbytniego trudu sobie nie zafundowałem, szczególnie że mam dość słaby internet w tej chwili.

 

Cieszy mnie więc że nie zmarnowałeś cennego czasu. :ok:

 

Godzinę temu, format napisał:

Po drugie, chciałem zwrócić twoja uwagę na dwie rzeczy. Żyjesz cały czas w świecie starych silników benzynowych, nie mając najwyraźniej świadomości jak oszczędne są doładowane silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem.

 

Ależ wiem jak są oszczędne. Producenci podają dla tych silników (dla wszystkich silników) informacje o spalaniu i można z nich sobie to wyczytać.

:ok:

 

Godzinę temu, format napisał:

Ponadto chciałem zwrócić twoja uwagę że przedstawiona konstatacja jest prawdziwa wyłącznie dla dość dużo pijących samochodów, co pewnie pokrywa się z Twoim prywatnym doświadczeniem, bo ile dobrze pamiętam jeździsz jakimś suvem, który pewno chleje znacznie ponad 10.

 

Tak się składa że to diesel i wypija malutko, bo ok. 7l/100km. Tak się też składa, że to nie mój pierwszy samochód i jeździłem różnymi autami, w tym zwykłymi osobówkami. I paliły odpowiednio do swojego rozmiaru, klasy i silnika.

 

Godzinę temu, format napisał:

Tymczasem rozbieżność stała nie jest i nie zależy wyłącznie od stylu jazdy i warunków, na co raczyłeś zwrócić uwagę.

 

Pisząc "średnio" nie miałem chyba na myśli stałej rozbieżności, nieprawdaż?

 

Godzinę temu, format napisał:

W efekcie, od czego wyszedł autor tego wątku, w przypadku małych turbobenzyn różnica w spalaniu vs diesel jest wręcz pomijalna co sprawia że inwestycja w silnik wysokoprężny zaczyna się zwracać daleko po śmierci technologicznej samochodu.

 

Otóż nie jest pomijalna. Jest niewidoczna w specyficznych warunkach, które przytoczyłeś Ty oraz autor wątku. A w innych, mniej specyficznych - jest widoczna. Średnio jednak w czasie życia samochodu wynosi ona moim zdaniem 2-2.5l/100km, co zresztą potwierdzają w swoich danych producenci pojazdów.

 

Godzinę temu, format napisał:

Innymi słowy, do większości samochodów na rynku kupując dziś diesla robisz co najwyżej prezent drugiemu czy tam trzeciemu właścicielowi.

 

Innymi słowy, kupując dziś diesla będziesz miał odpowiednio niższe spalanie. To, czy Ci się to opłaci czy nie - zależy od bardzo wielu indywidualnych czynników. A to żadna nowość przecież.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swienty napisał:

 

Średnia 3.4 na dystansie 21km to jakiś wyczyn? 

Kiedys maluchem w miescie spalilem 4.2, ale nie przekraczalem 40kmh. Wiecej nie chcialem tego testu  potwierdzac, meka panska taka jazda.

Wg mnie srednia z miasta ma sens z miesiaca-kwartalu, a nie jakies zalosne 21 km i wielkie łał z niczego:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprę to ze 3km ze spalaniem 0 przejadę 😄

W totalnym kapeluszu (co jest mega męczące) udało mi się uzyskać 3,8l z kilku km jazdy. Natomiast jak na 2.5l benzyne ze wspomaganiem elektrycznym uważam, że 7,5 litra z załadowanym autem z boxem na dachu na autobanie i prędkościami 140-150 da się żyć :) Na pewno diesel spalił by mniej, a 1.2TSI tym bardziej, tyle że by się juz słabo odpychał... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyzwanie, trzeba zrobic 100km i jak najmniejszym spalaniem srednim

+ fotka licznika na koniec 100km na AK.

ja mysle zejde do 5 litrow ropy

 

 

5 litrów ropy? to nawet nie masz po co marnować swojego czasu.

Teraz niskie 4 benzyny jest w modzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ryb napisał:

Policz średnio 2-2.5l/100km na korzyść diesla.

