Skocz do zawartości

Napisałbym a EV ale tam mnie zajadą.....


delco

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem dzisiaj do Warszawy ze szwagrem  po odbiór Hultaja joniqa w wersji elektrycznej.... - trzeba było zawieźć szwagra - w oncu to prawie rodzina ;) no i asekurować go z powrotem..... nie nie miałem w bagażniku generatora spalinowego żeby podładować po drodze....

Szwagier trochę pewnie przestrzaszony malejącym zasięgiem  jechał bardzo emerycko a ja za nim... po dojeździe do Lublina zostało mu jeszcze prądu na 24 km.... czyli do zrobienia było 160+24= 184 - nie wiem czy to źle czy dobrze... w salonie mówili o 250 km realnego zasiędu... ale może jeszcze niedotarty i po pierwszej zmianie oleju będzie lepiej.... też kierowca pewnie musi się dotrzeć...

A konkluzja z mojego V70? ano samochód o masie własnej prawie 1800kg i z klasycznym automatem spalił mi w powrotnej drodze 4,1 l/100 km... - nie nie mam hybrydy tylko 2 litrowego diesla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, delco napisał:

A konkluzja z mojego V70? ano samochód o masie własnej prawie 1800kg i z klasycznym automatem spalił mi w powrotnej drodze 4,1 l/100 km... - nie nie mam hybrydy tylko 2 litrowego diesla...

 

To chyba musieliscie nie przekraczac 70km/h ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj do Warszawy ze szwagrem  po odbiór Hultaja joniqa w wersji elektrycznej.... - trzeba było zawieźć szwagra - w oncu to prawie rodzina  no i asekurować go z powrotem..... nie nie miałem w bagażniku generatora spalinowego żeby podładować po drodze....
Szwagier trochę pewnie przestrzaszony malejącym zasięgiem  jechał bardzo emerycko a ja za nim... po dojeździe do Lublina zostało mu jeszcze prądu na 24 km.... czyli do zrobienia było 160+24+ 184 - nie wiem czy to źle czy dobrze... w salonie mówili o 250 km realnego zasiędu... ale może jeszcze niedotarty i po pierwszej zmianie oleju będzie lepiej.... też kierowca pewnie musi się dotrzeć...
A konkluzja z mojego V70? ano samochód o masie własnej prawie 1800kg i z klasycznym automatem spalił mi w powrotnej drodze 4,1 l/100 km... - nie nie mam hybrydy tylko 2 litrowego diesla...
A teraz wejdź do miasta zakorkowanego i podziel się wynikami

Dlatego na teraz tylko plug-in

w mieście i dookoła komina w trybie EV
Na trasie bez stresu jazda ze spalaniem jak diesel*

* nie dotyczy jazdy +140km/h

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, delco napisał:

spalił mi w powrotnej drodze 4,1 l/100 km... - nie nie mam hybrydy tylko 2 litrowego diesla...

Edytowane 3 godziny temu przez delco

Niemożliwe..... musiałeś szwagrowi podpierdolic trochę prondu w drodze powrotnej  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, delco napisał:

 W mieście na pewno ;) wgo komputera w moim aucie zrobiłem 162 km przez 2 godz 14 minut - średnia 72 km/h....

Słabooo, hybrydą w trasie z taką średnią wychodzi 3 litry na 100km. Diesle są bez sensu. Dużo palą, śmierdzą, klekoczą i ON drogi   :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tom111 napisał:

Słabooo, hybrydą w trasie z taką średnią wychodzi 3 litry na 100km. Diesle są bez sensu. Dużo palą, śmierdzą, klekoczą i ON drogi   :no:

 

kolejny hit wątek się szukuje!

A moja turbobenzyna 200KM w nadwoziu kombi pali 7l na setkę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maro_t napisał:

 

kolejny hit wątek się szukuje!

