Skocz do zawartości

Hałas przy gaszeniu silnika bez wciśniętego sprzęgła


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Temat mam. Podczas gaszenia silnika bez wciśniętego sprzęgła z komory silnika dobiega dziwny hałas/rumor. Gaszenie z wciśniętym sprzęgłem i cisza. Wymieniono mi (ponoć) dwumasę i wysprzęglik, ale poza zmniejszeniem wibracji hałas podczas gaszenia bez zmian. Czyżby coś ze skrzynią? Dźwięk pojawił się po hamowaniu awaryjnym na drodze - chociaż nie wiem czy to mogło mieć wpływ. Z reguły zapalam/gaszę silnik na wciśniętym sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy odgłos byłby od strony rozrządu, a jest od strony skrzyni. Poza tym, w przypadku koła pasowego nie miałoby znaczenia czy sprzęgło podczas gaszenia silnika jest wciśnięte, czy nie. U mnie ma znaczenie, więc wniosek jest prosty - skrzynia/dwumas. Dwumas wymieniony więc pozostaje skrzynia. Poduszkę silnika/skrzyni również można wykluczyć z racji braku hałasu po wciśnięciu sprzęgła.

Jest jeszcze opcja do której przekonywał mnie wczoraj mechanik - założono mi "nowy" dwumas czyli dwumas po regeneracji. O coś takiego jednak f-my Flar-Ital nie posądzam, chociaż z diagnozą hałasu dali ciała po całości. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.