Bez szans. Mam bezpośrednie porównanie - przesiadka z 2.0 TDi 143 KM na 1.4 TSi 150 KM - może 0,5-1l/100 km by diesel osiągnął, nie więcej.

Przy tym, że aktualnie olej napędowy jest droższy, diesel ekonomicznego sensu nie ma. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szans. Mam bezpośrednie porównanie - przesiadka z 2.0 TDi 143 KM na 1.4 TSi 150 KM - może 0,5-1l/100 km by diesel osiągnął, nie więcej.
Przy tym, że aktualnie olej napędowy jest droższy, diesel ekonomicznego sensu nie ma. 


Ryb zaraz wyskoczy z Landcruiserem albo Tuaregiem i Ci wyjasni ;]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

Ryb zaraz wyskoczy z Landcruiserem albo Tuaregiem i Ci wyjasni

Oczywiście dołoży do tego targanie 4 rowerów na haku i boxa po niemieckiej autostradzie 200km/h ciągiem.

Tak, przy prędkościach 180-200 km/h różnica w spalaniu te @Ryb 'owe 2l/100 jest w stanie osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Moja pierdziawka na autostradzie przy szybkiej jezdzie nie schodzi ponizej 10. Powyzej 100km/h male turbo benzyny robia sie malo ekonomiczne.

Nie wiem czy 1.4T jest małą pierdziawką czy nie, ale przy przelotowej 150 km/h przez kilkaset km (średnia w okolicach 115-120) mój bierze 8-8.5. Ale faktycznie małe typu 1.0 mocno się męczą przy jeździe autostradowej i przez to, że mają wysokie obroty mogą palic znacznie więcej, niż silniki mocniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cinos napisał:

 

ale skoro w trasie udało się zejść 28.3zł/100km to TDI musiałby spalić minimum 5,6l/100km aby wyrównać w ogóle cene paliwa

a co dopiero zarobić skoro TDI jest droższy o kilka tysięcy.

Chyba maksimum , a nie minimum? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 1.4T jest małą pierdziawką czy nie, ale przy przelotowej 150 km/h przez kilkaset km (średnia w okolicach 115-120) mój bierze 8-8.5. Ale faktycznie małe typu 1.0 mocno się męczą przy jeździe autostradowej i przez to, że mają wysokie obroty mogą palic znacznie więcej, niż silniki mocniejsze. 


1.0 TSI przy przelotowej 140-150 nie spali wiecej w kompakcie czy klasie B.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytłumaczycie, ze tiguan MY2018 2.0tsi 180KM pali średnio 12l i to 50% jazda dk zgodnie z przepisami, a pozostałe 50% to jazda w mieście?😄

Jak pokręciłem się przez godzine tylko w mieście to spalanie niewiele różniło się od 2.8pb w e39 i było bliskie 18l/100km🙈..czyli co, tiguan 2.0tdi nie ma sensu, bo pali podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, atlantic napisał:

Jak wytłumaczycie, ze tiguan MY2018 2.0tsi 180KM pali średnio 12l i to 50% jazda dk zgodnie z przepisami, a pozostałe 50% to jazda w mieście?😄

Jak pokręciłem się przez godzine tylko w mieście to spalanie niewiele różniło się od 2.8pb w e39 i było bliskie 18l/100km🙈..czyli co, tiguan 2.0tdi nie ma sensu, bo pali podobnie?

 

Ja mialem spalanie 11,5 w zastępczej Jettcie 1.2 TSI ;) z manualem.

Kilka lat pozniej mialem zastepczaka Leona z tym silnikiem i DSG i bylo sporo lepiej, ale DSG potrafi czasem trzymać obroty jak w autobusie, 1200 obr ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja mialem spalanie 11,5 w zastępczej Jettcie 1.2 TSI  z manualem.
Kilka lat pozniej mialem zastepczaka Leona z tym silnikiem i DSG i bylo sporo lepiej, ale DSG potrafi czasem trzymać obroty jak w autobusie, 1200 obr   
A ja w Leonie 1.2 TSI miałem średnia 6.1 z 3 zbiorników...
Przy czym ja jeżdżę normalnie, a nie 0-1 żeby spalić jak najwięcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

A ja w Leonie 1.2 TSI miałem średnia 6.1 z 3 zbiorników...
Przy czym ja jeżdżę normalnie, a nie 0-1 żeby spalić jak najwięcej.