A moja turbobenzyna 200KM w nadwoziu kombi pali 7l na setkę ;]

 

Sądzę że gdyby miała 136KM to paliłaby średnio jakieś 5.5.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, delco napisał:

Pojechałem dzisiaj do Warszawy ze szwagrem  po odbiór Hultaja joniqa w wersji elektrycznej.... w salonie mówili o 250 km realnego zasiędu...

Zima 170-180km, lato 200-220.

 

A "Śfagrowi" wydrukuj fotkę z załącznika. Niech się przyzwyczaja :vibra:

20190308_205203_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, delco napisał:

A konkluzja z mojego V70? ano samochód o masie własnej prawie 1800kg i z klasycznym automatem spalił mi w powrotnej drodze 4,1 l/100 km..

nie pamiętam ile ważył mój Mercedes sprzed wielu lat ale na pewno mniej niż 1,8t i zejść poniżej 5 l to był mega wyczyn - chyba raz mi się udało, szukam właśnie fotki chociaż kilka razy ją na kąciku wklejałem - automat, 2.2 cdi, później miałem 3.2cdi ale tam to już ciężko było poniżej 6,5 l zejść. Zresztą jakoś specjalnie nie próbowałem, przy normalnej jeździe przeważnie było bardziej w okolicach 7l na trasie, te 5l to bardziej taki eksperyment był😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom111 napisał:

Słabooo, hybrydą w trasie z taką średnią wychodzi 3 litry na 100km. Diesle są bez sensu. Dużo palą, śmierdzą, klekoczą i ON drogi   :no:

masz jakiś uraz?;]

silnika w środku w zasadzie nie słyszę... dymu nie widzę a  diesel z euro 6 d na pewno nie śmierdzi.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacob24 napisał:

nie pamiętam ile ważył mój Mercedes sprzed wielu lat ale na pewno mniej niż 1,8t i zejść poniżej 5 l to był mega wyczyn - chyba raz mi się udało, szukam właśnie fotki chociaż kilka razy ją na kąciku wklejałem - automat, 2.2 cdi, później miałem 3.2cdi ale tam to już ciężko było poniżej 6,5 l zejść. Zresztą jakoś specjalnie nie próbowałem, przy normalnej jeździe przeważnie było bardziej w okolicach 7l na trasie, te 5l to bardziej taki eksperyment był😁

 

 

toż ja też nie próbowałem bicia rekordów tylko za elektykiem jechałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, delco napisał:

tylko za elektykiem jechałem....

Jak odbierałem swojego z salonu to też byłem wystraszony.. Wybacz szwagrowi...

 

Ale uwierz mi, że da się tym dynamicznie jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maxit napisał:

Jak odbierałem swojego z salonu to też byłem wystraszony.. Wybacz szwagrowi...

 

Ale uwierz mi, że da się tym dynamicznie jeździć :)

z całą pewnością... tylko pewnie potrzeba parę ładowań żeby ogarnąć bardziej wykorzystanie możliwości napędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delco napisał:

z całą pewnością... tylko pewnie potrzeba parę ładowań żeby ogarnąć bardziej wykorzystanie możliwości napędu...

Nauczy się :)

 

A jaki kolor? Masz jakąś fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, delco napisał:

toż ja też nie próbowałem bicia rekordów tylko za elektykiem jechałem....

spoko, kapuję:-), wizualnie nawet, nawet to auto ale nie chciałbym auta jak z baterią w p8 lite- ciągle się bałem kiedy się rozładuje. 

