Skocz do zawartości

Różnica spalania diesla / pb na autostradzie przy 140


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, delco napisał:

 O ile ktoś kupowałby z automatem.... kiedyś na MK ktoś linkował informacje ze jedynie kilkanaście procent nowych aut kupowanych w polsce ma ASB - wiec dla wiekszosci ludzi róznica wynosi 14 tys zł - przynajmniej tak wyswietla sie w cenniku u mnie przy wersji active....

to w buty mozna taka korzysc wlozyc. 14 tysi to mi sie za 100000km zwroci:) czyli 8-10 lat:))))

Nie przygotowalem sie, zaufalem Zientarskiemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fanlan napisał:

to w buty mozna taka korzysc wlozyc. 14 tysi to mi sie za 100000km zwroci:) czyli 8-10 lat:))))

Nie przygotowalem sie, zaufalem Zientarskiemu:)

No ale za to masz pewność że przez te 100 kkm nie zepsuje Ci się dwumas, turbina i pare innych rzeczy których nie ma w hybrydzie.... natomiast zawsze słuchajac tej reklamy (bo nie zawsze zdążę przełączyc) zastanawiam sie że skoro w hybrydzie tych rzeczy nie ma to dlaczego nie kosztuje taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delco napisał:

No ale za to masz pewność że przez te 100 kkm nie zepsuje Ci się dwumas, turbina i pare innych rzeczy których nie ma w hybrydzie.... natomiast zawsze słuchajac tej reklamy (bo nie zawsze zdążę przełączyc) zastanawiam sie że skoro w hybrydzie tych rzeczy nie ma to dlaczego nie kosztuje taniej ;)

Szansa za zepsucie DKZ czy turbinki do 100.000km sa marne ale jak ktos jelop i depcze 0-1 to co poczac:) zajedzie hammera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ppmarian napisał:

Porównuj jabłka do jabłek!


Wysłane z tel.
 

Czyli najtańsza hybryda do najtańszej benzynowej nie hybrydy? o zblizonej mocy i tym samym pakiecie wyposazenia? - to róznica w przypadku Corolli wynosi właśnie 14 tys zł.... - chyba że są jakies specjalne upusty które sie mi nie wyswietliły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, delco napisał:

Czyli najtańsza hybryda do najtańszej benzynowej nie hybrydy? o zblizonej mocy i tym samym pakiecie wyposazenia? - to róznica w przypadku Corolli wynosi właśnie 14 tys zł.... - chyba że są jakies specjalne upusty które sie mi nie wyswietliły...

 

napisałeś "tym samym pakiecie wyposazenia"  wygląda na to że bez zrozumienia, ale ok jeśli skrzynia CVT i klima automatyczna to nie wyposażenie to rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza wersja benzynowa to maniak czy automat?

Czyli najtańsza hybryda do najtańszej benzynowej nie hybrydy? o zblizonej mocy i tym samym pakiecie wyposazenia? - to róznica w przypadku Corolli wynosi właśnie 14 tys zł.... - chyba że są jakies specjalne upusty które sie mi nie wyswietliły...


Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ppmarian napisał:

Najtańsza wersja benzynowa to maniak czy automat?

 

 


Wysłane z tel.
 

 

 

A jeśli komus nie zależy na automacie?

Nie ma hybrydy z manualem, wiec IMHO jeśli komus skrzynia jest obojetna, to roznica jednak wynosi 14kPLN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, TomekD000 napisał:

 

napisałeś "tym samym pakiecie wyposazenia"  wygląda na to że bez zrozumienia, ale ok jeśli skrzynia CVT i klima automatyczna to nie wyposażenie to rozumiem

Pakiet "Active" - w jednym i w drugim wypadku - co do klimy to się nie zagłebiałem - do CVT nie miałbym zamiaru dopłacać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A jeśli komus nie zależy na automacie?
Nie ma hybrydy z manualem, wiec IMHO jeśli komus skrzynia jest obojetna, to roznica jednak wynosi 14kPLN.
 
Jeśli komuś nie zależy na automacie to może zapomnieć o hybrydzie. Kiedyś honda robiła takie cuda manual + elektryk. Dziś chyba tylko suzuki. Tyle że tam hybryda to za duże słowo.

