Skocz do zawartości

Różnica spalania diesla / pb na autostradzie przy 140


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, wlad napisał:

Przeciez to spalanie jest w odniesieniu do innych aut jezdzonych na tej trasie-jechal tak jak zwykle a nie aby zrobic jak najmniejszy wynik:nono:

 

Tyle że na Śląsku stała trasa może wyglądać bardzo różnie o różnych porach i w różne dni. Ja mam stałą trasę ok. 40km i w jedną stronę (tam) mam spalania wahające się między 6,3 a 7,5l/100km. To już jest spora różnica, w trasie z powrotem jest to 7,2-8l/100km.

 

Więc jednego dnia będę miał wynik między 6,3 a 7,2 a innego między 7,5 a 8. IMO różnica dramatyczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ryb napisał:

 

Tyle że na Śląsku stała trasa może wyglądać bardzo różnie o różnych porach i w różne dni. Ja mam stałą trasę ok. 40km i w jedną stronę (tam) mam spalania wahające się między 6,3 a 7,5l/100km. To już jest spora różnica, w trasie z powrotem jest to 7,2-8l/100km.

 

Więc jednego dnia będę miał wynik między 6,3 a 7,2 a innego między 7,5 a 8. IMO różnica dramatyczna.

 

 

Ja jadę koło 6.30- 6.40, mam różnice w czasie dojazdu ok 5minut, w sumie w jednym miejscu mam tylko miejsce gdzie cokolwiek się zmienia i jest czasem trochę stania (koło OBI w Kato).

Spalanie mam bardzo powtarzalne bo zawsze jadę podobnie, dlatego mam jak porównać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wlad napisał:

Przeciez to spalanie jest w odniesieniu do innych aut jezdzonych na tej trasie-jechal tak jak zwykle a nie aby zrobic jak najmniejszy wynik:nono:

Ok rozumiem ale test z 32 km z czego 22 autostrada mozna sobie w buty wlozyc. Nie od dzis wiadomo ze na autostradzie  5-6 lekko mozna wyciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ryb napisał:

 

Tyle że na Śląsku stała trasa może wyglądać bardzo różnie o różnych porach i w różne dni. Ja mam stałą trasę ok. 40km i w jedną stronę (tam) mam spalania wahające się między 6,3 a 7,5l/100km. To już jest spora różnica, w trasie z powrotem jest to 7,2-8l/100km.

 

Więc jednego dnia będę miał wynik między 6,3 a 7,2 a innego między 7,5 a 8. IMO różnica dramatyczna.

 

Dokladnie wczoraj przejechalem przez wroclaw  niemal bez zatrzymania. A ze o 21,30:) coz, ale jakie spalanie 4,5-5:))))) normalnie kolo 8

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fanlan napisał:

Ok rozumiem ale test z 32 km z czego 22 autostrada mozna sobie w buty wlozyc. Nie od dzis wiadomo ze na autostradzie  5-6 lekko mozna wyciagnac

 

Synek skończ dostosowywać rzeczywistość do swojego świata - nikt tu nie robił żadnego spalania, tylko przejechał tak jak zawsze do roboty, na koniec pstryknął fote i wstawił dla kolegów z forum. Ci co potrafią kumać to sobie przrczytają, a inni niech sobie po prostu pominą ten post. Marnujesz transfer i czas.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vadero napisał:

 

Synek skończ dostosowywać rzeczywistość do swojego świata - nikt tu nie robił żadnego spalania, tylko przejechał tak jak zawsze do roboty, na koniec pstryknął fote i wstawił dla kolegów z forum. Ci co potrafią kumać to sobie przrczytają, a inni niech sobie po prostu pominą ten post. Marnujesz transfer i czas.

Dziekuje chlopcze za rade. Wklejanie zdjec po nic rowniez zasmieca forum.

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fanlan napisał:

Ok rozumiem ale test z 32 km z czego 22 autostrada mozna sobie w buty wlozyc. Nie od dzis wiadomo ze na autostradzie  5-6 lekko mozna wyciagnac

To jeszcze raz.To bylo spalanie w odniesieniu do innych posiadanych wczesniej aut na tej samej trasie.Ruch domyslam sie byl podobny -inaczej kolega pewnie zaznaczylby to w opisie.

