Skocz do zawartości

Mówiłem już, że Skoda to dziadostwo ???


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Grafiki grafikami, a życie życiem :hehe:

 

Golf City:

887247812_;slot=12;filename=eyJmbiI6IjZ2

 

Octavia active:

917514323_;slot=14;filename=eyJmbiI6IjRu

 

Golf ma w std. wersji city, np. tylne szyby "w prądzie", podłokietnik, fabryczny alarm, alufelgen, nawiewy na tylny rząd siedzeń, wyłożone wykładziną schowki, itd...

Generalnie wnętrze jakby było z materiałów o klasę lepszej jakości, nawet plastiki czy szmaty na fotelach ciut lepsze.

 

Jak ktoś ma dylemat to proponuję samemu 'pomacać' najtańsze wersje obu aut. Nie kierować się testami z gazet, bo tam są bogate wersje prasowe, które mają się nijak do kompletacji 'dla Kowalskiego'.

W przypadku skody lepiej nie oglądać wersji active. Pierwsza, która nie odrzuca to ambition.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bergerac napisał:

jeszcze raz napiszę - nie chodzi o kasę. Swoje odszkodowanie umowne wyrwę, ale to nie jest podstawa mojej oceny.

To dobre i to w przypadku Skody.

3 lata temu jak czekałem na Superba, moja firma leasingowa miała kilkadziesiąt takich przedawnionych zamówień (pow pół roku), wliczając auta zamówione dla ich zarządu. Były spotkania z dealeram, z importerem i nic ... nie było mowy o jakimś odszkodowaniu, rabacie czy nawet aucie zastępczym :facepalm:. Prawnie tez nie można było nic ugrać, bo odpowiedzialność dealera/importera za opóźnienia była wyłączona i brak było zadatku. Jeżeli twoja firma ma coś za to dostać to i tak Skoda zrobiła postęp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marcindzieg napisał:

Kodiaqa to widziałem na jakiś targach. Wsiadłem i wysiadłem. Nie jestem jakimś purystą ale to wnętrze było zwyczajnie odpychające.

Z zewnatrz tez nie sa ladne. Jakies takie koslawe te SUVy im wyszly. Jakby porownac ich z Tucsonem czy Tiguanem to sa daleko w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manx napisał:

Prawda.... no ale jest jeszcze VW i Seat... więc czemu ludzie biorą to gdzie obsługa jest jaka jest? Nie pojmuję.

 

Skoda ma najlepszą polityke sprzedaży firmom, vw gorszą,  seat tragiczną - nie potrafią dostarczyc aut zgodnych ze specyfikacją, w terminie i nawet przyznac sie do błędu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Manx napisał:

Nie rozumiem fenomenu Skody. Jakkolwiek są dobre, to jest to samo co VW, Seat.  Ceny podobne, więc przewagi tu nie mają.

Nie, ceny nie są podobne. Porównaj sobie ceny Passata 4x4 z 2.0TFSI i najwyższą opcja vs Superb L&K z tym samym silnikiem i napędem. Skoda wychodziła jak porównywałem ok 10-15kzł mniej + Superb jest deko większym autem. Klasy C nie porównywałem ale IMO tez będzie różnica (choć pewnie nie aż taka), tutaj także wielu rodaków uważa że Octavka to prawie Passat a nie Golf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Vadero napisał:

 

Skoda ma najlepszą polityke sprzedaży firmom, vw gorszą,  seat tragiczną - nie potrafią dostarczyc aut zgodnych ze specyfikacją, w terminie i nawet przyznac sie do błędu ;)

chciałeś dodać - wielkim firmom. To by tłumaczyło sporo.... pozostaje jeszcze do wyjaśnienia wysoka pozycja Skody wśród klientów indywidualnych i małych firm, które mają flotę którą można policzyć na palcach jednej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Nie, ceny nie są podobne. Porównaj sobie ceny Passata 4x4 z 2.0TFSI i najwyższą opcja vs Superb L&K z tym samym silnikiem i napędem. Skoda wychodziła jak porównywałem ok 10-15kzł mniej + Superb jest deko większym autem. Klasy C nie porównywałem ale IMO tez będzie różnica (choć pewnie nie aż taka), tutaj także wielu rodaków uważa że Octavka to prawie Passat a nie Golf :)

Niby tak ale Skoda prowadzi sie gorzej nie ma np ledow itd. A w sumie 10k roznicy przy leasingu na 3 lata to za duzo nie wyjdzie jak doda sie problem z dostepnoscia Skody. Jak ostatnio na forum Skody wszedlem to sie zlapalem za glowe ile na Fabie czekaja. I teraz pytanie czy to jest specjalnie zrobione czy po prpstu nie maja mocy przerobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

chciałeś dodać - wielkim firmom. To by tłumaczyło sporo.... pozostaje jeszcze do wyjaśnienia wysoka pozycja Skody wśród klientów indywidualnych i małych firm, które mają flotę którą można policzyć na palcach jednej ręki.

