Skocz do zawartości

Wzmocnienie żużlobetonu


Shofer

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w sposobie zabezpieczenia stropu z żużlobetonu przed pyleniem/wykruszaniem się. Nie mam możliwości zabudowania stropu żadną płytą, aby ograniczyć skutki pylenia tego materiału. Czy mógłbym np. użyć jakiegoś gruntu do wzmocnienia stropu? A może są inne preparaty, które to zabezpieczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka nie wiem, czy cokolwiek nowego wprowadzi. Mam zastaną sytuację, z którą muszę sobie poradzić. Strop w budynku, w którym mieszkam został wykonany z żużlobetonu (pomiędzy piwnicą a parterem). Problem polega na tym, że np., w kotłowni, gdzie jest bardzo duże zakurzenie, chcąc obmieść zanieczyszczenia z sufitu, zamiatam również część tegoż żużlobetonu. Czy jest jakiś sposób, aby wzmocnić ten strop, żeby go nie ubywało przy każdym sprzątaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, yanek napisał:

Fotka nie wiem, czy cokolwiek nowego wprowadzi. Mam zastaną sytuację, z którą muszę sobie poradzić. Strop w budynku, w którym mieszkam został wykonany z żużlobetonu (pomiędzy piwnicą a parterem). Problem polega na tym, że np., w kotłowni, gdzie jest bardzo duże zakurzenie, chcąc obmieść zanieczyszczenia z sufitu, zamiatam również część tegoż żużlobetonu. Czy jest jakiś sposób, aby wzmocnić ten strop, żeby go nie ubywało przy każdym sprzątaniu?

ciężko mi sobie to wyobrazić, jak ten strop się trzyma jak pod miotłą odpada ?

albo to jest jakaś wierzchnia warstwa, coś jak tynk i wtedy trzeba to skuć i położyć nowy, albo ... uciekaj bo ten strop zaraz spadnie ci na głowę :phi:

od góry to dawało się różnie wynalazki typu trocina, żużel itd, ale to leżało na nośnej konstrukcji, więc można to usunąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, yanek napisał:

Fotka nie wiem, czy cokolwiek nowego wprowadzi. Mam zastaną sytuację, z którą muszę sobie poradzić. Strop w budynku, w którym mieszkam został wykonany z żużlobetonu (pomiędzy piwnicą a parterem). Problem polega na tym, że np., w kotłowni, gdzie jest bardzo duże zakurzenie, chcąc obmieść zanieczyszczenia z sufitu, zamiatam również część tegoż żużlobetonu. Czy jest jakiś sposób, aby wzmocnić ten strop, żeby go nie ubywało przy każdym sprzątaniu?

Zacząłbym od porządnego dwuskładnikowego gruntu, ja stosowałem taki jak w linku poniżej. Warto od tego zacząć bo cokolwiek innego chciałbyś robić to i tak musisz gruntować. 

 

http://sklep1365493.home.pl/mobile/pl/p/Srodek-gruntujacy-dwuskladnikowy-PU-130--1l/154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2019 o 22:51, sadlos napisał:

Zacząłbym od porządnego dwuskładnikowego gruntu, ja stosowałem taki jak w linku poniżej. Warto od tego zacząć bo cokolwiek innego chciałbyś robić to i tak musisz gruntować. 

 

http://sklep1365493.home.pl/mobile/pl/p/Srodek-gruntujacy-dwuskladnikowy-PU-130--1l/154

 

Dnia 9.03.2019 o 11:00, sherif napisał:

Jak sam grunt nie pomoże to są specjalne sufitowe tapety wzmacniane lub siatka i tynk cienkowarstowy.

Dziękuję powyższym userom z konstruktywne porady - rozważę obie. A do kolegi o ubogiej wyobraźni nie chcę się odnosić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Panowie mieli do czynienia w praktyce ze stropem wykonanym z żużlobetonu (bardzo popularna niegdyś, niskobudżetowa inwestycja)?

Zszedłem do piwnicy - tak jak przez ostatnich kilka lat schodziłem - i ponownie zbadałem temat, tym razem dokładniej🖕.

Materiał, z którego wykonano strop, pyli się podczas omiatania z pajęczyn. Nie kruszy się, nie odpada mniejszymi, czy też większymi kawałkami - po prostu TYLKO PYLI SIĘ, co zaznaczyłem w pierwszym poście. Bardzo proszę o uważne czytanie wiadomości i nie pisanie wiadomości dla samego nabijani licznika postów.

Jeszcze raz dziękuję @sadlos i @sherif za konkrety, a nie konfabulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, yanek napisał:

Czy Panowie mieli do czynienia w praktyce ze stropem wykonanym z żużlobetonu (bardzo popularna niegdyś, niskobudżetowa inwestycja)?

Zszedłem do piwnicy - tak jak przez ostatnich kilka lat schodziłem - i ponownie zbadałem temat, tym razem dokładniej🖕.

Materiał, z którego wykonano strop, pyli się podczas omiatania z pajęczyn. Nie kruszy się, nie odpada mniejszymi, czy też większymi kawałkami - po prostu TYLKO PYLI SIĘ, co zaznaczyłem w pierwszym poście. Bardzo proszę o uważne czytanie wiadomości i nie pisanie wiadomości dla samego nabijani licznika postów.

 Jeszcze raz dziękuję @sadlos i @sherif za konkrety, a nie konfabulacje.

Chłopaku, ogarnij się trochę i sam przeczytaj co napisałeś.

Dnia 6.03.2019 o 22:24, yanek napisał:

pyleniem/wykruszaniem się.

Zarówno @Koonrad jak i ja chcieliśmy Ci zwrócić uwagę na potencjalny problem. Twoja kultura osobista jest na tak niskim poziomie, że nie ma sensu kontynuować dyskusji, ten środkowy palec to użyj lepiej w innym celu :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie@bergerac, mój wiek i związane z nim problemy wzrokowe sprawiły, iż użyłem nieodpowiedniego emotikona (za co przepraszam). Co do reszty komentarza odnoszenie się z mojej strony jest zatem bezprzedmiotowe. Laikiem budowlanym będąc  użyłem zwrotu "pylenie/wykruszanie" określając znikomą część materiału usuwanego wraz z zabrudzeniem ze stropu - nie sygnalizowałem odrywania się większych bądź mniejszych elementów/kawałków stropu. Proszę zatem administratora o zamknięcie tematu z powodu uzyskania satysfakcjonujących porad od@sherif oraz @sadlos, którzy trafnie odczytali moje intencje. Dalsze rozważania z o wiele bardziej doświadczonymi (również życiowo) ode mnie userami @bergerac i @Koonrad mogłyby doprowadzić do uwłaczających insynuacji.

Z poważaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie.

 

Do autora - możesz jeszcze użyć żywicy epoksdowej, która spenetruje beton i go zwiąże, ale to już większe koszta, choć jak zrobisz porządnie to pewnie przeżyje Ciebie ten strop.

 

Na prośbę autora zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.