 

Idea może i dobra ale nie wolałbym nową hybrydę gdyby było mnie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, technix napisał:

przykro mi,  że zachwieję Twój światopogląd,  ale nie,  raczej dokładnie odwrotnie 😟

Ale mnie byłoby jakbym nie miał klasycznego automatu tylko ręczną skrzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, delco napisał:

Za samo autocasco płaci więcej niz niejednen za roczne tankowanie LPG....;l

Może być, że niejeden za AC do auta z LPG  placi więcej niż Twój szwagier za prąd do EV na rok 😃:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

 

Może być, że niejeden za AC do auta z LPG  placi więcej niż Twój szwagier za prąd do EV na rok 😃:lol:

Tego też nie można wykluczyc... choć jak mialem ostetni samochód na gazie (laguna III) to znaczna częśc aut spotykanych przy tankowaniu robiła wrażenie że może nie mieć wcale AC....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Niemożliwe..... musiałeś szwagrowi podpierdolic trochę prondu w drodze powrotnej  ;]

Wrecz przeciwnie - powerbanka mu dałem - tulko ostrzegłem że nie wolno do samochodu podpinać....bo na lawecie wróci...:swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima 170-180km, lato 200-220.
 
A "Śfagrowi" wydrukuj fotkę z załącznika. Niech się przyzwyczaja :vibra:
20190308_205203_resized.jpg.df2a90fcf20c609a3b46d47faeae50ed.jpg
Jest 10-15 na plusie. Ty to nazywasz zimą. W takim razie co się dzieje z tym autem i jaki ma zasięg przy -10 do -5 ?

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Raku napisał:

Jest 10-15 na plusie. Ty to nazywasz zimą. W takim razie co się dzieje z tym autem i jaki ma zasięg przy -10 do -5 ?

Pite było?

 

A gdzie napisałem, że teraz jest zima? Napisałem, jakie są realne zasięgi w zimę i w lato....

 

Musisz pamiętać, że ogrzewanie kabiny w EV wymaga energii (w przeciwieństwie do auta spalinowego, gdzie ciepło jest odpadem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, delco napisał:

masz jakiś uraz?;]

silnika w środku w zasadzie nie słyszę... dymu nie widzę a  diesel z euro 6 d na pewno nie śmierdzi.. 

Masz syndrom wyparcia?;]

Siedzisz zamknięty w puszce i udajesz że jesteś na leśnej polanie, a to co na zewnątrz Cię nie dotyczy?;]

Kiedy Twoje euro6 puszcza bąka z wypalanego dpf, udajesz że to nie Twój bąk?;)

Ile po naszych drogach jeździ klekotów z euro6, 5%?

Ile po naszych drogach jeździ klekotów z euro5 z wyciętym DPF i wyłączonym SRC?

Ile po naszych drogach jeździ klekotów bez DPF i lejącymi wtryskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tom111 napisał:

Masz syndrom wyparcia?

Nie jestem specjalistą z psychologii ale mam wrażenie że żle stosujesz ten termin...

 

1 minutę temu, tom111 napisał:

Siedzisz zamknięty w puszce i udajesz że jesteś na leśnej polanie, a to co na zewnątrz Cię nie dotyczy

Bardzo często jeżdzę rowerem - ok 3000 km rocznie jazdy nierekreacyjnej - czyli zamiast auta...

 

2 minuty temu, tom111 napisał:

Kiedy Twoje euro6 puszcza bąka z wypalanego dpf, udajesz że to nie Twój bąk?

Pisząc o baku - słowo to ma negatywne konotacje stosujesz manipulację w dyskusji... poza tym skoro ustawodawca ueropejski dopuscił to to dlaczego mam byś bświetszy od ojca dyrektora?

 

3 minuty temu, tom111 napisał:

Ile po naszych drogach jeździ klekotów z euro6, 5%?

Piszesz o moim samochodzie - 100% moich diesli ma euro 6d temp i jest sprawne technicznie 

 

4 minuty temu, tom111 napisał:

Ile po naszych drogach jeździ klekotów z euro5 z wyciętym DPF i wyłączonym SRC?

