Skocz do zawartości

Różnica spalania diesla / pb na autostradzie przy 140


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎01‎.‎04‎.‎2019 o 10:49, MarcG napisał:

No to ja dodam porównanie trasa ok 500km czyli 250 tam i z powrotem. Warszawa-Częstochowa-Warszawa. Średnia prędkośc pow 100km/h, maksymalnie 160km/h.

Dwa samochody jeden za drugim:

- fiat bravo 1.6Mjet diesel 120KM na pokładzie 4 osobyby - średnia z komputera 6.5 l/100km,

- chevrolet lacetti 1.8 benzyna 140KM słabych ;] 5 osób - średnia z komptera 9.8 l.100km.

Lacetti jedna trochę cięższe.

 

1.4T 140KM w Astrze J (odpowiednikTwojego Cruze) spaliloby pewnie ok 7.5 przy takiej jeździe, pod warunkiem ze jazda była dość plynna, a nie gaz/hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2019 o 10:49, MarcG napisał:

No to ja dodam porównanie trasa ok 500km czyli 250 tam i z powrotem. Warszawa-Częstochowa-Warszawa. Średnia prędkośc pow 100km/h, maksymalnie 160km/h.

Dwa samochody jeden za drugim:

- fiat bravo 1.6Mjet diesel 120KM na pokładzie 4 osobyby - średnia z komputera 6.5 l/100km,

- chevrolet lacetti 1.8 benzyna 140KM słabych ;] 5 osób - średnia z komptera 9.8 l.100km.

Lacetti jedna trochę cięższe.

 

Zią, a ty nie masz przypadkiem cruze po rwiciku? W lacetti nie było silnika 140KM 8]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Jaruga napisał:

 

Zią, a ty nie masz przypadkiem cruze po rwiciku? W lacetti nie było silnika 140KM 8]

Tak mam cruza ;]. Właśnie czemu ja tak napisałem :facepalm: Mało nim jeżdżę to zapomniałem co mam w garażu ;l

Edytowane przez MarcG
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

1.4T 140KM w Astrze J (odpowiednikTwojego Cruze) spaliloby pewnie ok 7.5 przy takiej jeździe, pod warunkiem ze jazda była dość plynna, a nie gaz/hamulec.

Żona ma taką służbową, kiedyś przegonię w trasie i zobaczę ile to pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vadero napisał:

A na poważnie to z trasy - korek 30% vs autostrada 70%. na autostradzie stała predkosc 150.

Całkiem dobre spalanie. Mój klekot by miał niecałe 10l przy takim założeniu.

Kolega ostatnio odebrał A4 z tym silnikiem tylko w wersji 190KM, całkiem oszczędny jest, przesiadł się z TDI 190KM, póki co wychodzi równo litr więcej niż klekot.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

Okej rozwazalem optime 1.6 t.

Zrobilem jazde testową po miescie. Srednie spalanie 13 l.

Potem tą sama trase zrobilem moim 2.0 d nawet tak samo staralem sie gazem operować,  spalanie 8 l....plus rowery na dachu mialem.

 

Jednak te benzyny kia to jednak słabe  są. 

Inisgnia 1.5t tez w mieście żłopie jak opętana. W trasie jest trochę lepiej, ale gwizdkujesz to tez ma wir w baku🙈

Na ten moment to chyba tylko tsi są jako tako oszczędne i maja niezły stosunek osiągów do spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, atlantic napisał:

Inisgnia 1.5t tez w mieście żłopie jak opętana. W trasie jest trochę lepiej, ale gwizdkujesz to tez ma wir w baku🙈

Na ten moment to chyba tylko tsi są jako tako oszczędne i maja niezły stosunek osiągów do spalania.

IMO benzyna będzie oszczędna przy w miarę lekkim aucie.

Do gabarytów, większych mas, jednak trza brać diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2019 o 17:39, PawelWaw napisał:

srednia predkosc 122 na odcinku 300 km i piekne spalanie.

kiosk 200KM, zaladowany na maksa + 4 osoby

 

OmAkYbhKQ2W1_krtNJ-X5g.png

 

 

edit: dodam ze dzisiaj byl mega wiatr na trasie wro-waw :)

 

statystycznie wiatr wieje z zachodu, zatem wro-waw  prawdopodobnie mogl pomoc, niemniej wynik 6,8 uwazam za zadowalajacy jadac kioskiem:) by taka srednia osiagnac trzeba deptac pod 150 chwilami. Ciekawe ile magiczne TSI spaliloby w takiej budce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fanlan napisał:

statystycznie wiatr wieje z zachodu, zatem wro-waw  prawdopodobnie mogl pomoc, niemniej wynik 6,8 uwazam za zadowalajacy jadac kioskiem:) by taka srednia osiagnac trzeba deptac pod 150 chwilami. Ciekawe ile magiczne TSI spaliloby w takiej budce .

