Jump to content

katalizator

rezygnacja
 Share

Recommended Posts

. .. . Witam!   Zapożne  sie zorientowałem /po kupnie  auta/   że  ma  wyciety  katalizator . . ..a   zbliza się  termin  przegladu  więc    raczej  bedzie  problem z przedluzeniem   waznosci  DR    . . .Czy   ktoś  wymieniał  katalizator w  Lanosie /benzyna/  i    jezeli  tak   to    prosiłbym  jakieś  namiary  nawet   na zamiennik   bo  nie moge zaszaleć  z  cena    przy tak  "leciwym"  aucie  /99r./   Z  góry  dziekuję   Pozdrawiam   

tylko czy  zaakceptuje  go  diagnosta  przy  przeglądzie  .. . .?   bo  podobno  to  nie jest  typowy  katalizator   ale  tłumik  który  nie  spełnia   wymogów  EURo np. 2  Ale  wygladem  bardzo  pasuje  do  tych  drozszych/prawdziwych/  katalizatorow  .. . .?!

Za bardzo nie masz wyboru. Z bardziej porządniejszych firm to np: Bosal, Walker, ale to już kwoty w okolicach 700zł.

JMJ zajmuje się produkcją głównie katalizatorów, więc na pewno jest tam wkład. Tłumik udający katalizator można kupić za 70zł.

Za ok 250zł jest wersja dedykowana, montowana na śruby w miejsce starego (jeśli poprzedni właściciel nie wyciął kołnierzy z rur).

. . . .a co   z sondą  lambda ..  .?   U  mnie   było  "cesarskie cięcie"  po  którym  tylko  wstawiono  kawalek  rury  /kołnierze też wycieto /   . . .więc  jezeli  będę   montował   jakiś   katalizator  /prawdziwy/  czy  muszę  też   uwzględnić   tą   lambdę   .. . ?  No dla tych  co  udają   katalizatory  nie ma też  miejsca  na SLambdę .. . .ale  czy  takie  tanie  "rozwiązanie"   przejdzie  na  przeglądzie . .?   Aktualnie  Lanos  dobrze się  sprawuje  tzn.  nie ma przepału  benz.  i  moc  jest  normalna .. . .tylko   głosno  "chodzi"  bo  mechanik   powiedział  że  to właśnie   przez  brak  kat.i   nieszczelnośc  na  łączniku   elastycznym .. . .12.03  jadę  na  przegląd    więc   czeka  mnie   niezła   naprawka   wydechu .. .!

Dzięki   za  fachową  podpowiedż . . .!   Będę   sie  starał   wykorzystać   to  co   jest   jeszcze  dobre  w  tym  całym  wydechu   bo   na  wymianę   całośści   mnie  nie stać   /b.  cienka  emeryturka/   no i  zawsze  kieruje sie   hierachią   ważności   tzn.  najpierw  zaglądam  do  apteki  pózniej   do  mechanika .. . /jak  muszę/ . .. .

• 4 months later...