 

Ja jezdzilem jak swoim autem. Tylko przy 2x mniejszej mocy trzeba to bylo dusić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 


Ryb zaraz wyskoczy z Landcruiserem albo Tuaregiem i Ci wyjasni ;]
 

 

 

Ryb zwróci uwagę że @noras porównuje starego TDI z nowym TSI. Bo nowy porównywalny TDI ma pojemność 1.6 a nie 2.0.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, format napisał:

Czyli mówisz że w takiej sytuacji diesel zużyłby 0.9-1.4 litra na setkę?

 

 

ciekawe ze 1.2 bierze litr na godznie na luzie z klima jak rozumie. 2.0 bierze 1.1 z klima(0.9 bez), myslem ze 1.2 bedzie bral w takiej sytuacji 0.6. 

Przy sredniej 40km/h nie wiem ile ale pewnie kolo 5-6 niestety. Przy normalnej jezdzie ma kolo dychy +-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, atlantic napisał:

Jak wytłumaczycie, ze tiguan MY2018 2.0tsi 180KM pali średnio 12l i to 50% jazda dk zgodnie z przepisami, a pozostałe 50% to jazda w mieście?😄

Jak pokręciłem się przez godzine tylko w mieście to spalanie niewiele różniło się od 2.8pb w e39 i było bliskie 18l/100km🙈..czyli co, tiguan 2.0tdi nie ma sensu, bo pali podobnie?

tiguany zlopia bo maja aerodynamike kiosku, mase czolgu, haldex.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cinos napisał:

Po ostatniej trasie wzięła mnie rozkmina, czy jest dalej sens diesla patrząc na ceny paliw.

Ostatnio leciałem EL-KR-EL.

Starałem się leciec po swojemu, ale obserwować mocno otoczenie, światła, jak duży SUV leciał żwawo, no to pełen sandał, łapałem się w slipstream za nim.

Zjazdy bez gazu, na podjazdach nie utrzymywałem na siłę prędkości. Wynik? Golf 7 1.4 TSI 125KM EL-KR 6.1/100

czas można liczyć 2.40 bo wylot z Łodzi mimo 18 zakorkowany 😕 więc nie jechałem jak ostatnia oferma na drodze, a zwężka w okolic SC - dramat 😥

 

 

 

potem sprawdziłem od tankowania, na dystrybutorze i błąd pomijalny wyszedł

 

ale skoro w trasie udało się zejść 28.3zł/100km to TDI musiałby spalić minimum 5,6l/100km aby wyrównać w ogóle cene paliwa

a co dopiero zarobić skoro TDI jest droższy o kilka tysięcy.

 

Niech jeszcze VW dopracuje zarządzanie energią, trochę aerodynamiki i w sumie znowu noPB będzie górą!

TDI na pewno nie ma sensu w TICO, ale juz np w LC200 jak najbardziej.

W samochodach pomiedzy nimi zalezy od wielu innych czynnikow.

Ja jezdze glownie okolo kliometra do przychodni 2 raz w tygodnie to wole benzyne szczegolnie zima. Ale w trasie 2 razy w roku musze tankowac co 600km i wtedy se zawsze zaluje czemu nie traktorka mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wladmar napisał:

Nie wiem czy 1.4T jest małą pierdziawką czy nie, ale przy przelotowej 150 km/h przez kilkaset km (średnia w okolicach 115-120) mój bierze 8-8.5. Ale faktycznie małe typu 1.0 mocno się męczą przy jeździe autostradowej i przez to, że mają wysokie obroty mogą palic znacznie więcej, niż silniki mocniejsze. 

Nie no ja mam 1.0 i on 230 poleci ale pali przy tym bardzo duzo w sumie i tak najczesciej na tempomacie kolo 130 lece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.