 

tez bym zobaczyl wynik jakiegos TSI z podobna srednia + jakis sensowny dystans min 100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

tez bym zobaczyl wynik jakiegos TSI z podobna srednia + jakis sensowny dystans min 100km

 

Ale pojemnosciowo podobnie musialoby byc, bo porownanie dizla 2,0 z 1,2 TSI to zalosne no i  taki sam pojazd winien test robic. Mi w miescie wro z wykorzystaniem obwodnicy srodmiejskiej nieco spalanie ok 7,8 ustabilizowalo sie. Dizel 1,9 120KM ino

W zupelnosci wystarczylby mi dize 1,6 i wowczas mialbym ok 6-6,4l. Mamy dci 88KM nikt nie jezdzi o kropelce i srednia z miasta 5,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fanlan napisał:

Ale pojemnosciowo podobnie musialoby byc, bo porownanie dizla 2,0 z 1,2 TSI to zalosne no i  taki sam pojazd winien test robic. Mi w miescie wro z wykorzystaniem obwodnicy srodmiejskiej nieco spalanie ok 7,8 ustabilizowalo sie. Dizel 1,9 120KM ino

W zupelnosci wystarczylby mi dize 1,6 i wowczas mialbym ok 6-6,4l. Mamy dci 88KM nikt nie jezdzi o kropelce i srednia z miasta 5,7

 

ja nawet poznam wynik 1,2 TSI :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie tsi
Czuję się wywołany do tablicy, więc odpowiem.

Nie jest odkryciem, że do auta o kształcie lodówki na kołach ważącego 1700 kg benzyna to nie jest szczyt oszczędności paliwa. Wielokrotnie podkreślałem, że Turbo benzyna jest świetna do HB i kombi do 1400-1500 kg o normalnym opływowym kształcie czyli do typowych kompaktów i w takim samochodzie czuje się jak ryba w wodzie. W takich samochodach traktor to nieporozumienie, chyba, że ktoś jest królem oszczędności i wynosi kawę z pracy w termosie ;-)

Krótko podsumowując tą dyskusję:

w kompakcie 1300-1450 kg różnica spalania TSI vs TDI o podobnych osiągach to ok. 1-1,5 l i dla mnie to różnica nie warta męczenia się z dieslem.

W SUV o aerodynamice przystanku autobusowego lub samochodzie powyżej 1500-1600 kg różnica spalania będzie sięgać już ok. 3l i tym więcej im większy, cięższy samochód i wtedy już można myśleć o silniku wysokoprężnym i ma to realne uzasadnienie i w samochodzie na codzień jest to najrozsądniejsza finansowo opcja.

Tylko tyle i aż tyle wyczerpuje temat, a niech każdy jeździ tym czym mu się podoba.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spajdi napisał:

w kompakcie 1300-1450 kg różnica spalania TSI vs TDI o podobnych osiągach to ok. 1-1,5 l i dla mnie to różnica nie warta męczenia się z dieslem.

Dokładnie tak, mój kompakt (SUVowaty) waży 1150 kg i z turbobenzyną o mocy 140 KM (1.4 pojemności) spala od 5 na trasie do 8 w mieście, diesel nie miałby żadnego sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wladmar napisał:

Dokładnie tak, mój kompakt (SUVowaty) waży 1150 kg i z turbobenzyną o mocy 140 KM (1.4 pojemności) spala od 5 na trasie do 8 w mieście, diesel nie miałby żadnego sensu. 

A coz to  za chuderlak ze ino 1150kg?

Ostatnio na autobanie mialem do napedzenia ok 1900kg (1530 auto+50 kg paliiwo+100kg ja+230kg  betonu) i  klekot zechcial 5,3 z odcinka 600km z v ok 120-140kmh, srednia cos 105 wyszla

Cos mi sie wierzyc nie chce ze TSI czy inne THP tak obciazony zblizy sie chociaz. no ale ja fizykiem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fanlan napisał:

A coz to  za chuderlak ze ino 1150kg?