 

Co do indywidualnych to troche zrozumiale - octa to samochód oferujący najwięcej przestrzeni za najmniejszą kasę - więc ludki biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

chciałeś dodać - wielkim firmom. To by tłumaczyło sporo.... pozostaje jeszcze do wyjaśnienia wysoka pozycja Skody wśród klientów indywidualnych i małych firm, które mają flotę którą można policzyć na palcach jednej ręki.

To bardzo proste wchodzisz do salonu i czujesz sie jak szejk, ktory konfiguruje sobie S65 AMG. Pozniej czekasz tez podobnie dlugo jak szejk az w koncu wyprodukuja i dostarcza do salonu. Ja tego nie moge pojac wchodze kupuje i wychodze. Jak spytalem o nowa fieste ST to nikt na mnie w salonie nie spojrzal bo Panie wszystko sprzedane. :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujekcybul napisał:

Niby tak ale Skoda prowadzi sie gorzej nie ma np ledow itd. A w sumie 10k roznicy przy leasingu na 3 lata to za duzo nie wyjdzie jak doda sie problem z dostepnoscia Skody. Jak ostatnio na forum Skody wszedlem to sie zlapalem za glowe ile na Fabie czekaja. I teraz pytanie czy to jest specjalnie zrobione czy po prpstu nie maja mocy przerobowych.

 

z tego co czytałem to klient indywidualny w PL to dla Skody jedna z dalszych kategorii odśnieżania :)

Generalnie z PL mają problem, bo cennik na PL ponoć korzystniejszy niż na inne kraje (info sprzed kilku lat - nie weryfikowalem jak jest obecnie) i po prostu sloty produkcyjne mają niższy priorytet. 

 

Ale to tyle co przeczytalem kiedys w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

Niby tak ale Skoda prowadzi sie gorzej nie ma np ledow itd. A w sumie 10k roznicy przy leasingu na 3 lata to za duzo nie wyjdzie jak doda sie problem z dostepnoscia Skody. Jak ostatnio na forum Skody wszedlem to sie zlapalem za glowe ile na Fabie czekaja. I teraz pytanie czy to jest specjalnie zrobione czy po prpstu nie maja mocy przerobowych.

10k to masę dodatków czy wyposażenie dodatkowego w przypadku Skody. U mnie nawet wieksza róznica wychodziła w cenie L&K 280KM 4x4 ze wszystkimi możliwymi dodatkami poza hakiem i śmietniczką :phi: był słabszy Passat w wersji highline bez wieeelu dod co miała Skoda. Poza tym jak masz budżet w firmie to często jest to nie do przeskoczenia. Jeździłem jednym i drugim co prawda tylko kilka dni ale prowadziły się identycznie - chyba nawet zawieszenie jest to samo (adaptacyjne). Jeździłem też poprzednią generacją Superba i jak dla mnie była spora różnica w prowadzeniu na korzyść obecnego.

Kwestia czekania to jest jeszcze (dla mnie) do zaakceptowania, bo często taki zakup czy to flotowy czy indywidualny robi się z wyprzedzeniem. Problem jest kiedy dany producent nie potrafi dotrzymać obiecanego terminu i to jest głównym kłopotem ze Skodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filipfm napisał:

z tego co czytałem to klient indywidualny w PL to dla Skody jedna z dalszych kategorii odśnieżania :)

Generalnie z PL mają problem, bo cennik na PL ponoć korzystniejszy niż na inne kraje (info sprzed kilku lat - nie weryfikowalem jak jest obecnie) i po prostu sloty produkcyjne mają niższy priorytet. 

 

Ale to tyle co przeczytalem kiedys w necie. 

