Skocz do zawartości

Różnica spalania diesla / pb na autostradzie przy 140


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Manx napisał:

Pracowałem z takim agentem - jeździł Mondeo mk 3. On jechał gaz-hamulec i cały czas mrygał stopem. Kilka razy wyjechałem za nim z pracy i strasznie nieprzyjemnie się za nim jechało. Wyjeżdżalismy z pracy i po 200-300 m było skrzyżowanie. On wyrywał i hamował bo czerwone, a ja widziałem je z daleka i się powoli dotaczałem do niego 20-30 km/ h i hamulca w ogóle nie uzywałem. Gość ostro przyspieszał i przyhamowywał jak dojeżdżał do zderzaka samochodu z przodu. W mieście ze świateł jak ruszył, to przyspieszał aż dojechał do kolejnego skrzyżowania i trzeba było ostro hamować bo było czerwone. Co przegląd wymieniał klocki, bo miał już resztki okładziny i pluł na forda że takie badziwie wszadzają :)

Bardzo zależy od konstrukcji układu. W Punto 2 Fiat bardzo mądrze przeniósł konstukcję z mniejszego modelu skutkiem czego klocki można było zmieniać co 20kkm i to jeżdżąc spokojnie. W XC70 po 50kkm wymieniono mi tarcze z tyłu 8], kwitując, że tak przeważnie się wymienia w tym aucie, gdzie w poprzednim Subaru tarcze tylnie jak nie rozsypały się ze starości to mogły starczyć na czas życia auta :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to forum motoryzacyjne ale dla mnie ACC to acetylocysteina
zrezta jak pisałem to byłow wiele lat temu
Adaptive cruise control

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

ja tak czasem bawię się przyciskami tempomatu - nawet pedału gazu nie dotykam ;]

Ostatnio przetestowałem też system utrzymania pasa ruchu - gdy już wykrzyczy się, żeby jednak zacząć kierować autem rękami, po jakimś czasie po prostu wyłącza system 8]

 

Reaguje tak, bo nie czuje oporu na kierownicy, a on nie może służyć jako autopilot. Producenci żeby się bronić przed takim używaniem systemu, wprowadzili takie właśnie zabezpieczenie. W wytworach VW AG działa to tak samo. "Sprytni" przyczepiają butelkę wody i mówią że da się tak jeździć, ale moim zdaniem wiele wspólnego z bezpieczeństwem to nie ma i nie umiałbym na tyle zaufać temu systemowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Manx napisał:

Reaguje tak, bo nie czuje oporu na kierownicy, a on nie może służyć jako autopilot. Producenci żeby się bronić przed takim używaniem systemu, wprowadzili takie właśnie zabezpieczenie. W wytworach VW AG działa to tak samo. "Sprytni" przyczepiają butelkę wody i mówią że da się tak jeździć, ale moim zdaniem wiele wspólnego z bezpieczeństwem to nie ma i nie umiałbym na tyle zaufać temu systemowi.

VW zdaje się zwolni i zaparkuje w końcu auto.

Hyundai nie - po prostu wyłącza system utrzymania w pasie ruchu a auto dalej jedzie na tempomacie 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że to jakaś podstepna nazwa.... nie masz regulacji czulosci systemu? jak w czujniku deszczu przy wycieraczkach?
Oczywiście, tylko że on cały czas kiedy prędkość względna jest wyższa od 10kmh używa hamulca. Hamuje silnikiem tylko między 0-10

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, format napisał:

U mnie teraz będzie zdecydowanie gorzej bo w trasach wszędzie jeżdżę na ACC, a ten niestety hamuje jak głupi, często bez sensu. Mimo to Petryn mówi że GMowski ACC uważa za najlepszy na rynku :totalszok:

tapatalked
 

Nie miałem jeszcze okazji jeździć z aktywnym tempomatem, stąd moje pytania: jak się zbliżasz do samochodu przed Tobą to ACC hamuje silnikiem czy hamulcami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wladmar napisał:

Dla producenta czysty zysk :ok:

Dobra robota inzyniersko projektowa...

Kiedyś dawno, dawno  temu miałem suzuki bandita....  pomiędzy grubością nowych tarcz hamulcowych  z przodu a tarcz kwalifikujących się do wymiany bylo chyba 1,5 mm różnicy - co w praktyce powodowalo że tarcze wymienioalo sie wyjątkowo rzadko z powodu zużycia...wice inzynierowie opracowali nowe tarcze w których ta róznica wynosila chyba 1,1 mm.... i nagle okazało się że jednak czasami te tarcze się wymienia ;) oficjalnie zmiana miał na celu zmniejszenie wagi motocykla i podobno faktycznie róznica była - rzędu 30 gramów - tylko nie pamietam czy na jedną tarczę czy na obie...