Suzuki S-Cross. 

2 minuty temu, fanlan napisał:

Ostatnio na autobanie mialem do napedzenia ok 1900kg (1530 auto+50 kg paliiwo+100kg ja+230kg  betonu) i  klekot zechcial 5,3 z odcinka 600km z v ok 120-140kmh, srednia cos 105 wyszla

Cos mi sie wierzyc nie chce ze TSI czy inne THP tak obciazony zblizy sie chociaz. no ale ja fizykiem nie jestem.

Do napedzenia czegos co wazy 1900 kg bez dwoch zdan diesel bedzie lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wladmar napisał:

Suzuki S-Cross. 

Do napedzenia czegos co wazy 1900 kg bez dwoch zdan diesel bedzie lepszy. 

czyli  suzi jezdzi na rezerwie i  tylko z kierowca coby ciezko nie bylo?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał:

No moj ma prawie 2 razy tyle mocy, wiec nie ma co porownywac. 

Jak to nie ma?

Dacia wazy 1320 kg, a na co ci w miescie 2 x wiecej mocy?

jak liczysz ze 140 to dwa razy wiecej niz 88?:)

O dziwo te silniki dCi bardzo malo pala. Kiedys znajomy scenikiem II 1.9 dCi 120 km nad morze wykrecil 4,7l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fanlan napisał:

Jak to nie ma?

Dacia wazy 1320 kg, a na co ci w miescie 2 x wiecej mocy?

jak liczysz ze 140 to dwa razy wiecej niz 88?:)

O dziwo te silniki dCi bardzo malo pala. Kiedys znajomy scenikiem II 1.9 dCi 120 km nad morze wykrecil 4,7l

Porownujemy silniki o podobnej mocy, inaczej nie ma sensu patrzec na roznice w spalaniu. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wladmar napisał:

Roznie bywa. Generalnie w trasie tak, slabszy silnik moze palic wiecej. 

Mysle ze w miescie moc nie ma znaczenia,  predzej pojemnosc silnika. W miescie najczesciej kreci sie do 2500-3000 obr i momentem sie jezdzi a nie moca. Elastycznosc tez pomaga.

jakby 1.5 dCi wsadzic do  auta  typu clio to w miescie spokojnie  osiagnie sie 5l, skoro klocek Logan MCV  co wazy 1320 kg zlopie 5,3 :)  jestem mocno zaskoczony tak malym spalaniem bez specjalnej troski o  kropelke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, fanlan napisał:

Mysle ze w miescie moc nie ma znaczenia,  predzej pojemnosc silnika.

Mysle ze jednak ma;]

Meriva B-1,4 100KM -co by nie robic nie spali wiecej niz 9-9,5l w miescie

Giulietta -1,4  170KM -co by nie robic nie spali mniej niz 9-9,5l w miescie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wlad napisał:

Mysle ze jednak ma;]

Meriva B-1,4 100KM -co by nie robic nie spali wiecej niz 9-9,5l w miescie

Giulietta -1,4  170KM -co by nie robic nie spali mniej niz 9-9,5l w miescie.

Hmm....zadziwiajace

 charakter Mery I Giulii jest zupelnie inny. Mery to  dooopowoz a 170km w julce kusi do zabawy:) moze tu tkwi roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fanlan napisał:

Hmm....zadziwiajace

 charakter Mery I Giulii jest zupelnie inny. Mery to  dooopowoz a 170km w julce kusi do zabawy:) moze tu tkwi roznica?

No wlasnie odwrotnie-aby sprawnie przemieszczac sie po miescie Meriva musze ja gonic na wysokich obrotach.W Julce automat zmienia biegi przy duzo nizszych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wlad napisał:

No wlasnie odwrotnie-aby sprawnie przemieszczac sie po miescie Meriva musze ja gonic na wysokich obrotach.W Julce automat zmienia biegi przy duzo nizszych obrotach.