Taa a ja czytałem, że podobne problemy (były) mieli południowi sąsiedzi jak i zachodni. Możliwe, że tam nadrabiali obsługą klienta, ale na samo auto czekało się podobnie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sherif napisał:

Taa a ja czytałem, że podobne problemy (były) mieli południowi sąsiedzi jak i zachodni. Możliwe, że tam nadrabiali obsługą klienta, ale na samo auto czekało się podobnie długo.

 

No to widocznie nie ogarniają popyt vs podaż. Albo chcą dodać smaczku i ekskluzywności. Niska dostępność budzi pożądanie ;) ale stawiałbym bardziej na bramkę nr 1 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2019 o 16:37, marcindzieg napisał:

A zainteresowanie dalej jest ogromne.

również nie rozumiem tego fenomenu, powiedzcie mi które auto na tym zdjęciu jest naj.... bo sąsiedzi twierdzą, że ich schowana w garażu Skoda Rapid:chory:😁

20190308_174510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OZI napisał:

No i AK zdruzgotało moje marzenia o kiedyś posiadaniu rumaka jaka Skoda.... emoji24.pngemoji22.pngemoji15.png...


Sent from my iCrap X using Tapacrap

spoko, Ty pewnie będziesz celował w jakiegoś RS, a to jak znam życie u Was stoi i czeka na klienta :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2019 o 15:04, bergerac napisał:

Nie potrafią wyprodukować samochodu w terminie - nic nowego.

Nie potrafią właściwie tego skomunikować - standard, jakoś obsługi klienta.

Deklarują kolejne terminy, z których się nie wywiązują - nie można przecież pokazać klientowi, że się go szanuje.

Przesuwają terminy - norma, jeszcze by chociaż na moment dobre wrażenie zrobili - nie można do tego dopuścić :old:

W końcu jest! Są auta! :yay:

 

Niestety kolor nie taki. Zapomnieli powiedzieć, że się im specyfikacja zmieniła :hehe: Ulubiona marka Polaków ;l

Ja, klient indywidualny :) niedawno odbierałem Rapida i zdziwiłem się wielce gdy zamiast zamówionego Spacebeka czekał na mnie Liftback. 

Jakoś dałem się udobruchać :jump: a diler szybko skombinował to co chciałem, w takiej specyfikacji. 

I poza tą skuchą, to nie mogę narzekać na obsługę. Sprzedawca chętnie udostępniał różne wersje do testowania, był naprawdę zainteresowany sprzedażą a potem satysfakcję z auta.

 

A sam Rapid jest naprawdę fajnym autkiem dla klienta indywidualnego "ciułacza" :), dla 3 osobowej rodziny.

I o dziwo w porównaniu do mojego poprzedniego auta - Auris I to oprócz dźwięku radia bije go na głowę ze wszystkim.:bananpapa: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, Ty pewnie będziesz celował w jakiegoś RS, a to jak znam życie u Was stoi i czeka na klienta :ok: 


Zadziwiająco Skoda ma jedna z największa grupę klientow BTO.

1. Rolls Royce
2. Bentley
3. Porsche
4... Skoda :-)

Ale podejście jest inne - typowe dla mojego rynku, czyli nie na ‚customizacji’ jak w PL, a szkoda.

Masz wersje bieda + pakiet 1, + pakiet 2 + pakiet 3 - identycznie jak Lexus.

Pakiet 3 to dach szklany.



Zadziwiająco znów ok 86% klientow bierze wszystko czyli 1+2 lub 1+2+3

Podobno- tego nie mam jak potwierdzić Skoda Oz ma największy % zysk na sztukę na całym świecie.

IMVHO może to być prawda, bo znów Oz ma największy % udział wersji RS w Octovia na całym świecie - wacha się od lat pomiędzy 48-57% wszystkich sprzedanych Octavia to RS.

Tu jest dealer u którego kiedyś byłem, nawet pisałem chyba na AK. Nie był wstanie dostarczyć auta z placu....



0710634da796cd0fb49b6fccb822bc48.jpg

Teoria spiskowa na każdym lokalnym forum Skoda mówi, ze VolksOz specjalnie ogranicza dostępność Skoda, żeby nie kanibalizowac sprzedaży Audi & VW.

Czy tak jest nie wiem....


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, OZI napisał:

Teoria spiskowa na każdym lokalnym forum Skoda mówi, ze VolksOz specjalnie ogranicza dostępność Skoda, żeby nie kanibalizowac sprzedaży Audi & VW.