Ja na podstawie mojego jezdzenia-ktore jest odwrotnoscia [2/3 to miasto na krotkich odcinkach,reszta autostrada]moge rowniez ocenic jakim  dany samochod wykazuje sie spalaniem.

Bedzie ono inne niz ze Spritmonitora [zawsze jest wyzsze conajmniej o 10%] ale warunki auta maja te same.Wiec jesli Mazda diesel miala u mnie srednie spalanie 6 l/100km a Giulietta ma obecnie 9,0 to nie dlatego ze mazda jezdzilem aby zrobic jak najmniejsze spalanie.Po prostu Mazda spalala te 3 litry mniej:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2019 o 17:39, PawelWaw napisał:

srednia predkosc 122 na odcinku 300 km i piekne spalanie.

kiosk 200KM, zaladowany na maksa + 4 osoby

 

OmAkYbhKQ2W1_krtNJ-X5g.png

 

 

edit: dodam ze dzisiaj byl mega wiatr na trasie wro-waw :)

 

 

I co ktos wrzuci benzynke tsi z podobna srednia predkosci i dystans podobny ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
I co ktos wrzuci benzynke tsi z podobna srednia predkosci i dystans podobny ?
 
Gdzie tu masz średnią? Moje Megane Grandtour 1.33 tce na trasie WRO - MODLIN spaliło 6.9 z tempomatem ustawionym na 130 km/h.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2019 o 09:36, fanlan napisał:

Moge  zrobic  test w miescie zrobie 10 km obwodnica, dojade do  S5, pokonam 20 km i spalanie w wielkim aucie zrobie 5 l:) i to zaden dowod na male spalanie bo na codzien komp pokazuje 7,6 co uwazam za wynik nader zadowalajacy  wozac 1600kg i duza bude

Hm to i ja sie pochwalę - w Volvo v70 D4 za ostatnie 30 tys km spalanie mam 6,5 l/100km - ale nie jestem w stanie podać proporcji trasa/miasto . Natomiast jadąc kodeksowo po włoskich i austriackich autostradach miałem 5,2-5,3 l/100 km.... ale w Lublinie dochodzi do 10 l/100 km... Co ciekawe w Warszawie rzadko (i to o niewiele) przekracza 8 litrów/100 km

Natomiast jeszcze co do miasta.... już ze dwa razy podawałem przykład znajomego mieszkajacego we Wroclawiu w okolicy centrum Korona (bazancia?) a pracującego w Długołece który do zabicia spierał się że jego spalanie z i do pracy to z jazdy typowo miejskiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎25‎.‎04‎.‎2019 o 10:32, Ryb napisał:

Więc jednego dnia będę miał wynik między 6,3 a 7,2 a innego między 7,5 a 8. IMO różnica dramatyczna.

 

Wg mnie roznica rzedu +/-1 litr na 100km to żadna roznica...

Przy przeciętnych przebiegach jakie robi się w PL to w skali miesiąca daje jakies 50-70PLN roznicy ;]

Jak ktoś robi 5-10kkm miesięcznie to faktycznie można się nad takimi detalami zastanawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

Wg mnie roznica rzedu +/-1 litr na 100km to żadna roznica...

Generalnie masz racje... kiedyś miałem przez pół roku kabriolet który palił ok 20 litrów w miescie.... ale jaka to różnica skoro przez te pół roku zrobiłem może 2000 km....

Natomiast istotnym jeszcze jest kiedy się róznica w zakupie zwróci przy ew  róznicy spalania - dlatego kilka lat temu  nie kupiłem hybrydy... bo zarówno Yaris jak i Jazz zwracały róznice w cenie zakupu po ok 160-180 kkm - przy spalaniu katalogowym.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Phil_ips napisał:

Gdzie tu masz średnią? Moje Megane Grandtour 1.33 tce na trasie WRO - MODLIN spaliło 6.9 z tempomatem ustawionym na 130 km/h.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

122kmh

Na tempomacie to sobie moze byc. Daj fote ze srednia i dlugoscia trasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, delco napisał:

