Skocz do zawartości

Dobra cena kia optimy ?


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Marcin79 napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optima-1-6-t-gdi-180km-7dct-2wd-wersja-wyposazenia-l-ID6BIoH5.html

 

107 tys za takie auto , co myśli Ak o tym aucie.

W końcu dobry silnik 1.6 t 180 ps..fajne sie to juz odpycha. 

to dobra cena za Kię ? Szczerze mówiąc, to jakbym miał się zastanawiać nad autem powyżej 100 kpln to na Kia bym nie patrzył raczej (nie dotyczy Stingera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin79 napisał:

A na co 

Btw opel , skoda ,vw odpada :)

to może Ford ?

 

nie mam nić do Kia i Hyuandaia, ale mam wrażenie, że te auta gorzej znoszą próbę czasu. Może to nie dotyczy ostatnich modeli, bo piszę to na podstawie egzemplarzy, które wyszły na rynek 5-6 lat temu. Zresztą do dzisiaj z jakiegoś powodu floty gorzej w kontraktach wyceniają wartość rezydualną koreańczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

to może Ford ?

 

nie mam nić do Kia i Hyuandaia, ale mam wrażenie, że te auta gorzej znoszą próbę czasu. Może to nie dotyczy ostatnich modeli, bo piszę to na podstawie egzemplarzy, które wyszły na rynek 5-6 lat temu. Zresztą do dzisiaj z jakiegoś powodu floty gorzej w kontraktach wyceniają wartość rezydualną koreańczyków.

Ford nieee :)

w tej cenie chyba nic innego fajnego nie ma :)

a chce duze auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Marcin79 napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optima-1-6-t-gdi-180km-7dct-2wd-wersja-wyposazenia-l-ID6BIoH5.html

 

107 tys za takie auto , co myśli Ak o tym aucie.

W końcu dobry silnik 1.6 t 180 ps..fajne sie to juz odpycha. 

Widziałem ogłoszenia po 98 tys. ale nie pamiętam w jakiej wersji wyposażenia (na pewno z automatem). 

Też mi się Optima podoba - spore auto w cenie dobrze wyposażonego kompaktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Marcin79 napisał:

A na co 

Btw opel , skoda ,vw odpada :)

Dołożyć trochę, potargować się jeszcze w salonie i jeździć ciekawym autem...

https://www.centruminfiniti.pl/samochod/infiniti-q50-premium-automat-skorzana-tapicerka-2-0-turbo-211-km-ostatnie-modele-rocznika-2018/id/46062#cfad1aaf8c0523e51ce3cb91a1bdbb9a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin79 napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optima-1-6-t-gdi-180km-7dct-2wd-wersja-wyposazenia-l-ID6BIoH5.html

 

107 tys za takie auto , co myśli Ak o tym aucie.

W końcu dobry silnik 1.6 t 180 ps..fajne sie to juz odpycha. 

Przecież to 4% rabatu od cennika za poprzedni rocznik. Żadna okazja. Ja w listopadzie dostałem około 10% przy GT-Line, ale podpięli mnie pod flotę korpo.

 

A z auta jestem zadowolony poza spalaniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

Ale nadal wysoka ;]

 

 

Teraz 100-ke to potrafi kosztowac lepiej wyposażony kompakt ;]

Tu masz pełnowymiarowe klase D z automatem ale nie znam cennika, wiec może faktycznie rabat niezbyt okazaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowałem się benzyną, ale 2 tygodnie temu miałem ofertę od dealera na Optimę w wersji L, 1.6 diesel ze skrzynią automatyczną za 115.500zł. Rocznik 2019, ale z placu. Była to pierwsza rozmowa w salonie, nie wiem na ile jeszcze można było negocjować bo odpuściłem (za słaby silnik a musi być diesel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, s_krzychu napisał:

Przecież to 4% rabatu od cennika za poprzedni rocznik. Żadna okazja. Ja w listopadzie dostałem około 10% przy GT-Line, ale podpięli mnie pod flotę korpo.

 

A z auta jestem zadowolony poza spalaniem :P

Ile w mieście realnie bez sciemy pali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zbynek napisał:

Nie interesowałem się benzyną, ale 2 tygodnie temu miałem ofertę od dealera na Optimę w wersji L, 1.6 diesel ze skrzynią automatyczną za 115.500zł. Rocznik 2019, ale z placu. Była to pierwsza rozmowa w salonie, nie wiem na ile jeszcze można było negocjować bo odpuściłem (za słaby silnik a musi być diesel).