Czy tak jest nie wiem.... 

mi się wydaje, że Skoda ma dość duże problemy z produkcją.

 

Ale pomijając już wszystko- jak za takie pokraki jak na zdjęciu z tą kurą z Czechosłowacji na masce ludzie płacą takie pieniądze ??? No nie zrozumiem tego fenomenu nigdy :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

spoko, Ty pewnie będziesz celował w jakiegoś RS, a to jak znam życie u Was stoi i czeka na klienta :ok: 

 

U nas też stoją - nic ciekawego ten RS. Wykastrowali ją z funu z jazdy, leon cupra kosztuje porównywalnie, a daje znacznie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vadero napisał:

 

u nas też - nic ciekawego ten RS. Wykastrowali ją z funu z jazdy, leon cupra kosztuje porównywalnie, a daje znacznie wiecej.

nie jeździłem ani jednym ani drugim. Ale tak sobie myślę, że dzieciaki rosną i nie będę już potrzebował dużego auta (zwłaszcza, że 90% czasu jeżdzę sam) i chyba przy następnym aucie to będę celował albo w jakiś mocny kompakt albo np. BMW 3 w fajnej specyfikacji. Może wtedy żonie zmienię o półkę wyżej, np. z takiego 2008 na 3008 lub coś porównywalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kuzaczek napisał:

Ja, klient indywidualny :) niedawno odbierałem Rapida i zdziwiłem się wielce gdy zamiast zamówionego Spacebeka czekał na mnie Liftback. 

Jakoś dałem się udobruchać :jump: a diler szybko skombinował to co chciałem, w takiej specyfikacji. 

I poza tą skuchą, to nie mogę narzekać na obsługę. Sprzedawca chętnie udostępniał różne wersje do testowania, był naprawdę zainteresowany sprzedażą a potem satysfakcję z auta.

 

A sam Rapid jest naprawdę fajnym autkiem dla klienta indywidualnego "ciułacza" :), dla 3 osobowej rodziny.

I o dziwo w porównaniu do mojego poprzedniego auta - Auris I to oprócz dźwięku radia bije go na głowę ze wszystkim.:bananpapa: 

 

 

Ciezko nie pobic toyoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2019 o 17:18, sherif napisał:

Od firmy leasingowej wiem, ze z VW jest bardzo podobnie, jeden z klientów czeka na Tourana blisko rok :bzik:, część modeli zostało wstrzymanych m.in na zmiany przepisów. Dealerzy podobnie jak w Skodzie nie wiele wiedzą co się dzieje z autami po zamówieniu.

Kolega zamawiał w grudniu A4 z 2.0TFSI, po zamówieniu dostał notę, że silnik o kodzie XXX... został wycofany i nie ma takiego auta :phi:. Finalnie udało się zamówić takie samo auto z tym samym silnikiem i innym kodem. Odbór - tydzień temu, czyli 3m produkcji i dostawy (tak było mówione od początku).

Taaa, pamiętam jak koledzy z zaprzyjaźnionej firmy mówili że cała wymiana floty została wstrzymana bo wprowadzili 1.5 TSI i wszystko się przez to pozmieniało. Cyrki przez tą skodę większe niż przy innych markach na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OZI napisał:

Ale podejście jest inne - typowe dla mojego rynku, czyli nie na ‚customizacji’ jak w PL, a szkoda.

Masz wersje bieda + pakiet 1, + pakiet 2 + pakiet 3 - identycznie jak Lexus.

Pakiet 3 to dach szklany.

Nic dziwnego, jak by zamawiali auto do produkcji pod każdego klienta to byście 1,5 roku czekali :hehe:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacob24 napisał:

mi które auto na tym zdjęciu jest naj...

 

a to zalezy o jakie naj... 

W kategorii naj...gorzej zaparkowane zielony peugeot stojacy na zakrecie o dlugosc zderzaka wyprzedzil honde stojaca tuz przed przejsciem dla pieszych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że Skoda ma dość duże problemy z produkcją.

 

Ale pomijając już wszystko- jak za takie pokraki jak na zdjęciu z tą kurą z Czechosłowacji na masce ludzie płacą takie pieniądze ??? No nie zrozumiem tego fenomenu nigdy default_hehe.gif 

 

 

Typowy ujeżdżać S k o d a u mnie to przedstawiciel IT, lub jakiejs dziedziny technologii - który chciał mieć lub miał Golf GTI ale nagle zobaczył, ze rower i dzieciak się nie mieści w Golf a tak w RS kombi. BTW sedan jest ciężko sprzedawałby, chociaż widzę ich ciut więcej IMVHO niż pare lat temu.