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 08:25, Marcin79 napisał:

Obejrzalem test ceeda 1.6 trubo przy 140 palil ponad 9.5 litra. Kolega na forum ktory ma optime 1.6 t tez wspominal okolo 10.

 

Natomiast sprawdzilem i moje f10 2.0 d przy 140 pali 6 litrów a sroento 8.5 

 

Wnioski? Jak ktos dużo jezdzi po autostradach to tylko diesel :)

Robiłem testy po 20 km na autostradzie ze stałą prędkością :ok: 

image.png.1a5493368a855b87e0ed9a2f3e283f0f.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lupus napisał:

Jak byś miał w pracy do zrobienia średnio 500 km dziennie to też byś tak jechał.

Mam pytanie w innej kwestii.

Robienie tych fot to jakieś hobby?

Katalogujesz to jakoś, po dacie, spalaniu, prędkości?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZUBERTO napisał:

Mam pytanie w innej kwestii.

Robienie tych fot to jakieś hobby?

Katalogi jeszcze to jakoś, po dacie, spalaniu, prędkości?

Tak i typie auta ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze okazji jeździć z aktywnym tempomatem, stąd moje pytania: jak się zbliżasz do samochodu przed Tobą to ACC hamuje silnikiem czy hamulcami?
Jeśli różnica prędkości jest poniżej 10kmh hamuje silnikiem, jeśli powyżej to hamulcami.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, format napisał:

U mnie teraz będzie zdecydowanie gorzej bo w trasach wszędzie jeżdżę na ACC, a ten niestety hamuje jak głupi, często bez sensu. Mimo to Petryn mówi że GMowski ACC uważa za najlepszy na rynku :totalszok:

tapatalked
 

 

O widzę, że się zgadzamy - mam ACC z funkcją jazdy w korku, mam wrażenie że jakby mógł to by wcale "nogi" z hamulca nie zdejmował. Strasznie mało płynna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Manx napisał:

Reaguje tak, bo nie czuje oporu na kierownicy, a on nie może służyć jako autopilot. Producenci żeby się bronić przed takim używaniem systemu, wprowadzili takie właśnie zabezpieczenie. W wytworach VW AG działa to tak samo. "Sprytni" przyczepiają butelkę wody i mówią że da się tak jeździć, ale moim zdaniem wiele wspólnego z bezpieczeństwem to nie ma i nie umiałbym na tyle zaufać temu systemowi.

 

Przecież on cały czas jedzie od lewej linii do prawej, w życiu bym nie dał mu samemu jechać. Za to jazda w korku jest ok - nie musze pedałami wachlować, radzi sobie sam, a hamuje tyle co sie hamuje w korku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chorzyn napisał:

Mi diesel potrafi i ponad 12 wciągnąć a nigdy nie zszedłem ponizej 7,6 ale to stałe 4x4 i koło 2t

 

Nie pisze o przejazdach autostrada dłuższych niż 30-45 min ;]

 U mnie podobnie. Poniżej 9l ON na autostradzie to ciężko zrobić. Zmieniam wkrótce na noPb w zbliżonym aucie więc zobaczę czy będzie różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gzes napisał:

1.4 tsi. Przy bardzo mocnym przeciwnym wietrze. 

IMG_20190316_093428.jpg

Jak by tam jeszcze jedno zero było przy przebiegu albo przynajmniej jedynka z przodu to by to było miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

Astra 1,4T z dzisiaj...
Wiekszosc trasy A2/S8 z tempomatem na 140/h.
Polowa pod wiatr, powrot z wiatrem.

d3a89a19c49614fe0d467033f099f249.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Imho paskudny ten środkowy wyświetlacz. No chyba że to auto z 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎15‎.‎03‎.‎2019 o 05:22, Spajdi napisał:

To zabłysnąłeś 🙂 Pewnie wiesz również, że siła tarcia zależy tylko od współczynników tarcia stykających się materiałów i siły nacisku, a NIE zależy od pola powierzchni styku, teraz idź do wątku z oponami podzielić się tą wiedzą 🙂

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nie ma samochodów, które palą podobnie przy prędkości 120 vs 140. 

Nie ma strongmanów, którzy by nie czuli ciężaru na klacie 180 kg vs 200 kg.

Nie ma kolaży/biegaczy, którzy by nie odczuli nachylenia terenu 2% vs 5%.

Nie ma skoczków wzyż którym nie robi różnicy 1,95m czy 2,00.

