Jump to content

4x4 jak bumerang ;)

jimbo22
 Share

Recommended Posts

W dniu 8.03.2021 o 08:54, jimbo22 napisał:

ale wczoraj sciagnalem jakąś traskę wzdłuż Wkry 70 km o stopniu trudności "umiarkowany" i wpizdu... krzaki, błoto, woda... i "oszczędzanie" auta poszło :)

Jak najbardziej potrzebujesz stopnie , z profilu (profila?) stalowego - przy tak długim aucie czasami musisz oprzeć się o drzewo, prześlizgnąć się po nim progiem.

A jak utkniesz w wodzie, to masz na czym stanąć.

do przemyśleń 😉

0CC885CF-93A6-4C89-A9B7-7C87FE967A9C.jpeg

• Like 1

• 3 weeks later...
W dniu 9.03.2021 o 15:09, mati1.6dohc napisał:

Jak najbardziej potrzebujesz stopnie , z profilu (profila?) stalowego - przy tak długim aucie czasami musisz oprzeć się o drzewo, prześlizgnąć się po nim progiem.

A jak utkniesz w wodzie, to masz na czym stanąć.

do przemyśleń 😉

jaka woda. ja do wody nie bede wjezdzal ;)

btw. pierwsza wklejka zaliczona 😄 niezłą lekcję dostałem, co mi fura odwinęła na mega sliskim błocie. 

Dzisiaj odstawiłem samochód znowu do warsztatu... montuję wyciągarkę 😄 szybko poszło...

20210314_150426.jpg

No i zapomniałem się pochwalić 😄

Pod nogą czuć różnicę to oczywistość. Ale poza tym silnik chodzi równiej i "łagodniej". A to dużo, bo te 4 cyl 2.8 to straszneniskoobrotowe kowadło od traktora.

O tyle o ile mnie mechanior trollował, że jak on przeleci Patrolem przez wertepy to będzie miał spoko luz z zawiasem, a Jeep mi się rozpadnie i pognie. To o tyle ja mam jednak w Amerykanie trochę kucy, zeby kręcić kołami na piachu, gdzie on nie da rady ;) 

20210317_151226.jpg

• Like 1

Wjechała wyciągarka. King One 12k z nową liną (przejście z 10 na 12mm). Przekaźniki pod maską - schludnie i dyskretnie, ale z wysokiej półki jakościowej167844261_932368590852786_451815358440450871_n.jpg.2c992e83e558d3b4beb29be2dd635f6a.jpg 😄

Musze przestac dokupywać rzeczy do Jeepa :) Od zakupu wpakowałem w niego ok 30 tys PLN. Żona mnie zabije to sie nie pobawie nawet 😄 

Edited by jimbo22
  • Like 1
  • Haha 1

Musze przestac dokupywać rzeczy do Jeepa  Od zakupu wpakowałem w niego ok 30 tys PLN. Żona mnie zabije to sie nie pobawie nawet  

Ta to jest bardzo droga zabawa. Nawet jak gadałem z mechanikami z jeep doktora to też już wyluzowali z katowaniem bo kupa kasy na naprawy szła chociaż robotę mieli za free ;).

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

• Haha 1

W dniu 2.04.2021 o 15:20, jimbo22 napisał:

Wjechała wyciągarka. King One 12k z nową liną (przejście z 10 na 12mm). Przekaźniki pod maską - schludnie i dyskretnie, ale z wysokiej półki jakościowej 😄

Musze przestac dokupywać rzeczy do Jeepa :) Od zakupu wpakowałem w niego ok 30 tys PLN. Żona mnie zabije to sie nie pobawie nawet 😄 

gdzie masz hebel ?  @jimbo22

Wydatki jeszcze się nia zaczęły.

A co do stopni, to chyba już wiesz :hehe:

"O tyle o ile mnie mechanior trollował, że jak on przeleci Patrolem przez wertepy to będzie miał spoko luz z zawiasem, a Jeep mi się rozpadnie i pognie. "

Cierpliwości ;]

Na razie nie wjeżdżaj tam gdzie "stare terenówki". Żeby nauka nie była zbyt kosztowna. Trzeba dużo jeździć. Motto "nie omijać" na razie zostaw.

