Skocz do zawartości

Android Auto / Carplay retrofit


szastan

Rekomendowane odpowiedzi

Nasi włoscy koledzy znaleźli sposób na uruchomienie AA / CP w autach z uConnect 7" wyprodukowanymi przed 1 kwietnia 2017. Gdyby kogoś temat interesował, prawdopodobnie pojutrze przyjdzie do mnie jeedn adapter potrzebny do ELMa i będę mógł potwierdzić procedurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, szastan napisał:

Ok mogę potwierdzić, procedura działa. Wieczorem wrzucę info do klubu co i jak.

Wrzuć na bloga (indeksuje się w google)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=143175]szastan[/mention] Ciekawe czy dało by radę uruchomić nawigację? Oczywiście z pełnym potrzebnym okablowaniem.


Nie mam pojęcia, ale tomtom wbudowany Imho nie jest wart zachodu. Navi masz z CP/AA


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
Dnia 27.05.2019 o 21:21, steyr napisał:

 

Chętnie ale póki co nie dorobiłem się jeszcze MES-a z licencją do Tipo, u siebie robiłem z pomocą forumowicza z FKP.

 

Witam serdecznie kolegów . Pytanie czy ktoś w okolicy poznania może pomóc mi w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Witam - czy ktoś z okolic śląska może mi pomóc w tym temacie - posiadam Fiata Tipo z radiem uConnect 7" bez nawigacji i AA. Zależy mi tylko na uruchomieniu AA. W serwisie pytałem nie maja takiej usługi. A jest to irytujące że takie samo radio w modelach o kilka miesięcy nowszych ma już tę funkcję a moje nie  :-(. Jestem zainteresowany przeprowadzeniem takiej procedury - oczywiście odpłatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień w niedzielę będę w Bytomiu, może udałoby się zgadać jak mnie czas puści. W tym tygodniu będę pewnie w Bieruniu więc też możemy się zgadać. Ewentualnie jak chcesz to zrób sobie wycieczkę w moje strony tj. Kalwaria Z. to postaramy się opanować temat.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.02.2020 o 11:59, pelopidas napisał:

Witam

Utknąłem z procedurą na etapie komendy ctrl+alt+c. MES nie reaguje na tą komendę po przejściu do CAN setup. Mam 3 zakładki : info, graph i adjustment. Jakieś podpowiedzi? Dzięki wielkie i pozdrawiam 

 

odezwij się do producenta MESa z tym problemem, niech pomoże ustalić co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szastan wybrnąłem z tego. Próbowałem wbić komendę na niewłaściwej zakładce. Mam wersję z 235 bitami i zmieniłem tylko 157bit bo reszta była zgodna z tym co opisałeś. Nowe proxi się załadowało. Niestety AA nadal nie odpala. Masz może jakiś pomysł, albo link do tego włoskiego forum. Może tam znajdę jakąś podpowiedź. Pozdrawiam 

Edytowane przez pelopidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego. Sprawdzone na dwóch telefonach i trzech kablach. Jeden Baseus podobno do współpracy m.in. z AA. Czy trzeba coś zmieniać w telefonie? Jakieś ustawienia USB czy cuś? W jednym z telefonów mam trzy mozliwosci: tylko ładowanie, przesył obrazów i przesył danych. Próbowałem na zapłonie, bez zapłonu, z włączoną aplikacja od początku i włączaną w trakcie. Mimo wszystko dzięki za zaangażowanie Panowie. Widać nie dane mi jest wykorzystać ten ekran w pełni. Pozdrawiam 

Edytowane przez pelopidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 18.03.2020 o 19:21, pelopidas napisał:

Nic z tego. Sprawdzone na dwóch telefonach i trzech kablach. Jeden Baseus podobno do współpracy m.in. z AA. Czy trzeba coś zmieniać w telefonie? Jakieś ustawienia USB czy cuś? W jednym z telefonów mam trzy mozliwosci: tylko ładowanie, przesył obrazów i przesył danych. Próbowałem na zapłonie, bez zapłonu, z włączoną aplikacja od początku i włączaną w trakcie. Mimo wszystko dzięki za zaangażowanie Panowie. Widać nie dane mi jest wykorzystać ten ekran w pełni. Pozdrawiam 

 

Witam

 

Czy udało się koledze rozwiązać problem?Mam podobnie. Po zmianie bajtów nie ma żadnej reakcji i AA nie działa.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 18.03.2020 o 19:21, pelopidas napisał:

Nic z tego. Sprawdzone na dwóch telefonach i trzech kablach. Jeden Baseus podobno do współpracy m.in. z AA. Czy trzeba coś zmieniać w telefonie? Jakieś ustawienia USB czy cuś? W jednym z telefonów mam trzy mozliwosci: tylko ładowanie, przesył obrazów i przesył danych. Próbowałem na zapłonie, bez zapłonu, z włączoną aplikacja od początku i włączaną w trakcie. Mimo wszystko dzięki za zaangażowanie Panowie. Widać nie dane mi jest wykorzystać ten ekran w pełni. Pozdrawiam 

 

Też się nawalczyłem z tematem. Wgrałem też najnowszy soft do radia i też nic. Ale postanowiłem podłączyć swój stary telefon i hurra. Okazuje się że mój obecny telefon ni hu hu nie chce współpracować (Sony Xperia XZ1). Na starym Sony Z5 compact działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam ponownie

 

Chciałbym zapytać jeszcze o jedną rzecz odnośnie radia 7''. Na dole są ikony funkcji, które uruchamiają się przy wciśnięciu.        W przypadku ikony telefonu po lewej stronie jest symbol BT, który się podświetla po sparowaniu telefonu z autem. Po prawej stronie są jakieś poziome kreseczki (najprawdopodobniej pokazują siłę sygnału)  pytanie tylko czego?

Pamiętam, że przez jakbyś czas były podświetlone po sparowaniu telefonu. Obecnie są szare nawet gdy telefon jest połączony przez BT.

Dodam, że telefon w samochodzie działa bez zarzutów

 

Ktoś może wie o co chodzi?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez maka777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...

Witam,

Wczoraj zaktualizowałem w Tipo rodziców firmware radia do 23.00.69.00 a następnie spróbowałem aktywować Android Auto w MES zgodnie z opisaną w wątku instrukcją. Konfiguracja 160 bajtowa, do zmiany jedynie bajt 157, reszta się zgadza.

Niestety w trakcie Proxi już po podłączeniu niebieskiego adaptera wywala błąd Entertainment Telematic Node failed (out of range). Tak jak wspomniałem zmieniłem tylko bajt 157, reszta została bez zmian. Co ciekawe spróbowałem też zrobić Proxi odczytanej z auta konfiguracji wklejając kopię zapasową i w tym przypadku występuje identyczny błąd, Proxi wywala się w tym samym momencie. 

Orientujecie się co może być przyczyną problemu?

Tipo Hatchback Lounge 1.6mjtd 2017 rok, Uconnect7 z DAB i Navi, polski salon
MES 4.9 (oficjalny, zarejestrowany)
Kabel ELM327 1.4 od PMFactory + adapter niebieski od Viakena

Może to interfejs jest przyczyną? Musiałem go przestawić w ustawieniach jako High Speed, bo inaczej w ogóle nie mogłem się połączyć z CAN Setup w Body. Kabel jest dosyć stary, kupiłem go z 6-7 lat temu jak jeszcze miałem AR159, ale do tej pory się sprawdzał przy okazjonalnych działaniach.

Macie może pomysł co powinienem zrobić, aby ruszyło? Jeżeli to wina kabla/interfejsu to jaki polecacie?

P.S. Jak się domyślam niepowodzenie w Proxi utrzyma "w mocy" dotychczasową konfigurację, tj. nie powinno nic przestać działać? Na pierwszy rzut oka wszystko jest ok, ale dla pewności pytam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
W dniu 3.09.2020 o 08:46, maka777 napisał(a):

Opublikowano 2 Stycznia 2008

Witam

Czy ktos spotkał się z czymś takim, że po odpaleniu zimnego silnika (temp na zewnątrz tak około -5*C) słychać co jakiś czas takie zgrzytnięcia.

Odgłosem przypowinają jakby rozrusznik nie wycofał się z koła zamachowego.

Dźwięk ten dochodzi z okolic alternator, rozrząd, ewentulanie przepustnica.

Po około 1-2 minutach pracy - zgrzyty ustają.

Pozdrawiam

Siema Maka, pamiętasz ten temat ? Czy rozwiązałeś przyczynę tego zgrzytania ? Mam to samo -5 zgrzyty przez 1min., skrzynia automatyczna. Nowe paski , alternator, rolka prowadząca i napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.