 

Niedługo ze swoim TSI zaczniecie produkować paliwo i wystartujecie w rajdach o kropelce 😂 Gdyby tak było to po co grupa Vag ma TDI w ofercie? Dopłacać kasę jak spalanie to samo? 🙂

 

PS. Jeżdżę nowym 1.2 TSI, które ma 20kkm przebiegu i wiem ile to pali.

PS2. Zwykle jeżdżę 2.0 TDi.

PS3. Prywatnie mam 1.5 DCI.

 

Z mojej strony EOT.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Ty masz 3.0 biturbo?

Musze kumpla podpytac ile mu to zlopie ;]

 

Co to za różnica , pimpek na NoPb tez mi spala 11-12 a wazy polowe a mocy ma niewiele mniej :hehe:

 

dyskusja jakich wiele w necie, ale ja przynajmniej nie będę mówił ze paliwo mi produkuje ;] 

 

Superb 2.0 tdi 215KM palił mi średnio 8,4 ze 180kkm, niedawno miałem A4 tdi, nowe z e-quatro to mi spalił po Niemieckich autostradach 400km 8,3 a jakoś się nie szczypalem. 140 konne tsi zadowalało się 8L. Styl jazdy mam raczej dynamiczny.

 

RS6 wciągnęła 18 na autostradzie jak jechałem w miarę przepisowo ;] 

 

Z własnego doświadczenia powiem, ze wybieram diesla do swojego stylu (robię 60-100kkm rocznie) ale różnice robią się coraz bardziej małe a i ON ostatnio po 40gr nawet drożej 

 

prawda jest taka ... gdyby w PL przestrzegano limitów prędkości jak np: w Austrii czy w miarę na PN Włoch, Szwajcaria .. to raczej wybrałbym benzynę bo w zakresach 120-140 km/h bez szarpanej jazdy jak w tacy krajach, to spalania są na podobnym poziomie. W PL z racji szarpanej jazdy różnice są większe 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma samochodów, które palą podobnie przy prędkości 120 vs 140. 
Nie ma strongmanów, którzy by nie czuli ciężaru na klacie 180 kg vs 200 kg.
Nie ma kolaży/biegaczy, którzy by nie odczuli nachylenia terenu 2% vs 5%.
Nie ma skoczków wzyż którym nie robi różnicy 1,95m czy 2,00.
 
Niedługo ze swoim TSI zaczniecie produkować paliwo i wystartujecie w rajdach o kropelce  Gdyby tak było to po co grupa Vag ma TDI w ofercie? Dopłacać kasę jak spalanie to samo? 
 
PS. Jeżdżę nowym 1.2 TSI, które ma 20kkm przebiegu i wiem ile to pali.
PS2. Zwykle jeżdżę 2.0 TDi.
PS3. Prywatnie mam 1.5 DCI.
 
Z mojej strony EOT.
 
 
Nigdzie nie mówiłem, że TSI pali mniej niż diesel.

Chodzi o fakt, że kiedyś benzynowe silniki przy 140 żarły jak smoki, a teraz są na rynku benzynowe silniki, które są bardzo oszczędne przy 140 i nie odbiegają bardzo znacząco od diesla.

Przykładowo takie Clio III 1.2 TCE 100 KM vs Leon 1.4 TSI 140 KM wypada tak, że Clio nie jedzie, a do tego pali w najlepszym wypadku 25-30% więcej w samochodzie 100 kg lżejszym...
To pokazuje jakie są różnice pomiędzy generacjami silników i poszczególnymi koncernami.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spajdi napisał:

Nigdzie nie mówiłem, że TSI pali mniej niż diesel.

Chodzi o fakt, że kiedyś benzynowe silniki przy 140 żarły jak smoki, a teraz są na rynku benzynowe silniki, które są bardzo oszczędne przy 140 i nie odbiegają bardzo znacząco od diesla.

Przykładowo takie Clio III 1.2 TCE 100 KM vs Leon 1.4 TSI 140 KM wypada tak, że Clio nie jedzie, a do tego pali w najlepszym wypadku 25-30% więcej w samochodzie 100 kg lżejszym...
To pokazuje jakie są różnice pomiędzy generacjami silników i poszczególnymi koncernami.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Twoje generacje silników 1.2 Tsi 20 kkm 2018 vs 1.5 Dci 200 kkm 2010 miasto 1.5 -2 litry trasa -1-1,5l/100km.