Ten diesel to porażka a i tak malo nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Łukasz___F napisał:

Wynalazek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcin79 napisał:

Ile w mieście realnie bez sciemy pali :)

Mi około 9,5, przy czym ja jeżdżę mieszanie miastem i obwodnicą (zatkaną, ale jednak) 3 city. W sumie może to nie taki zły wynik. Bardziej mi się nie podoba autostrada, gdzie przy 160 jest nieco mniej niż 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Teraz 100-ke to potrafi kosztowac lepiej wyposażony kompakt ;]

Tu masz pełnowymiarowe klase D z automatem ale nie znam cennika, wiec może faktycznie rabat niezbyt okazaly.

Wersja L 1,6T 7DCT w cenniku stoi 110 tys. zł 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, s_krzychu napisał:

Mi około 9,5, przy czym ja jeżdżę mieszanie miastem i obwodnicą (zatkaną, ale jednak) 3 city. W sumie może to nie taki zły wynik. Bardziej mi się nie podoba autostrada, gdzie przy 160 jest nieco mniej niż 11.

9,5 to dobry wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin79 napisał:

9,5 to dobry wynik. 

Biorąc pod uwagę obietnice producenta 7,1-7,7 liczyłem na coś bliżej 8,5 :) Ale faktycznie dramatu nie ma, tym bardziej, że ja się wciąż "pocieszam" 180KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Optimę ostatnio i ... :ziew:, może poprawne auto ale takie nijakie. Środek przeciętny, ponury. W szczególności przy Stingerze obok tak to wyglądało. Zdziwiłem się pozytywnie, że są w końcu jakieś mocniejsze silniki, bo poprzednio ubogo było. Wersja, którą oglądałem kosztowała ok 150kzł, niestety nie dowiedziałem się o rabaty, bo nie doczekałem się obsługi (w 3cim z rzędu salonie). Gratis dostałem wydrukowany na drukarce foldero-cennik. Stwierdziłem, że Kii nie kupię :smirk:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Oglądałem Optimę ostatnio i ... :ziew:, może poprawne auto ale takie nijakie. Środek przeciętny, ponury. W szczególności przy Stingerze obok tak to wyglądało. Zdziwiłem się pozytywnie, że są w końcu jakieś mocniejsze silniki, bo poprzednio ubogo było. Wersja, którą oglądałem kosztowała ok 150kzł, niestety nie dowiedziałem się o rabaty, bo nie doczekałem się obsługi (w 3cim z rzędu salonie). Gratis dostałem wydrukowany na drukarce foldero-cennik. Stwierdziłem, że Kii nie kupię :smirk:.

Zwykły flotowóz, więc nie ma się co spodziewać wodotrysków :) Sądząc po cenie oglądałeś GTLine. Środek ponury, bo przez podsufitkę z alcantary robi się cały czarny. Jedynie przeszycia foteli dodają koloru.

Chyba że ktoś wybierze z czerwonymi wstawkami w tapicerce, wtedy więcej jest nieco koloru wewnątrz. Dla mnie np. ponurość była zaletą. W żadnym wypadku nie chciałem czerwieni i wciąż mi się podoba, że cały środek jest czarny. Jestem po dwóch samochodach z jasnym środkiem i na razie chcę odpocząć, dopóki młodszy nie podrośnie :]

Z oglądanych przeze mnie jedynie Mazda 6 miała do wyboru ładniejsze tapicerki. Tam z kolei deska była do bani (wystający tablet). W Insigni sporo palcującego pianoblack i też całościowo bez łał. Jakość wnętrz tych trzech była dla mnie porównywalna jakościowo (ale ja nie jestem detalistą). W sumie każdy wybiera co mu pasuje. Czasami decydują niuanse nieistotne dla innych. U mnie wygrała Kia

 

Ja akurat w dwóch salonach Kia trafiłem na świetną obsługę (jedna korespondencyjna, jedna F2F).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Teraz 100-ke to potrafi kosztowac lepiej wyposażony kompakt ;]

Tu masz pełnowymiarowe klase D z automatem ale nie znam cennika, wiec może faktycznie rabat niezbyt okazaly.

za 100 koła ostatnio znajomy kupił bardzo przyzwoicie wyposażoną Insignię :ok: fakt, że manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, el_diablo napisał:

Jak oceniasz prowadzenie?

