Skocz do zawartości

zdalne sterowanie szyb uchylnych w aucie


_Majkel_

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje prostego rozwiązania do zdalnego otwierania szyb uchylnych w aucie 3 drzwiowym. Auto fabrycznie ma reczne otwieranie tylnych szyb uchylnych. Dołożyłem dedykowany elektryczny otwieracz gdzie wymagane jest trzymanie wciśniętego przycisku aż do momentu otwarcia/zamknięcia (nie ma żadnych krańcówek, itp) i zwolnienia go w momencie pełnego otwarcia/zamknięcia. Jaki sterownik możecie polecić do takiego scenariusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2019 o 05:38, DZIDA napisał:



zobacz Proxima ssm2 czy spelnia Twoje wymagania...


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

no nie wspomniałem, że auto to zabytek i nie ma alarmu i centralnego zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, _Majkel_ napisał:

no nie wspomniałem, że auto to zabytek i nie ma alarmu i centralnego zamka

OK - to inaczej

jak długo musisz trzymać wciśnięty przycisk do pełnego otwarcia/zamkniecia szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DZIDA napisał:

OK - to inaczej

jak długo musisz trzymać wciśnięty przycisk do pełnego otwarcia/zamkniecia szyb?

🤔kilka sekund?, to prymitywny zestaw i musze zwolnić przycisk w momencie zamknięcia/otwarcia żeby nie zniszczyć silniczków/przekładni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _Majkel_ napisał:

no nie wspomniałem, że auto to zabytek i nie ma alarmu i centralnego zamka

I do tego sterownika ich nie potrzebujesz. Krótkim impulsem z oryginalnych wyłączników otwierasz/zamykasz całkowicie do zadziałania ogranicznika prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _Majkel_ napisał:

🤔kilka sekund?, to prymitywny zestaw i musze zwolnić przycisk w momencie zamknięcia/otwarcia żeby nie zniszczyć silniczków/przekładni

coś w ten deseń?

https://www.youtube.com/watch?v=eLyqbyD6mJw

jak masz więcej danych tych siłowników to zapodaj....

 

i kluczowe pytanie: czy chcesz je uchylać /zamykać z pilota czy chcesz po prostu zrobić tak, żeby nie trzeba było siedząc w środku auta trzymać przycisku do otwarcia/zamknięcia a żeby wystarczył 1 impuls

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bullitt napisał:

I do tego sterownika ich nie potrzebujesz. Krótkim impulsem z oryginalnych wyłączników otwierasz/zamykasz całkowicie do zadziałania ogranicznika prądu.

jeżeli pisze że musi trzymać przycisk do całkowitego otwarcia to znaczy że NIE otworzy tego krótkim impulsem z oryginalnego włącznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2019 o 06:56, DZIDA napisał:

tak👍 troszke bardziej wulgarne, bo to wyrób rzemieślniczy z robiony w szopie gdzieś w Japonii

 

Dnia 28.03.2019 o 06:56, DZIDA napisał:

i kluczowe pytanie: czy chcesz je uchylać /zamykać z pilota czy chcesz po prostu zrobić tak, żeby nie trzeba było siedząc w środku auta trzymać przycisku do otwarcia/zamknięcia a żeby wystarczył 1 impuls

 

chcę otwierać pilotem będąc na zewnątrz auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę otwierać pilotem będąc na zewnątrz auta
a co się dzieje jak podczas otwierania czy zamykania przytrzymasz przycisk po zamknięciu/otwarciu calkowitym?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DZIDA napisał:

a co się dzieje jak podczas otwierania czy zamykania przytrzymasz przycisk po zamknięciu/otwarciu calkowitym?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

nie miałem odwagi sprawdzać - kosztowało to dużo kasy i zachodu żeby sprowadzić je z Japonii

poniżej link do mojego video

https://youtu.be/w-NSu7e0HJU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _Majkel_ napisał:

nie miałem odwagi sprawdzać - kosztowało to dużo kasy i zachodu żeby sprowadzić je z Japonii

 

https://youtu.be/w-NSu7e0HJU

jeżeli Twój siłownik otwiera/zamyka się przez identyczny czas jak ten na filmie to kup jakiś sterownik centralnego zamka, który obsługuje zamki pneumatyczne - one dają impuls 3,5 sekundy i to powinno akurat wystarczyć.... (zmierz u siebie czas i zobacz ile to faktycznie będzie). wg mnie na filmiku nawet słychać że on po zamknięciu / otwarciu nie od razu ma odłączane zasilanie i przez moment jest jakby "przeciążenie" słyszalne i nic się nie dzieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DZIDA napisał:

jeżeli Twój siłownik otwiera/zamyka się przez identyczny czas jak ten na filmie to kup jakiś sterownik centralnego zamka, który obsługuje zamki pneumatyczne - one dają impuls 3,5 sekundy i to powinno akurat wystarczyć.... (zmierz u siebie czas i zobacz ile to faktycznie będzie). wg mnie na filmiku nawet słychać że on po zamknięciu / otwarciu nie od razu ma odłączane zasilanie i przez moment jest jakby "przeciążenie" słyszalne i nic się nie dzieje....

