Skocz do zawartości

woda w progach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Dziś zauważyłem kapanie wody na ulice z przedniej części progu kierowcy. Wyciągnąłem najbliższą gumową zaślepkę i wylała się woda. Na razie próg nie ma śladów korozji i chciałbym żeby tak zostało:)
Znalazłem zdjęcia rozebranego bravo. Przyglądałem się w czasie deszczu gdzie zbiera się woda na podszybiu. Wydaje mi się, że spływa na nadkole poprzez otwór zaznaczony kwadratem numer 1. Pomyślałem, że woda może po plastikowym nadkolu jakoś spływać niżej i może przez pęknięte uszczelnienia(zaznaczone na niebiesko) jakoś wdziera się w progi i tam zostaje. Jeśli chodzi o kwadrat numer 2 zastanawiam się czy on jest fabrycznie otwarty i dokąd prowadzi. Mam nadzieje, że może na forum jest ktoś z blacharki obcykany. W sobotę jak pogoda dopisze postaram się znaleźć przyczynę. Zamierzam polewać wodą podszybie, zobaczę czy woda jakoś wpada w progi. Potem zdejmę nadkola i zobaczymy. Może macie jakieś pomysły jeszcze?


Dodam, że korki gumowe są wszystkie założone
pozdrawiam

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawa odprowadzenia wody w samochodach wygląda tak, że jak woda gdzieś stoi, to zatkały się kanaliki odprowadzające. W progu są specjalne przetłoczenia na dolnym zgrzewie. Często się zaginają od podnośników, przejechania po krawężniku itp. Trzeba odetkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.