Skocz do zawartości

Easytronic w Meriwie


Darek_mat

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem...uprzedzając wszystkie posty że easytronic to guano ale.......Znajomy zakupił autko dla swojego teścia (starsza osoba) autko rocznie będzie robiło około 2000 km. Wymogiem był automat(neurologiczny problem z lewą nogą w trakcie rehabilitacji może potrwać nawet rok..półtora)

Meriwa śmiga ładnie, ogólnie stan bardzo dobry jak na rocznik 2003. Jest tylko mały wyciek z simeringu półosi lewej w skrzyni. O ile sama wymiana simeringu to prosta sprawa, to nie mogę zdobyć żadnych informacji o pojemności skrzyni, wymianie oleju lokalizacji korka spustowego, kontrolnego czy wlewowego. Będę wdzięczny za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie miałem ja na kanale przez chwile aby sprawdzić ten wyciek dokładnie się nie przyglądałem szukałem korków ale spustowego nie znalazłem, jest jakiś korek przy lewej pół osi ale czy to jest kontrolny...nie wiem. Ten temat z linku widziałem tam znalazłem to:

Cytuj

Easytronic to zwykła skrzynia manualna z automatycznym sprzęgłem i mechanizmem przełączania biegów. Nie ma w niej układu zaworów hydraulicznych dlatego okresowa wymiana oleju w tej skrzyni nie jest wymagana. Jeśli mimo wszystko chcemy olej wymienić należy używać oleju takiego samego jak do skrzyni manualnej (GM 93 165 290). Procedura wymiana jest również taka sama jak przy skrzyni manualnej.

Faktycznie teraz popatrzę na oznaczenia, widziałem jakiś filmik na YT o wymianie oleju w skrzyni F17 w Astrze H skrzynia wygląda niemal identycznie. Tam gość spuszczał olej odkręcając pokrywę od dołu a nalewał przez odpowietrznik.

O tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.