Skocz do zawartości

1.2 Tce 130 KM popełniłem błąd czy może jednak


r1sender

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, biniu napisał:

W czym to masz/chcesz mieć?

Moja żona ma w scenicu z 2014 roku. W koło komina pije jak smok.

Poza tym jeździ 🙂

W spalaniu okeju, chociaż może te 130KM ma takie ciśnienie na tłokach, ze to nie problem :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎25‎.‎03‎.‎2019 o 13:32, Maciej__ napisał:

 

Już kupiles czy się dopiero zastanawiasz? ;]

zaliczkowałem;] czekam na odbiór;]

 

Dnia ‎25‎.‎03‎.‎2019 o 13:44, iwik napisał:

tak

a coś więcej?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, r1sender napisał:

1.2, poprzedni właściciel w zeszłym roku ubił motor i dostał ganc noje

No to niech się dobrze sprawuje :oki:

Jak już zaliczkowałeś to po co teraz pytasz? ;]

Ja też czytałem że lubią popijać olej (swego czasu zastanawiałem się nad pulsarem z tym motorem), ale nie jest to reguła, no i że pali sporo (np. w porówaniu do tsi). 

Co do zakresu zmian, to nie wiem czy i co tam poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

No to niech się dobrze sprawuje :oki:

Jak już zaliczkowałeś to po co teraz pytasz? ;]

Ja też czytałem że lubią popijać olej (swego czasu zastanawiałem się nad pulsarem z tym motorem), ale nie jest to reguła, no i że pali sporo (np. w porówaniu do tsi). 

Co do zakresu zmian, to nie wiem czy i co tam poprawili.

no właśnie nie wiem jak z tym spalaniem noPB -jedni, że mało pali inni, że chla. Średnie z 30 tysięcy ma 6.6 litra, u mnie będzie to mieszane 1/3 miasta i 2/3 Obwodnicy Trójmiasta:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, r1sender napisał:

no właśnie nie wiem jak z tym spalaniem noPB -jedni, że mało pali inni, że chla. Średnie z 30 tysięcy ma 6.6 litra, u mnie będzie to mieszane 1/3 miasta i 2/3 Obwodnicy Trójmiasta:hmm:

Nie bedziesz palowal to spalanie bedzie male. Te turbo jak je cisnac to pala jak glupie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja nadwozia? Sprawdź spasowanie tylnej klapy, standardowy problem dochodzi do tego że klapa obciera przy złym spasowaniu o inne elementy nadwozia przy zamykaniu. Poczytaj o słynnym buczeniu z nawiewu od strony kierowcy podczas przyspieszania. Podobno dotyczy wszystkich wersji silnikowych. Coś tam znam temat bo brat w czerwcu 2018r zakupił takie Megane IV 1.2tce HB.

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steyr napisał:

Jaka wersja nadwozia? Sprawdź spasowanie tylnej klapy, standardowy problem dochodzi do tego że klapa obciera przy złym spasowaniu o inne elementy nadwozia przy zamykaniu. Poczytaj o słynnym buczeniu z nawiewu od strony kierowcy podczas przyspieszania. Podobno dotyczy wszystkich wersji silnikowych. Coś tam znam temat bo brat w czerwcu 2018r zakupił takie Megane IV 1.2tce HB.

HB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracując w ASO Renault, nawymienialem siw tych silnikow troche. Padaja rozrzady (wyciagaja sie lancuchy), gubi sie cianienie oleju, kubia chlapnac olej. Nowe 1.33 sa produkcji MB, na razie nic nie moge powiedziec za nowe te silniki. 

  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jak z tym spalaniem noPB -jedni, że mało pali inni, że chla. Średnie z 30 tysięcy ma 6.6 litra, u mnie będzie to mieszane 1/3 miasta i 2/3 Obwodnicy Trójmiasta:hmm:

W kadjar nie chcial zejsc ponizej 9 stednio. W kangoo podobnie. Przejazdy krajowka i miasto 20tys mieszkancow.

A i uwaga na rozrzad. Pada srednio po 20-30kkm.

W kadjar wymienili, w kangoo o dziwo sie uspokoil a terkotal rano jak wsciekly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, WaWeR napisał:

W kadjar nie chcial zejsc ponizej 9 stednio. W kangoo podobnie. Przejazdy krajowka i miasto 20tys mieszkancow.

A i uwaga na rozrzad. Pada srednio po 20-30kkm.

W kadjar wymienili, w kangoo o dziwo sie uspokoil a terkotal rano jak wsciekly.

co to znaczy pada, napinacz czy co innego? Na niemieckim forum znalazłem wpis gdzie ten sam silnik w QQ dobijał do 300 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy pada, napinacz czy co innego? Na niemieckim forum znalazłem wpis gdzie ten sam silnik w QQ dobijał do 300 tyś. km.
Nie wiem. Auta nie moje tylko kumpla. Obydwa na lawecie trafily do aso. W kadjar wymieniono kompletny rozrzad, w kangoo usterki nie stwierdzono. Zanim trafily do aso obydwa klekotaly rano jak TDI.
Kadjar poszedł do ludzi, kangoo dalej jezdzi. Z tym ze kangoo zaliczylo kilka dluzszych tras tak po 500km ciurkiem, i klekotanie od roku nie wrocilo.
Auta kupione jako nowe, rok po roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Rado_ napisał:

O jesu, a myślałem, że tylko ja lubię się pakować na takie miny jak THP ;]

bycie ze jednej wsi zobowiązuje;] jak na razie spoko. Prawie 2 kloce trzaśnięte, oleju nie ubyło nic, paliwo nie spływa do misy, rozrząd cichy, płyn czysty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Akurat THP to jest chyba niedościgniony wzor w tych kwestiach ;]

