Skocz do zawartości

Opony typu run flat


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są wady i zalety tego typu opon? Zastanawiam się nad zakupem wielosezonówek i wpadły mi w oko pirelli p7 allseason run flat. Pytanie czy do takiego auta jak c5 mk3 run flaty się sprawdzą? Z racji też tego że mam gaz to nie mam zapasu (nie wożę po mieście i małe wypady poza miasto). Ile można przejechać na run flat bez powietrza i co z naprawami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, angrius napisał:

Jakie są wady i zalety tego typu opon? Zastanawiam się nad zakupem wielosezonówek i wpadły mi w oko pirelli p7 allseason run flat. Pytanie czy do takiego auta jak c5 mk3 run flaty się sprawdzą? Z racji też tego że mam gaz to nie mam zapasu (nie wożę po mieście i małe wypady poza miasto). Ile można przejechać na run flat bez powietrza i co z naprawami? 

Mam w jednym aucie i szczerze to nigdy więcej..chociaż to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleta taka że masz więcej miejsca w bagażniku i dojedziesz na 'kapciu' do domu/serwisu itd., jest też bardziej 'pancerna' niż zwykła opona. Nie pobrudzisz się przy wymianie ;)

Wady:

- jeżeli ciśnienia w oponie brak to przejechać można i tak nawet kilkadziesiąt kilometrów, ale opona będzie wtedy mocno zmaltretowana = śmietnik

- cena opon/montażu

- większe ryzyko uszkodzenia opony przy montażu / mniejsza ilość serwisów które ogarniają

 

No i różne takie tam że mniej niby komfortowe, ale przy rozmiarach w jakich typowo występują to raczej pomijalne.

Generalnie te opony proponuję traktować pod kątem wygody dla osób na które je stać niż w kwestii opłacalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wady i zalety tego typu opon? Zastanawiam się nad zakupem wielosezonówek i wpadły mi w oko pirelli p7 allseason run flat. Pytanie czy do takiego auta jak c5 mk3 run flaty się sprawdzą? Z racji też tego że mam gaz to nie mam zapasu (nie wożę po mieście i małe wypady poza miasto). Ile można przejechać na run flat bez powietrza i co z naprawami? 
Plomby z zębów wypadają na Pirelli runflat, tyle ode mnie.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TWENTIS napisał:

Mam w 5 takie.

Prowadzi się zauważalnie gorzej i gorsza jest amortyzacja.

Wulaknizacja jest w stanie wywazyc idealnie ? Bo zime mam dobrze wyważona a lato to minimalnie ale czuć wibracje powyzej 100.

 

4 razy wyważone , za 1 dramat kolejne wyważanie juz coraz lepszy efekt dają jednak idealu nie ma.

 

Z tego co w necie czytalem to runflaty trudno idealnie zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, angrius napisał:

Ok. Zatem rezygnuje z run flat. Gra nie warta świeczki 

Poza tym co napisali Ci wszyscy, to run flatów nie powinno się montować do samochodu który ich oryginalnie nie miał - jeśli to kilkuletni samochód to pewno nie masz czujników ciśnienia w oponach, a runflat bez czujnika jest niebezpieczny, bo nie zorietnujesz się że coś nie tak z oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

Poza tym co napisali Ci wszyscy, to run flatów nie powinno się montować do samochodu który ich oryginalnie nie miał - jeśli to kilkuletni samochód to pewno nie masz czujników ciśnienia w oponach, a runflat bez czujnika jest niebezpieczny, bo nie zorietnujesz się że coś nie tak z oponami.

W C5 x7 chyba każdy poziom wyposażenia miał czujniki ciśnienia, poza tym to auto produkowano do 2017 roku, a obowiązkowo miały je auta po 2015 roku.

Z pozostałymi kwestiami zgoda.

Inna rzecz do hydro miękkiego C5 wrzucać runflat? 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, angrius napisał:

Jakie są wady i zalety tego typu opon? Zastanawiam się nad zakupem wielosezonówek i wpadły mi w oko pirelli p7 allseason run flat. Pytanie czy do takiego auta jak c5 mk3 run flaty się sprawdzą? Z racji też tego że mam gaz to nie mam zapasu (nie wożę po mieście i małe wypady poza miasto). Ile można przejechać na run flat bez powietrza i co z naprawami? 