Jakie to ma znaczenie w kontekście mojego auta? - kupujesz piwo? a wiesz jako procent ludzi naduzywa alkoholu - równie sensowne zestawienie

 

5 minut temu, tom111 napisał:

Ile po naszych drogach jeździ klekotów bez DPF i lejącymi wtryskami?

j.w. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, delco napisał:

Nie jestem specjalistą z psychologii ale mam wrażenie że żle stosujesz ten termin...

 

Bardzo często jeżdzę rowerem - ok 3000 km rocznie jazdy nierekreacyjnej - czyli zamiast auta...

 

Pisząc o baku - słowo to ma negatywne konotacje stosujesz manipulację w dyskusji... poza tym skoro ustawodawca ueropejski dopuscił to to dlaczego mam byś bświetszy od ojca dyrektora?

 

Piszesz o moim samochodzie - 100% moich diesli ma euro 6d temp i jest sprawne technicznie 

 

Jakie to ma znaczenie w kontekście mojego auta? - kupujesz piwo? a wiesz jako procent ludzi naduzywa alkoholu - równie sensowne zestawienie

 

j.w. 

Odbierasz problem wyłącznie przez Swój pryzmat, reszty klekotów nie zauważasz, czyli typowy syndrom wyparcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz syndrom wyparcia?;]
Siedzisz zamknięty w puszce i udajesz że jesteś na leśnej polanie, a to co na zewnątrz Cię nie dotyczy?;]
Kiedy Twoje euro6 puszcza bąka z wypalanego dpf, udajesz że to nie Twój bąk?
Ile po naszych drogach jeździ klekotów z euro6, 5%?
Ile po naszych drogach jeździ klekotów z euro5 z wyciętym DPF i wyłączonym SRC?
Ile po naszych drogach jeździ klekotów bez DPF i lejącymi wtryskami?
Ile ile ile... Kogo to obchodzi ile
Na wyprodukowanie i recylkulacje takiego ev trzeba wyprodukować więcej co2 i innego syfu jak te Twoje "ile" razem wzięte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tom111 napisał:

Odbierasz problem wyłącznie przez Swój pryzmat, reszty klekotów nie zauważasz, czyli typowy syndrom wyparcia ;)

A nie zauważasz że piszę wyłacznie o tej jednej podrózy do Warszawy i z powrotem? - a nawet tylko o powocie... Nie uogólniam tego na cały swiat - wrecz przeciwnie podkreslam specyficznośc tego jednego przejazdu i dośc szczególnych okoliczności - a Ty mi wyskakujesz ze patrzę przez pryzmat jednostkowy...

Jak ktos napisze że złamał noge na nartach i go boli to tez zarzucisz że nie pochyla sie nad problemem słuzby zdrowia w Polsce i nie mysli o leku na raka?;l a w Kongo to ludzie na malarie umieraja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delco napisał:

A nie zauważasz że piszę wyłacznie o tej jednej podrózy do Warszawy i z powrotem? - a nawet tylko o powocie...

 

 

Czyli kupujesz auto elektryczne, a do Warszawy to najlepiej PKP, bo wiesz korki, ładowanie, ładowanie, ładowanie ..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Raku napisał:

 

Czyli kupujesz auto elektryczne, a do Warszawy to najlepiej PKP, bo wiesz korki, ładowanie, ładowanie, ładowanie ..... 

 

Wiesz z Krakowa to wybrał bym jednak PKP.... elektryk jest zbyt ryzykowny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, delco napisał:

A nie zauważasz że piszę wyłacznie o tej jednej podrózy do Warszawy i z powrotem? - a nawet tylko o powocie... Nie uogólniam tego na cały swiat - wrecz przeciwnie podkreslam specyficznośc tego jednego przejazdu i dośc szczególnych okoliczności - a Ty mi wyskakujesz ze patrzę przez pryzmat jednostkowy...

Jak ktos napisze że złamał noge na nartach i go boli to tez zarzucisz że nie pochyla sie nad problemem słuzby zdrowia w Polsce i nie mysli o leku na raka?;l a w Kongo to ludzie na malarie umieraja...