Nie mam zbyt szerokiego spektrum doświadczenia :) Jeździłem kompaktami (Corolla, Octavia) albo vanem (C8). W porównaniu do każdego Optima wygrywa o kilka długości, ale to inna klasa. Subiektywnie - dla mnie bardzo ok. Cały czas czuję samochód, a ten posłusznie reaguje na moje pomysły. Na autostradzie łatwo przekroczyć 160 na liczniku, zanim poczuję że jadę szybciej niż powinienem. Z drugiej strony ja nie jeżdżę agresywnie, więc nie musiałem jeszcze sprawdzać zachowania w trudnych sytuacjach typu łoś czy coś podobnego na granicy przyczepności. Muszę kiedyś w ustronnym miejscu sprawdzić, czy moje wrażenie że czuję, gdzie kończy się przyczepność, jest prawdziwe ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek 
W takim razie nie pozostaje nic innego jak się zgodzić. Kiła to doskonałe auto dla ciebie. Kupuj!

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bergerac napisał:

to dobra cena za Kię ? Szczerze mówiąc, to jakbym miał się zastanawiać nad autem powyżej 100 kpln to na Kia bym nie patrzył raczej (nie dotyczy Stingera)

 

kolega kupił taką Optimę z miesiąc temu. Bardzo podobna wersja: 1.6 Turbo, skrzynia automat. Zapłacił trochę więcej niż w ogłoszeniu, ale też jakieś dodatki ma, np. hak. Jest zachwycony. Wcześniej oglądał prawie wszystko w klasie D, jeździł, porównywał. Zamówił nawet Superba, ale jak potem przejechał się Optimą to odwołał zamówienie na Skodę. Twierdzi, że Kia jest bezkonkurencyjna pod względem jakości wnętrza, komfortu foteli, prowadzenia (tu wiadomo, że każdy ma swoje własne odczucia). Ja powiem inaczej. Dziś widzę, że gdybym miał kupić samochód, czy to w klasie C czy D, to najpierw idę do Koreańczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maro_t napisał:

 

kolega kupił taką Optimę z miesiąc temu. Bardzo podobna wersja: 1.6 Turbo, skrzynia automat. Zapłacił trochę więcej niż w ogłoszeniu, ale też jakieś dodatki ma, np. hak. Jest zachwycony. Wcześniej oglądał prawie wszystko w klasie D, jeździł, porównywał. Zamówił nawet Superba, ale jak potem przejechał się Optimą to odwołał zamówienie na Skodę. Twierdzi, że Kia jest bezkonkurencyjna pod względem jakości wnętrza, komfortu foteli, prowadzenia (tu wiadomo, że każdy ma swoje własne odczucia). Ja powiem inaczej. Dziś widzę, że gdybym miał kupić samochód, czy to w klasie C czy D, to najpierw idę do Koreańczyków.

Ja szukając SUVa najpierw poszedłem do VW, potem Nissana, Mazdy, Skody, Forda aż trafiłem do Koreańczyków i nie narzekam :)

Wykonanie i komfort mi odpowiadają. Wyposażenie i cena też :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rwIcIk napisał:

Ja szukając SUVa najpierw poszedłem do VW, potem Nissana, Mazdy, Skody, Forda aż trafiłem do Koreańczyków i nie narzekam :)

Wykonanie i komfort mi odpowiadają. Wyposażenie i cena też :ok:

 

Ile masz nabite km? Czy jakieś usterki wystąpiły, nawet mało istotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rado_ napisał:

Ile masz nabite km? Czy jakieś usterki wystąpiły, nawet mało istotne?

Zero problemów. Nic nie puka, nic nie stuka.

Prawie 30 kkm w 1,5 roku. Zbliża się pierwszy przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Rado_ napisał:

Ile masz nabite km? Czy jakieś usterki wystąpiły, nawet mało istotne?

Z mojego Sorento jestem  ( odpukać ) zadowolony.

90 tys nabite ( w lipcu 4 lata będą ) i tylko raz padł wskaźnik paliwa .

Auto ciąga przyczepy , rowery , dużo bagaży :).

20190215_125127.jpg.4be9a1b4b2e00a2ab0b48c7ef3aeaa8d.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Marcin79 napisał:

Z mojego Sorento jestem  ( odpukać ) zadowolony.

90 tys nabite ( w lipcu 4 lata będą ) i tylko raz padł wskaźnik paliwa .

Auto ciąga przyczepy , rowery , dużo bagaży :).

I chcesz Sorento zamienić na Optimę? Brak 4x4, przestrzeń jednak mniejsza. Ja jezdzilem Sportage z tym silnikiem z A/T i spalanie było za duże a i moc silnika nie byla wystarczająca. Ja wogóle nie czułem tych 177 KM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.