Ważne, że jest w Tobie duch włóczęgi. Super.

Spisz co masz na wyposażeniu z akcesoriów (liny, pasy etc.), pomożemy. 

Hak zapinaj o ten cały kieł, który masz nad zderzakiem. Nie pod.

Tablicę stracisz, jeżeli zostanie w tym miejscu. Rozważ naklejaną na maskę.

W dniu 3.04.2021 o 23:17, mati1.6dohc napisał:

gdzie masz hebel ?  @jimbo22

Wydatki jeszcze się nia zaczęły.

A co do stopni, to chyba już wiesz :hehe:

"O tyle o ile mnie mechanior trollował, że jak on przeleci Patrolem przez wertepy to będzie miał spoko luz z zawiasem, a Jeep mi się rozpadnie i pognie. "

Cierpliwości ;]

Na razie nie wjeżdżaj tam gdzie "stare terenówki". Żeby nauka nie była zbyt kosztowna. Trzeba dużo jeździć. Motto "nie omijać" na razie zostaw.

Ważne, że jest w Tobie duch włóczęgi. Super.

Hebel mam pod maską. Tak wiem, niezgodnie ze sztuką, ale nie czułem potrzeby wciągania go do wnętrza. Auto mlode, elektryka zdrowa, wyciagarka ponoć dobra - licze ze do zwarcia i zacięcia daleko. Poza tym maskę mam otwieraną na zaczepy, bez potrzeby wejscia do wnętrza.

W swieta 2 dni sie wloczylismy z rodzinką i nawet ognisko bylo. = Auto pracuje i się "amortyzuje" :) I o to chodzi. nast okazja - lecimy robić te traski w Bałtowie :) Czekam jeszcze aż znajomi dokupią 4x4, zeby jezdzic w grupie.

W dniu 3.04.2021 o 23:17, mati1.6dohc napisał:

Spisz co masz na wyposażeniu z akcesoriów (liny, pasy etc.), pomożemy. 

Hak zapinaj o ten cały kieł, który masz nad zderzakiem. Nie pod.

Tablicę stracisz, jeżeli zostanie w tym miejscu. Rozważ naklejaną na maskę.

Mam pas do drzewa, saperkę (tak wiem, powinien byc szpadel), dobrego kinetyka (12m), szekle, pas dodatkowy 9t, kalosze, rękawice i scyzoryk 😄

Tablicy nie strace... bo nie bede wjezdzal w glebokie ;) Żart. Pomysle nad przeniesieniem. Narazie widze tez ze bedzie problem z demontażem grilla -wyciagarka jest blisko a grill jest na zatrzaskach :)

5 minut temu, jimbo22 napisał:

Hebel mam pod maską. Tak wiem, niezgodnie ze sztuką, ale nie czułem potrzeby wciągania go do wnętrza. Auto mlode, elektryka zdrowa, wyciagarka ponoć dobra - licze ze do zwarcia i zacięcia daleko. Poza tym maskę mam otwieraną na zaczepy, bez potrzeby wejscia do wnętrza.

W swieta 2 dni sie wloczylismy z rodzinką i nawet ognisko bylo. = Auto pracuje i się "amortyzuje" :) I o to chodzi. nast okazja - lecimy robić te traski w Bałtowie :) Czekam jeszcze aż znajomi dokupią 4x4, zeby jezdzic w grupie.

Mam pas do drzewa, saperkę (tak wiem, powinien byc szpadel), dobrego kinetyka (12m), szekle, pas dodatkowy 9t, kalosze, rękawice i scyzoryk 😄

Tablicy nie strace... bo nie bede wjezdzal w glebokie ;) Żart. Pomysle nad przeniesieniem. Narazie widze tez ze bedzie problem z demontażem grilla -wyciagarka jest blisko a grill jest na zatrzaskach :)

Zobacz czy szekle "wchodzą" na kinetyka. Szekli nigdy za dużo w aucie. W kilku rozmiarach.

Wrzuć metalowe patyki do kiełbasek i rozpałkę + zapalniczkę ;]. Ja nigdy ich nie wyjmuję - są najczęściej używanym elementem wyposażenia ..

Hebel przełóż do środka lub na zderzak. Pod maską jest bezużyteczny.

