Skocz do zawartości

Marcowe jazdy (2019)


ulik87

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę praktycznie codziennie od circa 3 tygodni. Nie jeżdżę jak pada lub jest świeżo po deszczu (głównie chodzi mi o brud z jezdni).

Jak jest 5stC to jest faktycznie zimno, ale juz tak w okolicach 10stC spokojnie daje radę. Kupiłem sobie kurtkę moto i od razu zrobiło się cieplej. Teraz odkładam na moto-jeansy, bo jednak jest jeszcze ciutkę za zimno.

Zrobiłem tak ze 180km. wyłącznie po mieście, bo ja sqtem latam.

 

Fajnie jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś wspiąłem się na jakieś 2200. pierwsza próbę ze dwa dni temu musiałem abortowac bo na jakichś 1800 już porządnie sypal śnieżek i nagle poczułem że mi łapy ostro zgrabialy (było 0 stopni). ogrzewanie manetek nie bardzo pomagało i podczas zjazdu musiałem się zatrzymać i ogrzać łapy od silnika bo nie wyrabiałem i bałem się, że nie dam rady zjechać. dziś skorzystałem z dobrej pogody, było +5 na górze i za wczasu przyodzialem ciepłe rękawice i włączyłem grzanie już na dole :) wczoraj natomiast zwiedzalem okolice wybrzeża. temperatury zbliżały się momentami do 20 kresek :)

 

 

IMG_20190322_184442.jpg

IMG_20190320_173102.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem po południu 126 mil (202 km). Poleciałem do High Point, NJ - Port Jervis, NY - Milford, PA i do domu. W dolinach powoli zaczyna się wiosna, na pagórkach i mini-przełęczach (naprawdę mini) - śnieg na poboczach. 

Tylu motocykli naraz, co wczoraj, dawno nie widziałem! Jeździli chyba wszyscy. Do późnej nocy słychać było bulgoty, szlifierki i kosiarki. 

 

No i jeszcze jedno - muszę kupić nowe ubranie - obecne działa jak żagiel 😕 Zwłaszcza kurtka - nie wiem, jak to możliwe, że kiedyś była niemal na styk, taka "prawie za mała". Dzisiaj działa jak bagażnik - już parę razy szybkie zakupy robiłem i mieściły się pod nią :) 

A spodnie? O my gosh - tu widzę naprawdę potęgę diety keto i ostrego treningu - po kupieniu 3 lata ich nie nosiłem - dzisiaj wyglądają na mnie tragicznie, jak jakieś wory. 

Dzisiaj mam wolny dzień więc pewnie zawitam do lokalnego cyclegear.com ;) 

 

image.png.e15c4cd2cb6d88ef8408b9525e3d1b41.png

Edytowane przez pickwick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie nie kończę sezonu i jeśli tylko nie ma śniegu na ulicach to jeżdżę cały rok - głównie do biura, ale czasem i "wokół komina" żeby się odstresować. W marcu to już ponad 1500 km zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryjek napisał:

[...]W marcu to już ponad 1500 km zrobione :)

u mnie tyle samo. tyle, że w ciągu ostatniego tygodnia ;)

 

tak w ogóle, to jak robiłem serwis przed wyjazdem to chciałem łańcuch wyczyścić, naciągnąć, przesmarowac, ale zapiekła mi się śruba regulacji w wahaczu. bałem się to ruszać żeby nie ukręcić sobie tej śruby albo nie zerwać gwintu w wahaczu. myślę sobie, że w sumie to przecież ilez tych kilometrów bym zrobił, z 2k? może lepiej zostawić jak jest? ale coś mnie meczylo żeby jednak to zrobić, no i jakoś udało się rozruszać. i dobrze, bo okazało się na miejscu że już drugiego dnia łańcuch jakos podejrzanie się rozciągnął. wyregulowałem. kolejne 3 dni, znowu łańcuch lata, z 7cm luzu. także nie polecam łańcuchów JT. zawsze z jakiegoś powodu sądziłem, że JT to w porządku marka a tu klops. aż zacząłem spokojnie jeździć żeby czasem nie strzelił w cholerę.

IMG_20190325_142517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało wreszcie w sobotę trochę polatać. Kupiłam sobie podnośnik i w dziesięć minut zamontowałam aku. Wcześniej to był dramat bo montuje się go od spodu, przy okazji przyda się do wymiany oleju itp. 

W weekend znów ma być ładna pogoda 😎 

IMG_20190323_191938.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ulik87 napisał:

@ancka łojessssu... godzina jeżdżenia, dzień pucowania :]

Nie jest tak źle 😅 jak deszcz nie złapie to nie ma roboty 👍(w porównaniu z oryginałem to i tak mało już świecidełek zostało) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 22:27, ulik87 napisał:

@ancka łojessssu... godzina jeżdżenia, dzień pucowania :]

Niestety, żeby utrzymać nienaganny stan chromów prawie po każdej jeździe pucowanko jest konieczne.:facepalm:

Tak szczerze to zaczyna mnie to nieco drażnić i pomału przymierzam się do zmiany na jakiegoś turystyka lub nakeda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ulik87 napisał:

@FrugOs ach, wzdychalem kiedys do XJ6. to musi byc bardzo wygodne moto, bo wyglada ze pozycja jest bardzo zblizona do FZ6.

@pickwick jaki ten motur jest czysty 8]

@ulik87 Czysty? Może dlatego tak wygląda, że rzadko jeżdżony i że nasze drogi są dość czyste (choć wyjątkiem jest moja ulica, przy której miasteczko buduje gimnazjum - droga jest jak na poligonie w Drawsku)

A motor dopiero dzisiaj umyłem i teraz jest faktycznie czysty. Ile robali, ile brudu, ile badziewia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ulik87 napisał:

@FrugOs ach, wzdychalem kiedys do XJ6. to musi byc bardzo wygodne moto, bo wyglada ze pozycja jest bardzo zblizona do FZ6.

@ulik87 megawygodne i mega łagodne - liniowo oddaje moc i zaczyna być to wręcz nudne ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, FrugOs napisał:

@ulik87 megawygodne i mega łagodne - liniowo oddaje moc i zaczyna być to wręcz nudne ;] 

no bo oni tam nawet ucieli dosc sporo mocy wzgledem fazera o ile dobrze pamietam. zawsze czytalem, ze fazer to w ogole nie jedzie ponizej tam 7k etc. a ja wiekszosc czasu oscylowalem wlasnie maks do tej wartosci i mi stykalo xD 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.