Skocz do zawartości

Stary motor a zmarły właściciel w rodzinie?


mich89

Rekomendowane odpowiedzi

Dziadek małżonki dał mi starą wske 1967r, ma ona dokumenty i opłacane OC, z resztą była ona od nowości w dziadka rękach... Pojawia się inny problem, jest ona zarejestrowana na zmarłą babcie, OC też ... Jak myślicie ogarnąć temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mich89 napisał:

Dziadek małżonki dał mi starą wske 1967r, ma ona dokumenty i opłacane OC, z resztą była ona od nowości w dziadka rękach... Pojawia się inny problem, jest ona zarejestrowana na zmarłą babcie, OC też ... Jak myślicie ogarnąć temat? 

 

 

legalnie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mich89 napisał:

Biorę pod uwagę najlepszą opcje. Dziadek więc rodzina. I wiem o czym piszesz jeżeli chodzi o kwestie tą z nie, tylko jaka data? Bieżącą czy przed śmiercią? 

 

 

przed, jak po mógłby ci ktoś podpis złożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mich89 napisał:

Jak myślicie ogarnąć temat? 

a co chcesz do końca życia opłacać OC na DR zmarłej?

Zrobić postępowanie spadkowe, wyprostować potem darowizną i po sprawie, zajmie trochę czasu ale inaczej tego nie wyprostujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mich89 napisał:

Dziadek małżonki dał mi starą wske 1967r, ma ona dokumenty i opłacane OC, z resztą była ona od nowości w dziadka rękach... Pojawia się inny problem, jest ona zarejestrowana na zmarłą babcie, OC też ... Jak myślicie ogarnąć temat? 

 

1. Doprowadzić do stanu w którym będzie coś warta a potem patrzeć jak znajduje się spadkobierca, przychodzi i zabiera.

:hehe:

 

2. Słuchać rad z Internetu, sfałszować dokumenty i tłumaczyć się w prokuraturze.

;]

 

3. Dogadać się ze spadkobiercami (jeśli to możliwe).

4. Zasiedzieć.

 

 

IMO sens mają tylko opcje 3 i 4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mich89 napisał:

Dziadek małżonki dał mi starą wske 1967r, ma ona dokumenty i opłacane OC, z resztą była ona od nowości w dziadka rękach... Pojawia się inny problem, jest ona zarejestrowana na zmarłą babcie, OC też ... Jak myślicie ogarnąć temat? 

Dziadek żyje, babcia nie.

Więc dziadek mógł podarować połowę.

Była sprawa spadkowa po śmierci babci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dziadek z babcią nie mieli rozdzielności majątkowej, to polowa motocykla należy do dziadka.

Drugą połowę dzieli się na spadkobierców: rodzeństwo oraz dzieci.

Pytanie numero uno - czy było przeprowadzone postępowanie spadkowe? Jeśli tak, to czy znasz podział majątku? Jeśli tak, to czy potrafisz się dogadać ze spadkobiercami?

Jeśli nie - tu już odpowiedź dostałeś.... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zet napisał:

Sam nie wiem, czy zamiast postępowania spadkowego nie łatwiej byłoby zgubić dokumenty 

od pojazdu, który ma na bieżąco opłacane OC i jest 'z rodziny' - serio nie widzisz głupoty tego pomysłu czy masz za takich debili urzędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.