Po mistrzowsku spierniczyli wszystko co sie tylko da. Chyba jacyś studenci to projektowali;]

Ciekawe jak te nowe niby przekonstruowane będą się sprawować, choć własciwie to nie jestem ciekawy :facepalm:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

 

Ja nie dawno wahałem się nad nowiutkim Kadjar'em 1,2 130KM a Scenic'iem 1,33 140 KM i m.in. z powodu silnika wybrałem Scenic'a. Wnętrze auta też zrobiło na mnie o niebo lepsze wrażenie. Na razie mam 600 km nalotu i jestem zadowolony. Czas pokaże czy to był dobry wybór. Co do osiągów się nie wypowiem bo auto jest na dotarciu i obchodzę się z nim jak z jajkiem. Za jakiś miesiąc po wymianie oleju zacznę go normalniej eksploatować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda po Wawie w weekend (czyli raczej bez korków) i powrót do domu A2 (ok. 120 km/h) + "gierkówką" tak (ok. 100-110 km/h) dała średnią na poniżej 6/100. Od kolejnego tankowania trochę trasy + miasto wychodzi średnia 6,4. Dopiero mam ok. 750 km przejechane więc to trochę mało. Wydaje się, że przy delikatnym traktowaniu nawet w mieście da się spalić poniżej 7. Jak na benzynę to super wynik wg. mnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kadjara 1,2 kupionego w tamtym roku. Na obecną chwilę zrobione 7500 km i nie wziął grama oleju. Tylko mam problem z lekkim szarpaniem przy jeździe z stałą prędkością na 3 i 4 biegu w zakresie obrotów 1600-2000. Spalanie średnie na tym dystansie 7,7 l/100km.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Alien_SC napisał:

Za mną dłuższa trasa głównie autostradami 90% (130 kmh) i trochę krajówkami i wg. komputera wychodzi 6,0. Jak dla mnie bomba. 

podobne spalanie miałem przy prędkościach 130-140 km/h na S8 i A1. W mieście smiało 7 łyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2019 o 17:51, r1sender napisał:

podobne spalanie miałem przy prędkościach 130-140 km/h na S8 i A1. W mieście smiało 7 łyka.

Mój poprzedni megane III 1.5 dci 110 spalił więcej na w 99% identycznej trasie więc jestem mega zaskoczony. Co do miasta to ja na szczęście będę go używał w znacznej mierze w trasie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
podobne spalanie miałem przy prędkościach 130-140 km/h na S8 i A1. W mieście smiało 7 łyka.
Miasto miastu nie równe. U mnie 1.33 140 KM wciąga między 8 a 9 litrów ale mam kombi i opony 225. Trasa przy tempomacie ustawionym na 130 km/h to 7 litrów.

Ale też nie jest do końca różowo. W pewnym momencie auto łyknęło benzyny do oleju. Poziom wzrósł do ok. 1 cm ponad stan maksymalny.
Póki co skończyło się wymianą oprogramowania sterownika silnika i jest ok. Z ciekawostek to auto po reprogu zapitala jak głupie i chyba mniej pali, a wskazania komputera pokładowego zbliżyły się do rzeczywistości. 0af2c8948be29687a37867315fd9dac5.jpg

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 17.04.2019 o 14:37, rafaltd napisał:

Mam Kadjara 1,2 kupionego w tamtym roku. Na obecną chwilę zrobione 7500 km i nie wziął grama oleju. Tylko mam problem z lekkim szarpaniem przy jeździe z stałą prędkością na 3 i 4 biegu w zakresie obrotów 1600-2000. Spalanie średnie na tym dystansie 7,7 l/100km.

Hej. Zrobiłeś coś z tym szarpaniem. Bo też tak mam w Scenicu. Nie zawsze ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2019 o 14:14, biniu napisał:

Hej. Zrobiłeś coś z tym szarpaniem. Bo też tak mam w Scenicu. Nie zawsze ale jest.

Zgłaszałem w maju w ASO. Wgrali niby nowe oprogramowanie i nic to nie dało. Obecnie mam przejechane około 16000 km i jakby mniej szarpie. Nie wiem czy się przyzwyczajam, czy też coś zaczyna się psuć 😁

Ogólnie silniczek chodzi wzorowo. Spalanie spadło do około 7 l. Oleju nie bierze.

Edytowane przez rafaltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja tam nie chce straszyc ale, trwa nieoficjalna akcja odkupowania aut z 1.2 tce. Okolo 600000 aut z tymi silnikami moze miec wade ( pisza ze produkcja 2012-2016).


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Fili_P napisał:

Słuchajcie a coś wieść gminna niesie o peugotowskich silnikach 1,2 110km? Dobre to?

Zrobiłem takim 46 000 kkm w niecały rok i jestem zadowolony. Zobaczymy czy prawdą jest łuszczący się pasek rozrządu i inne przypadłości ale na razie żadnej nie doświadczyłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2019 o 22:11, WaWeR napisał:

Ja tam nie chce straszyc ale, trwa nieoficjalna akcja odkupowania aut z 1.2 tce. Okolo 600000 aut z tymi silnikami moze miec wade ( pisza ze produkcja 2012-2016).


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jakieś źródło, coś więcej? Tak z ciekawości się pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jakieś źródło, coś więcej? Tak z ciekawości się pytam.
https://www.ouest-france.fr/economie/entreprises/renault/moteur-defaillant-un-modele-present-dans-600-000-renault-dacia-et-nissan-presente-un-grave-defaut-6368266

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.