 

Mówię to poważnie.

 

I tu masz klienta Octavia.

 

9a9b7ef07df4863f88c72f42db88ea8a.jpg&key=152601844e809e5740c734309988acacbea3bad7ec64387eb8529534f8d6ba93

 

Superb - Hmm - to jest właściwie ciekawe.

 

Kupiłbym dziś Superb z całego VAG - czyli najpierw Superb/Potem Audi i dopiero VW.

 

I mówię to po ile już - 6-7 miesięcy z Golf R?

 

Ten cały marketing z Audi działa

 

Ale nie dlatego bym kupił, zwyczajnie mi się kura Superb podoba

 

Typowy user - Hmm- właściwie ciężko sprecyzować. Cześć ludzi przesiadła się z Octavia RS kombi.

 

Superb właściwie widzisz w bogatych dzielnicach.

 

Naprawdę te różnice widać, np są dzielnice gdzie 8/10 aut to pick up, są dzielnice gdzie 9/10 aut to BMW/Lexus/Audi etc. Superb bardziej wpasował się właśnie w te.

 

Zobaczę jak się potoczy, ale jeśli będę potrzebował auto do roboty to poważnie pomyśle o Superb kombi.

 

Discount jest dobry - ok 20% za wersje ze wszystkim

 

 

b7cd7de21a6cfa6f5bc4d31cca0402c5.jpg&key=660a57806b1a73382069e895ded01051ccf13584ec3e269874e81d3282b8354a

 

Kodiaq/Karoq - Hmm - nie wiele o tym widziałem dopóki się rental nie przejechałem.

 

Spodobało mi się! Znów klient - Hmm - zadziwiająco wielu ludzi kupuje Kodiaq idąc najpierw do BMW/Merc/Lexus/Audi. I wydaje się, ze znów ten ostatni krok działa. Przechodzisz do drzwi obok i widzisz ze masz coś EU za ileś $k mniej.

 

Co ciekawe ciężko spotkać Azjatów w Skoda. Generalnie biały lud i ... India.

 

 

Mam sąsiadkę - 22 lata kupiła sobie Golf TSI wersja bieda czyli 1.4l. 0% kredyt 36 miesięcy.

 

3 1/2 lat minęły, 25 lat już ma - w pracy wspięła się chyba 2x razy, zarabia więcej - nagle pare tygodni temu pod domem pojawił się Karoq.

 

Zapytałem dlaczego Skoda. Odpowiedz, była ‚bo to jest lepiej wyglądający Volkswagen ’a do Golf pies (i chłopak - w takiej kolejności) się już nie mieścił.

 

 

Czyli VAG wychował sobie już klienta. Następnym razem albo wywali $50k na Kodiaq.

 

 

Patrząc na sprzedaż za 3/2019

 

495 aut sprzedali w miesiąc.

 

Rapid 18 klientow

Fabia 60

Karoq 67

Superb 84

Octavia 93

Kodiaq 173

 

Dla porównania nie wiem ... yyy Mitsubishi?

 

Mirage 29

Lancer 193

Pajero 244

Pajero Sport 502

Eclipse Cross 726

Outlander 1,524

ASX 2,122

Triton 3,155

 

Total 8,495

 

A wiec jak widać klient Skoda jest dość specyficzny ...

 

Inaczej - miesięczna sprzedaż Ford Mustang ( 500-1,200 sztuk) jest większa niż całej gamy Skoda

 

W zeszłym miesiącu to 501 sztuk Koń vs 495 kura.

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

nie jeździłem ani jednym ani drugim. Ale tak sobie myślę, że dzieciaki rosną i nie będę już potrzebował dużego auta (zwłaszcza, że 90% czasu jeżdzę sam) i chyba przy następnym aucie to będę celował albo w jakiś mocny kompakt albo np. BMW 3 w fajnej specyfikacji. Może wtedy żonie zmienię o półkę wyżej, np. z takiego 2008 na 3008 lub coś porównywalnego.

 

Miałem bardzo dobrą ofertę na BMW330i kombi, jednak to nie mój level - 30kpln wpłaty, 3kpln przez 5 lat potem 20kpln wykup. Jednak gwarancji nie masz na cały okres 5 lat, wymiana kompletu tarcz i klocków 6kpln bez rabatów, poza tym ostatnie BMW słyną z tego że potrafią się drogo zepsuć. Mało bezpieczny zakup, odpuściłem.

