Skocz do zawartości

Astra [J] rozsynchronizowany kierunkowskaz


vtorek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat na zasadzie ciekawostki.

Dwa razy zdarzyło mi się coś takiego jak na nagranym poniżej filmiku. Jak zapewne użytkownicy J'tki wiedzą sygnał "tyknięcia" kierunku jest zsynchronizowany z lampką kontrolną na desce. Jednocześnie słyszymy i widzimy.

W moim aucie już dwa razy ta synchronizacja została zaburzona: najpierw widzimy kontrolkę i dopiero przy drugiej kontrolce słyszymy "tik". Na koniec cyklu słychać "tik" ale nie widać kontrolki.

Ponowne odpalenie auta skutkuje tym, że wszystko wraca do normy.

Z czystej ciekawości ktoś wie czy za to odpowiada jakiś moduł? Nie stresuję się tym aczkolwiek drobna (nazwijmy to) "awaria" może zwiastować czasem większe kłopoty.
 

 

Edytowane przez vtorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, vtorek napisał:

Temat na zasadzie ciekawostki.

Dwa razy zdarzyło mi się coś takiego jak na nagranym poniżej filmiku. Jak zapewne użytkownicy J'tki wiedzą sygnał "tyknięcia" kierunku jest zsynchronizowany z lampką kontrolną na desce. Jednocześnie słyszymy i widzimy.

W moim aucie już dwa razy ta synchronizacja została zaburzona: najpierw widzimy kontrolkę i dopiero przy drugiej kontrolce słyszymy "tik". Na koniec cyklu słychać "tik" ale nie widać kontrolki.

Ponowne odpalenie auta skutkuje tym, że wszystko wraca do normy.

Z czystej ciekawości ktoś wie czy za to odpowiada jakiś moduł? Nie stresuję się tym aczkolwiek drobna (nazwijmy to) "awaria" może zwiastować czasem większe kłopoty

 

 

Hmm, 2 lata jezdze J-ka i nie zauwazylem do tej pory ze to jest zsynchronizowane :hehe:

Jakas zarowka Ci się przypadkiem nie spalila w migaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2019 o 11:30, vtorek napisał:

 

Hej,

ja też zauważyłem to samo zjawisko, a nawet sporadyczny brak pikania przy włączonym kierunkowskazie, dzieje się to, gdy manewruję przy włączonych CZUJNIKACH PARKOWANIA, które też pikają w tym samym czasie, to znaczy, gdy zbliżam się do przeszkody i czujnik pika, to kierunek przestaje na jakiś czas. IMO pika w obu przypadkach ten sam moduł, ale czasem, jak piki obu funkcji (kier i park) czasowo się pokrywają, to priorytetem jest parkowanie ze względów bezpieczeństwa i kierunku nie słychać, dopóki momenty piknięć się "nie rozjadą".

Przestałem zwracać już na to uwagę, bo dzieje się to sporadycznie...

 

Taka sama sytuacja może wystąpić, jeśli jedziemy bez zapiętego pasa, wtedy pikanie pasa będzie ważniejsze ze względów bezpieczeństwa, niż kierunek, bo on ma przecież lampkę. Ale tego nie sprawdzałem.

 

PS. teraz obejrzałem film i to wygląda, jakby moduł pikający miał jakąś zwłokę czasową... czy to jest powtarzalne 10/10 prób, czy od czasu do czasu?

 

Pozdr.

Edytowane przez master22221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujników parkowania. Czy pikanie pasów ma priorytet przed kierunkami - szczerze mówiąc nie wiem - nigdy nie zwróciłem na to uwagi.

Moją sytuację miałem 2 razy do tej pory (w przeciągu 3-4 tygodni - czyli zdarzyło się to 2 razy na kilkadziesiąt odpalań samochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 10:37, master22221 napisał:

Taka sama sytuacja może wystąpić, jeśli jedziemy bez zapiętego pasa, wtedy pikanie pasa będzie ważniejsze ze względów bezpieczeństwa, niż kierunek, bo on ma przecież lampkę. Ale tego nie sprawdzałem.

 

 

Z ciekawości sprawdziłem i tak, sygnał niezapiętych pasów ma priorytet przed kierunkiem. Jak piszczą pasy to kierunku nie słychać.

W ogóle jak pierwszy raz po kupnie auta uruchomiłem przy zgaszonym aucie awaryjne i nie usłyszałem przerywacza to mnie zdziwko chwyciło ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, vtorek napisał:

 

przy zgaszonym aucie awaryjne i nie usłyszałem przerywacza to mnie zdziwko chwyciło ;]

W starych samochodach stukał mechanicznie przekaźnik włączający żarówki kierunków. W nowych, żarówki włącza elektronika, więc jesz cisza, a dodatkowa elektronika symuluje stukanie przekaźnika. Aby oszczędzić akumulator na postoju, ta druga nie działa.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vtorek napisał:

 

Z ciekawości sprawdziłem i tak, sygnał niezapiętych pasów ma priorytet przed kierunkiem. Jak piszczą pasy to kierunku nie słychać.

W ogóle jak pierwszy raz po kupnie auta uruchomiłem przy zgaszonym aucie awaryjne i nie usłyszałem przerywacza to mnie zdziwko chwyciło ;]

 

Tez mnie to zdziwilo za pierwszym razem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U taty w Merivie B z 2010 roku zauważyłem, że na początku migania kierunkowskazu czasem przerwa nie jest jednakowa, tak jak u Ciebie. Ja mam Merivę z 2012 i u mnie ten problem nie występuje. Meriva ma takie same zegary, manetki itd jak Astra J. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 22.03.2019 o 11:30, vtorek napisał(a):

Temat na zasadzie ciekawostki.

Dwa razy zdarzyło mi się coś takiego jak na nagranym poniżej filmiku. Jak zapewne użytkownicy J'tki wiedzą sygnał "tyknięcia" kierunku jest zsynchronizowany z lampką kontrolną na desce. Jednocześnie słyszymy i widzimy.

W moim aucie już dwa razy ta synchronizacja została zaburzona: najpierw widzimy kontrolkę i dopiero przy drugiej kontrolce słyszymy "tik". Na koniec cyklu słychać "tik" ale nie widać kontrolki.

Ponowne odpalenie auta skutkuje tym, że wszystko wraca do normy.

Z czystej ciekawości ktoś wie czy za to odpowiada jakiś moduł? Nie stresuję się tym aczkolwiek drobna (nazwijmy to) "awaria" może zwiastować czasem większe kłopoty.
 

 

Mam to samo w J. Ogarnąłes temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.