Skocz do zawartości

Orlando jako Van? Realne czy tylko fikcja?


dioda144

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na etapie poszukiwania samochodu typu van. Oczekiwania 7 foteli. Które silniki w Orlando nadają się do LPG?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Orlando?

Jakie silniki są trwałe? 1.8? 

Czy silniki benzynowe mają jakieś bolączki pt. wada produkcyjna, albo choroby wieku dziecięcego? 

Które z nich mają hydraulikę na zaworach? 

Ostatni rząd siedzeń to fikcja czy można tam podróżować więcej niż 100km bez późniejszego paraliżu ciała? 

Macie może doświadczenie z jakimiś innymi markami nad którymi warto się pochylić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando to chyba wyłącznie 1,8. Nie wiem czy montowali 1,4 T?

Niestety ten 1,8 nie ma hydraulicznej regulacji zaworów. Nie ma też pewnie utwardzonej głowicy pod LPG. 

Do tego gabarytu brałbym diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dioda144 napisał:

Witam jestem na etapie poszukiwania samochodu typu van. Oczekiwania 7 foteli. Które silniki w Orlando nadają się do LPG?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Orlando?

Jakie silniki są trwałe? 1.8? 

Czy silniki benzynowe mają jakieś bolączki pt. wada produkcyjna, albo choroby wieku dziecięcego? 

Które z nich mają hydraulikę na zaworach? 

Ostatni rząd siedzeń to fikcja czy można tam podróżować więcej niż 100km bez późniejszego paraliżu ciała? 

Macie może doświadczenie z jakimiś innymi markami nad którymi warto się pochylić?

Sąsiad ma 1.8 od nowości i żałuje że nie wziął diesla 2.0 163KM. A żałuje odkąd się dieslem przejechał. Jest przepaść jeśli chodzi o dynamikę podobno choć na papierze tylko 23KM różnicy. Diesel nie należy do najoszczędniejszych ale na prawdę fajnie jedzie i nie ma żadnych większych bolączek. 

Co do Twojego pytania o kolejne rzędy siedzeń to wątpię żeby to były pełnowymiarowe miejsca. Ale zapytam sąsiada jak spotkam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było naprawdę wygodnie w 7 osób powyżej 100km to trzeba aby każdy rząd siedzeń miał osobne fotele, a to tylko chyba tylko w amerykańcach. No i z LPG nie powinno być problemu.

Ja bym szukał Renault Grand Espace 2.0 T + LPG, wygodnie, cicho i komfortowo.

Mam taki pojazd w domu i z upierdliwych rzeczy to jak to we francach - elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłem w salonie swego czasu to jako 7 os. van ma parę istotnych wad:

1. żeby wejść na 3ci rząd siedzeń trzeba być człowiekiem gumą, albo dzieckiem

2. przy rozłożonych siedzeniach tylnych, zupełny brak bagażnika (generalnie bagażnik nie jest duży, nawet ze złożonymi siedzeniami)

3. dość mało miejsca w 2gim rzędzie siedzeń (chyba ma nie regulowaną kanapę)

 

Także jak dla mnie to te 7 osób to taka opcja, żeby awaryjnie przewieźć dodatkowe 2 os. Ale nie na co dzień.

No ale w sumie auto nie jest duże (tylko 4.65m) więc lepiej nie będzie w żadnym vanie tej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2019 o 19:55, robciolas napisał:

Żeby było naprawdę wygodnie w 7 osób powyżej 100km to trzeba aby każdy rząd siedzeń miał osobne fotele, a to tylko chyba tylko w amerykańcach. No i z LPG nie powinno być problemu.

Ja bym szukał Renault Grand Espace 2.0 T + LPG, wygodnie, cicho i komfortowo.

Mam taki pojazd w domu i z upierdliwych rzeczy to jak to we francach - elektryka.

Generalnie oglądałem Espace i wiem że to bardzo dobra opcja, ale znaleźć coś świeżego że tak powiem, bo produkcja skoczyła się w 2014  roku to jest naprawdę szczęście. Zobaczyłem kilka sztuk i wszystko zmęczone życiem. Krajowego nie ma szans znaleźć, a to co przyjedzie na lawecie to czasem obraz nędzy i rozpaczy. Szkoda bo samochód naprawdę udany pod kątem samochodu rodzinnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, iwik napisał:

Jak patrzyłem w salonie swego czasu to jako 7 os. van ma parę istotnych wad:

1. żeby wejść na 3ci rząd siedzeń trzeba być człowiekiem gumą, albo dzieckiem

2. przy rozłożonych siedzeniach tylnych, zupełny brak bagażnika (generalnie bagażnik nie jest duży, nawet ze złożonymi siedzeniami)

3. dość mało miejsca w 2gim rzędzie siedzeń (chyba ma nie regulowaną kanapę)

 

Także jak dla mnie to te 7 osób to taka opcja, żeby awaryjnie przewieźć dodatkowe 2 os. Ale nie na co dzień.

No ale w sumie auto nie jest duże (tylko 4.65m) więc lepiej nie będzie w żadnym vanie tej wielkości.

Szkoda wielka bo szansa na zakup mądrego świeżego i co ważne uczciwego samochodu jest duża. Auto w Polsce sprzedaż miało duża, więc jest krajowych samochodów dużo, na rynku wtórnym, jest po prostu w czym wybierać, najstarsze są z 2014,  najnowsze z 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dioda144 napisał:

Szkoda wielka bo szansa na zakup mądrego świeżego i co ważne uczciwego samochodu jest duża.

Najlepiej sam zobacz na żywo, może akurat do Twoich potrzeb wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dioda144 napisał:

Szkoda wielka bo szansa na zakup mądrego świeżego i co ważne uczciwego samochodu jest duża. Auto w Polsce sprzedaż miało duża, więc jest krajowych samochodów dużo, na rynku wtórnym, jest po prostu w czym wybierać, najstarsze są z 2014,  najnowsze z 2018.

Na otomoto w Katowicach są 3 sztuki. Idź sobie obejrzyj na żywo tak jak @iwik zasugerował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.