Hm to i ja sie pochwalę - w Volvo v70 D4 za ostatnie 30 tys km spalanie mam 6,5 l/100km - ale nie jestem w stanie podać proporcji trasa/miasto . Natomiast jadąc kodeksowo po włoskich i austriackich autostradach miałem 5,2-5,3 l/100 km.... ale w Lublinie dochodzi do 10 l/100 km... Co ciekawe w Warszawie rzadko (i to o niewiele) przekracza 8 litrów/100 km

Natomiast jeszcze co do miasta.... już ze dwa razy podawałem przykład znajomego mieszkajacego we Wroclawiu w okolicy centrum Korona (bazancia?) a pracującego w Długołece który do zabicia spierał się że jego spalanie z i do pracy to z jazdy typowo miejskiej....

U mnie średnia z kilku kkm to 9l (miasto/ trasa 50:50):

 

20190427_202020.jpg.b00de4ba1cc7e30127fba5dbd030e0cd.jpg

 

Liczę, że jak zmienię na noPb to spalanie spadnie :).

W swoim D4.5 spalania poniżej 7l to nie widziałem. Raz żona jeżdziła przez tydzień to spadło do ok 7.5l.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam z wczoraj. Stare, 16-sto letnie BMW e46 silnik noPb/lpg 2.2, 6 cyl., 3 osoby na pokładzie. Gdynia-Warszawa DK7, większość trasy to ekspresówka z tempomatem na 130, chwila jazdy po Warszawie, powrót A2 i A1 z tempomatem na 150. Cały dystans wyniósł 842 km, średnia prędkość za całego dystansu 129 km/h, średnie spalanie z komputera 8,3 dla benzyny, średnie spalanie lpg liczone z dystrybutora 10,9. Prędkość utrzymywana dosyć równo, 150 nie przekroczyłem nawet na moment, klima nonstop, bo było bardzo gorąco.

 

 

20190426_202258.jpg

20190426_202309.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Wg mnie roznica rzedu +/-1 litr na 100km to żadna roznica...

Przy przeciętnych przebiegach jakie robi się w PL to w skali miesiąca daje jakies 50-70PLN roznicy ;]

Jak ktoś robi 5-10kkm miesięcznie to faktycznie można się nad takimi detalami zastanawiać...

 

Nie w tym rzecz. Mi raczej zwisa ile auto pali (jeśli w granicach rozsądku oczywiście), chodziło mi o to że dane z jednej trasy mogą być mocno niemiarodajne skoro nawet dla tego samego auta i tego samego stylu jazdy wychodzą w zależności od warunków jazdy różnice rzędu 1l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, delco napisał:

To chyba dlatego tak róznica.... kolega ma V70 z 5 cyl dieslem i średnie spalanie ma ok 2 litry wyzsze niż ja..... czyli u nieco na spokojnej trasie nie zejdzie poniżej 7 litrów....

Czyli zgadza się, do tego w XC dochodzi AWD i większa masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, delco napisał:

To chyba dlatego tak róznica.... kolega ma V70 z 5 cyl dieslem i średnie spalanie ma ok 2 litry wyzsze niż ja..... czyli u nieco na spokojnej trasie nie zejdzie poniżej 7 litrów....

 

Mam S60 D3 - 5 cylindrów 163KM. Pali mi około 6.3-7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie pasat ale octavia 6,2l z dystansu 910km trasa chorzow- goppingen srednia predkosc 112km/h wiekszosc autostrady 1,9tdi po chipie. Jesli bede mial okazje zrobic te trase nowa octawia 1,5 tsi i spalanie bedzie podobne wtedy diesel nie ma sensu. A czytajac fora duze prawdopodobienstwo ze spalanie bedzie w tsi jeszcze nizsze

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2019 o 16:18, PawelWaw napisał:

 

122kmh

Na tempomacie to sobie moze byc. Daj fote ze srednia i dlugoscia trasy :)

Z dłuższego dystansu mam tylko z wyższa średnia, z podobnej średniej natomiast krótki dystans. 

I oczywiście to nie Suv.

1.4 TSI 140 KM Octavia Kombi

 

 

1700216F-1F1B-4457-8F18-C3D4791369DA.jpeg

F3E6C568-9807-4563-AE06-F7DD3EA5465C.jpeg

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2019 o 01:55, Phil_ips napisał:

Po całej trasie. WRO - MOD - WRO.

