Skocz do zawartości

Kontrolka ciśnienia w oponach


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dziś podczas jazdy zaczęła migać potem się zapaliła kontrolka ciśnienia w oponach i wyświetlił się komunikat "Awaria … ogumienia … coś tam, coś tam. Ale po przejechaniu jakiś 200 m zgasła, auto jedzie normalnie. Co mogło być przyczyną? Jakiś czujnik w oponie panda? (auto ma dopiero rok), komputer głupieje?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak wczoraj tylko że u mnie TPMS bierze sygnał z ABS.

Wracałem z ASO z Opola i po jakiś 70 kilometrach jazdy wyskoczył mi błąd.

Stanąłem stwierdziłem że nie widać przebicia skasowałem przyciskiem błąd i dojechałem do domu bez alarmu TPMS.

Jak opony ostygły to sprawdziłem ciśnienie i różnica w ciśnieniu była 0,3 między prawą a lewa z przodu.

ASO zmieniało oponę z przodu na nową może nie sprawdzili z drógiej strony jakie ciśnienie jest.

Różnica w oponach nie wielka na starej ta co została z pary przejechałem może 1500-2000km.

Wczoraj i dziś błąd się nie pojawił ale to były krótkie jazdy. W środę mam dłuższy wyjazd to się okaże czy ta różnica 0,3

była tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pitw napisał:

 

Dziś podczas jazdy zaczęła migać potem się zapaliła kontrolka ciśnienia w oponach i wyświetlił się komunikat "Awaria … ogumienia … coś tam, coś tam. Ale po przejechaniu jakiś 200 m zgasła, auto jedzie normalnie. Co mogło być przyczyną? Jakiś czujnik w oponie panda? (auto ma dopiero rok), komputer głupieje?  

Sprawdziłeś ciśnienie w oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Sprawdziłeś ciśnienie w oponach?

 

Tydzień temu zmieniałem koła, więc przyjąłem, że ciśnienie jest ok. Zastanawia mi tylko dlaczego nagle się to zapaliło, a po jakiś 200 m zgasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pitw napisał:

 

Tydzień temu zmieniałem koła, więc przyjąłem, że ciśnienie jest ok. Zastanawia mi tylko dlaczego nagle się to zapaliło, a po jakiś 200 m zgasło.

Może coś nie tak z czujnikiem.

Pierwsze co zrób, to sprawdź jednak ciśnienie w kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pitw napisał:

Ford Fiesta

Moze gumiarz uszkodzil czujnik i glupieje. Sprawdz czy wentyl dobrze siedzi pozniej cisnienie. Jak czujnik wadiwy to mozna Forscanem przestawic zeby z ABS bral. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujekcybul napisał:

Moze gumiarz uszkodzil czujnik i glupieje. Sprawdz czy wentyl dobrze siedzi pozniej cisnienie. Jak czujnik wadiwy to mozna Forscanem przestawic zeby z ABS bral. 

Całe koła zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pitw napisał:

 

Tydzień temu zmieniałem koła, więc przyjąłem, że ciśnienie jest ok. Zastanawia mi tylko dlaczego nagle się to zapaliło, a po jakiś 200 m zgasło.

Za małe ciśnienie. Opona się rozgrzała i ciśnienie wróciło do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pitw napisał:

 

Dziś podczas jazdy zaczęła migać potem się zapaliła kontrolka ciśnienia w oponach i wyświetlił się komunikat "Awaria … ogumienia … coś tam, coś tam. Ale po przejechaniu jakiś 200 m zgasła, auto jedzie normalnie. Co mogło być przyczyną? Jakiś czujnik w oponie panda? (auto ma dopiero rok), komputer głupieje?  

Krawężnik, załadunek, słoneczko.

Kilka powodów, że błąd wywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2019 o 17:47, pitw napisał:

Całe koła zmieniałem.

 

Ale czy sprawdzałeś ciśnienie, czy nie? Jest to raczej podstawowe pytanie.

Bo niewłaściwe ciśnienie, to jedna z możliwych przyczyn błędu i zasadniczo najbardziej prawdopodobna.

Np w moim aucie (czujniki, nie kalkulator z ABS) błąd pojawia się z tego co zaobserwowałem gdy spadnie poniżej 2 barów.

Nominalne na pusto to 2.4 albo 2.5 - nie pamiętam dokładnie.

Raz po wymianie opon od razu zapalło mi błędy na wszystkich kołach, mówię więc do gumiarza, że niedopompował - sprawdził wszytskie 4 jeszcze raz - mówi, że dał 2.5.

Kłamał. Pojechałem na stację i wskazywało 1.8 w każdym, miał więc gumiarz raczej zepsuty manometr (pewnie wszystkim klientom dawał  za mało).

Dopompowałem sobie do 2.5 i gitara. Zweryfikowałem potem jeszcze innym manometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2019 o 13:48, pitw napisał:

 

Dziś podczas jazdy zaczęła migać potem się zapaliła kontrolka ciśnienia w oponach i wyświetlił się komunikat "Awaria … ogumienia … coś tam, coś tam. Ale po przejechaniu jakiś 200 m zgasła, auto jedzie normalnie. Co mogło być przyczyną? Jakiś czujnik w oponie panda? (auto ma dopiero rok), komputer głupieje?  

Też tak czasem mam w służbowym. Jak mi wyskoczy komunikat, to z doświadczenia już się nim nie przejmuję tylko mnie wkurza paląca się ciągle kontrolka i podjeżdżam i ustawiam w każdym kole to samo ciśnienie. To załatwia temat. Wystarczy, że w jednym kole trochę spadnie ciśnienie i już wywala komunikat. Zwykła dopompowanie zawsze wystarcza. O ile nie uchodzi Ci powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.