Seat ma 5 lat gwarancji, 50 koni więcej niż BMW, serwis znacznie tańszy, więcej systemów rozrywki i wielkościowo podobnie jak w trójce. Poza słabym wyciszeniem nie narzekam 

 

20190309_105008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, jak by zamawiali auto do produkcji pod każdego klienta to byście 1,5 roku czekali :hehe:.


Widzisz ja mam awersje na czarne wnętrza Ale, 95% luda u mnie w stanie wybiera ... czarne.


Czyli np Skoda, tak jest bezowe - ale już nie ma np brązowego czy czerwonego jak w EU ... a szkoda.

I na to bym poczekał z 1/2 roku.



Co ciekawe BMW potrafi wyklepać auto i wysłać do mnie do koloni karnej w ok 30-60 dni - zależy jak statek idzie - Skoda potrzebuje 5-6-7 miesięcy na to samo....


Zdarzają się totalne faaakapy, jak np w zeszłym roku wszystkie zamówione Kodiaq przylazł bez start/stop -

Cześć ludzi wzięła , cześć powiedziała nie nawet jak im cenę dobrze skroili.


I nagle się okazało - ze lud z ulicy chce który kupić Skoda właśnie bez start/stop. Wszystkie dość szybko (jak Skoda) wypchali - a lud który czekał 6 miesięcy nie!

Wiec jak można scharakteryzować klienta Skoda? Bo sam nie wiem.... powtórzę specyficzny!

Gadałem z tymi ludzi, narzekali na forum - ‚jak można mieć EU auto bez start/stop! Zgroza!



Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
[...], 50 koni więcej niż BMW, serwis znacznie tańszy, więcej systemów rozrywki i wielkościowo podobnie jak w trójce. Poza słabym wyciszeniem nie narzekam 
 
20190309_105008.jpg.c47f924f5d770407fd06e0a0903d484a.jpg



Wyglada jak ProCeed


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, OZI napisał:

Widzisz ja mam awersje na czarne wnętrza emoji51.png Ale, 95% luda u mnie w stanie wybiera ... czarne.


Czyli np Skoda, tak jest bezowe - ale już nie ma np brązowego czy czerwonego jak w EU ... a szkoda.

I na to bym poczekał z 1/2 roku.

Ja podobnie nie lubię czarnych wnętrz. W Superbie jest brąz i beż (u nas). Zamówienie beżu i kombinacji wentylowanych foteli oznaczało +pół roku czekania dłużej :hehe:.

To mi dealer potwierdził, że Czesi mają problem z jasnymi tapicerkami i wentylacją. Wszyscy na forum co zamówili jasną tapicerkę czekali dłużej, więc powinni i to u was okroić.

8 minut temu, OZI napisał:

I nagle się okazało - ze lud z ulicy chce który kupić Skoda właśnie bez start/stop. Wszystkie dość szybko (jak Skoda) wypchali - a lud który czekał 6 miesięcy nie!

Wiec jak można scharakteryzować klienta Skoda? Bo sam nie wiem.... powtórzę specyficzny!

Gadałem z tymi ludzi, narzekali na forum - ‚jak można mieć EU auto bez start/stop! Zgroza! emoji201.pngemoji200.pngemoji1628.png

Rzeczywiście specyficzni :phi:.

U nas jest jedno proste kryterium przy tej marce i nazywa się cena a auta bez S&S chyba nie można zamówic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, OZI napisał:

Co ciekawe BMW potrafi wyklepać auto i wysłać do mnie do koloni karnej w ok 30-60 dni - zależy jak statek idzie - Skoda potrzebuje 5-6-7 miesięcy na to samo....

Opel - 60 dni od złożenia zamówienia do dostawy (na niektóre 90 dni, ale Astra równe 8 tygodni)

PSA - 90 dni od złożenia zamówienia do dostawy

BMW - 60 do 90 dni od złożenia zamówienia do dostawy

 

Skoda  - od 60 dni do.... :hehe: ostatni rekord 276 dni :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście specyficzni :phi:.
U nas jest jedno proste kryterium przy tej marce i nazywa się cena a auta bez S&S chyba nie można zamówic.