 

343868229990e9cb9b7afa06308ec219.jpg&key=3fb0eba53ac14ea3af11948ca6d16a8c7d4cc4bf5be737d5c749bfecacf21e4b

 

Renault Megane 4 Grandtour 1.33 TCE 140 KM. Opony 225/40 R18

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Wynik mocno zadowalajacy zwlaszcza ze do wro prawdopodobnie pod wiatr.

A w megance 4 taka tesla na konsoli Jest?

Srednia V niezla a oponki swoje bora. Mi fiacior  dizel pewnie kolo 5,1-5,4 by  zechcial.

W miescie z 700km  komp pokazal mi 7,6 obecnie, zatankuje dziada do pelna i zobacze  czy oszust z niego:)

Ja glownie krece po miescie, ile ta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik za miesiąc:

 

image.png.e13f8536dc23ba46e4ab922e9e05e583.png

 

Opel Insignia, 2.0 170 KM, manual. Noga raczej ciężka.

 

Kolega ma Superba, podobna charakterystyka użytkownia jak moja. Silnik 2,0 190KM, automat. Żużycie około 8,8 - 8,9 litra z miesiąca. Obydwa auta z Adblue.

 

Poprzednia Insignia w takich samych okolicznościach spalała około litra mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

Mój wynik za miesiąc:

 

image.png.e13f8536dc23ba46e4ab922e9e05e583.png

 

Opel Insignia, 2.0 170 KM, manual. Noga raczej ciężka.

 

Kolega ma Superba, podobna charakterystyka użytkownia jak moja. Silnik 2,0 190KM, automat. Żużycie około 8,8 - 8,9 litra z miesiąca. Obydwa auta z Adblue.

 

Poprzednia Insignia w takich samych okolicznościach spalała około litra mniej.

 

no popatrz a na większej próbce 20KM mocniejszy superb pali 0,5L mniej od Insigni, nie mówię że piszesz nie prawdę, ale nie wiele warte jest porównywanie pojedynczych aut różnych userów.

 

Insignia 170KM
Superb tdi 190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TomekD000 napisał:

 

no popatrz a na większej próbce 20KM mocniejszy superb pali 0,5L mniej od Insigni, nie mówię że piszesz nie prawdę, ale nie wiele warte jest porównywanie pojedynczych aut różnych userów.

 

Insignia 170KM
Superb tdi 190

Poza tym jeszcze istotna jest droga oraz styl jazdy.... IMO najbardziej miarodajne porównanie to jazda autostradą w grubie kilku aut.... wtedy jest gwarancja że styl jazdy jest podobny oraz że prędkośc srednia jest identyczna....A tak? porównywanie miasta do miasta jest abstrakcją.... mnie moje V70 D4 w Lublinie pali prawie 2 litry więcej niż w Warszawie.... mimo ze IMO w Wawie jeżdzę nieco szybciej....*

 

*ciekawe jakie mialbym spalanie w Łodzi... ale to juz bardziej na HP pytanie ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, TomekD000 napisał:

 

no popatrz a na większej próbce 20KM mocniejszy superb pali 0,5L mniej od Insigni, nie mówię że piszesz nie prawdę, ale nie wiele warte jest porównywanie pojedynczych aut różnych userów.

 

Insignia 170KM
Superb tdi 190

wiem, wiem, czekałem na ten argument :)

 

już się przyzwyczaiłem,  że TDI palą mam 5,5 litra ;) co ciekawe mój znajomy z firmy z którą współpracuje ma kilkanaście nowych passatów. Twierdzi, że średnie zuzycie paliwa jest ponad 8 litrów ON, a co ciekawsze ma bardzo wysokie zużycie oleju silnikowego. Mój kolega do Superba też już dolewkę całego litra robi pomiędzy przeglądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał:

wiem, wiem, czekałem na ten argument :)

 

wiemy, wiemy opel najlepszy i najmniej pali :ok: i przy tym bez wątpienia najładniejszy :] 

 

3 minuty temu, bergerac napisał:

uż się przyzwyczaiłem,  że TDI palą mam 5,5 litra ;) co ciekawe mój znajomy z firmy z którą współpracuje ma kilkanaście nowych passatów. Twierdzi, że średnie zuzycie paliwa jest ponad 8 litrów ON, a co ciekawsze ma bardzo wysokie zużycie oleju silnikowego. Mój kolega do Superba też już dolewkę całego litra robi pomiędzy przeglądami.