Saperka wystarczy.

Karimata. 

Latarki 2.

Okulary ochronne.

siekierka lub piła (polecam takie wysuwane z rączki od Fiskarsa - tnie 10x szybciej niż siekiera)

Oświetlenie auta do przemyśleń, pewnie jakiś płaski bagażnik Cię czeka.

Zapasowe buty i spodnie.

ZBLOCZE.

Tak na szybciocha przeleciałem przez wyposażenie. Chyba najpotrzebniejsze już mamy spisane.

Dobrej zabawy !

Godzinę temu, mati1.6dohc napisał:

Zobacz czy szekle "wchodzą" na kinetyka. Szekli nigdy za dużo w aucie. W kilku rozmiarach.

wchodzą :) ciasno ale wchodzą :)

Godzinę temu, mati1.6dohc napisał:

Wrzuć metalowe patyki do kiełbasek i rozpałkę + zapalniczkę ;]. Ja nigdy ich nie wyjmuję - są najczęściej używanym elementem wyposażenia ..

Hebel przełóż do środka lub na zderzak. Pod maską jest bezużyteczny.

Saperka wystarczy.

Karimata. 

Latarki 2.

Okulary ochronne.

siekierka lub piła (polecam takie wysuwane z rączki od Fiskarsa - tnie 10x szybciej niż siekiera)

Oświetlenie auta do przemyśleń, pewnie jakiś płaski bagażnik Cię czeka.

Zapasowe buty i spodnie.

ZBLOCZE.

Tak na szybciocha przeleciałem przez wyposażenie. Chyba najpotrzebniejsze już mamy spisane.

Dobrej zabawy !

zblocze mam na liscie:) resztę survivalowych rzeczy w sumie tez.

teraz musze skołować skrzynię mocną plastikową, ktora bedzie stala na gotowo w garazu z akcesoriami off. do wrzucenia w 30 sekund, ale zeby nie wozic tego wszystkiego w siatkach;)

W dniu 6.04.2021 o 11:22, jimbo22 napisał:

wchodzą :) ciasno ale wchodzą :)

zblocze mam na liscie:) resztę survivalowych rzeczy w sumie tez.

teraz musze skołować skrzynię mocną plastikową, ktora bedzie stala na gotowo w garazu z akcesoriami off. do wrzucenia w 30 sekund, ale zeby nie wozic tego wszystkiego w siatkach;)

ja mam skrzynie od tira

Zobacz ofertę: Skrzynka narzędziowa duża JUST DAKEN skrzynia TIR https://allegro.pl/oferta/skrzynka-narzedziowa-duza-just-daken-skrzynia-tir-8269523020

zamiast zblocza (koszt kilkadziesiąt pln) kombinuję teraz z rolką zapinaną na trzpieniu szekli . Bo zblocze nieporęczne jest. 

• Like 1

13 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

zamiast zblocza (koszt kilkadziesiąt pln) kombinuję teraz z rolką zapinaną na trzpieniu szekli . Bo zblocze nieporęczne jest. 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001945938619.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1dfd7778hjtZuM&algo_pvid=9255f897-caa0-4350-90bc-d77595e906a2&algo_expid=9255f897-caa0-4350-90bc-d77595e906a2-8&btsid=2100bb5116178682396214196e7a88&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

To jest najporęczniejsze i najlżejsze zblocze na szeklę syntetyczną.

W dniu 6.04.2021 o 09:52, jimbo22 napisał:

Hebel pod maską to jest jakaś powielana latami porażka. Nie trzeba w ogóle tego hebla nigdzie instalować - wystarczy przekaźnik 500A zamiast tego gunwa. sterowanie przekaźnikiem robisz sobie małym przyciskiem w kabinie i masz wszystko jak trzeba.

W dniu 6.04.2021 o 10:15, mati1.6dohc napisał:

Zapasowe buty i spodnie.

Ja mam jeszcze majtki i skarpety.

Co do wydatków to nie ma o czym pisać - właśnie zamówiłem zawias do d-maxa, koła już zrobione, jeszcze winda i bullbar czeka, ale to bliżej jesieni.

• Like 2

• 2 weeks later...