Edytowane przez PiotrekDCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje generacje silników 1.2 Tsi 20 kkm 2018 vs 1.5 Dci 200 kkm 2010 miasto 1.5 -2 litry trasa -1-1,5l/100km.
Ile by spalił diesel 140 KM w tej sytuacji ze zdjęcia, 3.8? IMHO Diesel ma sens w samochodach powyżej 1.5 tony albo o aerodynamice przystanku autobusowego i tam czuje się jak ryba w wodzie.
7e02db291e9b57030da20951a5a781b3.jpg

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gzes napisał:

Imho paskudny ten środkowy wyświetlacz. No chyba że to auto z 2008r.

Mniej więcej wtedy zaczęły powstawać Astry J, kolega ma zapewne młodsza ale praktycznie trafiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2019 o 08:40, Maciej__ napisał:

 

Czyli chwalisz się notrycznym przekraczaniem predkosci o ponad 50%? :facepalm:

Z ciekawości, co Cie sklania do tak idiotycznej jazdy?

 

Nie zmieniaj tematu. :nono: Podał bardzo dobre przykłady na spalanie przy wysokich predkościach i o tym rozmawiamy.

Edytowane przez 1Marek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2019 o 20:42, Vadero napisał:

 

Przecież on cały czas jedzie od lewej linii do prawej, w życiu bym nie dał mu samemu jechać. Za to jazda w korku jest ok - nie musze pedałami wachlować, radzi sobie sam, a hamuje tyle co sie hamuje w korku. 

Asystent pasa ruchu u siebie nie mam. Było w demo, przejechałem na tym kilkaset metrów i stwierdziłem że mi zbędne. Asystentowi jazdy w korku mógłbym zaufać.  Niestety wprowadzili go dopiero parę tygodni po tym jak odebrałem samochód. Czasem jak jest pełzający korek to ACC mi go zastępuje jako tako, tyle ze jak stanie to już nie ruszy sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2019 o 00:47, Spajdi napisał:

Ile by spalił diesel 140 KM w tej sytuacji ze zdjęcia, 3.8? IMHO Diesel ma sens w samochodach powyżej 1.5 tony albo o aerodynamice przystanku autobusowego i tam czuje się jak ryba w wodzie.
7e02db291e9b57030da20951a5a781b3.jpg

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Zalezy jaki dizel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wniosek, w trasie przy 90 i 140 moje Sorrento jest bardziej ekonomiczne. 

 

Trudno określić jazdę dynamiczną ale w mieście  Sorrento pali 10 , natomiast f10 zrobilem 102 km , 3:38 godziny w aucie i spalila 7,5 litra.

 

Natimiast o spalaniu hybrydy w trasie nawet nie ma sensu dyskutować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2019 o 18:46, Manx napisał:

Asystent pasa ruchu u siebie nie mam. Było w demo, przejechałem na tym kilkaset metrów i stwierdziłem że mi zbędne. Asystentowi jazdy w korku mógłbym zaufać.  Niestety wprowadzili go dopiero parę tygodni po tym jak odebrałem samochód. Czasem jak jest pełzający korek to ACC mi go zastępuje jako tako, tyle ze jak stanie to już nie ruszy sam.

Takie rzeczy to tylko w premium. U mnie chlopaki maja we flocie BMW. Sam staje :swinka: i sam rusza w korku ale chyba jest jakies ograniczenie czasowe. Tempomat adaptacyjny tez dziala dobrze choc i w Tiguanie, ktorym jezdzilem dzialal w miare dobrze. No i u nas tez nie do konca sprawdza sie utrzymanie na pasie nie zawsze (moze nie wszystkie maja) reaguje na kraweznik a moze to kwestia oznaczen u nas na drogach. Ostatnio testy Mazdy 6 z adaptacyjnym ogladalem hamuje na autostradzie jak zmieniasz pas bo nie czai, ze nie ma niebzpieczenstwa przy wyprzedzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Spajdi napisał:

Napisałem jaki - 140 KM, a musiałbym dodać min. 380-400Nm bo tyle trzeba, żeby jechał jak ten TSI tj. 8,2s do 100...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Masz racje tyle ze ze startu przy 140-150  sadze ze role maga sie odwrocic nieco. Poza tym  porownanie jakiekolwiek ma sens w tym samym modelu, a nie tylko moc, pojemnosc robi znaczna roznice.

