Skocz do zawartości

Kia Optima czy Honda Civic - dylemat


gorpaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dylemat dotyczący zakupu samochodu.

Mam dwa auta "upatrzone" :

Honda Civic 2.0 160 KM z przebiegiem 6 tys.km. oraz Kia Optima 2.4 175 KM z przebiegiem 66 tys.km Obydwa samochody rocznik 2016 r.

Bardzo proszę Wasze zadanie, spostrzeżenia i uwagi.

Za zakupem Hondy przemawia bardzo niski przebieg i niższa utrata wartości w przyszłości oraz niższe spalanie. Za Optima przemawia większy komfort podróżowania, wyższej klasy auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gorpaw napisał:

Zapomniałem dodać że auta sprowadzone z niewielkim uszkodzeniami z za oceanu.

Widziałeś je w stanie uszkodzonym czy już naprawione?

Jeżeli nawet widziałeś je jako uszkodzone, to przyjrzałeś się, że nie ma tam śladów wcześniejszych napraw?

Sprawdź to dobrze, bo na minę łatwo wpaść. Często sprowadza się samochód poważnie uszkodzony, kupiony na aukcji za grosze, troszkę się go podreperuje, po to by zaoferować klientowi w PL jako "ledwie draśnięty"za dużo wyższą cenę. To że jest lekko uszkodzony usypia czujność klienta, bo i tak nie jest bezwypadkowy, wiec już klient z założenia ma nie weryfikować czy nie ma czegoś jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Manx napisał:

To że jest lekko uszkodzony usypia czujność klienta, bo i tak nie jest bezwypadkowy, wiec już klient z założenia ma nie weryfikować czy nie ma czegoś jeszcze.

To raz. Inny możliwy scenariusz to taki, w którym ulep jest ściągnięty, ale okazuje się że nie tego da się tanio naprawić. Więc naprawia się tylko powierzchownie, a największe kwiatki zostają pod spodem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USDM Civic Sedan 2.0 158bhp czyli po przeliczeniu na KM to rowne 160. Wolnossący K20C2

 

Ten silnik występuje dwóch najbiedniejszych wersjach.

I o ile Civic w tym genie jest globalnym produktem to troche roznic jest. 

Z dostępnością części nie powinno być problemu, mimo tego, że ten silnik nie występuje w EU, to jednak jest K seria więc części eksploatacyjne powinny być do ogarniecia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gorpaw napisał:

Silnik Hondy 2.0 L4 DOHC 160 PS.

Samochód ma służyć 50/50 miasto trasa.

Gwarancja w KIA obowiązuje tylko w USA.

Zapomniałem dodać że auta sprowadzone z niewielkim uszkodzeniami z za oceanu.

... to trochę wróżenie z fusów. Zależy jak uszkodzone. Wybierz ten który wydaje si się ... lub będziesz pewny że jest tak uszkodzony, że po naprawie będzie jeździł jak przed szkodą. 

 

Druga sprawa czego potrzebujesz ... Civic do kompakt (duży,ale kompakt) ... Optima to klasa D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gorpaw napisał:

Za zakupem Hondy przemawia bardzo niski przebieg i niższa utrata wartości

Wydaje mi się, że CIVIC zza oceanu będzie trudniejszy do sprzedaży, niż OPTIMA z większym silnikiem, chyba niedostępnym w EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.