Jump to content

Swiatła dzienne

Recommended Posts

Panowie chce zamontowac swiatła do jazdy dziennej. Gdzie wy macie włacznik świateł zrobionych? jak wygladał fabryczny włacznik przednich świateł przeciwmgielnych w matizie  ma ktoś jakieś foto?

Światła dzienne włącza się uruchamiając silnik a wyłącza gasząc go lub włączając światła mijania. Nie mogą mieć włącznika - sterowanie musi być automatyczne.

nie muszą być automatyczne, to dotyczy nowych samochodów. Sterowanie świateł przeciwmgielnych w matizie mnie interesuje.Chce wykorzystać instalacje istniejejącą przeciwmglieną,,,

Edited by duxxx

Światła DRL w żadnym przypadku nie mogą świecić jednocześnie ze światłami mijania, natomiast w samochodach zarejestrowanych po raz pierwszy przed 31 grudnia 2009 mogą świecić razem z pozycyjnymi i podświetleniem tablicy.

Najbardziej sensowne rozwiązanie to automat zaświecający dzienne (tylko dzienne) i gaszenie ich automatycznie po podaniu zasilania na światło pozycyjne - wtedy masz najbardziej współczesną i sensowną wersję świateł dziennych - bez żadnych dodatkowych przycisków itp. Takie moduły sterujące kosztują grosze (pomijam fakt, że można to zrobić na przekaźnikach samemu).

Sterowanie przeciwmgielnymi do zaświecenia DRL nie wystarczy - musisz dołożyć sterowanie światłami mijania - czyli gaszenie dziennych, gdy zaświecą się mijania i gaszenie świateł mijania, gdy włączysz dzienne (albo po prostu nie zaświecałyby by się dzienne po ich włączeniu przyciskiem - w momencie, gdy miałbyś zaświecone mijania). Generalnie - rozwiązanie męczące i w pewnym momencie już nie wiadomo który przełącznik jak ustawić, żeby zaświeciły się światła :)

• Like 1

muszę to zrobić na osobnym zasilaniu, zbyt dużo stoje na postoju z włączonym silnikiem. Dlatego szukam gdzie był przełacznik na światła przeciwmgielne w matizie.

Przełącznik był w dodatkowym przycisku - ale nie możesz robić świateł dziennych w ten sposób, bo to nie przejdzie przeglądu.

Tutaj chyba najpopularniejsze było przerabianie przycisku od klimatyzacji na potrzeby włączania świateł przeciwmgielnych, ewentualnie manetka od lanosa pasowała po przerobieniu wtyczki. Taki oryginalny - nie wiem nawet, czy istniało coś takiego? Halogeny montowane dodatkowo - z Wesemu - miały taki prymitywny pstryczek on/off.

Ja polecam kupić automat zmierzchowy i tam podłączyć światełka. Nie wiem w czym przeszkadza ci stanie z włączonym silnikiem i włączonymi światłami. Do automatu światel dziennych zrobisz przycisk który poda 12v i rozlaczy światła dzienne.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

16 godzin temu, akir napisał:

Ja polecam kupić automat zmierzchowy i tam podłączyć światełka. Nie wiem w czym przeszkadza ci stanie z włączonym silnikiem i włączonymi światłami. Do automatu światel dziennych zrobisz przycisk który poda 12v i rozlaczy światła dzienne.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

W 100% się zgodzę - totalnie bezobsługowe światła będą i koszt znikomy + dostępność czujników i modułów świateł dziennych jest doskonała - w przeciwieństwie do kombinowanych włączników.

• 1 month later...

U mnie dzienne są załączane z lewej dźwigni przy kierownicy - mam obie z lanosa. Aby światła dzienne załączały się zgodnie z przepisami i wyłączały po załączeniu postojowych/pozycyjnych nie potrzeba sterowników - jako minus przekaźnika sterującego wykorzystuje się włókno żarówki.