to moj filmik 😀 a te przeciążenie wynika z tego że palucha z przełącznika nie zdjemuje na czas (przełączniki mam pomiedzy fotelami po dzwignią ręcznego)

 

poleć proszę jakiś odpowiedni sterownik z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, _Majkel_ napisał:

to moj filmik 😀 a te przeciążenie wynika z tego że palucha z przełącznika nie zdjemuje na czas (przełączniki mam pomiedzy fotelami po dzwignią ręcznego)

no i dobrze :]

znaczy nie jest aż tak bardzo wrażliwy jak się obawiasz...

Jak zmierzysz live i będzie około 3,5 sekundy to OK i bierz sterownik do pneumatyka (wiele sterowników obsługuje elektryczny centralny - impuls 0,8 sek. i pneumatyczny - 3,5 sekundy, a zmiana odbywa się zworką, podłączeniem innych kabli, przecięciem danego kabla itp.... w instrukcji sterownika będzie....)

jak 3,5 sek za długo to sa sterowniki z impulsem 3 sek - trzeba szukać

 

 

a i być możę zestaw który kupisz obsłuży Ci również np.: zdalne otwieranie bagażnika (choć to zależy jak wygląda mechanizm otwierania - jak jest np.: na linkę ze środka to na 99% obsłuży)

 

niestety na 1 pilocie raczej nie obsłużysz centralnego zamka drzwi i sterowania szybami uchylnymi …… chociaż.... jak tak sobie myślę to być może można by to było zorganizować..... trochę dodatkowych kosztów by doszło... ale jest szansa w 150-200 zł się zmieścić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Majkel_ a nie wystarczyłby zwykły sterownik do domykania szyb https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-modul-domykania-4-szyby-komfort-6973399485?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MDZmNzU4NTctZjBmZi00YmIwLTk3NTMtZTdhNDMyMTc2ZTA5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=474d8edd-4b70-42c3-9a8d-832e6523a95f

 

z tego co pamiętam one są sterowane impulsem, w środku jest potencjometr żeby ustawić mu kiedy szyba już stawia duży opór. Zamiast impulsu podpiąć oryginalny włącznik i voila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129622]_Majkel_[/mention] a nie wystarczyłby zwykły sterownik do domykania szyb https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-modul-domykania-4-szyby-komfort-6973399485?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MDZmNzU4NTctZjBmZi00YmIwLTk3NTMtZTdhNDMyMTc2ZTA5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=474d8edd-4b70-42c3-9a8d-832e6523a95f
 
z tego co pamiętam one są sterowane impulsem, w środku jest potencjometr żeby ustawić mu kiedy szyba już stawia duży opór. Zamiast impulsu podpiąć oryginalny włącznik i voila
a jak tym przełącznikiem ma sterować z zewnątrz?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DZIDA napisał:

a jak tym przełącznikiem ma sterować z zewnątrz?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

faktycznie, nie doczytałem któregoś posta na dole że ma być z zewnątrz -> w tym przypadku sugerowałbym ten sterownik + sterownik CZ (wtedy masz mozliwosc wysterowac i z przycisku i z pilota)

 

co do mini - fakt, nie ma zbytnio CZ do miniaka, ale w takim z poczatku lat 80 (chyba 79 rok) kiedys lekko podcinając blachę która jest za boczkiem udało się upchać uniwersalne sterowniki, zasilanie było wzięte z głównego przewodu idącego do stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2019 o 08:29, katorznik napisał:

faktycznie, nie doczytałem któregoś posta na dole że ma być z zewnątrz -> w tym przypadku sugerowałbym ten sterownik + sterownik CZ (wtedy masz mozliwosc wysterowac i z przycisku i z pilota)

 

co do mini - fakt, nie ma zbytnio CZ do miniaka, ale w takim z poczatku lat 80 (chyba 79 rok) kiedys lekko podcinając blachę która jest za boczkiem udało się upchać uniwersalne sterowniki, zasilanie było wzięte z głównego przewodu idącego do stacyjki

są dostępne cz do Mini, to przeważnie wyroby "rzemieślnicze" sprzedawane przez pasjonata marki😀 nie potrzebuje jednak cz a tylko patent na potęgowanie efektu wow 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Majkel_ napisał:

są dostępne cz do Mini, to przeważnie wyroby "rzemieślnicze" sprzedawane przez pasjonata marki😀 nie potrzebuje jednak cz a tylko patent na potęgowanie efektu wow 😀

ale jeżeli masz centralny zamek to za 1 zamachem myślę, że można by zrobić sterowanie CZ i uchylnymi szybami na 1 pilocie.... (oczywiście niezależnie od siebie)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.