Skocz do zawartości

[Astra G 1.4 16v] Przelewający się płyn w zbiorniczku cieczy chłodzącej?


Jaceq_P

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Od momentu zakupu auta kilka tygodni temu zastanawia mnie jedna rzecz. 
W zbiorniku wyrównawczym widzę 'czynną' cyrkulację płynu. Podczas pracy silnika płyn wpływa z lewego przewodu (patrz foto). Wprawdzie podczas oględzin auta przed zakupem też to widziałem, ale jako przyczynę mogłem przypuszczać zbyt duży poziom płynu. Dziś odciągnąłem prawie 1/2 litra aby wyrównać poziom do optymalnego, ale płyn nadal się przelewa.
Jakiś mechanik powiedział mi, że taki efekt można spotkać w autach, gdzie nie ma korka na chłodnicy. Z drugiej strony miałem już ładnych parę aut (osobiście i w rodzinie) i nigdy czegoś takiego nie zauważyłem (a miało się np. dwie różne F'ki - X16SZR i X17DTL gdzie zbiornik chyba wygląda identycznie). Z drugiej strony płynu nie ubywa, węże chłodniczy nie są podejrzanie twarde, temperatura w normie.

20190323_131512.jpg
A więc... TTTM czy temat do głębszej analizy? A zresztą - nawet filmik nagrałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Astrze F tego zjawiska i ja nie miałem. Za to w np Corsie C Z12XEP takie coś miało miejsce i w obecnej Astrze H Z14XEP też jest tak samo. Dobrze w sumie bo płyn elegancko krąży w układzie, a nie jak w Astrze F płyn stał w miejscu w zasadzie. Tym sposobem łatwo jest wymienić płyn w układzie. Odłączyć przewód którym przelewa się do zbiorniczka i umieścić jego koniec w pustej bańce, odczekać aż poziom płynu w zbiorniczku osiągnie dno i uzupełniać na bieżąco nowym płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.