Skocz do zawartości

Sprzedaż nowych aut - pierwszy kwartał - TOP 20


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

1. Skoda Octavia: 4674 egzemplarze
2. Skoda Fabia: 4434
3. Toyota Yaris: 3836
4. Volkswagen Golf: 3133
5. Dacia Duster: 3067
6. Opel Astra: 2839
7. Ford Focus: 2493
8. Toyota Auris: 2457
9. Skoda Rapid: 2282

10. Fiat Tipo: 2257
11. Hyundai Tucson: 2190
12. Volkswagen Tiguan: 2016
13. Renault Clio: 1968
14. Toyota Corolla: 1911
15. Toyota C-HR: 1908
16. Skoda Superb: 1794
17. Opel Corsa: 1753
18. Dacia Sandero: 1685
19. Kia Sportage: 1673
20. Volkswagen Passat: 1614

 

Duster wyżej niż astra. Świat się kończy ;)

 

Źródło - samar.pl

https://www.samar.pl/__/3/3.a/102821/Ranking-TOP20--Hity-pierwszego-kwartału-2019.html?locale=pl_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vadero napisał:

O dziwne ze nie ma Leona, jak bylem w lutym w salonie to ludzi bylo tyle, ze sie nie mozna bylo do handlowca dopchać.

 

Leon w podstawowych wersjach niestety nie zachwyca, a sprzedaży nie zrobisz Cupra czy FR ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Vadero napisał:

O dziwne ze nie ma Leona, jak bylem w lutym w salonie to ludzi bylo tyle, ze sie nie mozna bylo do handlowca dopchać.

Pewnie tłumnie przychodzą zapytać dlaczego leon jest droższy niż lepiej wykonany golf w podobnej specyfikacji i wychodzą rotfl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tego fenomenu octavi też nie rozumiem

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-wyprzedaz-rocznika-w-aso-ID6BJTBw.html?

 

70 klocków chcą za licho wyposażonego 1.0... białego z wyprzedaży rocznika.

Albo floty mają super rabaty u skody albo nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, KYRTAP napisał:

Przy czym część z firmowych to JDG więc prawie prywatne

Kupione tylko dlatego, że była możliwość rozliczenia "na firmę" części kosztów, a to że w 80% użytkowane prywatnie to inna sprawa.

Bez firmy te auta nie byłyby sprzedane, więc dla mnie to typowa sprzedaż firmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

70 klocków chcą za licho wyposażonego 1.0... białego z wyprzedaży rocznika.

Albo floty mają super rabaty u skody albo nie wiem o co chodzi.

sam sobie odpowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Manx napisał:

sam sobie odpowiedziałeś.

czyli flota kupuje za 60 takiego golasa, pojezdzi 5 lat i za 40 wystawia - dobry biznes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

W 20-tce nie ma żadnego tak naprawdę miejskiego wozidła 8] - efekt wzrostu cen aut klasy A do poziomów ponad 40k PLN. Ludzie wolą dopłacić 2-3k i kupić fabie czy corsę.

Producenci podnieśli ceny, bo stwierdzili że mało na nich zarabiają (koszta jak przy segmencie B), a dochód na sztuce mniejszy, skala produkcji mniejsza. Są sugestie od producentów wskazujące na to, że docelowo w ciągu najbliższych kilku lat większość oferowanych dziś modeli segmentu A zniknie z rynku, bo to się po prostu nie opłaca. Zostaną najpewniej Fiat 500, Suzuki Alto, Smart Fortwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KYRTAP napisał:

Przy czym część z firmowych to JDG więc prawie prywatne

 

JDG to nie korporacje, mała część JDG kupuje nowe auta, z tego co widzę większość kupuje (lub bierze w leasing) używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wald0 napisał:

 

JDG to nie korporacje, mała część JDG kupuje nowe auta, z tego co widzę większość kupuje (lub bierze w leasing) używki

To mnie zaskoczyłeś, bo nie znam takiego przypadku i mam wręcz odwrotne wrażenie jak obserwuję po współpracujących firmach że ludki z małych i mikro firm biorą nawet mały i tani (np. Fabieda, a z dostawczych Dokker), ale jednak nowy. Kłócił się nie będę, bo nie mamy twardych danych liczbowych. Tylko się po prostu dziwię, bo mam odwrotne obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Manx napisał:

To mnie zaskoczyłeś, bo nie znam takiego przypadku i mam wręcz odwrotne wrażenie jak obserwuję po współpracujących firmach że ludki z małych i mikro firm biorą nawet mały i tani (np. Fabieda, a z dostawczych Dokker), ale jednak nowy. Kłócił się nie będę, bo nie mamy twardych danych liczbowych. Tylko się po prostu dziwię, bo mam odwrotne obserwacje.

 

JDG JDG nie równe, to przede wszytkim.

Znam głównie JDG-owców z branży IT, wykończeniówka itp - więc nie serwis sprzątający

Tzn znam mnóstwo ludzi na JDG ale ogólnie to kompletnie nie wiem co posiadają i czym jeżdżą ani mnie to nie interesuje.

