Skocz do zawartości

Ibiza V program przeglądów serwisowych


RedDevil69

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam w instrukcji programu przeglądów i niestety nic tam takiego nie ma.

Jedynie wzmianka, że olej wymieniać jak zaleci komputer.

Czy coś takiego istnieje dla tego modelu czy jest to tajemnica poliszynela.

 

Dodatkowe pytanie gdzie zakupię materiały eksploatacyjne OE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2019 o 21:44, RedDevil69 napisał:

Szukam w instrukcji programu przeglądów i niestety nic tam takiego nie ma.

Jedynie wzmianka, że olej wymieniać jak zaleci komputer.

Czy coś takiego istnieje dla tego modelu czy jest to tajemnica poliszynela.

 

Dodatkowe pytanie gdzie zakupię materiały eksploatacyjne OE?

Komputer pokazuje Ci wymianę oleju wg wskazań czyli 30 000 km. Jak będziesz jeździł gównie po mieście, to ten dystans zacznie Ci skracać. IMO nie warto się tym sugerować, tylko zmieniać olej co 15 000 km (jak będziesz w ASO to przy wymianie poproś aby wyłączyli Ci serwis olejowy Lolglife i przeszli na stałe okresy między wymianami).

Przegląd techniczny komputer Ci pokaże. Pierwszy wypada po 2 latach lub 30 000 km. Potem już co roku. Co się konkretnie robi na poszczególnych przeglądach, to już bardziej zagmatwana sprawa i te informacje ma ASO.

Sprawdź będąc w ASO czy w Twoim modelu też są bzdury w harmonogramie: filtr kabinowy co 2 lata, filtr powietrza 3 lata/90 000 km 8]. IMO warto te rzeczy wymieniać co roku. Drogo nie kosztuje. Nie wiem jak w Ibizie, ale w Leonie fabrycznie siedzą filtry Mann. Ja filtry kupuję w internecie i zostawiam w ASO by przy przeglądzie mogli odhaczyć wymianę w książce. Oszczędność jest ponad 100 zł względem zakupu filtra w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kazalem od razu ustawic co 15kkm i tak tez zmieniam. Jezdze ze swoim olejem i teraz tez bede mial filtry. Olej musi spelniac norme VW, filtry kupilem Mahle, filtr kabinowy zmieniam sam.

Ale fakt, ze reszta to nie mam pojecia. Pamietam, ze przy poprzednim aucie w ksiazce serwisowej byla dokladna rozpiska czynnosci i czesci do wymiany co 15kkm i bylo wiadomo co i kiedy jest potrzebne. Kiedy swiece, rozrzad, pozostale plyny itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na ogromną tajemnicę, śmiech na sali.

W każdym poprzednim aucie była dokładna informacja co i kiedy.

Apropo Long-life i 15k. Jakiś czas temu stuknął rok jednak jeśli chodzi o przebieg to jakieś 6k.

Wszyscy zalecają 15k lub rok i z tym nie będę dyskutował ale chciałem zajechać właśnie po 2 latach.

Co do filtrów to powietrza i kabinowy chciałem właśnie zmienić po roku.

 

Jeśli chodzi o Mann czy Mahle to jakoś nie mogę ich znaleźć. Gdzie kupowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RedDevil69 napisał:

Wygląda to na ogromną tajemnicę, śmiech na sali.

W każdym poprzednim aucie była dokładna informacja co i kiedy.

Apropo Long-life i 15k. Jakiś czas temu stuknął rok jednak jeśli chodzi o przebieg to jakieś 6k.

Wszyscy zalecają 15k lub rok i z tym nie będę dyskutował ale chciałem zajechać właśnie po 2 latach.

Co do filtrów to powietrza i kabinowy chciałem właśnie zmienić po roku.

 

Jeśli chodzi o Mann czy Mahle to jakoś nie mogę ich znaleźć. Gdzie kupowaliście?

Kupowalem na motostacja.pl z odbiorem u siebie. Kupowalem jako Knecht ale to to samo co Mahle. Filtr powietrza LX3525 52zl i oleju OC977/1 20zl do silnika 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 15:44, RedDevil69 napisał:

Dzięki za namiary.

Pwiedzcie mi jedna. Na ile tak filtry produkowany przez Knecht, Febi, Mann czy nawet Filtron mogą się od siebie różnić?

Albo jaki sens jest przepłacać?

Ja wybrałem Mann, bo oryginalnie był Mann. Asekuracyjnie działam, by w razie jakiejś usterki, trudno im było zwalić winę na to, że używałem innego filtra. A w ogóle, to z tego co pamiętam to Mann był zaledwie kilka złotych droższy od Filtron - jakaś pomijalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.