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2019 o 08:44, fanlan napisał:

to w buty mozna taka korzysc wlozyc. 14 tysi to mi sie za 100000km zwroci:) czyli 8-10 lat:))))

Nie przygotowalem sie, zaufalem Zientarskiemu:)

Jak dołożysz LPG to szybciej się zwróci ;), a za automat też warto dopłacić :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

To i ja dołożę swoje 5 groszy. Toyota Prius III rocznik 2012, jazda z prędkością 120 km/h wg Google maps. Licznikowe około 127 km/h. Ja jestem bardzo zadowolony. Druga pozycja to podsumowanie trasy powrotnej z Ikei, 3 osoby na pokładzie plus 24 pudła w bagażniku

42fb6357e5a1d1893b155a638d75aa9f.jpgb192e8a941583ddafbd7ac77ce7e264e.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 11:46, Ryb napisał:

 

Eeee, może to nie silniki ma takie fajne, tylko komputery tak optymistycznie skalibrowane? Wiemy skądinąd, że VW lubi zrobić tak, żeby rzeczywistość i odczyty pomiarów nie miały ze sobą wiele wspólnego.

:hehe:

 

 

 

Co prawda nie sprawdzam spalania z każdego baku, ale wpisuję na stronę i mam tam z całości 10,32l/100km.

A w aucie pokazuje mi 10,1l/100km, nigdy nie kasowane. Według producenta powinno liczyć z ostatnich kilkunastu tysięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, K3 napisał:

ale wpisuję na stronę i mam tam z całości 10,32l/100km.

 

To ja podam dane z kapitalnej apki Fuelio, która wyliczyła mi średnią z 3 lat na poziomie 6,3/100.

 

Dodatkowo:

- najgorsze spalanie z 1 tankowania: 8/100

- najlepsze spalanie z 1 tankowania: 5,4/100

 

Mój klekot w 70% robi miejskie przeloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bochumil ja mam 16v jtd i jak butuje pod czerwone to nie mam więcej na kompie niż 6,5 litra/100km ... Jaka to jazda? Szybka i wściekła... Przy normalniej jeździe z kompletem ekipy w aucie Prędkości z drogowskazów nie wskakuje więcej niż 5,2 ....zrobiłem kiedyś z kumplem rekord na trasie ... SzyndZielnia -oswiecim centrum 40minut prędkości Vmax. Owszem spalanie siadło tak że było 8.0l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

@bochumil ja mam 16v jtd i jak butuje pod czerwone to nie mam więcej na kompie niż 6,5 litra/100km ... Jaka to jazda? Szybka i wściekła... Przy normalniej jeździe z kompletem ekipy w aucie Prędkości z drogowskazów nie wskakuje więcej niż 5,2 ....zrobiłem kiedyś z kumplem rekord na trasie ... SzyndZielnia -oswiecim centrum 40minut prędkości Vmax. Owszem spalanie siadło tak że było 8.0l/100

 

A porównałeś spalanie z Tripa z tym z dystrybutora? Wg użytkowników forum Stilo spora ilość egzemplarzy przekłamuje spalanie na minus. Robię krótkie 4 km odcinki z 7 krzyżówkami, z wyprowadzeniem auta z garażu, zamykaniem bram itd. Auto niedogrzane, manewry na parkingu pod pracą i zimą robi się 8/100. Nie widzę w tym nic dziwnego. Znajomek ma bliźniaczą jednostkę 115 konną i jemu pali zimą na krótkich tyle samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2019 o 20:23, bochumil napisał:

 

A porównałeś spalanie z Tripa z tym z dystrybutora? Wg użytkowników forum Stilo spora ilość egzemplarzy przekłamuje spalanie na minus. Robię krótkie 4 km odcinki z 7 krzyżówkami, z wyprowadzeniem auta z garażu, zamykaniem bram itd. Auto niedogrzane, manewry na parkingu pod pracą i zimą robi się 8/100. Nie widzę w tym nic dziwnego. Znajomek ma bliźniaczą jednostkę 115 konną i jemu pali zimą na krótkich tyle samo. 

Mam taki sam silnik tylko w cromie i w miescie blizej mi do 8 .

A ciekaw jestem jak krecac do czerwonego mozna uzyskac srednie 6,5? Zakladam ze ów keirowca podał średnią z 3000km:)

Ze VW pala max 5l to wiedzialem, ale zeby MJTD juz przy deptaniu do 6,5 zeszly...swiat wariuje:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz cegłe pod pedałem, to wciskasz na maxa a i tak nie jedzie :)

 

Miałem sławne 1.9TDi ostatni pompowtrysk w OOOO i po ieście na krótkich dystansach (do 10km) palił 8,5. szkoda mi było diesla na takie jeżdżenie.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czachabrava napisał:

Butowane jtd spala 6,5l? Moje przy bardziej dynamicznej jezdzie pokazywalo 7,5l. Co by bylo jakbym go zaczal cisnac... 

