Skocz do zawartości

czy konieczna jest ciaglosc badania technicznego?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Do dzis mam wazne badanie techniczne motocykla. Nie mam ochoty wyjezdzac w taka pogode (mimo, ze stacja diagnostyczna jest "za rogiem").

 

Czy zmienilo sie cos w przepisach i za brak ciaglosci badania jest naliczana jakas dodatkowa oplata?

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK bo ostatnio jak robilem przeglad byla jakas zapowiedz, ze od maja 2018 bedzie dodatkowa oplata. Wole sobie w takim wypadku przesunac termin na nieco cieplejszy okres - moto i tak stoi nieruszane.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem była zapowiedź, ale ostatecznie nie ma takiego przepisu.

Mogą być bezkarne przerwy w ciągłości wazności badań.

Oczywiście - jak wszyscy wiemy - pojazd bez badań jedzie do SKP na lawecie ;)

Edytowane przez wald0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W końcu i tak się wczoraj wybrałem na stację i przegląd zaliczony.

Dowiedziałem się, ze przepisy miały wejść (było więcej bzdur) ale ostatecznie rzad sie wycofał :]

 

A odnośnie tej lawety...

Mam do stacji diagnostycznej kilkaset metrów. Gdybym się uparł - mogę ten kawałek przepchnąć motocykl ;];];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, pfikusny napisał:

Dowiedziałem się, ze przepisy miały wejść (było więcej bzdur) ale ostatecznie rzad sie wycofał :]

 

Diagnosta przy okazji badania twierdził, że osobiście naczelnik Kaczyński zaordynował wycofanie się z tych dokładnie zmian :]

Czy to prawda? Mniejsza o to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze wkurzało to, że jak przegląd jest ważny np. do 15.04.2019 a pojadę 01.04.2019 (bo np. gdzieś wyjeżdżam) to tracę te 14 dni bo będzie ważny do 31.03.2020. Dlatego ostatnio jeżdżę 2 - 3 dni po terminie. Nie mam zamiaru państwu fundować co roku "za darmo" paru zł... :)

Edytowane przez ArekMiz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ArekMiz napisał:

Mnie zawsze wkurzało to, że jak przegląd jest ważny np. do 15.04.2019 a pojadę 01.04.2019 (bo np. gdzieś wyjeżdżam) to tracę te 14 dni bo będzie ważny do 31.03.2020. Dlatego ostatnio jeżdżę 2 - 3 dni po terminie. Nie mam zamiaru państwu fundować co roku "za darmo" paru zł... :)

Na bagnach tak właśnie jest: zrobisz badanie techniczne w terminie do trzech miesięcy przed wygaśnięciem poprzedniego, to jest przedłużane o rok/dwa lata od poprzedniej daty... Mało tego - jak zrobisz po terminie, to też jest przedłużane na podstawie poprzedniej daty wygaśnięcia... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, volf6 napisał:

@ArekMiz państwu8]

SKP są przeważnie prywatne, pewnie jakiś procent idzie do państwa ale większosc zostaje w kieszeni właściciela:)

Pomyśl ile bys zaoszczędził jak bys jeździł miesiac albo i rok po terminie:phi:

 

Jak ja lubię jak ktoś "nadinterpretuje". Nigdzie nie napisałem, że będę jeździł 2 lata, rok czy nawet miesiąc po terminie. Chodzi o to, że jeśli opłatę wnoszę RAZ NA ROK, to powinno to wydłużać O ROK od momentu końca poprzedniej ważności. Coś jak z ubezpieczeniem. Płacisz parę dni wcześniej ale polisa obowiązuje od końca poprzedniej. Powinno być to prawnie usankcjonowane, że np. tolerancja wykonania badania technicznego wynosi 10 dni. Przez te 10 dni przed upływem końca poprzedniego robisz badanie i następne jest ważne przez ROK od KOŃCA poprzedniego. A tak, no cóż - ja stratny być nie chcę. Jak się kończy w sobotę czy w niedzielę, to jadę w poniedziałek. :)

 

PS. Analogiczna głupota jest z biletami okresowymi. Kiedyś były miesięczne, więc obowiązywały na konkretny miesiąc. Czyli w styczniu przez 31 dni no a w lutym przez 28. Teraz są 30 dniowe. Czyli jak kupisz 12 takich biletów to całego roku nie pojeździsz - zbraknie Ci 5 dni. Czyli wiadomo o co chodzi - o wyDYmanie obywatela. :)

Edytowane przez ArekMiz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ArekMiz napisał:

Jak ja lubię jak ktoś "nadinterpretuje". Nigdzie nie napisałem, że będę jeździł 2 lata, rok czy nawet miesiąc po terminie. Chodzi o to, że jeśli opłatę wnoszę RAZ NA ROK, to powinno to wydłużać O ROK od momentu końca poprzedniej ważności.

Kiedy teraz jest lepiej-nie jeździsz autem np.pół roku to sobie przegląd zrobisz później i masz pól roku do przodu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, volf6 napisał:

Przecież to Ty jesteś oszczędny i chcesz sie dochodzić o jeden dzień;l

 

Nieraz wyjdzie więcej niż 1 dzień. Wystarczy jechać np. w tym czasie za granicę. No ale jeśli ktoś nie widzi różnicy, to nie mamy już o czym rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.