Z cyklu spostrzeżenia filozoficzno luźne.

Całe motoryzacyjne życie (będzie z 18-20 samochodów w karierze), kręciło się wokół "sportowego-sedana/kombi". Bywało po 200-300 KM i... na co to komu jak na tor się człowiek wybrał od bardzo wielkiej swiecy.

Teraz mam niewygodne, spartańskie i głośne bydle z zupełnie innej ligi (aczkolwiek spartańskość została zmniejszona, w niedzielę zamontowałem kamerę cofania :D).

I niby "na co to komu", ale praktycznie 1 raz w tygodniu gdzieś jedzie się taplać w błocie :) Odkrywamy w promieniu 1h od domu coraz to nowe miejsca na grilla i upalanie :)

Sprzęt robi robotę. Żałuję że tak późno odkryłem klimat offroadu i motocykle (inna historia). Na fotkach młody - 8 lat. Przejechał sam (u mnie na kolanach) m.in. błoto ze zdjęcia. A najlepsze ze kilka weekendów temu przed podobnymi "nieznanymi" koleinami odpuściliśmy - bo się bał. A teraz wie ze z przodu jest wyciągarka i nie było wahania :) 

I cieszył się... no... jak dziecko :)

1406660670_20210418_163158(1).jpg.2d5636aad4faadcaf36b36928c0612d2.jpg20210418_160729.jpg.5c80eaa43ab0a628db0d7c4e859b60c9.jpg

Edited by jimbo22
  • Like 4

17 godzin temu, jimbo22 napisał:

Teraz mam niewygodne, spartańskie i głośne bydle z zupełnie innej ligi

:oki:

Warto mieć osobny do błota, wtedy nie ograniczasz się ryzykiem usterki. Bo i tak masz czym jechać do fabryki w poniedziałek. A grata wysyłasz do warsztatu, bo łikend znowu za 5 dni :hehe:

3405353E-9D04-454D-A7E1-3E6649A49131.jpeg

• Like 2

2 godziny temu, mati1.6dohc napisał:

Warto mieć osobny do błota, wtedy nie ograniczasz się ryzykiem usterki. Bo i tak masz czym jechać do fabryki w poniedziałek. A grata wysyłasz do warsztatu, bo łikend znowu za 5 dni :hehe:

Zdecydowanie warto mieć takiego bandytę tylko na cele zabawowe, polemizowałbym tylko z tym warsztatem. W mojej okolicy problem z dostępnością do fachowców i jak coś grubszego ponad normalną eksploatację się wydarzy, to albo termin za 3 tygodnie albo worek złota albo jedno i drugie

IMG_20210228_165535.jpg

IMG_20210224_153129.jpg

• Like 1

e no zawsze są 2 auta w domu.

btw. w niedziele było jezdzone, w poniedzialek rano oddalem do warsztatu, umówiona wizyta - nie awaria, i juz w poniedzialek odebrałem :)koła przeważone i wymieniony napinacz :) ale w sumie to co miesiąc mam fakture od mechanika patrząc na księgi, z czego 2 to "serwis i obsługa", a pozostałe 4 to modyfikacje:)

• Haha 3

• 4 weeks later...
W dniu 18.05.2021 o 10:07, jimbo22 napisał:

Było latane 😄

Było, teraz u mechanika stoi🙄 pompa wspomagania. Już się nie mogę doczekać. 

IMG_20210502_125339.jpg

7 godzin temu, zejk napisał:

"Robiłem" tydzień temu. I pompę wody czy czegoś tam 😂

Zrobiłem kurs "Jak statycznie strzelić dach i nie zmieniać spodni" 😉

obyło się bez "boka" . Gacie czyste. Zdałem.

powód: rutyna i zlekceważenie znanego terenu. 

9A2CFB15-4D92-4BE3-B8D0-67F26414E7A7.jpeg

• Like 1
  • Confused 1

7 godzin temu, zejk napisał:

"Robiłem" tydzień temu. I pompę wody czy czegoś tam 😂

Zrobiłem kurs "Jak statycznie strzelić dach i nie zmieniać spodni" 😉

obyło się bez "boka" . Gacie czyste. Zdałem.

powód: rutyna i zlekceważenie znanego terenu.