Natomiast z tych co znam bliżej, to jeden wziął nowe z salonu, kilku ma paroletnie (kupione / wyleasingowane jako 3-5 latki zazwyczaj poleasingowe), są też i tacy co jeżdżą mało i się w ogóle nie spinają na współczesne auta i użytkują kilkunastoletnie, choć stać ich byłoby na nowe rodzinne w leasingu, ale umieją liczyć, albo mają inne wydatki (z tego co widzę raczej kasa idzie w nieruchomości niż w motoryzację)

Natomiast faktem - większość ma je kupione na lub wprowadzone do firmy i odlicza paliwo, amortyzacje/raty, naprawy.

 

Tak moja próba jak i Twoja może nie być reprezentatywna.

Jedno co mogę powiedzieć - założę się że żadna z tych moich bliżej mi znanych na JDG nie kupiłaby Skody Fabia :] (octavia - owszem tak)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wald0 napisał:

 

JDG JDG nie równe, to przede wszytkim.

Znam głównie JDG-owców z branży IT, wykończeniówka itp - więc nie serwis sprzątający

Tzn znam mnóstwo ludzi na JDG ale ogólnie to kompletnie nie wiem co posiadają i czym jeżdżą ani mnie to nie interesuje.

 

Ja nie znam mnostwa, ale kazda znana mi osoba z DG ma min 1 nowe auto w leasingu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2019 o 10:17, bielaPL napisał:

i tego fenomenu octavi też nie rozumiem

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-wyprzedaz-rocznika-w-aso-ID6BJTBw.html?

 

70 klocków chcą za licho wyposażonego 1.0... białego z wyprzedaży rocznika.

Albo floty mają super rabaty u skody albo nie wiem o co chodzi.

Octavia jaka jest każdy widzi, ale podaj mi co może być dla niej konkurentem, zachowując mniej więcej wielkość auta / wyposażenie / bagażnik (dla wielu to ma znaczenie) i cenę oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, TomekD000 napisał:

Octavia jaka jest każdy widzi, ale podaj mi co może być dla niej konkurentem, zachowując mniej więcej wielkość auta / wyposażenie / bagażnik (dla wielu to ma znaczenie) i cenę oczywiście

Megane GrandCoupe :nie_wiem:

Ne pewno wygra ceną, no i 1.3TCE to zawsze lepiej niż 1.0TSI. Bagażnikiem oczywiście przegra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał:

Megane GrandCoupe :nie_wiem:

Ne pewno wygra ceną, no i 1.3TCE to zawsze lepiej niż 1.0TSI. Bagażnikiem oczywiście przegra.

 

Megane GrandCuope to w zasadzie sedan, wiec raczej nie jest konkurencja dla Octavii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TomekD000 napisał:

to jest sedan? to ciut mniej użyteczna wersja nadwozia

W cenie octy liftbacka spokojnie wyjedzie się też megane kombi i to nie w najbiedniejszej wersji.

Przy obecnej modzie na crossovery, octavia została w sumie jedynym liftbackiem w klasie kompakt, co nie oznacza, że akurat na nią jestem skazany.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-grandcoupe-intens-tce-115-1-3-t-wyprzedaz-2018-ID6BDk98.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-grandtour-limited-tce-115-fap-ID6BILm4.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, BOGUS napisał:

Kurde każdego co znam JDG to bierze newke w lizingu...
Ale nie znam wszystkich

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Mamy jakichś porąbanych znajomych bo ja to w ogóle nie znam nikogo kto miałby cokolwiek używanego w leasingu pomijając maszyny produkcyjne.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaruga napisał:

Mamy jakichś porąbanych znajomych bo ja to w ogóle nie znam nikogo kto miałby cokolwiek używanego w leasingu pomijając maszyny produkcyjne.... ;)

mam podobnie, u mnie w fabryce (IT) 9/10 osób na b2b ma nowe auta w leasingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, iwik napisał:

W cenie octy liftbacka spokojnie wyjedzie się też megane kombi i to nie w najbiedniejszej wersji.

Przy obecnej modzie na crossovery, octavia została w sumie jedynym liftbackiem w klasie kompakt, co nie oznacza, że akurat na nią jestem skazany.

no skazany nikt na nic jest, ale z jakichś powodów megane nie ma w tym zestawieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TomekD000 napisał:

no skazany nikt na nic jest, ale z jakichś powodów megane nie ma w tym zestawieniu

Finansowanie VAG kładzie konkurencję. Cena w katalogu może być wyższa o 10-15k, a rata leasingu i tak wychodzi niższa.

Dodatkowo ta cena octavii - 70k+ to jest dla Kowalskiego pewnie, a nie dla floty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2019 o 17:10, wald0 napisał:

 też i tacy co jeżdżą mało i się w ogóle nie spinają na współczesne auta i użytkują kilkunastoletnie, choć stać ich byłoby na nowe rodzinne w leasingu, ale umieją liczyć, albo mają inne wydatki (z tego co widzę raczej kasa idzie w nieruchomości niż w motoryzację)

:yaya:

Potwierdzam. Jadąc raz w tygodniu do pralni w zasadzie wolałbym nawet coś wypożyczać na minuty gdyby było w BI ale nie ma. Dlatego całkowicie wystarczy mi szkaradek kupiony za 6tys, który jeździ od ponad dwóch lat, nie psuje się, eksploatacja kosztuje grosze. Żaden leasing nie ma tu sensu. Z resztą można oblukać:

https://www.motostat.pl/vehicle-stats/89101

Do końca 2017 zdarzały mi się wyjazdy raz w tygodniu po 250km. w jedną stronę i też dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.