 

tzn tyle i aż tyle że CDTI spaliłoby + ~1L do tych ponad 8 w tych samych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomekD000 napisał:

wiemy, wiemy opel najlepszy i najmniej pali :ok: i przy tym bez wątpienia najładniejszy :] 

absolutnie. Na pewno Opel ani w silnikach diesla ani w silnikach benzynowych nie jest najoszczędniejszym samochodem :ok:

 

najładniejszy - pewnie aktualnie tak, chociaż taka Mazda 6 w pełni może konkurować :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

najładniejszy - pewnie aktualnie tak, chociaż taka Mazda 6 w pełni może konkurować :ok:

 

nawet wygrać :ok: Insignia brzydka nie jest, ale trochę nie ma w ogóle charakteru, jest taka za bardzo obła i mydelniczkowata :] 

 

a żeby było na temat, to benzyny 1.5T chleją dramatycznie vs TSI :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bergerac napisał:

wiem, wiem, czekałem na ten argument :)

 

już się przyzwyczaiłem,  że TDI palą mam 5,5 litra ;) co ciekawe mój znajomy z firmy z którą współpracuje ma kilkanaście nowych passatów. Twierdzi, że średnie zuzycie paliwa jest ponad 8 litrów ON, a co ciekawsze ma bardzo wysokie zużycie oleju silnikowego. Mój kolega do Superba też już dolewkę całego litra robi pomiędzy przeglądami.

a jaki przebieg ze taka dolewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, TomekD000 napisał:

nawet wygrać :ok: Insignia brzydka nie jest, ale trochę nie ma w ogóle charakteru, jest taka za bardzo obła i mydelniczkowata :] 

to już kwestia gustu. Osobiście byłem mocno najarany na Mazdę 6, ale po tygodniowym teście odpuściłem to auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens chwalenia się tak wiekowym, bo 13 letnim autem ale co tam. Spalanie w mieście na krótkich odcinkach pokonywanych w warunkach zimowych potrafi dojść do 9,5/100. Spalanie w trasie z kapeluszem na głowie to nawet 4,5/100. Oleju nie bierze, chyba że bierze i uzupełnia ropą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bochumil napisał:

Nie wiem czy jest sens chwalenia się tak wiekowym, bo 13 letnim autem ale co tam. Spalanie w mieście na krótkich odcinkach pokonywanych w warunkach zimowych potrafi dojść do 9,5/100. Spalanie w trasie z kapeluszem na głowie to nawet 4,5/100. Oleju nie bierze, chyba że bierze i uzupełnia ropą ;)

Mam za wysoki kapelusz chyba bo silnik niby taki sam ino buda wieksza Croma i  mniej niz 5,1  srednia z 400km nie wyszlo mi nigdy. A 4,5...hohoooo....to wyczyn bylby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fanlan napisał:

Mam za wysoki kapelusz chyba bo silnik niby taki sam ino buda wieksza Croma i  mniej niz 5,1  srednia z 400km nie wyszlo mi nigdy. A 4,5...hohoooo....to wyczyn bylby

 

Croma jest z pewnością cięższa niż 3 drzwiowe Stilo :) Znajomy, posiadacz 140 konnego Stilo MW w dieslu chwalił się spalaniem z trasy rzędu 3,7/100 przy prędkości 70km/h. Na dowód wrzucił zrzut z NAVI. Niewykluczone, że komputer zaniżał spalanie :)

 

U mnie spalanie w zeszłym roku z 1200 km trasy wyszło 4,8/100  - były odcinki autostradowe, górskie premie i drogi lokalne. 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bochumil napisał:

 