Chyba EU prawo określa obowiązkowe S/S - emisja.

U mnie nie, ale i tak dają.

Potem idziesz do tego samego stealer-a który ci sprzedał auto i robi sw upgrade za $96 i się pozbywasz

Business is business ....





Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuzaczek napisał:

A sam Rapid jest naprawdę fajnym autkiem dla klienta indywidualnego "ciułacza" :), dla 3 osobowej rodziny.

I o dziwo w porównaniu do mojego poprzedniego auta - Auris I to oprócz dźwięku radia bije go na głowę ze wszystkim.:bananpapa: 

 

Jedno i drugie plastikowe w środku. Skoda ma tylko ten plus, że plastiki są grube i dobrze spasowane, ale we wnętrzu nie widać jakości i przez to panuje taki ponury, smutny i zimny klimat.

Jak dla mnie taka forma jakości nie powinna tyle kosztować, bo prawda jest taka, że ceny tych plastików do użycia wnętrza to są takie same jak w Loganie czy 301/C-elysee, a jednak marka pozycjonowana wyżej.

Skoda to jest taki prosty, poprawny samochód, szału nie robi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel - 60 dni od złożenia zamówienia do dostawy (na niektóre 90 dni, ale Astra równe 8 tygodni)
PSA - 90 dni od złożenia zamówienia do dostawy
BMW - 60 do 90 dni od złożenia zamówienia do dostawy
 
Skoda  - od 60 dni do.... :hehe: ostatni rekord 276 dni :hehe: 


No proszę - trend światowy

Ciekawe czy to jest problem VAG czy specyficzny do Skoda.

IMVHO to VAG.

A wiec Golf u mnie sprzedaje załóżmy te 30% to GTI i R.

I nagle R zaczelo brakowac, a płace zaczęły się robić puste.

Powód.... brak skórzanych foteli do R u VAG.

Wiec wymyślili Grid Edition.


bfecf6429f4abb7a286b557cb4a9111f.jpg

Brak skory - tylko Alcantra i brak Virtual Cocpit, tylko zegary różnica w cenie minus $6,000 - Yep za skore i trochę LCD ....

Reszta ta sama. Marketing dobudował historie, ze przez ilość zamówień specjalna wersja na kolonie karna - cena 20% w dół od wersji R - realna - już nie pamietam marketingowej.

I sprzedaż ruszyła - lud się rzucił... kosci odgryzł.


404f2ca837d4ebd3747ee8bddc3edb7e.jpg


I nagle się okazało, ze niektórzy wola Alcantra a nie skore. Pierwsze 900 sztuk sprzedali, potem drugie 800 przypelzlo i jeśli się nie mylę następne 300 czy 400.

A potem nagle znaleźli skore na fotele i Grid Edition się skończyła - chociaż są niedobitki u dealerów dziś z 2018...


Czyli mamy zarządzanie częściami by VAG...






Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

BMW - 60 do 90 dni od złożenia zamówienia do dostawy

Które BMW ?

Jak się dowiadywałem to powiedzieli mi 4tyg to max 8]. Pytałem jak to możliwe, to się dowiedziałem, że nawet przed zamówieniem delaer ma podgląd dostepnych slotów produkcyjnych, po zamówieniu przydzielany jest dany slot a że do D jest blisko to szybko auta zjeżdzają do dealerów. Auto oczywiście pod konkretne zamówienie :ok:.

W Volvo podobnie tylko 6tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał:

Które BMW ?

Jak się dowiadywałem to powiedzieli mi 4tyg to max 8]. Pytałem jak to możliwe, to się dowiedziałem, że nawet przed zamówieniem delaer ma podgląd dostepnych slotów produkcyjnych, po zamówieniu przydzielany jest dany slot a że do D jest blisko to szybko auta zjeżdzają do dealerów. Auto oczywiście pod konkretne zamówienie :ok:.

W Volvo podobnie tylko 6tyg.

Zaprzyjaźniona flota kupowała kilkanaście 5 i kilka 7-mek, ja realizowałem dwie 7-mki, ale w specyficznym konfigu. 4 tygodnie to bardzo dobry czas realizacji :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcindzieg napisał:

Wymagania nie ma ale niezwykle trudno uzyskać przepisowe spaliny bez tego. Więc można powiedzieć że w zasadzie jest.