 

No przepraszam ale piszesz:

 

12 godzin temu, delco napisał:

silnika w środku w zasadzie nie słyszę... dymu nie widzę a  diesel z euro 6 d na pewno nie śmierdzi.. 

Czyli odbierasz wyłącznie przez Swój pryzmat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tom111 napisał:

No przepraszam ale piszesz:

 

Czyli odbierasz wyłącznie przez Swój pryzmat.

Zgoadzam się - skoro piszę uwaga!! WYŁĄCZNIE o moim aucie - to przez pryzmat jakiego samochodu mam to odbierać...i mam pisać o czyims innym? - mówiąc szczerze nie ogarniam Twojej logiki ale próbuj dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, delco napisał:

Zgoadzam się - skoro piszę uwaga!! WYŁĄCZNIE o moim aucie - to przez pryzmat jakiego samochodu mam to odbierać...i mam pisać o czyims innym? - mówiąc szczerze nie ogarniam Twojej logiki ale próbuj dalej...

Albo udajesz że nie ogarniasz, albo masz syndrom wyparcia. ;]

Tak czy siak gratuluję Twojemu szwagrowi kupna fajnego samochodu :ok:

Mam nadzieję że da Ci trochę pojeździć nowym nabytkiem. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skończy się wysyłanie maili do wszystkich dealerów w kraju i casting, który sprzeda samochód o 1tys. taniej, bo jak okaże się że akurat będzie to dealer z drugiego końca Polski to nie będzie jak wrócić nowym nabytkiem do domu :hehe:

Taptaraptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zbynek napisał:

No i skończy się wysyłanie maili do wszystkich dealerów w kraju i casting, który sprzeda samochód o 1tys. taniej, bo jak okaże się że akurat będzie to dealer z drugiego końca Polski to nie będzie jak wrócić nowym nabytkiem do domu :hehe:

Taptaraptap
 

1k ?

U mnie bylo 10k taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zbynek napisał:

No i skończy się wysyłanie maili do wszystkich dealerów w kraju i casting, który sprzeda samochód o 1tys. taniej, bo jak okaże się że akurat będzie to dealer z drugiego końca Polski to nie będzie jak wrócić nowym nabytkiem do domu :hehe:

Taptaraptap
 

Zaoszczędzone 1k PLN można spokojnie poświęcić na zwiedzanie czegoś  i nocleg i na tankowanie starczy. Przy 10kPLN to już nawet cały weekend można balować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tom111 napisał:

Albo udajesz że nie ogarniasz, albo masz syndrom wyparcia. ;]

Widzisz - napisałem o pewnej szczególnej podrózy :

1. Chwalac się że mam szwagra co kupił nowego elektryka...

2. Zaląc sie ze przejechałem cała drogę w tempie emeryckim i wszyscy nas po drodze wyprzedzali jak konwój TIRów... - o nieco mniejszej długosci przyznaję..

3. Zauwazajac że w takich warunkach zazwyczaj niskie spalanie diesla jest jeszcze niższe...

- i tyle - nic więcej nie chciałem.. A Ty masz do mnie żal że   " nazywam sie milijon i za miljiony kocham i cierpię katusze.." nie jest moim mottem...

 Wyluzuj ... naprawde nie warto się tak spinac... i brać że kazdy jest przeciwko Tobie...:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niem mam do Ciebie żalu, cieszę się że w Polsce będzie jeździł jeszcze jeden elektryk i zazdroszczę Ci fajnego szwagra :ok:

Zwróciłem tylko uwagę na Twój wpis i nic więcej:

13 godzin temu, delco napisał:

silnika w środku w zasadzie nie słyszę... dymu nie widzę a  diesel z euro 6 d na pewno nie śmierdzi..

To jest niestety częste podejście ludzi. Widzą tylko to co chcą widzieć, zamykając się w swojej "puszce":old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.