Mi Corma 1,9 150 KM po mieście 9 łyka jak cisnę. W trasie grzeczenie 6,1. Ja nie wiem jak ludzie takie wyniki ogarniają...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lupus napisał:

Mi Corma 1,9 150 KM po mieście 9 łyka jak cisnę. W trasie grzeczenie 6,1. Ja nie wiem jak ludzie takie wyniki ogarniają...

 

I to jest całkiem normalne spalanie, ale wracając z pracy czasem widzę takich z dynamiczną jazdą po miescie 30km/h. A pozniej tworzą sie historie, że auto w miescie spala 5l.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czachabrava napisał:

Butowane jtd spala 6,5l? Moje przy bardziej dynamicznej jezdzie pokazywalo 7,5l. Co by bylo jakbym go zaczal cisnac... 

 

No właśnie się człowiek naczyta takich rewelacji o ultra niskim spalaniu, a później się zastanawia co ma z autem nie tak. Prześledziłem wyniki spalania Stilo na autocentrum i w serwisach typu motonotes i motostat i wklejam przykłady poniżej

 

http://motonotes.pl/4a1dc1fffcf102f3051b1fbd7e5287f8,3,0,Fiat,Stilo,2601,car.html

 

https://www.motostat.pl/vehicle-stats/77183

 

Żeby nie szukać daleko, nasz kolega @twinsen wykręcił zimą spalanie 14/100, a w kwietniu 31/100 :phi:

 

https://www.motostat.pl/vehicle-stats/38946

 

Widać tu wyraźnie, że spalanie dla tego auta w okresie zimowym przy jeździe typowo miejskiej to ok. 8/100. 

 

Oczywiście może się zdarzyć że ktoś posiada egzemplarz bardzo oszczędny, a słyszałem że do takich należą jednostki 16V 140KM. Widziałem zrzut ekranowy z NAVI gdzie przy dłuższej trasie z prędkością ok. 60-70km/h posiadacz 140 konnego Stilo w kombi wyrzeźbił spalanie w okolicach 3,7/100. Być może było jednak tak jak wspomniałem wcześniej - trip computer przekłamywał spalanie, co w tych autach jest dość częstym przypadkiem. 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bochumil napisał:

Żeby nie szukać daleko, nasz kolega @twinsen wykręcił zimą spalanie 14/100, a w kwietniu 31/100 :phi:

Co do zimy to bym się zgodził, było tak chyba raz, ale tego 31 nie pamiętam ;] 

Przeważnie pali około 5,8-6,8. Podczas kapeluszniczej jazdy nad morze bocznymi drogami da się wycisnąć 4,8-5,2 ale to jest masochizm którego uprawiania nie polecam ;]

Pałowanie na A1 do 180 wiąże się ze spalaniem około 7-8 ;] 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluence 1.5 dCi 110KM, tempomat 140 km/h: 6,5 - 7 l /100 km

Ibiza 1.0 TSI 95 KM, brak tempomatu, 140 km / h: 6-6,5 l / 100 km. 

 

Mierzone na dystrybutorze. Co ciekawe, komp we Fluence zawsze mi pokazuje spalanie o ok. 0,4 l większe niż w rzeczywistości.

Edytowane przez teg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bochumil napisał:

Oczywiście może się zdarzyć że ktoś posiada egzemplarz bardzo oszczędny, a słyszałem że do takich należą jednostki 16V 140KM. Widziałem zrzut ekranowy z NAVI gdzie przy dłuższej trasie z prędkością ok. 60-70km/h posiadacz 140 konnego Stilo w kombi wyrzeźbił spalanie w okolicach 3,7/100. Być może było jednak tak jak wspomniałem wcześniej - trip computer przekłamywał spalanie, co w tych autach jest dość częstym przypadkiem. 

Oto na tempomacie przy 80kmh w tunelu rowna droga. Odcinek ok 2km kolo Bautzen Nie umialbym zrobic dluzszej trasy z taka predkoscia 60-70 to to skrajny masochizm:)

IMG_20190518_123558.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.