Jak w języku kangurów mówisz, to ten gościu jest zwykle bardzo na temat...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w języku kangurów mówisz, to ten gościu jest zwykle bardzo na temat...
 
 


Holly , nigdy nie myślałem, ze zobaczę Johny z Shitsville na PL forum ...


Cadogan nie jest zwykłym pismakiem, 20lat uczestniczył w klepaniu aut, zanim przeszedł na czarna stronę magii.
Był bardzo dobrym inżynierem.


Wiele, rzeczy można o nim powiedzieć, ale jedno napewno, ze zna swoje

Dodatkowo ma dość specyficzny humor, na żywo nawet lepszy.


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bamaj napisał:

 

Inna rzecz do hydro miękkiego C5 wrzucać runflat? 😕

To akurat nie jest przeciwwskazanie. Samochody które mają seryjnie RF, mają inne, miększe nastawy zawieszenia, żeby skompensować gorsze tłumienie opon RF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OZI napisał:

Holly emoji90.png, nigdy nie myślałem, ze zobaczę Johny z Shitsville na PL forum emoji102.png...

Jego kanał to najwyższej próby złoto. I wiedzy, i dystansu do świata.... Chociaż czasami się jakiś Hyundai w tle przewinie... 

 

Ale jak już na stronę wejdziesz, to w rekomendacjach tylko Kia, Hyundai, Subaru i Mitsubishi. :D

Nie macie w Ozi duty of discosure?

Cytuj

Cadogan nie jest zwykłym pismakiem, 20lat uczestniczył w klepaniu aut, zanim przeszedł na czarna stronę magii.
Był bardzo dobrym inżynierem.

 

Wiele, rzeczy można o nim powiedzieć, ale jedno napewno, ze zna swoje emoji90.pngemoji90.png

Słychać 🙂 Ma fenomenalną umiejętność przekazania skomplikowanych informacji w bardzo przystępny sposób.

Cytuj

Dodatkowo ma dość specyficzny humor, na żywo nawet lepszy.

Zdalnie czuję, że dobrze byśmy się dogadali 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, angrius napisał:

Dlatego po to tu pytam bo nigdy nie miałem z takimi do czynienia. A czujniki są w c5. Nawet w tej z 2003 r co miałem to były. Już zrezygnowałem z tych opon

Mazda nie ma czujnikow fizycznych , wiem bo mialem 3 bm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Manx napisał:

To akurat nie jest przeciwwskazanie. Samochody które mają seryjnie RF, mają inne, miększe nastawy zawieszenia, żeby skompensować gorsze tłumienie opon RF.

Ale hydro to hydro, jeżeli nie było fabrycznie przystosowane do rf, to mogłoby to działać dziwacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z oponami run-flat są jednoznaczne - jak najdalej od tego badziewia! Zwykle fabrycznie producenci montują run-flat. Jak się zużyją (a zwykle jest to bardzo szybko) to kupuje zwykle i wrzucam puszkę fix-a-flat do bagażnika. Po pierwsze złapanie gumy to bardzo nietypowe wydarzenie. Po drugie zwykle jest to jakiś gwóźdź który daje się fix-a-flat tymczasowo uszczelnić i dojechać do wulkanizacji. I opona nie jest do śmieci jak run-flat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z oponami run-flat są jednoznaczne - jak najdalej od tego badziewia! Zwykle fabrycznie producenci montują run-flat. Jak się zużyją (a zwykle jest to bardzo szybko) to kupuje zwykle i wrzucam puszkę fix-a-flat do bagażnika. Po pierwsze złapanie gumy to bardzo nietypowe wydarzenie. Po drugie zwykle jest to jakiś gwóźdź który daje się fix-a-flat tymczasowo uszczelnić i dojechać do wulkanizacji. I opona nie jest do śmieci jak run-flat. 



Zlapalismy na nie runflatach wlasnie w 5 gume 2 razy w zimie i raz rozwalilismy opone (zona) pod hacjenda o kamienny murek na parkingu.
Fix a flat dziala jak jest ciepło


Tak ze tylko dojazdowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.