Skocz do zawartości

Zakup nowego auta - co i jak


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej w niedługim czasie będę kupował nowy samochód na firmę w leasing. Nigdy nie kupowałem nowego samochodu. I teraz pytanie: jak się to robi 😁 jak rozmawiać w salonie, na co zwracać uwagę itp by wynegocjować jak najlepszą cenę? Auto to Yaris, jak najtańszy (5 drzwi i silnik 1,5) bez żadnych dodatkowych fajerwerków. Generalnie auto ma być jak najtańsze, może być demówka. Proszę o pomoc🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wujekcybul napisał:

Czy najtanszy? IMO sie nie oplaca lepiej wziac wyzsze wyposazenie bo rata leasingu wzrosnie raptem z parenascie zlotych miesiecznie.

Do autka będzie montowane LPG od razu, które podniesie cenę auta i leasingu. Ponieważ nie chcę utraty gwarancji to LPG będzie z ASO. Grosz do grosza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, angrius napisał:

Do autka będzie montowane LPG od razu, które podniesie cenę auta i leasingu. Ponieważ nie chcę utraty gwarancji to LPG będzie z ASO. Grosz do grosza... 

To moze hybrydke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, angrius napisał:

Najprawdopodobniej w niedługim czasie będę kupował nowy samochód na firmę w leasing. Nigdy nie kupowałem nowego samochodu. I teraz pytanie: jak się to robi 😁 jak rozmawiać w salonie, na co zwracać uwagę itp by wynegocjować jak najlepszą cenę? Auto to Yaris, jak najtańszy (5 drzwi i silnik 1,5) bez żadnych dodatkowych fajerwerków. Generalnie auto ma być jak najtańsze, może być demówka. Proszę o pomoc🙂

Zacznij od przeglądu otomoto. Będziesz wedział za ile można kupić daną konfigurację. Napisz parę maili i podzwoń po dealerach. Poproś o jakieś oferty. I dopiero wtedy idź do lokalnego dealera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

To moze hybrydke?

 

Człowiek pyta o najtańsze 1.5 (najtańsze na otomoto ok. 52kPLN od dealer'a), a Ty mu proponujesz hybrydę, która najtańsza na otomoto kosztuje 72kPLN.

Swoją drogą, pojeździłem tym trochę na carsharing'u i straszne guano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, angrius napisał:

Najprawdopodobniej w niedługim czasie będę kupował nowy samochód na firmę w leasing. Nigdy nie kupowałem nowego samochodu. I teraz pytanie: jak się to robi 😁 jak rozmawiać w salonie, na co zwracać uwagę itp by wynegocjować jak najlepszą cenę? Auto to Yaris, jak najtańszy (5 drzwi i silnik 1,5) bez żadnych dodatkowych fajerwerków. Generalnie auto ma być jak najtańsze, może być demówka. Proszę o pomoc🙂

Strategie są różne, można mailowo pytać, wtedy oszczędzasz czas i możesz poszerzyć zasięg. Nie warto się też ograniczać do najbliższego/najbliższych salonów, bo często lokalnie są różne polityki rabatowania. Można popatrzeć w necie na ogłoszenia dealerów ile dane auto kosztuje i używać tego arg przy negocjacji. Po kilku tel/rozmowach będziesz znał widełki. Jak nie masz ograniczenia co do finansowania to daj im też się wykazać w tej materii, może całość wyjdzie korzystniej.

Jak masz ofertę to załatwiasz leasing.

Ja zacząłem od ofert z firmy leasingowej, ale były drogie ze std rabatami, jak pochodziłem/podzwoniłem to auto kupiłem z max rabatem a dla f. leasingowej pokazałem palcem co mają i za ile zamówić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Człowiek pyta o najtańsze 1.5 (najtańsze na otomoto ok. 52kPLN od dealer'a), a Ty mu proponujesz hybrydę, która najtańsza na otomoto kosztuje 72kPLN.
Swoją drogą, pojeździłem tym trochę na carsharing'u i straszne guano.

Można pomyśleć o niskich ratach leasingowych i później oddać lub wykupić. Dla mnie yaris jest generalnie bez szału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:


Można pomyśleć o niskich ratach leasingowych i później oddać lub wykupić. Dla mnie yaris jest generalnie bez szału.

 

To auto do nauki jazdy a nie robienia szalu :hehe:

Jak WORD jezdzi na Yarisach to zbytniego wyboru nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rwIcIk napisał:

Toyota dopuszcza LPG do tego silnika?

LPG do auta w leasingu - jak to formalnie załatwić?

Dzisiaj się dowiadywalem w jednym z banków i po prostu jest powiększania kwota leasingu o instalację LPG i policzone raty leasingowe. Generalnie żadnego problemu z tym nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, angrius napisał:

Najprawdopodobniej w niedługim czasie będę kupował nowy samochód na firmę w leasing. Nigdy nie kupowałem nowego samochodu. I teraz pytanie: jak się to robi 😁 jak rozmawiać w salonie, na co zwracać uwagę itp by wynegocjować jak najlepszą cenę? Auto to Yaris, jak najtańszy (5 drzwi i silnik 1,5) bez żadnych dodatkowych fajerwerków. Generalnie auto ma być jak najtańsze, może być demówka. Proszę o pomoc🙂

 

Gdybym miał dziś kupować nowe auto to chyba bym zamiast tego je wynajął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To auto do nauki jazdy a nie robienia szalu :hehe:

Jak WORD jezdzi na Yarisach to zbytniego wyboru nie ma ;)

Wybór jest. Właściwie można szkolić na każdym aucie. Ale kursanci chcą takie jak w WORD. Ewentualnie pozostaje dokupić zestaw kamer z dyskiem i można zdawać na samochodzie OSK. Ale wtedy kursant dopłaca do kursu 150-200zl (koszt wynajęcia auta OSK) plus egzamin 140. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, angrius napisał:

Ale ja potrzebuję do pracy😉 

 

Tym bardziej. Spłacasz tylko utratę wartości a potem auto idzie precz. Nie musisz się bujać z wykupem i sprzedażą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał:

 

Tym bardziej. Spłacasz tylko utratę wartości a potem auto idzie precz. Nie musisz się bujać z wykupem i sprzedażą.

 

 

Tak super to jest tylko w teorii :hehe:

Auto na nauke jazdy po pierwsze musisz przerobic, a po drugie bedziesz mial limit kilometrow, albo solidna doplate za ponadnormatywne zuzycie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tak super to jest tylko w teorii :hehe:

Auto na nauke jazdy po pierwsze musisz przerobic, a po drugie bedziesz mial limit kilometrow, albo solidna doplate za ponadnormatywne zuzycie...

 

 

Fakt, nauka jazdy. Nie doczytałem.  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, angrius napisał:

Najprawdopodobniej w niedługim czasie będę kupował nowy samochód na firmę w leasing. Nigdy nie kupowałem nowego samochodu. I teraz pytanie: jak się to robi 😁 jak rozmawiać w salonie, na co zwracać uwagę itp by wynegocjować jak najlepszą cenę? Auto to Yaris, jak najtańszy (5 drzwi i silnik 1,5) bez żadnych dodatkowych fajerwerków. Generalnie auto ma być jak najtańsze, może być demówka. Proszę o pomoc🙂

tak z ciekawości czemu musi być 1.5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bielaPL napisał:

tak z ciekawości czemu musi być 1.5 ?

Bo pewnie takie sa na egzaminach, a chce mieć auto w identycznej specyfikacji z tymi jakie są w WORD'zie. Co mnie akurat nie dziwi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.