To też kompletna bzdura. Samochód może emitować 1000g CO₂/km i wciąż być legalny - normy Euro nie określają ilości emitowanego CO₂!  Można wszak w Europie kupić Stingera V6 (emisja 225g/km) czy Mustanga V8 (~270g/km). Są całkowicie legalne, homologowane itp itd...  Fakt, że S&S jest stosowany, wynika ze złożenia innych czynników...

 

Po pierwsze, producenci mają założone średnie cele emisji CO₂ w całej flocie sprzedanych pojazdów - i to nie tylko w Europie, ale także np. w kraju wolności i pomarańczowego prezydenta. Przekroczenie założonych wartości (w Europie w 2015 to 130g/km, zrealizowano 118g/km. Na 2021 mamy założony wynik 95g/km) nie jest nielegalne - powoduje jedynie niewielkie konsekwencje finansowe. 

 

Po drugie, do tej pory stosowany europejski test NEDC był kretyński, bo samochód spędzał stosunkowo dużo czasu stojąc. Dość łatwo zatem było podciągnąć wyniki emisji po prostu wyłączając silnik na ten czas.  

 

Po trzecie, na wielu rynkach klient końcowy płaci podatek w zależności od poziomu CO₂.

 

Podsumowując: klienci chcą S&S, bo w ten sposób oszczędzają na drogim paliwie, jak i na podatkach. Producenci pakują S&S, bo oszczędzają na średniej CO₂, co pozwala im wypuszczać auta premium emitujące więcej - na których zarabia się najwięcej. Bezczelnym nadużyciem jest natomiast stwierdzenie, że S&S jest w UE obowiązkowy bądź niezbędny. Natomiast w Australii paliwo jest tanie, podatki znikome, celów emisji nie ma - więc pakuje się te antyczne jednostki bez S&S, byleby auto było tańsze... 

 

 

 

Swoją drogą można zapytać, dlaczego na Antypodach jednak diesle się sprzedają? Sprawa bardzo prosta - bo duuuuuuuużo bezpieczniej nalać ON z kanistra na środku pustyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grogi napisał:

Bezczelnym nadużyciem jest natomiast stwierdzenie, że S&S jest obowiązkowy bądź niezbędny. 

Ale to co napisałeś zgadza się ogólnie z tym co ja napisałem. Nie będzie s/s - samochody będą droższe, nikt ich nie kupi i producent zbankrutuje. Na tej samej zasadzie można napisać że bezczelnym jest twierdzenie że trzeba mieć ważny Dowód Osobisty - nie trzeba mieć tylko nic bez tego nie załatwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

Ale to co napisałeś zgadza się ogólnie z tym co ja napisałem. Nie będzie s/s - samochody będą droższe, nikt ich nie kupi i producent zbankrutuje. Na tej samej zasadzie można napisać że bezczelnym jest twierdzenie że trzeba mieć ważny Dowód Osobisty - nie trzeba mieć tylko nic bez tego nie załatwisz.

Ale tak samo nikt nie kupi dziś samochodu bez klimatyzacji. Jednak nie piszesz, że niezwykle trudno uzyskać przepisowe spaliny bez zastosowania klimatyzacji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grogi napisał:

Ale tak samo nikt nie kupi dziś samochodu bez klimatyzacji. Jednak nie piszesz, że niezwykle trudno uzyskać przepisowe spaliny bez zastosowania klimatyzacji ;) 

Bo klimatyzacja powstała dla wygody. A nie jest skutkiem wymysłu urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

Bo klimatyzacja powstała dla wygody. A nie jest skutkiem wymysłu urzędników.

Co to zmienia? S/S jest pakowany tylko i wyłącznie po to, żeby ludzie kupowali, a producenci sprzedawali pojazdy. Nie dlatego, że jest wymagany przez prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cinos napisał:

@Vadero sztos fura! gratuluje i pozytywnie zazdraszczam! :) 

Na razie same plusy, poza wyciszeniem.

Myslałem, że jestem już za stary na jeżdżenie wieczorem po mieście, ale odkąd mam to auto znowu mnie to cieszy, co więcej córka jeździ ze mną ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcindzieg napisał:

Bo klimatyzacja powstała dla wygody. A nie jest skutkiem wymysłu urzędników.

 

Ile miales aut z SS?

Ja kilka razy z wypozyczalni i po jednym dniu juz nawet nie zwracalem na to uwagi ;]

A jak sie sporo stoi w korkach na swiatlach to w sumie nawet pozyteczne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.