Croma jest z pewnością cięższa niż 3 drzwiowe Stilo :) Znajomy, posiadacz 140 konnego Stilo MW w dieslu chwalił się spalaniem z trasy rzędu 3,7/100 przy prędkości 70km/h. Na dowód wrzucił zrzut z NAVI. Niewykluczone, że komputer zaniżał spalanie :)

Wiesz, 3,2 mam przy 80kmh w tunelu kolo Bautzen :), a nie mam cierpliwosci by jechac wroclaw-drezno-wroclaw 70kmh:) wroclaw-poznan-wroclaw jadac normalnie 5,1 to min. Croma wazy 1520 i do tego wysoka skubana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RABIN napisał:

Moze nie pasat ale octavia 6,2l z dystansu 910km trasa chorzow- goppingen srednia predkosc 112km/h wiekszosc autostrady 1,9tdi po chipie. Jesli bede mial okazje zrobic te trase nowa octawia 1,5 tsi i spalanie bedzie podobne wtedy diesel nie ma sensu. A czytajac fora duze prawdopodobienstwo ze spalanie bedzie w tsi jeszcze nizsze

.

 

Czytając fora jestem skłonny obstawić, że TSI spali przynajmniej o 6,2l/100km mniej. Ale to z pewnością nie jest ostatnie słowo.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem test ceeda 1.6 trubo przy 140 palil ponad 9.5 litra. Kolega na forum ktory ma optime 1.6 t tez wspominal okolo 10.
 
Natomiast sprawdzilem i moje f10 2.0 d przy 140 pali 6 litrów a sroento 8.5 
 
Wnioski? Jak ktos dużo jezdzi po autostradach to tylko diesel
Dużo jakoś. To z jakiegoś większego dystansu czy z kilku kilometrów?

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie. Na pewno Opel ani w silnikach diesla ani w silnikach benzynowych nie jest najoszczędniejszym samochodem :ok:
 
najładniejszy - pewnie aktualnie tak, chociaż taka Mazda 6 w pełni może konkurować :ok:
I w ścisłej czołówce najbardziej usterkowych samochodów 3 i 5 letnich wg. ADAC. ;) Piszę oczywiście o Insigni.

https://www.o2.pl/galeria/najczesciej-zawodzace-auta-w-wieku-od--do--lat-ranking-adac--6374174924286081g

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ścisłej czołówce najbardziej usterkowych samochodów 3 i 5 letnich wg. ADAC. default_wink.gif Piszę oczywiście o Insigni.

https://www.o2.pl/galeria/najczesciej-zawodzace-auta-w-wieku-od--do--lat-ranking-adac--6374174924286081g

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka


Niezly fakap :ok:

Ja mam calkiem dobre doswiadczenia i to na bazie wiekszej bazy aut, ale koledzy tutaj tez pisali, ze byly problemy. Cos jest na rzeczy. Zobaczymy jak bedzie z obecna wersja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powrót 957km średnia 103km/h spalanie równe 6l/100km większość autostrady. Auto załadowane po dach z dwoma osobami na pokładzie. Na wzniesieniach skodzina dawała rade przyspieszać wiec nie jest tak złe.

Co do tsi kolega z pracy ma octavie III  1,4 tsi podczas ostatniego wyjazdu spaliła mu 5,2 na odcinku ok 100km nas na pokładzie 4 osoby trasa 80km miasto 20km sredniej nie pamietam ale mysle ze ok 70-80km/h jak tak dalej będzie to ON straci sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RABIN napisał:

Teraz powrót 957km średnia 103km/h spalanie równe 6l/100km większość autostrady. Auto załadowane po dach z dwoma osobami na pokładzie. Na wzniesieniach skodzina dawała rade przyspieszać wiec nie jest tak złe.

Co do tsi kolega z pracy ma octavie III  1,4 tsi podczas ostatniego wyjazdu spaliła mu 5,2 na odcinku ok 100km nas na pokładzie 4 osoby trasa 80km miasto 20km sredniej nie pamietam ale mysle ze ok 70-80km/h jak tak dalej będzie to ON straci sens.

 

W autach typu Octavia/Golf już stracił :ok: choć pewnie nowsze tdi spaliłoby też mniej do Twojego (1.9tdi BXE?)

 

ON sens ma nadal w średnich i dużych SUV'ach, generalnie w większych autach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.