Ciekaw jestem ile x wykorzystales to magiczne 8,2 do setki?:) w ruchu codziennym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje tyle ze ze startu przy 140-150  sadze ze role maga sie odwrocic nieco. Poza tym  porownanie jakiekolwiek ma sens w tym samym modelu, a nie tylko moc, pojemnosc robi znaczna roznice.
Ciekaw jestem ile x wykorzystales to magiczne 8,2 do setki?:) w ruchu codziennym
Uwierz mi, że rolę się nie odwracają w tym przypadku startu od 140 :-) Wykorzystuję przy prawie każdym wyprzedzaniu na jezdni dwukierunkowej i zawsze na autostradzie. Jak już ktoś napisał w czasie do 100 nie chodzi o sam fakt czasu do 100, a o ogólną dynamikę samochodu i elastyczność szczególnie powyżej 100 km/h. Ja mimo, że jeżdżę całkiem spokojnie to nie toleruję samochodów, które mają powyżej 9s do 100 jeżeli mam nimi jeździć w trasę bo po prostu dla mnie to niekomfortowe muły i koniec. Samochód który ma 10 s do 100 nawet jakby był oblany złotem, najwygodniejszy na świecie, najoszczędniejszy, najbardziej praktyczny to dla mnie zawsze będzie słaby i nie będzie w kręgu moich zainteresowań, nawet jak kosztuje 200 kzł. Dla mnie jednym z najważniejszych parametrów, który świadczy o komforcie samochodu jest ZAPAS mocy, nawet jeżeli korzystam z tego 1% czasu jazdy to dla mnie nic nie zmienia. Takie jest moje zdanie na dzień dzisiejszych i nic i nikt go nie zmieni. Jednocześnie nie neguję ludzi, którym nie przeszkadza jazda samochodem 13s do 100. Dla każdego jest ważne co innego. Dla mnie parametr osiągów jest podstawową miarą jakości samochodu.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spajdi napisał:

Uwierz mi, że rolę się nie odwracają w tym przypadku startu od 140 🙂 Wykorzystuję przy prawie każdym wyprzedzaniu na jezdni dwukierunkowej i zawsze na autostradzie. Jak już ktoś napisał w czasie do 100 nie chodzi o sam fakt czasu do 100, a o ogólną dynamikę samochodu i elastyczność szczególnie powyżej 100 km/h. Ja mimo, że jeżdżę całkiem spokojnie to nie toleruję samochodów, które mają powyżej 9s do 100 jeżeli mam nimi jeździć w trasę bo po prostu dla mnie to niekomfortowe muły i koniec. Samochód który ma 10 s do 100 nawet jakby był oblany złotem, najwygodniejszy na świecie, najoszczędniejszy, najbardziej praktyczny to dla mnie zawsze będzie słaby i nie będzie w kręgu moich zainteresowań, nawet jak kosztuje 200 kzł. Dla mnie jednym z najważniejszych parametrów, który świadczy o komforcie samochodu jest ZAPAS mocy, nawet jeżeli korzystam z tego 1% czasu jazdy to dla mnie nic nie zmienia. Takie jest moje zdanie na dzień dzisiejszych i nic i nikt go nie zmieni. Jednocześnie nie neguję ludzi, którym nie przeszkadza jazda samochodem 13s do 100. Dla każdego jest ważne co innego. Dla mnie parametr osiągów jest podstawową miarą jakości samochodu.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Kazdy ma inne priorytety. Ja mam obecnie ok 11 do setki, i przy 70-100 calkiem zwawo przyspiesza na 3 czy 4 biegu. I za nic nie mam cugu by miec 5 czu 8 sekund. no ale ja nie lubie wyprzedzac na sile, cenie sobie bardziej komfort jazdy i nicnierobienie niz szarpanie sie co chwile na DK. Dla mnie poziom komfortu jazdy to 120-130kmh po A i ok 70-90 kmh po DK potem staje sie nerwowo i zbyt  irytujaco, a oszczednosc czasu  pomijalna.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 08:25, Marcin79 napisał:

Obejrzalem test ceeda 1.6 trubo przy 140 palil ponad 9.5 litra. Kolega na forum ktory ma optime 1.6 t tez wspominal okolo 10.

 

Natomiast sprawdzilem i moje f10 2.0 d przy 140 pali 6 litrów a sroento 8.5 

 

Wnioski? Jak ktos dużo jezdzi po autostradach to tylko diesel :)

 

Mój diesel 2.0 HDI 163KM w budzie Citroen C5, manula 6 biegów, przy 140km/h na pewno nie zejdzie do 6 litrów. Raczej 7.5 do 8.5 zależy skąd wiatr wieje.

Mowa o realnym spalaniu i realnym (nie licznikowym) 140 km/h i nie chwilowym, ale na jakimś próbnym odcinku np na tempomacie bez dotykania pedałów.

Ale z ciekawości sprawdzę dziś dokładnie na S8 (tak, wiem, tam można tylko 120) jeśli warunki pozwolą.

 

EDIT

Sprawdziłem - wyszło 6.5

Wczoraj. W kierunku NE. S8 na odcinku Marki - Radzymin.

Edytowane przez wald0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.