Skocz do zawartości

LR Defender


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem sobie go wybić z głowy, serio ;] 

Pierwsze minuty jazdy prawie mnie wyleczyły. 

Chwilę poczekałem, próbowałem zapomnieć. 

Nie wyszło. Jutro chyba jadę obejrzeć. Obiecuję sobie, że nie kupię ;] 

 

Pytanie - na co zwrócić uwagę poza standardem. Jakieś konkretne miejsca, sposób weryfikacji stanu?

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, camel00 napisał:

Nie wyszło. Jutro chyba jadę obejrzeć. Obiecuję sobie, że nie kupię ;] 


Nie kupuj...

Fajny film okiem laika o Defie
 

 

 

5 godzin temu, jimbo22 napisał:

a dzisiaj 2h przeglądałem Cherooke XJty 😄


XJ jest dużo lepszym wyborem niż ZJ, ale jak chcesz pojeździć to kup LC.
 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jimbo22 napisał:

co znaczy "pojeźdźić"?

 

 W telegraficznym skrócie, dojechać i wrócić :)
 
Chcesz pojeździć ZJ`tem. Zapraszam na Tarchomin / Białołękę ( odezwij się via priv, chętnie wyleczę Cię z pomysłu posiadania Jeepa do turystyki ) . XJ, ma resor z tyłu, prowadzi się nieznacznie gorzej jak ZJ. W dodatku one są wewnątrz po prostu małe, bardzo małe. Jeepy ZJ, XJ z natury prowadzą się po prostu słabo, źle, kiepsko, nieprecyzyjnie, ciężko itp.
Toyota LC, jest droga w częściach, nie lubi się z zamiennikami, ale za to jest przewidywalna oraz naprawialna w zasadzie wszędzie.
Nawet KZJ95 ( czyli teoretycznie najgorszy z LC`ów ), będzie o niebo wygodniejszy od każdego Jeepa wyprodukowanego w podobnym czasie. W Jeepach problemem okazują się ich amerykańskie korzenie. Począwszy od zawieszenia i jego mnogiej ilości tulei, krzyżaków, calowych śrub i gwintów, kiepskiej elektroniki. Jeepy, nie lubią się też z zamiennikami ich podzespołów elektronicznych, a te po pewnym czasie, działają różnie.
Jak zamontowałem zamiennik drugiej sondy lambda, to mi skrzynia przestała działać prawidłowo i zaczęła wyrzucać dziwne błędy, które mogły mnie kosztować prawie 3 tys. pln, oraz nic nie zmienić. W polskich internetach nie znalazłem informacji, że tak się dzieje. Ludzie wymieniali czujniki oraz zawory skrzyni, a to nic nie dawało. Więc właściwy serwis Jeepa, też nie jest obliczalny.
Toyotę podłączą Ci do komputera, powiedzą co za ile i możesz liczyć że odbierzesz auto sprawne i pojedziesz dalej :)

:piwko:
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sobie go wybić z głowy, serio ;] 
Pierwsze minuty jazdy prawie mnie wyleczyły. 
Chwilę poczekałem, próbowałem zapomnieć. 
Nie wyszło. Jutro chyba jadę obejrzeć. Obiecuję sobie, że nie kupię ;] 
 
Pytanie - na co zwrócić uwagę poza standardem. Jakieś konkretne miejsca, sposób weryfikacji stanu?
No ciekawa zmiana będzie. Podejrzewam jak moja g klasa 2.9d. Nic nie było z wyposażenia. Jazda kiepska, osiągi też. Hamulce słabe. Głośno i twardo. Ale jednak coś iskrzylo;). W defach na ruda narzekali. A tak to proste i do naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bielaPL napisał:

No ciekawa zmiana będzie. 

 

Zmiana nie. Jeżdżenie tym na co dzień to przejaw masochizmu do jakiego jeszcze nie dorosłem. Plan jest taki, żeby go kupić, wstawić do garażu i hobbystycznie, powoli zrobić.

Samochód obejrzałem, jest w stanie - jak na wiek i model - bardziej niż dobrym. Nie ma nawet co porównywać z tym na filmie wyżej. Ale nadal - doprowadzenie go do stanu jaki mnie interesuje to kupa roboty.

Teraz to kwestia mojej decyzji i ceny jaką uda mi się wynegocjować zanim kupi go ktoś inny. Tyle co chce sprzedawca nie dam, za tyle ile chce mu dać, pewnie nie sprzeda. Ciśnienia nie mam, bo to generalnie głupi pomysł. Zobaczymy na czym stanie.

Zabrałem nawet mojego tatę który miał być głosem rozsądku. Kupuje nowe samochody, lubi jak jest komfort, cisza i wszystko działa. Nigdy Defenderem nie jechał. Powiedział, że teraz rozumie dlaczego ludziom się to auto podoba. W zasadzie pomysł zakupu maszyny rolniczej nawet mu się spodobał. Nie pomógł ;] 

  • Lubię to 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Dnia 5.08.2019 o 23:41, konger napisał:

Minęło trochę czasu... i co wyszło?

 

Coś obejrzałem, nadal przeglądam ogłoszenia ale egzemplarze w pułapie cenowym który mnie interesuje, są albo na dobiciu albo znikają zanim zdążę zadzwonić.

Ostatnim pomysłem było/jest znalezienie egzemplarza w Hiszpanii i przyjechanie nim na kołach ;] 

 

Z drugiej strony - ostatnio trafiłem na ogłoszenie LR Series III pick-up (oczywiście jak zadzwoniłem to już było po zawodach) i z miejsca moje serce zabiło szybciej ;] Teraz jak patrzę na "nowsze" Defendery to wydają mi się jakieś płasko-nijakie ;] 

 

Generalnie szukam czegoś zapasowego do garażu. Czy będzie do LR Series III/Defender, BMW Z3 czy coś pomiędzy - wszystko jedno. Ciśnienia nie ma, jak się trafi to kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.