Skocz do zawartości

Piony C.O. w PP


MeMpHiS

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, MeMpHiS napisał:

 Jak to profesjonalnie naprawić w ciasnym szachcie

Chyba wyciąłbym i wstawił trójnik? Tyle, że ja nie mam zgrzewarki.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby na chama mufe dogrzano do rury zwykłą zgrzewarką.  Tymczasowo bedzie trzymac ale troche popracuje i bedzie puszczać (jak bedzie wieksze cisnienie  i temperatura). Niezgodne ze sztuką  😐

Dało by sie to w tem sposób zrobić ale wykonawca musiałby mieć specjalnie dociętą mufe (tzw siodło) no i specjalne do to takiego połączenia (do tych konkretnych srednic) koncówki zgrzewarki .😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pigmej napisał:

A tam nie ma tójnika? O co chodzi? Ze zdjęcia nie widzę. Jak dal mnie wygląda na pion z trójnikiem i w otulinie z pianki

Nie, cieńsza rura wgrzana w ściankę grubszej rury. Bez żadnych trójników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku widać że takie połaczenia się wykonuje przy zastosowaniu specjalnych kształtek

Na pionie ze zdjęcia chyba ich nie ma?

Pion jest w szachcie do ktorego jest dostęp przez okienko 50x50cm, a najgorsze że to, ze nie ma zadnej toleracji góra dół.

Rurę fi25 zawsze się wygnie, z 63 już nie jest tak łatwo:)

Wgrzać trójnik wiadomo, ale chyba bez śrubunka się nie obejdzie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura wygląda na aqatherm a on ma siodełka w swojej ofercie od kilkunastu lat. Pytanie czemu rura jest odgięta. Ogólnie raczej błąd / niechlujstwo wykonania. Gebo zatwi sprawę, i będzie trzymać jeżeli woda nie jest zbyt agresywna i go nie zje. Przy takiej ilości miejsca tylko śrubunki, i ewentualnie wgrzać je poprzez elektromufy dla oszczędzania przestrzeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.