Moja zona sprawnie porusza sie po miescie w Mery A 1.6 105 KM i nie przekracza 2500obr.  Cos masz zepsute:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fanlan napisał:

Moja zona sprawnie porusza sie po miescie w Mery A 1.6 105 KM i nie przekracza 2500obr.  Cos masz zepsute:)

Wiem co-jest 0 50 kg ciezsza i ma 5KM mniej:sciana:

Oczywiscie mozna jechac nie przekraczajac 2500obr ale wtedy stoje w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wlad napisał:

Wiem co-jest 0 50 kg ciezsza i ma 5KM mniej:sciana:

Oczywiscie mozna jechac nie przekraczajac 2500obr ale wtedy stoje w korkach.

Dziwne miasto w ktorym mieszkasz:) We wroclawiu  czas spedzony w korkach nie zalezy od obrotow a godzin jazdy po miescie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fanlan napisał:

Dziwne miasto w ktorym mieszkasz:) We wroclawiu  czas spedzony w korkach nie zalezy od obrotow a godzin jazdy po miescie:)

No niestety-jest duzo rond po ktorych jest zwezenie do jednego pasa .Tak wiec kto pierwszy ten lepszy;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dzisiaj trasę 300km octavia 1.5tsi dsg i muszę przyznać, ze ten samochód nie chce palić😂 specjalnie wciskałem gaz do oporu gdzie się dało żeby tylko wcisnąć zaraz pełen hamulec i sprowokować ja do spalenia jak najwiecej...prędkości wysokie, wyprzedzanie non stop, jazda dk i kręcenie się po dwóch miastach...spalanie 7,4l na miejscu😂😂 wynik godny mojego 3l diesla. Bardzo podobają mi się takie benzyny👌

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎04‎-‎16 o 14:55, atlantic napisał:

Robiłem dzisiaj trasę 300km octavia 1.5tsi dsg i muszę przyznać, ze ten samochód nie chce palić😂 specjalnie wciskałem gaz do oporu gdzie się dało żeby tylko wcisnąć zaraz pełen hamulec i sprowokować ja do spalenia jak najwiecej...prędkości wysokie, wyprzedzanie non stop, jazda dk i kręcenie się po dwóch miastach...spalanie 7,4l na miejscu😂😂 wynik godny mojego 3l diesla. Bardzo podobają mi się takie benzyny👌

sprzedawaj kopciucha i bierz normalna benzyne.

TSI to mistrz moc vs spalanie, takze diesel juz srednio ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vadero napisał:

No to jeszcze zestawienie z nowiutkiej AKlasy A180 aut. 

30% jazda miejska 70% autostrada 150. Mega mało.

20190425_064907.jpg

Czyli przejechales 10 km po miescie( katowice, moze  niekoniecznie w korku) i 22 km po autostradzie. W czym podnieta? Zrob chlopie po miescie 2 kkm i po autobanie 2kkm ze srednia 130kmh i chwal sie. Ciekaw jestem efektow. Chyba ze zle widze ze dystans pomiarowy to 32 km, wowczas przepraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, fanlan napisał:

Czyli przejechales 10 km po miescie( katowice, moze  niekoniecznie w korku) i 22 km po autostradzie. W czym podnieta? Zrob chlopie po miescie 2 kkm i po autobanie 2kkm ze srednia 130kmh i chwal sie. Ciekaw jestem efektow. Chyba ze zle widze ze dystans pomiarowy to 32 km, wowczas przepraszam:)

Dystans 32km. Moja stala trasa, w porównywalnych warunkach, więc mam jak porównać między autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vadero napisał:

Dystans 32km. Moja stala trasa, w porównywalnych warunkach, więc mam jak porównać między autami.

Moge  zrobic  test w miescie zrobie 10 km obwodnica, dojade do  S5, pokonam 20 km i spalanie w wielkim aucie zrobie 5 l:) i to zaden dowod na male spalanie bo na codzien komp pokazuje 7,6 co uwazam za wynik nader zadowalajacy  wozac 1600kg i duza bude

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, fanlan napisał:

Moge  zrobic  test w miescie zrobie 10 km obwodnica, dojade do  S5, pokonam 20 km i spalanie w wielkim aucie zrobie 5 l:) i to zaden dowod na male spalanie bo na codzien komp pokazuje 7,6 co uwazam za wynik nader zadowalajacy  wozac 1600kg i duza bude

Przeciez to spalanie jest w odniesieniu do innych aut jezdzonych na tej trasie-jechal tak jak zwykle a nie aby zrobic jak najmniejszy wynik:nono:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.